Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szerintetek elképzelhető, hogy a láztól legyen izomlázam? fórum

Szerintetek elképzelhető, hogy a láztól legyen izomlázam? (beszélgetős fórum)


2012. aug. 13. 21:20
Köszönöm!
14. 6b006fc769 (válaszként erre: 12. - 50b5748a9e)
2012. aug. 13. 19:37

Jobbulást!

Hányós-hasmenéses csodám nekem is volt két hete, de nekem ezzel kezdődött, utána jött a láz és a fájós izmok, de hamar el is múlt, mondjuk a lányom egy héti szenvedett tőle, de láza nem volt neki sem sokáig. Gyógyulj meg!

13. Sötét_hercegnő (válaszként erre: 12. - 50b5748a9e)
2012. aug. 13. 19:17
Szerintem a dokid vagy alkalmatlan vagy nem tudom. De ez elég vírus gyanús. Szerintem keress fel másik orvost.
12. 50b5748a9e (válaszként erre: 11. - Csipkerózsika)
2012. aug. 13. 18:43

Sziasztok!

Visszvonnék mindenféle tünetmentességet, mert most jöttem ki a wc-ről és hánytam egy hatalmasat, és hasmenésem is van kb fél órája kezdődött mindez, amikor ráeszméltem, hogy még mindig lázas vagyok. Most megpróbálom a folyadékpótlásra helyezni a hangsúlyt. Kicsit félek a későbbi wc-re járástól.. :(

11. Csipkerózsika (válaszként erre: 1. - 50b5748a9e)
2012. aug. 13. 18:13

Szia!

Holnapra úgyis okosabb leszel, de azért leírom, hogy én megerőltetéstől simán belázasodok. Persze nem egy kis sétától, hanem szoktam gyalogtúrázni (20-25 km általában), körbebicikliztem a Balatont 1 nap alatt, stb. Na ilyen kissé extrém megerőltetés után mindig belázasodok, hidegrázásom van, ami aztán másnap-harmadnapra, ahogy kipihenem magam elmúlik.

2012. aug. 13. 12:46
Sziasztok! Haza értem az orvostól. (Most lázat mérek megint, mert megint sz*rul vagyok.) Elmondtam mindent, amiket itt leírtam, és ő sem tudta megállapítani, hogy mi bajom lehet, megnyomkodta a hasamat, meg megvizsgált, de nem talált semmi extrát, és nem fájt sehol sem, ezért írt beutalót hasi ultrahangra, meg vizelet- és vérvizsgálatra. De az már csak egy holnapi program lesz. És mondta, hogy a megfázást és az izomlázat ő kizártnak tartja, de az immunrendszerem már biztos legyengült, ha több, mint 4-5 napja lázas, mondta, hogy szedjek sok c-vitamint - egyébként is szedek- meg írt fel antibiotikumot. Hát ennyi.
2012. aug. 13. 09:04
Ez inkább vírus és attól fájhat az izom.
2012. aug. 13. 08:18

Mondjuk nekem volt más tünetem, de lázzal az összes izmom fájt, alig bírtam megmozdulni. Pl. az influenza egyik kísérő tönete is az izomfájdalom a láz mellett. Szóval szerintem valamilyen vírus is okozhatja.

De a dokid sokkal képzettebb nálam, ő biztos jobban

tudja, mi lehet ez;)

Jobbulást!

2012. aug. 13. 08:07
Megyek orvoshoz, 8-12-ig rendel, utána megírom, hogy mit mondott. Ha beteg vagyok, akkor miért nincs más tünetem szerinted? Vagy akkor mi lehet a bajom mégis?
2012. aug. 13. 08:05
beteg vagy, nem izomlázas.
5. 50b5748a9e (válaszként erre: 4. - Jozsi.38)
2012. aug. 13. 07:55
Szia, ugye jól tudom, hogy ha izomlázsa van valakinek, az 2-3 nap után elmúlik, ha rádolgozok, ha nem?
2012. aug. 13. 07:53
láz izomláztól nincs
2012. aug. 13. 07:50
Rákerestem wikipédián az izomlázra, de nem kaptam kielégítő választ a lázzal kapcsolatban. ( [link] )
2012. aug. 13. 07:03

Az első kérdés az akart lenni, hogy:


"Sziasztok!


Szerintetek elképzelhető-e, hogy az izomláztól legyen lázam?"

2012. aug. 13. 07:01

Sziasztok!


Azt szeretném megkérdezni, hogy szerintetek elképzelhető-e, hogy a láztól legyen izomlázam?

Leírom a tüneteim:


Visszahívtak egy korábbi munkhelyemre dolgozni pultosként, múlt hétfőn kezdtem. Ez egy közepes forgalmú hely, mindig van munka, de nem mindig olyan feszített tempóban. Pultosként utoljára fél éve dolgoztam máshol.


A beosztásom a következő volt:

hetfő, kedd, péntek: 11-23-ig

szombat: 11-18-ig


Hétfőn még viszonylag jól bírtam a munkát, kedd délre viszont már fájt minden izmom, és szerintem hőemelkedésem is lett. Mikor hazaértem 38,3 volt a lázam. A következő 2 szabadnapomban megpróbáltam kipihenni magam, bár iszonyatosan fájt a hátam, a lábam, mindenem, mindenhol izomlázam volt... vagy a láztól lettem olyan 'mindenhol fájós', már nem tudom. Ittam neocitrant, vettem be algopyrint, meg cataflamot. Egyedül a cataflam múlaszotta el a fájdalmat, de azt se teljesen.


Péntekre megint jól lettem, de este megint úgy mentem haza, mint akit agyonvertek, megint hőemelkedés. További neocitran, algopyrin.


Szombaton délutánra nagyon rosszul voltam, alig vártam a 6 órát, hazamentem, megint 38,1 volt a lázam. Elmentem este egy masszőrhöz, hogy masszírozza ki a csomókat a hátamból, mert görcsben állt az egész hátam. Aznapra jobban lettem. Vasárnap (tegnap) megint hidegrázásom volt reggel, a hátam még jobban fájt, mint azelőtt, elmentem hát uszodába. Összesen egy órát voltam ott, nem is sikerült úsznom, csak pezsgőfürdőben voltam, ahol megint elkezdtem fázni, beültem a gőzfürdőbe, ahol majdnem megfagytam :S Otthon 39,6 volt a lázam, és már se a neocitran, se az algopyrin, se a cataflam, se a hűtőfürdő nem használt, se a lázamra, se a fájásaimra, csak az algopyrin oldatos injekció. Tegnap este kaptam egyet, de ma reggel 5-kor megint arra keltem, hogy fázok 3 takaró alatt :( Mikor lesz ennek már vége? Az zavar a legjobban, hogy a szabadnapjaimon nem tudok csinálni semmit, csak fekszem és pihenek és tömöm magam gyógyszerekkel kb. Egyéb fájdalmam különben nincs, se a torkom nem fáj, hányingerem sincs, az orromat se fújom, a wc-n is minden rendben van. Ja, és tegnap vettem rubophen, semmit nem használt, ma reggel is bevettem 3-at és az se használt semmit, pedig vártam egy órát, hogy hasson.


Szerintetek ez izomláz? Tegnap nem erőltettem meg magam. és úgyanúgy vagyok, mintha bementem volna dolgozni.


Ma elmegyek a háziorvoshoz, hátha ő mond valamit, vagy beutal valahova.

Bocsánat, ha kicsit zavaros lett, lehet, még nem hatott teljesen az utolsó adag gyógyszer...


Köszönöm a válaszokat!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook