Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szerintetek jogos a kérésem apukám felé? fórum

Szerintetek jogos a kérésem apukám felé? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2013. nov. 16. 15:39

Jogod nincs

Annyit ad, és arra, amit ő akar.

2013. nov. 16. 15:23

Szerintem semmi közöd hozzá, hogy a húgod mennyit kap az esküvőjére. Lehet hogy te is kapnál, ha férjhez mennél.

A mellműtét másik dolog, max. megemlíthetnéd apádnak, hogy szükséges egy ilyen műtét, és nincs rá pénzetek, de az esküvővel ne hozd összefüggésbe, mert ez így nagyon sz@rul hangzik...

Ennyi erővel nézhetné a húgod azt, hogy a gyerekeid már mennyi pénzért kaptak ajándékot (gondolom kaptak a családtól), és az jár neki, mert neki nincs gyereke, neked meg van.

2013. nov. 16. 15:03
nem jogos, de érthető
2013. nov. 16. 14:40

Meggondolas targyava tennem, hogy ketgyermekes anyukakent, de tarssal az oldalamon ilyen komoly kiadast tapsoljak-kenyszeritsek-konyorogjek ki mindenaron a csaladbol... mivel nem ez az elso mutet - gyanitom, nem is az utolso...

Ismereteim szerint indokolt esetben tamogatja a TB... Lehetett volna ingyenes plasztikai mutetem, de annyit fekudtem a mutoaszytalon, hogy koszontem, es nem kertem. Aki szeret, az igy is szeret. A testkepem megfelelo, elfogadom magamat olyannak, amilyen.

131. gribedli*** (válaszként erre: 129. - Szafaripók)
2013. nov. 15. 17:49

Szerintem a legjobb az lenne, ha mar most leallnanak ezzel a versengessel, mert neki az is kulonbozo szintnek szamit, hogy a huga meg nem anya. De ha teszem azt, hamarosan azza valik, akkor sem lesz eleg jo, mert neki csak 1 gyereke van es nem ketto, szoval nem tudhatja, "nem az a szint". Ha termeszetesen szul es nem csaszarral, akkor, na, azt nem tudhatja, milyen a csaszar, szoval megint "nem vagyunk egy szinten" es igy tovabb es igy tovabb...


Ha lesz 3 gyereke es teszem azt, jobb alakja lesz utana mint Claunak, akkor johet, hogy "bezzeg neked nem kellett alavetned magad 3 mutetnek, nem lett ferde a hatad a 2 mell miatti sulyingadozastol".


Ez egy olyan lavina, hogy aki benne van, nehezen latja a martirsagot, ami motivalja, es komolyan, ennyit nem er meg az egesz. Az elet mindenkinek adott elonyoket es hatranyokat, es aki martir, annak mindig ugy latszik, hogy o csak hatranyokat kapott, a tobbiek meg csak elonyoket.


Remelem, hogy sikerul nekik hamar tisztazni

130. pzm3 (válaszként erre: 129. - Szafaripók)
2013. nov. 15. 16:11
Akár mennyire próbálom jóindulatúan szemlélni a dolgot,de nekem is az jön le leginkább,hogy irígy és féltékeny a tesójára a fórumindító.Nekem ez a benyomásom,aztán lehet,hogy tévedek.
2013. nov. 15. 15:16

Kicsit ellentmondassz magadnak egy korábbi fórumodon:


"apukám meg akire számithatok már annyit segitett h nem akarom h ő segitsen mostmár"

Most viszont kéne a pénze...


Nekem kicsit úgy is tűnik ugyanezen fórum alapján, hogy féltékeny vagy a tesód párkapcsolatára, mert a tiédben voltak csúnya fejezetek, az övékben meg nincs...

128. Nyamitörp (válaszként erre: 116. - Clau26)
2013. nov. 15. 12:19
Lehet, hogy apukád sokkal biztosabb a te szeretetedben, mint a húgodéban? Esetleg úgy érzi, hogy rád mindig számíthat, viszont a húgod csak akkor szereti, ha igazat ad neki vagy ha kap tőle valamit?
127. gribedli*** (válaszként erre: 115. - Clau26)
2013. nov. 15. 12:07

Egyértelmű, hogy te, ti azt nézitek, hogy kit, mennyivel támogat apukátok. Még mindig azon vagyok, hogy nekem lesülne a képemről a bőr, ha aszerint méricskélném apám szeretetét, hogy mennyi pénzt ad. Nem bank. Az, hogy nem kérdezi meg, miből élsz, nem tudom, valószínű, hogy a párod anyagi helyzetéből arra következtetett, hogy megvagy, és arra, hogy a párod nem hagyja pénz nélkül a kislányát.


A családot pedig nem lehet megválogatni, ez igaz, szóval az, hogy a tesód nem jött be meglátogatni, még nem fogja őt apád ellen fordítani, mert apádnak így is a lánya. Ez csak kettőtöket fog egymás ellen fordítani, de a vége az lesz, hogy mindig apud szívja meg, mert a lányai minden alkalommal pénzes zsáknak nézik. Ha nem adsz pénzt, nem szeretsz, ha neki több pénzt adsz, jobban szereted őt, stb. stb.


Én őszintén örülök, hogy nem is szálltam anno ringbe ilyen hülyeségek miatt. Szomorú, hogy neked meg a mindennapjaidat is elrontja ez az egész, mert gondolom, így a párodhoz is másképp viszonyulsz, stresszes vagy, ingerült vagy.

126. Clau26 (válaszként erre: 123. - Szafaripók)
2013. nov. 15. 11:33
:-) le se tagadhatnám annyira rá hasonlítok,viszont a húgom nem,úgyhogy lehet ott a bibi-:-)
125. Clau26 (válaszként erre: 124. - Szafaripók)
2013. nov. 15. 11:32

Mondtam páromnak,hogy ebben a formában

elvehet:-)Aláírom aztán kész,de így nem akar..

2013. nov. 15. 11:28

Ja, és az esküvőről - mert hogy ugye pénzkidobás, blabla. Ha bemész az anyakönyvvezetőhöz két tanúval, nem kell fizetni (legalábbis 5 éve még így volt).

És az a papír azért lehet fontos, mert jogi dolgokban sokmindent leegyszerűsít.

De ez csak az én véleményem.

2013. nov. 15. 11:26

Ha ennyire nem tudod elviselni a helyzetet, és te se keresed őket, akkor maradj ennyiben.

Mivel elmondásod szerint ők úgyse foglalkoznak veled, neked se kell velük. Éld az életed a pároddal és a gyerekeiddel, és ne foglalkozz velük.

Vagy az jobb, hogy folyamatosan azon jár az agyad, hogy mikor mit csinálnak, apu épp mit és miért ad a tesódnak, aki még csak rá se szorul?

A végén addig megy majd itt a családi dráma, hogy kiderül, nem is az apád az apád, Luke!:)

122. michelle.r (válaszként erre: 116. - Clau26)
2013. nov. 15. 11:25

Én nem vitatkozom veled. Ámbár ha nem érdekelne, nem beszélnél róla még mindig.


Kioktatni sem akarlak, amit mondok, azt magam is megtapasztaltam: csak akkor fog a helyzet változni, ha te változtatsz a hozzáállásodon. Csak rajtad múlik.


Ha belefeszülsz sem fogod sem az apádat, sem a húgodat megváltoztatni.

121. 5fd53d3fca (válaszként erre: 110. - 93d2586711)
2013. nov. 15. 11:22

Én is ismerek olyan párt, ahol a férfi és a nő boldogan együtt vannak x éve esküvő nélkül. A boldogság és a kapcsolat minősége valóban nem ezen múlik.


Amit megfogalmaznék, nekem miért fontos az esküvő, és hangsúlyozom, nekem, nem vonatkoztatom ezt másokra.


Mert ez a véglegesség tudatát adja számomra, azt az elhatározást, hogy együtt jóban - rosszban. Nyilván nem vagyok egy naíva, munkámból adódóan is rengeteg tönkrement házassággal találkoztam, de mégis... én belevágnék és úgy, hogy ezt 100 % - osan komolyan gondolom.


Nem is kellene puccos esküvő...

2013. nov. 15. 11:04

Clau!


Én ebben az esetben azt mondanám, tudom, nehéz lesz, de próbáljátok meg egyedül összegyűjteni a pénzt.

Ettől függetlenül ezeket a sérelmeket elmondanám az Apámnak, leülnék Vele egy beszélgetés erejéig. Tudnia kell, hogy mit érzel, akár tetszik Neki, akár nem.

Lehet, hogy egy ideig nem tartanám Velük a kapcsolatot. Csak észreveszik magukat... Áh, nem tud egy ilyen kérdésben okos lenni az ember, hiszen még csak nem is a saját életéről van szó. Hiába rendelkezünk nagyfokú empátiával, mégsem ugyanaz, mint átélni.

119. Clau26 (válaszként erre: 117. - 93d2586711)
2013. nov. 15. 11:03
Egyetértek,mi júniusba lesz 10éve hogy megismerkedtünk,sok rossz dolgon keresztül mentünk és valami oka csak van,hogy még mindig együtt vagyunk és annak is,hogy 2 gyerekünk van..
118. 4fbd4b2862 (válaszként erre: 113. - Clau26)
2013. nov. 15. 11:02
Sajnálom.tényleg.Igazán nem nagyon tudok tanácsot adni ebben az ügyben,mert a mi családunkban én vagyok a kicsi,a kedvenc.Az lenne a jó,ha megértenétek TI nővérek,hogy ezekről a dolgokról a nem a kicsi tehet!Ráadásul,szerintem nem is lehet egyformán szeretni senkit,csak éreztetni nem kellene,mert ez hatással van a testvérek kapcsolatára is,és erre a szülők soha nem gondolnak!Mi is nagyon szerettük egymást gyerekkorunkban,bár akkor is féltékeny volt,állandóan ütöttük,vertük egymást!És,igen amióta férjhez ment egy f.szkalaphoz meg van hülyülve teljesen...annyi a különbség ,hogy a tesóm dolgozik a férje meg lopja a napot!
117. 93d2586711 (válaszként erre: 111. - Gribedli***)
2013. nov. 15. 10:58

"A rossz majuak ugyis azt magyarazzak bele, hogy ha Minden egyutt all es megsincs eskuvo, akkor biztos nem szeretik egymast"

Bocs, de szerintem ezt csak Te gondolod így. Neem pl. eszembe nem jutna nemcsak a Tesómékkal kapcsolatban, mással kapcsolatban sem. :)

116. Clau26 (válaszként erre: 114. - Michelle.r)
2013. nov. 15. 10:46
Engem már az a story nem érdekel,csak az,hogy apa mindig mindenben mellette áll és az hogy ilyen lett a viszonyom a húgommal,úgy gondolom apának is köszönhető!
115. Clau26
2013. nov. 15. 10:45

és akkor a támogatás része:húgomat folyamatosan amikor egyedül lakott

Én egyszer elvesztettem a munkám egyedül voltam kislányommal (ez egy 2hónapos mosolyszünet volt párommal)megse kérdezte miből élek.

Azt írtátok azt támogatja aki jobban rászorul:Nos húgom keres 200-at pasija 500-at szerintetek ő rászorul.Higyjétek el nem irigylem,csak párom is észrevette hogy 9évvel ezelőtt amikor én összejöttem vele apa megtudta hogy jómódúak a szülei,van háza és egyből már eltervezte,hogy én majd odaköltözök és ennyit rólam,ami nem baj,de akkor a húgommal kapcsolatban is igy kellene gondolkodnia..A másik irigy lennék rá?Múltkor az álmodtam,hogy fehér ruhában menekülök az oltár elől,párom bármikor elvenne,de olyan szinten a hideg rá a fehér ruhától és a lagzitól és a pénz kidobástól,hogy az elmondani nem tudom.Bármire megesküszök,hogy 12éves korom óta azt mondom,soha nem megyek férjhez..és ehhez tartom is magam..bántja is a páromat de mondtam neki h annak semmi értelme ha boldogságot nem érzek egy ilyen napon,úgyhogy egy időre most végre elfogadta..szóval hiába vér és család..a családomat nemtudom megválogatni..

114. michelle.r (válaszként erre: 113. - Clau26)
2013. nov. 15. 10:45

Innen volt ilyen ismerős a sztori. Valami közös lakás költségein is vitatkoztatok, ha jól emlékszem.


Tényleg nem tudok jobbat tanácsolni, engedd el ezeket a sérelmeket, mert csak magadnak ártasz vele. Emlékszem, akkor is az bosszantott, hogy a húgod ott kint a körmeit reszelgeti a pasija pedig eltartja. Több éves a sztori és te még mindig ezen lovagolsz.


Mások viselkedésén nem tudsz változtatni, ők olyanok, amilyenek. De hogy te minderre hogy reagálsz, az csakis rajtad múlik.

Persze, a te életed, jogodban áll úgy tönkre vágni ahogy akarod.


Nem mondom, hogy nekik van igazuk. De azt igen, hogy amíg te nem változtatsz, addig nem így marad, hanem ennél rosszabb is lesz.

113. Clau26
2013. nov. 15. 10:38

Sziasztok!


Elolvastam mindenki hozzászólását és akkor kicsit bővebben most reagálnék,mert hátha úgy megértitek húgommal kapcsolatos gondomat.

Mi kiskorunkban nagyon jó tesók voltunk,viszont mióta összejött ezzel a palival,olyan önző és flegma lett amitől a hideg ráz.

Tavaly kint voltak Cansasba egy évig.Kislányom 3 éves szülinapjára készültem,amikor is ő teljesen kiakadt,hogy én csak hidegtállal várom a családot.Értsd ezen:majonézes cuccok,kaszinó tojás,torta ilyesmi.Úgy lehordott,h csak pislogtam,na ezen összevesztem vele,ami nem is lenne akkora gond,viszont apukámat úgy ellenem fordította,hogy ő több ezer km-ről beledumál a kislányom bulijába,hogy apa beszélni se beszélt velem és abszolúlt mellé állt,mintha én üres kézzel vártam volna őket,ezzel elrontva az egész szülinapot.Na erre csináltam levest,pörit és mi lett?Apósék teljesen ledöbbentek hogy délután 4kor miért ilyen kaját csinálok..apa evett belőle egyedül,lesütött szemmel és még ekkor is húgom mellé állt.Erre tudjátok mit csináltam:Láttam apa mennyire szomorú és még ÉN írtam neki levelet,hogy béküljünk,apa miatt!

Jóban is voltunk egészen addig amíg be nem kerültem 9 hónapos terhesen a kórházba,tetániás roham miatt.Ez egy ioncsere zavar és annyi a különbség az epilepsziától,hogy közben magamnál vagyok,viszont 3napig tartott.Olyan izomrángásaim voltak,hogy beszélni is alig tudtam.Húgom felhívott amikor bekerültem és egyből azzal kezdte miért nem hívtam már 1 hete h lehetek ilyen én csak annyit tudtam közölni:te is hívhattál volna és ne haragudj.Erre megkérdeztem,bejöttök hozzám?mire ő:Minek?Hogy ne unatkozz?5 percre laknak..na erre letettem.3napig rángatóztam,mígnem tolószékkel vittek be a császározni.Kitolnak a műtőből és felhívtam kábultan,hogy megcsászároztak.Erre ő:csak most tudtál hívni?Na erre leraktam 2x hívott nem vettem fel és azóta se hív...könyörgök a saját testvérvel így nem bánhat az ember..és tudjátok mi van apukám se látogatott meg a 4nap alatt..sőt még mindig őt védi..párja aki olyan mintha a pótanyám lenne,mindig mondja is neki,hogy nem érti hogy lehet ekkora különbséget tenni 2 gyerek között..folyt

2013. nov. 15. 09:52
Konyilvanitas=kinyilvanitas
111. gribedli*** (válaszként erre: 110. - 93d2586711)
2013. nov. 15. 09:51

Ez nem latszat kerdese, es nem mondtam soha, hogy jobban szeretik egymast akik osszehazasodnak, vagy jobban szeretik egymast akik egyutt elnek hazassag nelkul. A szeretet nem a hazassag miatt van vagy nincs, egyszeruen a hazassag az osszetartozas egy konyilvanitasi modja, ennyi.


A rossz majuak ugyis azt magyarazzak bele, hogy ha Minden egyutt all es megsincs eskuvo, akkor biztos nem szeretik egymast, nem igy van, de mint mondtam, ad egy mas erzest a benne levo feleknek is. Azert mert ma mar nem kotelezo. Regen az volt, honnan tudhattad, hogy ki miert hazasodott ossze. Ma valaszthatsz, hogy megteszed vagy sem, es azt is, hogy kivel. Ma a hazassag errol szol inkabb, egy kicsi plusz. Unnep, unneplik egymast a tarsak, amugy a szo is unnepet jelent mas nyelvekben (celebrate marriage=unnepelni a hazassagot)

110. 93d2586711 (válaszként erre: 107. - Gribedli***)
2013. nov. 15. 09:31

:) Szerintem nincs olyan, aki előtt akár Tesóm, akár Sógor ne vállalná fel, hogy összetartoznak. :) Nagyon szépen megvannak, és nem 3 éve. :)

Ha látnád, hogy néznek egymásra, Neked is elszállna minden kétséged. Nem a barátnőjeként mutatja be, hanem a Párjaként. :)

Anno én is nagyobb jelentőséget tulajdonítottam a házasságnak. Nem kellett volna. Viszont egy dolgot el kell ismernem. Minden nőnek fel kell egyszer próbálnia a hosszú fehér ruhát. :)

109. gribedli*** (válaszként erre: 106. - 93d2586711)
2013. nov. 15. 09:29
Nem mindig penz kerdes. Akkor is, ha egy eskuvo senkinek sem olcso (de lehet az is). A penz nekunk is megvolt, az elhatarozas nem. Mindketten attol is feltunk szerintem, hogy a masik poszesszivebb lesz, ha megtesszuk, de vegulis fel se tunik, mert elotte is feltekenyek voltunk
108. 5fd53d3fca (válaszként erre: 107. - Gribedli***)
2013. nov. 15. 09:29
Háááát ez az! Igen, igen, igen! Számomra is ez. A családdá válást jelenti, amikor mi ketten együtt, ami számomra majd fontos lesz, ha egyszer úgy alakul, hogy a vezetékneve az enyém is legyen. Annyira szeretném már egyszer végre, ha összeházasodhatnék azzal, akit tényleg szeretek. Na meg persze aki engem is legalább annyira :)
107. gribedli*** (válaszként erre: 100. - 93d2586711)
2013. nov. 15. 09:19

Azert egesz mas. Ha nem divat, akkor is hazasnak lenni, korullengi valami... Vannak hazassagi szerzodesek is, szoval az anyagi vonatkozasa teljesen mindegy. De egesz mas, amikor a ferj bemutat, hogy: "a kedves nejem, a felesegem", nem pedig ugy, hogy "a baratnom"


Ez nem regimodisag. Ez osszetartozas. Es pont mert ma mar annyira szabadabb dolog, sokan elnek hazassag nelkul is egyutt, pont emiatt, aki megis osszehazasodik egy ilyen vilagban, ahol nem kotelezo, na, az egy kicsit mas szintu osszetartozasrol tanuskodik. Aztan lehet mondani, hogy ki kit csal meg, a nem hazasok is csalnak, a hazasok is, de a hazasok mindenki elott felvallaljak, hogy ok osszetartoznak.

106. 93d2586711 (válaszként erre: 102. - 4c1a787e8f)
2013. nov. 15. 09:19

Nézd, én elváltam. Újra én sem mennék férjhez, legalábbis most így érzem. Á, gyorsan átgondoltam és tuti nem! :D


Hogy a Tesókám miért nem szeretne, nem tudom. De mi, a Család ezt elfogadta. (Annak elenére, hogy nekem az együttélést nem tolerálták volna a Szüleink!)

Nagyon szépen élnek, van két Gyermekük, családi házuk, tavaly 7 személyes autót kapott a Tesóm a Gyerkőcök miatt, van pénz dögivel, mindketten jól keresnek. Szerintem már Sógor is feladta, hogy összeházasodjanak.

Próbáltam róla beszélgetni Tesómmal, de szerintem Neki valóban nem fontos az a papír, ami -ma már belátom- tényleg nem jelent semmit. Papír nélkül is lehet szépen élni és papírral is borzasztó körülmények között.


Hogy miért ellenséges a Hugával szemben? Talán, mert még lelkileg érnie kell.


Nem azért, hogy védjem, de valahol megértem, mert lelkileg csak akkor lehetünk teljesen rendben, ha testileg is rendben vagyunk. Én pont emiatt nagyon remélem, hogy Apukájától megkapja a pénzt, és azt még jobban, hogy sikerül rendbe hozni a mellét.


MÉG MINDIG DRUKKOLOK!!!! :)

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook