Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szerintetek meg kell várni, hogy a baba betöltse 4. hónapot a bébiételek elkezdése elött? fórum

Szerintetek meg kell várni, hogy a baba betöltse 4. hónapot a bébiételek elkezdése elött? (tudásbázis kérdés)


81. Pirosalma (válaszként erre: 74. - Mokusmazsola)
2009. júl. 30. 11:06

Ok, értem én, DE: ha nincs anyatej, akkor tápszer.


Pedig az a nagy igazság, hogy különbség gyakorlatilag nincs a kettő között.


(Mint írtam, az E-vitamin afféle kivétel, ott a szintetikus kb. 15-20 %-kal kevésbé hasznosul.)

80. mokusmazsola (válaszként erre: 78. - Pirosalma)
2009. júl. 30. 11:06
..es jobban felszivodnak a tapanyagok, vitaminok
2009. júl. 30. 11:05

nekem azzal is gondom van hogy aki pár hetesen hósan elkezdi-az a többi időt sem tartja be,így a tojás,gomba,magvak,méz, és még sok mindent hamarabb ad a babájának.7 hósan kezdtem a hozzátáplálást 1 éves koráig figyeltem jobban mit eszik.kb 3 hónapig tartott a külön főzök pürézek korszak-ami még úgy sem volt megterhelő hogy szinte mindig én főztem neki és frisset kapott.1 éves kora után a miénkből evett-illetve a mi étkezésünk változott pozitív irányba, több zöldség gyümölcs főzelék-és kevés édeség,nasi üdítő.a mai napig szívesen eszi a natúr joghurtot is, csak úgy magába-neki ez a desszert.

aki 2-3 hósan kezdi az meg pürézhet, bébiételezhet jó sokáig-és a bébiételt,tejpépeket én drágábbnak találom mint a tápszert.

78. Pirosalma (válaszként erre: 77. - Mokusmazsola)
2009. júl. 30. 11:04
Nem, mivel a gyümölcsökben, zöldségekben, egyebekben még rengeteg hasznos anyag van.
77. mokusmazsola (válaszként erre: 69. - Pirosalma)
2009. júl. 30. 11:03
ez ugyanolyan, mint mikor tomnek beled a sok taplalekkiegeszitot, vitaminokat. nem helyettesiti a zoldsegeket, gyumolcsoket.
76. mokusmazsola (válaszként erre: 74. - Mokusmazsola)
2009. júl. 30. 11:02
...legalabbis azok kozul egy sem, akikkel en beszeltem
75. c8d93a7aea (válaszként erre: 72. - Toprengo)
2009. júl. 30. 11:01
Egyálltalán nem szegény!Egy nagyon kiegyensúlyozozz,boldog baba,akinek még egy napot sem fájt életébe a hasa!És valóban nem felnőtt,ezért nem is adok neki vörösboros csülökpörköltett.De tápszert sem!!!!!!!!!
74. mokusmazsola (válaszként erre: 69. - Pirosalma)
2009. júl. 30. 11:01

teljesen nyilvanvalo, hogy az anyatej az anyatej, nem azt mondtam, hogy anyatej helyett adjon kecsketejet!!

en arrol beszeltem, amikor nincs anyatej.

es nem ertek egyet, hogy teljesen mindegy, hogy mestersegesen eloallitott vitamin ugyanolyan mint a termeszetes forrasokbol bevitt vitaminok. ezzel sztem az orvosok sem ertenek egyet es a termeszetgyogyaszok sem.

73. c8d93a7aea (válaszként erre: 68. - Ében11)
2009. júl. 30. 10:59
Gratula hozzá!
72. Toprengo (válaszként erre: 11. - C8d93a7aea)
2009. júl. 30. 10:59
Szegény gyerek...Jó korán megterheled a gyomrát mindennel, ami még nem való neki. Gondoltál rá egyszer is, hogy a kisbaba nem felnőtt? Biztosan nem. Nem véletlenül mondják, hogy miket ehet egy baba. Ez azért van, mert az ő gyomruk még fejletlen, és a felnőtt-ételek megterhelik őket.
71. ében11 (válaszként erre: 66. - C8d93a7aea)
2009. júl. 30. 10:58
remélem nem.biztos megkérdezi a dokit és a védőnénit is.
70. c8d93a7aea (válaszként erre: 67. - C8d93a7aea)
2009. júl. 30. 10:58
...a sok méreganyag!
69. Pirosalma (válaszként erre: 56. - Mokusmazsola)
2009. júl. 30. 10:57

Az anyatejhez az anyatej áll a legközelebb. A kecsketej lehet, hogy valamivel jobb, de azt sem ajánlják (csak 1 éves kor felett), a tehéntejhez hasonlóan.


"szintetikus vitaminok vannak, amik nem szivodnak fel tul nagy aranyban." - a szintetikus azt jelenti, hogy mesterségesen előállított. Ez nem szükségszerűen befolyásolja a fölszívódást. Nincs lényeges különbség a szintetikus és a természetben előforduló vitaminok között, az E-vitamin esetében van kis eltérés.

(A vitaminoknak csak egy részét - azt hiszem, csak a C- és E-vitamin - éri meg szintetikusan előállítani, a többit olcsóbb ételből kivonni vagy baktériumokkal, gombákkal előállíttatni.)

68. ében11 (válaszként erre: 63. - C8d93a7aea)
2009. júl. 30. 10:57
képzeld a 2 pohár tej-tápszer mellett az enyém is azt kap amit szeretet,jó súlyban van és igazi vasgyúró.
67. c8d93a7aea (válaszként erre: 65. - Ében11)
2009. júl. 30. 10:57
Akkor lehet ettől lett ilyen kis rosszcsont a gyerekem! :-)
2009. júl. 30. 10:56
Szerintem elilyesztettük szegény gvent!Most legyen okos szegény ennyi tanács után!
65. ében11 (válaszként erre: 57. - C8d93a7aea)
2009. júl. 30. 10:56

a tehéntej tényleg nem a legjobb a babáknak, de akinek maradt már árván kisállata az tudja milyen nehéz az anyatejet pótolni-sokszor a tehéntej szóba sem jöhet mert beteg lesz tőle egy másik állat.

a spenót tényleg nem a legkedvezőbb, mert oxalát tartalma miatt nem tanácsos sokat fogyasztani belőle. a sárgarépa meg az egyik legjobb raktározó növény-a sok jó mellett a permetet is magában tartja.

de a húsok közül ilyen a belsőség is, pl. a máj sok vasat tartalmaz-de mellett gondolni kell arra hogy méreganyogok is felhalmozódnak benne.

64. c8d93a7aea (válaszként erre: 61. - Pirosalma)
2009. júl. 30. 10:53
:-)))))
2009. júl. 30. 10:53
szerintem ezen kár vitatkozni.Az én véleményem más mint a tiétek,ennyi.Adjatok jó sok tejet meg tápszert a babátoknak,jó sokáig.Én meg adok a gyerekemnek olyat amit szeret és amitől ilyen kis vasgyúró rosszcsont lett,mint amilyen.Semmi jele egyébként annak,hogy bele akarna hallni a virslibe.Azért össze lehet hasonlítani egy-két tápszeren felpumpált babával.Ez sem mindenkire vonatkozik!
62. ében11 (válaszként erre: 46. - Fbogi)
2009. júl. 30. 10:50

nem marketing fogás-én magam is tapasztaltam-képzeld anyatejet kapott de lemértük mennyit.

később egyesül itta a tápszert-semmi kényszer láttam mennyi fogy-max annyiban avatkoztam bele hogy reggel és este készítettem neki egy egy adagot-és általában megitta, de volt hogy nem-ez szerintem elég igény szerinti.és nem kínáltam meg mondjuk szörppel.

amúgy a bébiételek(3-4hótól ajánlgatják magukat) sokkal jobban marketingeznek meg a danonino és gyerekcsoki gyerekchips gyerekmogyorókrém.

nem kell felnőtt nyelvre lefordítani mert a gyerekek igényei mások-ők növésben vannak,több kell nekik a fontos tápanyagokból-és egyébként egy felnőttnek is ajánlott a 2 pohár tej,főleg a nőknek(csontritkulás miatt).

61. Pirosalma (válaszként erre: 58. - C8d93a7aea)
2009. júl. 30. 10:49
Csak az ügyvédem jelenlétében válaszolok:-)
60. Pirosalma (válaszként erre: 48. - Ében11)
2009. júl. 30. 10:48

5. Presztízskérdés.


("Az én babám már...")

2009. júl. 30. 10:48
es teljesen felvagott ellenes vagyok...tenyleg nagyon egeszsegtelenek, eleg elolvasni az osszetevoket...
58. c8d93a7aea (válaszként erre: 54. - Pirosalma)
2009. júl. 30. 10:47
Miért te Milupán nőttél fel?
2009. júl. 30. 10:45

Igen már nem egészséges a tehéntej sem,meg a pirítós kenyér is rákot okoz és spenótot is csak későn lehet adni a gyereknek mert attól is baja lesz.Minden egészségtelen már,igyon mindenki anyatejet.Egyébként meg a dokim egy nagyon jó hírű orvos,és azért mert nem majmolja a tápszert

még nem biztos,hogy nem halad a tudománnyal.Lehet,hogy csak több esze van mint annak aki most jött ki az egyetemről és nem látott még spenótot meg répát.

2009. júl. 30. 10:45

probalj utananezni a kecsketejnek tapszer helyett. bebizonyitottak, hogy emeszthetoseg szmpontjabol ez all a legkozelebb az anyatejhez. a tapszer az csak egy szintetikusan eloallitott tehentej lapu dolog, amiben altalaban szintetikus vitaminok vannak, amik nem szivodnak fel tul nagy aranyban.

en egyeves koraig szoptattam szerencsere, utana egy ideig tapszert kapott vegul attertem kecsketejre.

55. Pirosalma (válaszként erre: 41. - C8d93a7aea)
2009. júl. 30. 10:45
"De valjuk be az anyatejbe is bejut egy csomó nyavaja,abból amit megeszik az ember" - nullára nem lehet redukálni a károsanyag-bevitelt, de csökkenteni lehet.
54. Pirosalma (válaszként erre: 34. - C8d93a7aea)
2009. júl. 30. 10:45
"mégis elég szép nagyra nőttem. :-)" - örülünk neki:-) De tudod, ez CSAK egy eset. De ha mondasz még 50 hasonló esetű embert, az is csak 50 ember lesz. A kutatók nem így vonnak le következtetéseket.
53. Pirosalma (válaszként erre: 34. - C8d93a7aea)
2009. júl. 30. 10:45
"mégis elég szép nagyra nőttem. :-)" - örülünk neki:-) De tudod, ez CSAK egy eset. De ha mondasz még 50 hasonló esetű embert, az is csak 50 ember lesz. A kutatók nem így vonnak le következtetéseket.
52. Pirosalma (válaszként erre: 41. - C8d93a7aea)
2009. júl. 30. 10:45
"De valjuk be az anyatejbe is bejut egy csomó nyavaja,abból amit megeszik az ember" - nullára nem lehet redukálni a károsanyag-bevitelt, de csökkenteni lehet.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook