Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tünetek a terhesség első 4 hetében fórum

Tünetek a terhesség első 4 hetében (beszélgetős fórum)


2018. febr. 1. 10:11
Nos még várakozó álláspont van. A hasi szurkálós, "mindjárt megjön érzés"még mindig fennáll. A cicim meg hiperérzékeny...pedig sose volt az. Türelmetlenül várom már a jövö hetet.
2018. jan. 31. 16:12
Én konkrétan úgy éreztem, hogy meg fog jönni. Mellfeszülés, hasfájás, minden pms tünet. Mensi előtt néhány nappal, mint rendesen. De nem jött meg, hanem a kicsikém jött. :) Szóval én rögtön éreztem, csak azt gondoltam, sima mensi tünet. Aznap teszteltem. Erős pozitív lett.
21. kinkib
2018. jan. 30. 08:20

Nekem is Nagyon hamar voltak tüneteim főleg a mellfeszülés, v a fáradtság... Persze nem mindig lett belőle terhesség, de én a mai napig meg vagyok győződve h akkor is találkozott a petesejt meg a hímivarsejt csak nem tudott beágyazódni. (azóta már tudom miért de az megoldódott)

Viszont szerintem érdemes inkább várni a teszt helyett, mert negatív tesztet csinálni nagyon kellemetlen élmény. Ha megjön legalább tudod h minden rendben működik a ciklusoddal. És egy új esély kezdete lehet. Ha nem addigra úgyis erősödnek a tüneteid, és akkor már várható a pozitív eredmény. Drukkolok!

20. 24049cd40b (válaszként erre: 18. - Lapbarna)
2018. jan. 25. 19:54

igen is, és nem is :)


A kérdés arra irányul (lehet félreérthetően sikerőlt fogalmazni), hogy a 4. hét előtt, azaz mielőtt a terhességi teszt kimutathatott volna bármit is, ergo a következő esedékes ciklus előtt volt-e vkinek tünete (ami ugye később visszaszámolással kiderült, h ennek volt betudható)

19. lapbarna (válaszként erre: 18. - Lapbarna)
2018. jan. 25. 16:16
Bocsánat, nem az utolsó előtti mondatodban. :D
18. lapbarna (válaszként erre: 17. - 24049cd40b)
2018. jan. 25. 16:15

A te első hsz-edben az utolsó előtti mondatodban 1-2 hétről beszélsz, érdeklődsz. (ami ugye tekintve a jan. 7-ikei menstruációdat reális is).

Mostani kérdésedre válaszolva nekem pl. a harmadik gyerekkel a kereken betöltött 4-ik héten már volt tünetem: ólmos fáradtság.

2018. jan. 25. 15:57

Köszönöm a válaszokat...de igazság szerint nem ez volt a kérdés.

Hanem,h volt-e valaki hasonló szituációban, hogy az esetleges terhesség elsö 4 hetében már tünetei voltak?!

2018. jan. 25. 13:54
Nem hiszem, hogy terhes lehetnél. Ha 7-én volt meg a menstruációd és középidőben van az ovulációd (kb 20án) akkor 14-én nem igazán eshettél teherbe, túl korai az időpont.
15. 24049cd40b (válaszként erre: 14. - Mermancs)
2018. jan. 24. 21:22
köszönöm
2018. jan. 24. 18:08
Nálam viszonylag korán jelentkezett alhasi fájdalom, "jaj miñdjart megjön " érzés. Viszont különbözőek vagyunk... Mindenesetre drukkolok! :)
13. zebracsikó (válaszként erre: 12. - 24049cd40b)
2018. jan. 24. 15:10

A menzesz késése megmutatja a terhességet, felesleges elébe menni korai teszteléssel.


Vannak érzékenyebb tesztek, de nem mindenkinél mutatják ki a nem várt menzesz előtt, vagy csak bizonytalanul megítélhető módon, halványan.


Szerintem ne ess abba a hibába, hogy minden hónapban már napokkal előbb tesztelgetsz.


Türelem. Ha nem jön meg, majd akkor végezz tesztet.

12. 24049cd40b (válaszként erre: 11. - Zebracsikó)
2018. jan. 24. 15:05

Igen, 1,5-2 hónapja elkezdtem szedni, normál vitaminokat meg eddig is szedtem már.


Hát ha lesz baba most, ha nem...már izgulok. Azért reménykedek, hogy lesz. Ha nem...hát még nem akar jönni. :) Akkor várunk.


Azt hittem, h csak a következö mensi elött max 4 nappal elötte mutatható ki. 3 fajta tesztet vettem...mindegyiken az volt, h vagy az esedékességtöl, vagy utána, vagy max elötte 4 nappal.

2018. jan. 24. 14:45

Ha ajan. 5-i aktusból teherbe estél, azt már mutatná a teszt.


Ha a jan.- 14-iből estél teherbe, azt még nem mutatja, mert a beágyazódás után kezdődik csak el a hcg termelés, s az csak max. pár napja lehetett. Ha....



Felesleges magánlaborba menned, várd meg, míg megjön vagy sem, s ha nem , akkor sima teszt is kimutatja az igazságot.

Orvooshoz meg ne menj a 6. hét előtt, mert nem lát semmi megnyugtatót, csak visszarendel, s izgulhatsz tovább.


Jó egészséget.


Folsavat ugye szedsz??

10. 24049cd40b (válaszként erre: 9. - Lapbarna)
2018. jan. 24. 14:36

Persze. Nyilván ez a terv.

Tesztelgetek, várok mensiv várható idöpontjáig.Akkor lesz biztos.

Ugye a kérdésem eredetileg (is) az volt, hogy van-e ilyen tapasztalat, hogy visszamenöleg kiderült, h az elsö hónapban ezért voltak vkivek ilyen problémái, mert baba volt.

9. lapbarna (válaszként erre: 8. - 24049cd40b)
2018. jan. 24. 14:34
Jó, hát ha biztosat akarsz tudni, akkor menj el egy magánlaborba, és nézess hcg-t. Abból kiderül, sikerült-e a fogamzás, vagy sem. Sőt, vissza lehet számolni, kb. hol tartasz.
8. 24049cd40b (válaszként erre: 7. - Lapbarna)
2018. jan. 24. 14:27

Csak 2 hét múlva kell megjönnie...és már 1,5 hete tart a dolog... az azért nem normális,ha egész hónapban görcsölök, azért h aztán 5 napig mensim van, amikor szintén görcsölök, csak még jobban.


Ez alapján egész hónapban normális lenne, hogy fáj?!

7. lapbarna (válaszként erre: 6. - Lapbarna)
2018. jan. 24. 14:25
Attól fáj a hasad, így értettem
6. lapbarna (válaszként erre: 5. - 24049cd40b)
2018. jan. 24. 14:24
Meg fog jönni.
2018. jan. 24. 14:20
Szeretnék babát, de nem görcsölök ezen...amikor jön, akkor jön. Inkább azon aggódok, ha esetleg ez nem terhességi tünet, akkor mitöl vannak fájdalmaim?!
2018. jan. 24. 14:02
Aki terhes szeretne lenni, minden tünetet észrevesz magán.
2018. jan. 24. 11:45

Pszichés a fele, háromnegyede.

Február közepén kiderül tutira.

2. ab3619a9cd (válaszként erre: 1. - 24049cd40b)
2018. jan. 24. 10:17

Szia!

Minden terhesség más ezt szögezzük le a legelején!

Nekem az ég világon nem volt semmi tünetem /az egész terhesség alatt/ csak az volt furcsa hogy elfelejtett megjönni!

Mivel együtt voltatok lehet terhesség is.Ki tudja,hogy a Te szervezeted hogy reagál.

2018. jan. 24. 10:05

Sziasztok!


Jan. 5-én védekezés nélkül szeretkeztünk a párommal. 7-én pontosan megjött a menstruációm. Annyi volt csak a furcsa, hogy az eleje meg a vége nagyon pecsmetegelös volt. Amúgy "normális" volt, olyasmi mint szokott. Utána külön kellett töltenünk 1 hetet, és 14-én újra együtt voltunk 2x. Szintén védekezés nélkül. A következö menstruációm febr. 8-ra kellene, hogy megjöjjön. Mi reménykedünk, hogy nem fog.

1,5 hete extrém fáradtságot érzek (a körülményeken nem változott semmi...egészségesen étkezek, szedek vitaminokat), émelygek, hányingerem van, a cicijeim feszülnek, és "mindjárt megjön" érzésem van. Enyhe szurkálásokat, húzó fájdalmat érzek a petefészek/vezetékek környékén. Emellett pedig nagyon szétszórt, feledékeny lettem.

A szakirodalom szerint mindenhol azt írják, hogy lehetetlen, hogy ilyenkor már tünetek legyenek 1-2. hétben. Ill. a mensim is ugye megjött. Ennek ellenére jelen vannak a tünetek,és másra nem tudok gondolni. A teszt még negatívat mutat. Tudom, hogy ebböl fogom tudom majd biztosan...de erre még két hetet kell várnom. Van valakinek hasonló tapasztalata?

(( Ikerterhességre simán van esélyem, mert a családban több ikerpár is van))


Elöre is köszönöm a válaszokat!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook