Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szerintetek ez elképzelhető? fórum

Szerintetek ez elképzelhető? (beszélgetős fórum)


16. martin3 (válaszként erre: 1. - 9b10f3d7ff)
2011. jún. 6. 01:00
ne felejtsük már el, hogy a gyerekek aránya milyen is? melyik társadalmi rétegből kerül ki a legtöbb gyerek? (2050-re a társadalmunk fele az lesz), simán le tudom képzelni, hogy ennyit beszélgetnek velük, éppen azért olyanok amilyenek, nincs ezen mit csodálkozni, de ne hasonlítsátok már magatokhoz ezt a réteget...sajnos egyre inkább ők lesznek többségben, az ilyen statisztikát akinek nem inge ne vegye magára..:)
15. timycat (válaszként erre: 9. - 9b10f3d7ff)
2011. jún. 6. 00:52

Hát nem család az biztos.

Sógornőm agyon-diplomázta magát, aztán szült gyors egymás utánban 2 gyereket, a babysitternek -legalábbis én így mondom- nem hogy nem beszél a gyerekekkel, a testi szükségleteiket sem ő látja el.

Csak szó szerint egy rendszerben halad: diploma-pipa, férj-pipa, 2gyerek-pipa. Most meg éli világát, hegyet mászik, vadvízi evez, vitorlázik... mert megérdemli, mert elérte a céljait.

Bátyám, hogy a babysittert és felesége hobbijait finanszírozza gyakorlatilag bőröndből él, egyfolytában úton van és hajtja magát. Ő annyit van otthon, hogy a mosatlan ruhás bőröndöt kicserélje a tiszta ruhás bőröndre -természetesen bejárónő gondoskodik erről is.


Na én is mindig felteszem a kérdést: az ilyeneknek minek gyerek???

"Természetesen" mindkét gyerek hihetetlen viselkedési problémákkal, zavarokkal rendelkezik :(

2011. jún. 5. 21:40

Lehet bekaptok ezért, de sajnos van ilyen :(

nem is kevés, hogy alig szól a gyerekéhez, még ha az sír, akkor sem.

Látom a saját szememmel, hiszen olyan helyen dolgozom, ahol sok szülő fordul meg.

Hiába sír az a gyerek, szót nem szólna hozzá, inkább nézi mit csinál a többi ember, vagy esetleg néha rákiabál, hogy hallgass!

Nekem a szívem facsarodik meg ilyenkor :(

Milyen felnőtt válik az ilyen gyerekből?:(


Lehet ez a kevesebb a szülők közül, de ha ilyeneket beleszámolnak a statisztikába, bizony nem javít, csak ront a helyzeten :(

13. b789d47c89 (válaszként erre: 12. - 9b10f3d7ff)
2011. márc. 8. 13:54
Szóval nem kell beparázni, hogy ezek a szemét magyar emberek nem törődnek a kisgyerekeikkel :-)
12. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 11. - B789d47c89)
2011. márc. 8. 13:28
Lehetséges, mert tanultam statisztikát, (is) és az első oldalon ez állt. Van kis hazugság, van nagy hazugság, és van a statisztika.
11. b789d47c89 (válaszként erre: 1. - 9b10f3d7ff)
2011. márc. 8. 13:14
gondolom az hozta ki ezt az átlagot, hogy ebben a "felnőtt" gyerekek is benne vannak, akik csak heti 1X mennek haza a koleszból, meg ilyenek.
10. *Pillango* (válaszként erre: 3. - 9b10f3d7ff)
2011. márc. 7. 22:49
nem hallottam előtte, itt olvasom Nálad. a kisfiammal, 1 éves, folyamatosan beszélünk, kivéve ha alszik.
9. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 8. - Trapiti)
2011. márc. 7. 22:37

....de akkor az már nem is család, és akkor minek szülte meg, ha napi párpercet tölt el vele.

Nekem azok voltak a legszebb évek amikor egészmap velük játszhattam, olvastam, társasoztam velük, és az ebédet, vacsorát is együtt készítettük. ezek olyan felejthetetlen szép emlékek. Milyen lelkivilága van annak a szülőnek aki csak a testi szükségleteit látja el a gyermekének?

8. trapiti (válaszként erre: 1. - 9b10f3d7ff)
2011. márc. 7. 22:24
Szörnyű a szám, de sajnos el tudom képzelni :(
7. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 6. - Adryenne1991)
2011. márc. 7. 22:20
Az valami borzalmas lehet. :(
2011. márc. 7. 22:18
Szerintem van olyan szó, aki naponta egy percet sem beszél a gyerekével, holott ketten együtt laknak egy lakásba. Ismerek ilyet
2011. márc. 7. 22:18
Érdekes..nem tűnik életszerűnek.
4. aesa
2011. márc. 7. 22:17
Ez nekem is elképzelhetetlen....de ahol a szülők váltják egymást munkából jövet-menet,nincs segitség....lehet.
3. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 2. - *Pillango*)
2011. márc. 7. 22:17
Te is hallottad? Én teljesen kiakadtam ezen a számon.
2. *Pillango* (válaszként erre: 1. - 9b10f3d7ff)
2011. márc. 7. 22:16
szerintem is nagy hülyeség.
2011. márc. 7. 22:15
Ma hallottam, hogy egy átlagos szülő 10 percet beszélget naponta a gyermekével, kicsi hazánban. Nekem ez felfoghatatlan, még akkor is, ha ez egy statisztikai szám. Lehet én nem élek ezen a földön? Ha baba akkor azért „gügyögünk” neki, ha óvodás, csak rá kérdez ember, mi történt a nap folyamán. Iskolásnál dettó. Közben van a reggeli készülődés, vacsora, esti mese, és akkor a hétvégékről, játszóról, kirándulásról nem is beszéltem. Szerintem ez valami nagy tévedés lehet.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook