Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Furcsa, szorító érzés van a torkomban.Mi okozhatja? fórum

Furcsa, szorító érzés van a torkomban.Mi okozhatja? (tudásbázis kérdés)


1 2
2019. aug. 6. 07:52
Szorongás, félelem, tehetetlenség?
48. júliusi (válaszként erre: 13. - 2104cc91e8)
2019. aug. 6. 07:18
Utána nézek!Mert tényleg rossz érzés!Olyan mintha fojtogatná a torkod a sirás,csak nem tudsz sirni...vagy még rosszabb is!Csak nekem magas vérnyomáshoz és tarkófájáshoz társult ez a tünet!
2019. aug. 5. 11:25
Nekem par napja volt,felment a vernyomasom,es tarkótáji fájdalomhoz párosult ez a torokszoritas erzes.Nagyon rossz volt,meg nem.ereztem.ilyet.
46. zebracsikó (válaszként erre: 15. - Marikati)
2010. júl. 2. 13:40
nekem ez tejtermék fogyasztása után jön: sajnos valószínűleg kezdődő tejallergia lesz :(( pedig a sajtokat, túróféléket nagyon szeretem
45. 2a44b32e51 (válaszként erre: 1. - Marikati)
2010. júl. 2. 12:58
Ha nem szedsz semmi gyógyszert ami allergiát okozna, akkor egyértelműen idegi alapon. Nekem is volt már úgy, ha valami miatt hosszasan idegeskedtem, mindha egy nagy gombóc lenne a torkomba, és minél többet nyeltem, annál inkább nagyobbnak éreztem és szinte meg akartam fulladni. De aztán elmúlt:))).
2010. júl. 2. 12:54
Engem a meditációs cd-k nyugtatnak meg, de van, akit idegesítenek, de nagyon ajánlom a jógát is!
2009. jún. 25. 07:28

és a homeopátia?

Ignacia

pont erre jó. És nem gyógyszer.

42. 2104cc91e8 (válaszként erre: 40. - Marikati)
2009. jún. 24. 16:25

Még egy utolsó gondolatot fűznék hozzá és aztán befejeztem.

Nem ok nélkül küldtem át az általam javasolt bogyó és az orvos által felírt gyógyszer mellékhatásait ill. azt, hogy mit tartalmaz!


Amit Én küldtem az a természetben fellelhető GYÓGYNÖVÉNYEKBŐL van!!!

Amit pedig (kedves Fórumtársunk egyetértésével) az Orvos fel is írt az, szerintem méreg !!!


Dehát a jó öreg "tapasztalat"

(ami a gyógyszermaffia előtt megvolt már az ún. "füvesasszonyokban" is) ma már semmit nem ér!


Tehát kívánok Nektek hosszú életet nagyon jó egészségben! Üdvözletem: Fiti

41. b2d0b7d91e (válaszként erre: 40. - Marikati)
2009. jún. 24. 14:51
Jól tetted!:) Ha nem nagyon kell ne szedd! Próbálj nyugodt lenni, pihenj sokat:)
40. marikati (válaszként erre: 39. - 2104cc91e8)
2009. jún. 24. 14:26
Köszi,de jellemző rám,hogy amint kibontom a dobozt először a benne lévő tájékoztatót olvasom el.Ebből kifolyólag még egy szemet sem vettem be.A szorítás a torkomban enyhült.Lehet azért,mert tudatosan koncentrálok arra,hogy nyugodt legyek.A gyógyszert eltettem nehezebb napokra!!!!!!!!
2009. jún. 24. 12:39

A "Rudotel" !

. LEHETSÉGES MELLÉKHATÁSOK

Mint minden gyógyszernek, a Rudotel tablettának is lehetnek mellékhatásai.

Az alábbi mellékhatások fellépésével gyakran számolhat:

Túlságosan erős nappali nyugtató hatás, ami fáradékonyság (aluszékonyság, meghosszabbodott reakcióidő, bágyadtság, kábultság), szédülés, fejfájás, mozgászavar, zavartság formájában nyilvánulhat meg. Ezen kívül a medazepam bevételét követően időben jól körülhatárolt emlékezetkiesés léphet fel.

Az esti gyógyszerelést követő reggelen maradványhatások (koncentrációs zavarok, fáradtság) a reakciókészséget befolyásolhatják.

A Rudotel izomellazító hatása miatt különösen idős betegeknél fokozott elővigyázatosság javasolt (az elesési veszély miatt).

Ritkán gyomor-bél rendszeri zavarok (hányinger, hányás, felső hasi fájdalom, székrekedés, hasmenés), sárgaság, vizelet elakadás, hangrés görcs, mellkasi fájdalom, vérnyomáscsökkenés, alacsony pulzusszám, depresszió, az étvágy növekedése, szájszárazság, allergiás bőrelváltozások, pl. viszketés, bőrpír, bőrkiütés, a nemi vágy csökkenése, nőknél vérzészavarok, valamint légzésdepresszió jelentkezhet.

A légzésdepressziós hatás légúti elzáródás, valamint agyi károsodásban szenvedő betegek esetében súlyosabb lehet. Ez különösképpen egyéb, centrálisan ható gyógyszerekkel történő egyidejű kombináció esetén figyelhető meg.

Magas dózisban és hosszú időtartamú Rudotel kezelés során átmeneti zavarok jelentkezhetnek, mint meglassult vagy érthetetlen beszéd, látászavarok (kettős látás, homályos látás, szemremegés), mozgási és járási bizonytalanság.

Hosszú időtartamú vagy ismételt Rudotel terápia a hatás csökkenéséhez vezethet (tolerancia kialakulása).

Azoknál a betegeknél, akik előzetesen depressziós megbetegedésben szenvedtek a tünetek súlyosbodhatnak.

Fennáll továbbá a lehetőség, hogy észrevevési és érzékelési zavarok (hallucinációk) lépnek fel vagy ellentétes hatás (paradox reakció) alakulnak ki, pl. akut izgalmi állapotok, félelem, öngyilkossági hajlam, alvászavarok, dührohamok, izomgörcsök.

Hosszabb ideig tartó gyógyszerhasználatot követően, a Rudotel szedésének abbahagyása után 2-4 nap elteltével alvászavarok és az álmok gyakoriságának és intenzitásának a növekedése jelentkezhetnek. Félelem, izgalmi állapotok, mint izgatottság és belső nyugtalanság, szorongás fokozott formában újra megjelenhetnek. A panaszok remegés, izzadás formájában jelentkeznek és ritkán veszélyes testi (mint pl. görcsrohamok) és lelki reakciók, mint szimptomatikus pszichózis (pl. megvonásos delírium) formájában is jelentkezhetnek (lásd ellenintézkedések).

Ha az itt felsorolt mellékhatásokon kívül egyéb szokatlan tünetet észlel, értesítse orvosát vagy gyógyszerészét.

Milyen ellenintézkedések szükségesek mellékhatások észlelésekor?

Ha Ön a fent nevezett mellékhatások közül valamelyiket észleli, értesítse kezelőorvosát, hogy a mellékhatások súlyosságát megítélje és az esetlegesen szükséges ellenintézkedéseket megtegye.

A mellékhatások általánosságban a dózis csökkentésével visszafejlődnek, a gondos és egyéni dózisbeállítás segítségével pedig elkerülhetők.

5. TÁROLÁS

38. b2d0b7d91e (válaszként erre: 37. - Marikati)
2009. jún. 24. 12:20

Na, jó, hogy elmentél!

Kíváncsi leszek melyiket tudod tartani:)

37. marikati (válaszként erre: 36. - 2104cc91e8)
2009. jún. 24. 12:17
Nyugi,pihi,no stressz!Gyógyszer:rudotel
36. 2104cc91e8 (válaszként erre: 34. - Marikati)
2009. jún. 24. 09:04

Örülök neki, hogy mégis elmentél:)

Mit mondott, mit tegyél???

2009. jún. 24. 08:24

Nem lehurrogtalak!:)

Csak az a véleményem, hogy orvossal meg kell nézetni. Ő majd megmondja mit tegyen.

34. marikati (válaszként erre: 33. - 2104cc91e8)
2009. jún. 24. 08:21
Valóban a stressz okozta nálam is.Voltam dokinál.A vérnyomásom 90`60 volt három kávé után.Teljesen lelassultam.Elfáradt az idegrendszerem.
33. 2104cc91e8 (válaszként erre: 32. - *Pillango*)
2009. jún. 23. 21:30

Én ugyanezt mondtam és javasoltam is egy ártalmatlan (gyógynövényből készült) szert, de lehurrogtak :(

Nekem is stressztől volt ugyanilyen tünetekkel bevettem egy szemet és mintha elfújták volna! Pedig Én sem szedek szívesen semmi gyógyszert!

2009. jún. 23. 08:01
okozhatja stressz, szorongás.
2009. jún. 22. 14:25

Ez igaz, de ha kell akkor kell!

Egészségünk a legfontosabb, anélkül nincs semmi!

30. marikati (válaszként erre: 29. - B2d0b7d91e)
2009. jún. 22. 14:23
Nagyon nehezen veszem rá magam,hogy elinduljak.Az orvosnál való várakozás,időpazarlás kiborító.
2009. jún. 22. 14:19

Menj orvoshoz. Egy vérvétel, ekg, vérnyomás mérés sosem árt.

Aztán az is lehet, hogy egyszerű kimerültség és a pihenés rendbe tesz. De biztos, ami biztos:)

28. marikati (válaszként erre: 26. - B2d0b7d91e)
2009. jún. 22. 14:15
Most már végképp nem tudok mit kezdeni ezzel a gombóccal.A fáradtság,kimerültség,feszültség megvan.Gyakori az éjszakai felébredés és nehéz visszaalvás.Szombaton a ballagáson majdnem elájultam,mert lezsibbadtam és alig kaptam levegőt.Lehet,hogy csak el kell mennem a dokihoz.
27. b2d0b7d91e (válaszként erre: 25. - Marikati)
2009. jún. 22. 14:08

Ezt jól teszed!

Én is vagyok ezzel:)

2009. jún. 22. 14:08

Attól függ, hogy működsz.

Ha túlműködős: szapora pulzus, fáradság (ez a magas pulzus miatt), feszültség, kéz és lábremegés, szem tünetek (fényérzékenység), hirtelen fogyás.

Ha alulműködős: fáradság, hízás, magas koleszterin, hajhullás, kéz és láb dagadás, feledékenység.


És van még biztos, amit kihagytam:)

25. marikati (válaszként erre: 23. - B2d0b7d91e)
2009. jún. 22. 14:07
Köszi az aggódást,de gyógyszer ellenes vagyok.Magamtól nem szoktam semmit sem bevenni.Sok félére allergiás vagyok ezért csak akkor veszek be valamit,ha doki írja ki.
24. marikati (válaszként erre: 21. - B2d0b7d91e)
2009. jún. 22. 14:02
Milyen tünetei vannak a pajzsmirigy problémának a gombóc a torokban érzésen kívül?
2009. jún. 22. 14:00
Nem ez a lényeg. Előbb nézesse meg magát, aztán jöhet a gyógyszer:)
2009. jún. 22. 13:53
Vénynélkül kiadható!
2009. jún. 22. 13:52

Én pajzsmirigy beteg vagyok. Tudom milyen érzés a gombóc érzés torokban. Ismerem azt is, hogy milyen érzés ha hangosabban beszélek, ideges vagyok stb.

Nem szedtem semmilyen gyógyszert, amíg nem tudtam mi ez.

Ismerem a fulladozást is hidd el. A műtétem után napokig oxigént kaptam.

Csak azért mondom, hogy nem kell gyógyszert kapkodni, mert nem biztos, hogy az a baja. És ha nem lehet többet árt magának.

2009. jún. 22. 13:51

Hatóanyag: 75,0 mg macskagyökér száraz kivonat, 45 mg citromfű száraz kivonat, 23 mg komló virágzat száraz kivonat drazsénként.

Segédanyagok: maltodextrin, mikrokristályos cellulóz, kopovidon, povidon, vízmentes kolloid szilicium-dioxid, sztearinsav, talkum, karmellóz-nátrium, karnauba pálmaviasz,fehér viasz,glükóz szirup, indigotin E132, kukoricakeményítő, szacharóz, sellak, titán-dioxid E171, poliszorbát 80

Küllem: Drazsé: halványkék, sima, fényes, domború felületű, kerek, cukros bevonatú drazsé.

Csomagolás: 30 db, 50 db vagy 100 db drazsé buborékfóliában és dobozban.

1. MILYEN TÍPUSÚ GYÓGYSZER A SEDACUR FORTE DRAZSÉ ÉS MILYEN BETEGSÉGEK ESETÉN ALKALMAZHATÓ?

Alkalmazása nyugtalanság és idegi eredetű alvászavar kezelésére javasolt.

A Sedacur forte drazsé olyan gyógyszer, melyet gyógynövény kivonatokból állítottak össze. A gyógyszer valeriana gyökeret, komlótobozt és citromfű levelet tartalmaz. Ezek a gyógynövények igazoltan olyan hatóanyagokat tartalmaznak, amelyek átmenetileg alkalmazhatók elalvási problémák és nyugtalanság kezelésére. A túlzott stressz koncentrálási nehézségekre, a megfigyelőkészség zavarára, kimerülésre, idegességre/ingerlékenységre hajlamosít és a belső nyugtalanság érzése elalvási nehézségeket is okozhat.

Kiegyensúlyozott hatóanyag tartalma miatt a Sedacur forte drazsé napközben történő alkalmazása nyugtató hatású. A Sedacur forte drazsé esti, a lefekvést megelőző bevétel esetén elősegíti az elalvást és nyugodt, pihentető alvást biztosít.

2. TUDNIVALÓK A SEDACUR FORTE DRAZSÉ SZEDÉSE ELŐTT

Na alkalmazza a készítményt:

A készítmény összetevőivel szembeni túlérzékenység esetén.

Egyéb gyógyszerek alkalmazása:

Jelen ismereteink szerint más gyógyszer szedése nem befolyásolja a Sedacur forte drazsé alkalmazását.

Alkalmazás étellel/itallal:

Alkohol fogyasztása nem befolyásolja a hatását.

Terhesség, szoptatás:

Mivel terhesség és szoptatás alatt történő alkalmazására vonatkozó adat nem ismert, használata ezen állapotokban nem javasolt.

A készítmény hatásai a gépjárművezetéshez és gépek üzemeltetéséhez szükséges képességekre

A készítménnyel folytatott placebo kontrollos tolerancia vizsgálat szerint a készítmény nem befolyásolja a koncentrálási képességet, a motoros koordinációt, reagálási képességet, éberséget, felfogó és érzékelő képességet.

3. HOGYAN KELL ALKALMAZNI A SEDACUR FORTE DRAZSÉT?

Az alábbi adagolási módot kell követni, kivéve, ha az orvos másképp rendeli. A megfelelő hatás érdewkében kérjük, pontosan tartsa be az adagolási előírásokat.

Naponta két -három alkalommal vegyen be 1 vagy 2 drazsét, ez napi 2-6 drazsénak felel meg.

A drazsékat szétrágás nélkül vegye be kevés folyadékkal reggel és este, vagy reggel-délben-este. Ha altatóként szeretné használni, lefekvés előtt 1 órával vegyen be 1 vagy 2 drazsét.

A kezelés időtartama a betegség típusától és súllyosságától függ.

Ha az előírtnál többet vett be:

Amennyiben az előírtnál több drazsét vett be tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét.

Ha elfelejtette bevenni az adagját:

Amennyiben elfelejtette bevenni a gyógyszert, vegye be a javasolt adagot, minél hamarabb.

4. LEHETSÉGES MELLÉKHATÁSOK

Ritkán gyomor-bélrendszeri panaszok.

Nagyon ritkán allergiás bőrkiütés jelentkezhet.

A mellékhatások megszűnéséhez általában elegendő a gyógyszer szedésének abbahagyása.

Túlérzékenységre utaló első tünetek megjelenésekor a gyógyszer szedését abba kell hagyni.

Ha bármilyen mellékhatást tapasztal a gyógyszer szedése mellett, kérjük, értesítse kezelőorvosát, gyógyszerészét.

5. TÁROLÁS

Legfeljebb 30 °C-on tárolandó.

A gyógyszert csak a csomagoláson feltüntetett lejárati időn belül szabad felhasználni.

A gyógyszer gyermekektől elzárva tartandó!

Gyógyszerkereső főoldal

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook