Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szerintetek jogos a kérésem apukám felé? fórum

Szerintetek jogos a kérésem apukám felé? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
45. 93d2586711 (válaszként erre: 36. - Nyamitörp)
2013. nov. 14. 14:09
Hogy járt? :D
44. Nyamitörp (válaszként erre: 39. - Clau26)
2013. nov. 14. 14:08
Ne azért beszélj vele, mert nem tudja. Azt beszéljétek meg, hogy mi az oka, hogy a húgod a kedvence vagy miért tesz ekkora különbséget köztetek. Beszélned kell vele az érzéseidről, mert másképp nem fog rendeződni ez a helyzet. Lehet, hogy így sem, de gondolom te sem vagy jövőbelátó, úgyhogy ez csak akkor derül ki, ha leülsz vele beszélni. :)
43. 93d2586711 (válaszként erre: 35. - Clau26)
2013. nov. 14. 14:08
Nem értetted meg, amit írtam...
42. Clau26 (válaszként erre: 38. - Zebra25)
2013. nov. 14. 14:08
Nálam is ez volt 18évesen dolgoztam,míg őt támogatta.Én nem emiatt neheztelek rá!Egyébként nem anyagiakban tett különbséget kettőnk között.Mindig neki van igaza,mindig vitákba is mellé áll,holott amikor elmondom neki mit gondolok,csak csönd van és látom nekem ad igazat,mégis mellette áll...
41. Zebra25 (válaszként erre: 38. - Zebra25)
2013. nov. 14. 14:07

hogy nem tudnak segíteni

bocsi

40. Nyamitörp (válaszként erre: 35. - Clau26)
2013. nov. 14. 14:06

Hagyd ki az esküvőt. Ne haragudj, hogy ezt írom, de semmi közöd hozzá, hogy a húgodnak mire és mennyit ad apukád. Arról beszélj, hogy te mire és miért kérsz tőle.

Valószínűleg magától is le fog neki esni a tantusz, hogy azért kérsz most tőle, mert a húgodnak is segített.

39. Clau26 (válaszként erre: 36. - Nyamitörp)
2013. nov. 14. 14:06
Tudja ő,még a párja is észre vette,csak sose vallja be..tagadta világ életünkben
2013. nov. 14. 14:05

Ha szépen kéred, akkor boztosan meg fogod kapni. Egyébként én sem gondolom azt, hogy akkor kötelessége lenne azért adni neked pénzt, mert a tesód kapott.

Nekem 18 évesen dolgoznom kellett, hogy eltartsam magam, nem mehettem egyetemre. Húgom pedig járhatott és fizették is neki az egyetemet, a koleszt meg mindent amit kellett. Eszembe nem jutna, hogy emiatt nehezteljek rá. Sőt, ha olyan van, hogy tudok segíteni anyaglilag, mert a szüleim épp nem tehetik meg, akkor én is támogatom.

37. Clau26 (válaszként erre: 32. - Bowie)
2013. nov. 14. 14:05
Itt nem az összeg a lényeg hanem az unokájára adta és ennek ellenére a másik lányának is ad..ez azért furcsa szerintem
36. Nyamitörp (válaszként erre: 31. - Clau26)
2013. nov. 14. 14:04
Tedd félre a komplexusaid meg az ellenérzéseid, mert úgy fogsz járni, mint a nyuszika a viccben a medve porszívójával. Bár egyébként egy beszélgetést azért valamikor megejthetnél apukáddal erről a kedvenc dologról, persze a pénz kéréstől függetlenül.
35. Clau26 (válaszként erre: 30. - 93d2586711)
2013. nov. 14. 14:03

és ha úgy mondom neki,hogy:

-Apa tudod nekem az esküvő sose volt a vágyam viszont van egy dolog amiről 12éves korom óta vágyom és sajnos szükséges is lesz,tudnál nekem benne segíteni?..így valahogy?

34. mothertiger (válaszként erre: 31. - Clau26)
2013. nov. 14. 14:02

Elhiszem... Épp ezért próbálunk neked jó tanácsot adni.

Tényleg szívből kívánom, hogy sikerüljön!

33. michelle.r (válaszként erre: 23. - Gkreka)
2013. nov. 14. 14:02
Igazad van, idézőjelbe kellett volna tennem.
32. bowie (válaszként erre: 26. - Clau26)
2013. nov. 14. 14:01
Azért én ezt nem hasonlítanám össze, az összeg nagyságában van különbség...locsolópénzt én is kaptam, pedig lány vagyok.:D
31. Clau26 (válaszként erre: 24. - Mothertiger)
2013. nov. 14. 14:01
Persze,mindenképp így szeretnék vele erről beszélni..és igen jól gondolod elegem van abból,hogy ő a mindene..semmivel nem vagyok kevesebb mint ő,csak nekem nem az a fontos hogy holnap vegyek még egy csizmit magamnak,hanem a gyerekeimnek ruhákat..ennyi köztünk a különbség..és 2 gyerek mellett nagyon nehéz összegyűjteni ekkora összeget.
2013. nov. 14. 14:00

Nyamitörp 10.sz. hsz-ével értek egyet.


Azért azt hozzátenném, hogy ez nem jár. Nem is értem azokat, akik ezt írják. Mi az, hogy jár? Ha valaki összespórolja a pénzt, arra költi, amire akarja. Ha azt írjátok, hogy úgy igazságos, ha Clau is kap, az rendben van. De járni nem jár.


Én nagyon drukkolok Neked, hogy megkapd, megértem a bánatod. Én is csak azt tudom javasolni, hogy először is ne hivatkozz a Tesód esküvőjére. Nem Ő most a lényeg és nem azért kéred, mert Ő is kapott. Elmondod a bánatod Édesapádnak és megkéred, hogy segítsen ki vele. Ha "nem"-et mond, kérj Tőle kölcsön! Majd apránként megadod Neki. Még ez is jobb megoldás, mint ha utána Neki esel, hogy bezzeg a Tesómnak... Ha megfogadod a tanácsomat a Tesódat meg sem említed...


Drukkolunk Neked egyemberként és kérlek jelezz nekünk vissza, hogy megkaptad-e a pénzt! :)

2013. nov. 14. 13:59
Én sosem kértem. Nem is kaptam.
28. Castia
2013. nov. 14. 13:58

Semmiképp ne mosd össze ezeket a dolgokat, a húgod esküvőjét, meg hogy rosszban vagytok, meg ki a kedvenc... abból nem jössz ki jól.

Én a helyedben - már feltéve, hogy tudom megengedheti magának a 2x500000 Ft kiadását is rövid időn belül -, elmondanám hogy ez fontos az egészségem érdekében, de nem tudom rá összegyűjteni a pénzt időn belül, ezért kölcsön kérek tőle. Ha rendes, azt fogja mondani, hogy itt van, és nem kell visszaadnod. Ha meg nem, és tényleg csak kölcsönadja... nos, még akkor is jobb, mintha egy banknak fizetnéd vissza kamatokkal.

27. Clau26 (válaszként erre: 25. - Bowie)
2013. nov. 14. 13:58
Tudja,hogy nem akarok..
26. Clau26 (válaszként erre: 22. - Michelle.r)
2013. nov. 14. 13:57

15évesen már saját pénzből kellet,közölte a tb írásban,hogy csak rákos beteget támogat pedig nekem az egyik oldalon nem volt semmi mellem.

Azért idegesít mert egész életében kivételezett vele.Egyébként egy érdekesség:

Amikor megszületett a kislányom adott pénzt kiságyra stb..és fogta és a húgomnak is adott ugyanannyi összeget,mert neki is jár..akkor ez most miben más?

25. bowie
2013. nov. 14. 13:57

Tudja egyébként apukád, hogy te nem akarsz majd esküvőt a pároddal? Mert, ha bejelentenéd, hogy jövőre összeházasodtok ti is, akkor lehet, hogy neked is adna, ugyanúgy.

Mert nálunk pl a nagyszüleim az én esküvőmre adtak x összeget, de tesómnak nem, hisz neki azt az összeget szintén az esküvőre szánták. Amikor viszont tesóm úgy döntött, hogy vesz magának egy lakást, akkor neki arra adtak pénzt, de mivel én nem álltam lakásvásárlás előtt, így nekem nem..


Szóval persze, ami az egyiknek jár, az a másiknak is, de ha ő úgy gondolja, hogy az a pénz az esküvőDRE való, akkor addig arra fogja tartogatni, ha te nem mondod neki, hogy te nem esküvőt akarsz, hanem ezt.


Meg egyébként ez éppolyan, mint a menyasszonytánc pénz..azt sem kéred el a képzeletbeli vendégektől, mondván, hogy erre adjanak az esküvői ajándék helyett..érted picit így? Nehogy azt gondold, hogy ez támadás, csak, ha apukád nem tudja konkrétan, hogy mit szeretnél, meg mit nem, akkor ő teljesen más tudatban fog maradni.

2013. nov. 14. 13:55

Kis irigység húzódik az általad írottakban - jogos, vagy nem jogos, nem az én tisztem eldönteni. Minden rosszindulat nélkül írom, hogy ha rászánod magad, tégy félre minden húgoddal kapcsolatos érvet/ellenérvet, ha apukáddal beszélsz! Próbáld a húgod témájától teljesen függetlenül bevezetni a kérésedet. Ne is említsd meg neki a húgod esküvőjét. Rossz fényt vetne a mondandódra.


Sok szerencsét kívánok, remélem sikerülni fog!

23. gkreka
2013. nov. 14. 13:55
Nem értek egy-két hozzászólót. Mi az, hogy jár??? Egy felnőtt ember dönt arról, hogy kinek, mikor, mennyi ajándékot ad. Majd az örökségen lehet marakodni...
22. michelle.r (válaszként erre: 7. - Clau26)
2013. nov. 14. 13:54

Elhiszem, hogy ez bánt téged, de ennek mind semmi köze a te dolgodhoz. Ha apád úgy dönt, hogy a Dunába dobja, vagy elkaszinózza a pénzét, abba sincs beleszólásod. Az övé, ő dolgozott meg érte, arra költi, amire akarja.

Ha így közelíted a dolgot, biztos, hogy nem kapod meg.


Azért idegesít, hogy apád támogatja őt, mert nem látogatott meg a kórházban? Magadra figyelj, a saját életedre, ne a tesódra. Legyen az ő gondja, hogy olyanhoz megy, akihez nem kéne. Már csak azért is, mert az, hogy te így gondolod, még nem is biztos, hogy így van.


Kedvesen, szeretettel kérd meg az apádat, hogy segítsen. Ha nem teszi, akkor pedig fogadd el és keress más megoldást.


Annyi embert hallottam már, hogy egy pszichológus véleménye alapján TB finanszírozott műtétje volt - igaz kisebbítű műtét. Lehet, hogy az esetedben is van ilyen megoldás.

21. Clau26 (válaszként erre: 17. - Nyamitörp)
2013. nov. 14. 13:51
Húgomnak szép egészséges melle van,azért én nem egy szimpla nagyobbításra kérem..
20. Clau26 (válaszként erre: 16. - Pasionella)
2013. nov. 14. 13:50
Mert eszembe se jutott volna,csak gondoltam ha a húgomnak az álmára tud adni akkor az én álmomra és egészségemre is..
19. Clau26 (válaszként erre: 13. - Pasionella)
2013. nov. 14. 13:49
2 gyerekem van és úgy elbacták hogy nem tudtam őket szoptatni..
2013. nov. 14. 13:48
Kérd szépen. Amúgy meg: ami az egyik gyereknek jár, az a másiknak is...egyformán! Sőt! Aki hátrányos helyzetű, annak akár több is (nem csak pénzre gondolok itt). Nálunk ez máig működik, soha nincs sértődés.
17. Nyamitörp (válaszként erre: 8. - Annadi)
2013. nov. 14. 13:48
Szerintem ilyen nincs, hogy jár. A kisebbik lányának is csak azért ad, mert esküvője lesz. Mondhatná azt is az apuka, hogy az esküvődre neked is adok, de mellműtétet a húgodnak sem fizettem.
2013. nov. 14. 13:48
Csak ha apukád helyzete megengedi, hogy csak úgy kiadjon összesen 1 millát akkor miért nem kérted meg hamarabb?
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook