Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szerintetek mi okozhatja a torkomban ezt a szorító jellegű érzést? fórum

Szerintetek mi okozhatja a torkomban ezt a szorító jellegű érzést? (tudásbázis kérdés)


12. sellőke15 (válaszként erre: 11. - Fincsi5)
2018. jan. 28. 09:40
Az orvos és énis igen
11. fincsi5 (válaszként erre: 2. - Sellőke15)
2018. jan. 27. 17:46
Te nézted meg a torkodat és a manduládat is?
2018. jan. 26. 12:12

Első körben nem izgulnék.

Simán lehet az irritált nyálkahártya miatt, vagy ha köhögsz is, a mélyen fekvő nyakizmok izgalma stb.


Egyébként a torokszorítás nagy gyakorisággal előjön pszichés okokból is, tehát ha felfigyeltél rá, és tudatosan figyeled, az még rátehet egy lapáttal.

Amúgy ha nem csak torok, hanem mélyebben, gége irritáció is van, az pont ilyen érzés.

9. sellőke15 (válaszként erre: 8. - Globus)
2018. jan. 26. 11:08

De voltam meg fázva már és volt sajnos

torok,gyulladásom is illetve már mandula gyulladásom,is.Csak nem volt még ez a fojtogató érzés mellé.

8. globus (válaszként erre: 5. - Sellőke15)
2018. jan. 26. 10:54
Még soha nem fájt a torkod? :) Ez sajnos ilyen. Főleg ha megnagyobbodott a mandulád, esetleg nyirokcsomóval, értelemszerűen okoz kissé szorító érzést. Gyulladás megszűnésével együtt múlik el, néhány nap alatt jobban leszel. Pihenj sokat, és ha fáj a torkod, hangdiéta. Azaz ne beszélj sokat.
7. sellőke15 (válaszként erre: 6. - Judit36)
2018. jan. 26. 10:54
Rendben.Ez is egy jó ötlet végül-is.
6. Judit36 (válaszként erre: 2. - Sellőke15)
2018. jan. 26. 10:53
Nézd meg, mit nem akarsz kimondani, ami már borzasztóan zavar-fojtogat.
5. sellőke15 (válaszként erre: 4. - Channa*)
2018. jan. 26. 10:38
Köszönöm szépen a választ.Különben akkor jelent meg ez a torok szorító érzés amikor elkezdett fájni a torkom,és utána alig bírtam nyelni.
2018. jan. 26. 10:34

nem -e attól van-e=nem attól van e


Így helyes.

Torokszorító érzés sok dologtól lehet.

Stressz, pajzsmirigy és akár a torokgyulladás is.

Majd a doki megmondja.


Jobbulást!

2018. jan. 26. 10:30
Addig is érdekelne volt -e valakinek már ilyen jellegű tapasztalata és mitől volt.
2018. jan. 26. 10:29
Pár napja meg fáztam.Eléggé piros a torkom és a mandulám,környékén.Nehezebben is veszem a levegőt,mint kellene.Orvosnál voltam ő meg hallgatta a tüdőm az rendben van.Orvosságot irt fel torok gyulladásra. Utána pár napra rá meg jelent ez a torok szorító érzés.És nem tudom eldönteni hogy,mitől lehet hogy attól-e hogy a torkom gyulladásba van vagy,hogy mi végett.Mert azt éreztem hogy a manduláim is eléggé be vannak dagadva.Arra tippelek hogy nem -e attól van-e ez a torok szorító érzés.Orvoshoz is el fogok menni csak gondoltam pár napot rá lesek hátha csak a meg fázás vagy a manduláim miatt van ez az egész vagy az hogy ideges lettem hogy nem úgy veszem a levegőt ahogy kellene és gondoltam arra is hogy lehet csak az idegesség miatt.
2018. jan. 26. 10:25
Szerintetek mi okozhatja a torkomban ezt a szorító jellegű érzést?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook