Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szerintetek egészséges életmóddal megelőzhetők a betegségek? fórum

Szerintetek egészséges életmóddal megelőzhetők a betegségek? (beszélgetős fórum)


1 2
2011. dec. 23. 08:15
tobbnyire igen.en is ezt probalom tenni,nem konnyu ez manapsag hisz a levego tele van szennyezodessel,a viz sem egeszseges,az eteleink tele vannak szinezekkel,tartositokkal.........
40. csabi4
2011. dec. 1. 12:29
nem
2011. dec. 1. 11:36
ha nem is az osszes betegseg eloheto meg igy,dehogy a legsulyosabbak tuti.
38. 56abea278d (válaszként erre: 1. - Trixi....)
2011. okt. 18. 21:39
Az egészséges életért felelős gén nem ugyanaz mint a hosszú életért felelős. Ezt egy műsorban láttam. Bár azért néhány kérdés felmerül bennem, mert akit csak a szívátültetés ment meg, azért azt nem mondanám genetikailag hosszú életűnek akkor sem, ha az új szívvel 90 éves koráig él, mert a műtét nélkül lehet hogy csak 20 éves koráig élt volna. Az életmóddal főleg életminőséget lehet javítani.
2011. okt. 18. 21:32
Akik hajlamosak a 2-es tipusú cukorbetegségre, nekik ügyelni kell arra, hogy ne hízzanak el. pl. ha szülő vagy nagyszülő ilyen tipusú cukorbeteg.
36. globus
2011. okt. 18. 21:29
Nagy általánosságban igen, de sok-sok egyedi példa tanúsítja, hogy nem mindig sikerül. Pl. tumoros betegségek...
2011. okt. 18. 21:28
Bizonyos betegségek teljesen megelőzhetők, mások időlegesen tünetmentesíthetők, és van amiről nem tudjuk mivel lehetne megelőzni, és lehet hogy olyan is van amit nem lehet előzni.
2011. okt. 18. 20:52
Részben.Mivel a betegségeknek legalább annyira lelki okai vannak,mint fizikai okai,így csak akkor előzhetőek meg a betegségek,ha a lelkünk is egészséges.
33. 274c9996b8 (válaszként erre: 1. - Trixi....)
2011. okt. 18. 14:19

Igen van igazsag mind a 2-allitasban :)

Az egeszseges eletmoddal nem artasz magadnak , viszont a genjeidet nem tudod kicserelni szupergenekre :)

Masszoval van aki mindent kibir,megprobaltatasokat,ehezest,dohanyzast stb...

Van aki elpatkol a semmitöl -:(

2011. okt. 18. 14:14
nem gondolnám...
2011. okt. 18. 14:02

Az ún. életmódbetegségek mindenképpen, nagyon nagy százalékban.

A cukorbetegség, a köszvény, a magas vérnyomás és ezzel együtt az agyvérzésre való hajlam, a csökkent testzsírszázalék miatt kisebb a rákfajták nagyrésze kialakulásának esélye.

Egészséges életmóddal nem leszel csontritkulásos, mert a csontszerkezetet kb. 30-35 éves korodra építed fel, onnantól cak megőrizni tudod maximum, mást nem. Ennek részeként a napi 1000mg kálcium bevitele és a rendszeres testedzés is egyaránt fontos, mert a csontokra tapadó izmok serkentik a csonttermelődést, a nayobb sűrűséget. Plusz a szabadban kell lenni a d vitamin miatt napi 25 percet minimum.


Kevésbé romlanak a fogak, erősebbek az idegek egészséges életmóddal. Stbstbstb....


A gének csak hajlamosítanak, ezeket a hajlamosító tényezőket lehet kikerülni életmóddal nagyon nagy százalékban. Megéri :-)

2010. febr. 14. 14:39
NEM
2010. febr. 14. 13:53
Amikor a táplálék allergénekrõl beszélünk, szólnunk kell az ún. adalékanyagokról is, melyek az élelmiszerek feldolgozása során kerülnek bele a táplálékba. Sok esetben szükséges az élelmiszer feldolgozása (a búzát pl. meg kell õrölni), tartósítása, de számos esetben a gyártók azért, hogy kívánatosabb, jobban eladható termékeket állítsanak elõ, a feldolgozás során különbözõ vegyszereket használnak. Az utóbbi évek során egyre többféle és egyre nagyobb mennyiségû vegyszer kerül ételeinkbe. Ezeket nevezik összefoglaló néven adalékanyagoknak. Közülük leginkább a mesterséges színezékek és a tartósítószerek okozzák a legtöbb gondot.
2010. febr. 9. 23:57

Mindenképp. Már csak az a kérdés, mi az egészséges.

Ha nem iszol tejet? vagy ha rengetget iszol? Ha nem eszel primőr zöldséget, vagy sokat, hátha valami megmarad?

27. f64f0d9a69 (válaszként erre: 25. - 5e48d37001)
2010. febr. 9. 15:26

Nemrégen láttam egy műsort és ott mondták milyen gabonákat fogyasztottak réges-régen az emberek. Van ami már csak imitt-amott terem, de érdemes lenne ehhez az étkezéshez visszatérni, ha egészségesek szeretnénk lenni.

Hát kíváncsi vagyok termesztik-e még valaha ezeket a gabonákat? Sajnos nem nagyon jegyeztem meg, de tán a csicseri borsó egy régi fajtája is köztük volt.

Én azt olvastam, ha egészségesek akarunk maradni, biztosítsunk a szervezetünk számára tiszta ereket-azaz jó minőségű vért. Ehhez pedig megfelelő táplálék és mozgás kell.

26. trixi.... (válaszként erre: 24. - 5e48d37001)
2010. febr. 8. 17:48

Ahogy én emlékszem nem a tk -n volt a hangsúly hanem a Bio-n.

Igen mert a bio nem használ permetet és az a gomba ami megtámadta a növényt ilyen tünetet idézett elő.Itt hiba csúszott a bio termesztésbe.

Mindenki vét hibákat.Csak míg a normál termesztésnél ilyen már nem hír hogy mérgeket eszünk.De igen én sem veszek lisztből biot mert nem tudom hogy milyen a növény amit feldolgoztak.De a répán,gyümölcsön zöldségeket látom.

25. 5e48d37001 (válaszként erre: 21. - F64f0d9a69)
2010. febr. 8. 16:06
Igen.Pl ott van a régen feledésbe merült köles.Tele van szilíciummal.
24. 5e48d37001 (válaszként erre: 22. - Borrcsa)
2010. febr. 8. 16:04

Nem régen meg az esti Híradókban is benne volt,hogy a 6 éves szegedi kislánynak megjött a menstruációja,és bebizonyosodott,hogy a teljes kiörlésű gabona miatt.Ezen élt a család,hormonproblémákat okozott a kislánynál.

3 hónapja volt a Tvben tele volt vele a sajtó.

2010. febr. 8. 15:41
Leirok egy rövid kis történetet.Jártam egy román masször hölgyhöz aki talpmasszázzsa gyögyitott,Nagyon jól csinálta és olcsón is .Nagyon szegények voltak hiv9k és e mellett nagyon egészségesen táplálkoztak.A gyerekek nemismerték az édességet a müzlit otthon készitették a kenyeret otthon sütötték az elsö csalánból fözeléket készitettek,nagyon értett a gyögyteákhoz sokmeddö nö neki köszönheti a babáját.Tehát ugy élt egészségesen Ö és az egész család.A férje pár éve strokot kapott mais csak vegetál pedig elötte is utána is megtett mindent.Ezzel nem azt akarom mondani hogy nemkell egészségesen élni,csak azt hogy igyis beköv.a baj.
22. Borrcsa (válaszként erre: 19. - Genlips)
2010. febr. 8. 15:34
Én azt olvastam, hogy a gabona héjában van leginkább lektin, ezért a teljes kiőrlésű kenyér, tészta rosszabb mint a finomított.
2010. febr. 8. 14:13

Tetszik nekem ez a fórum!

Nem vagyok benne biztos, hogy minden betegség megelőzhető az egészséges életmóddal.

A civilizáció árt az egészségnek.

Meg kéne tanulni a stressz kezelést is, mert hiába minden egyéb, ha ezzel nem tudunk megbirkózni.

Én azóta értékelem milyen fontos az egészség, mióta már egy részét sikerült visszaszereznem. Megelőzni viszont sajnos nem tudtam a bajaimat.

A búzáról: a régi emberek nem ezt ették! Sok más gabonafélét fogyasztottak.

20. trixi.... (válaszként erre: 18. - Borrcsa)
2010. febr. 8. 13:19
A fehérlisztet meg kémiai anyagokkal fehérítik.
19. genlips (válaszként erre: 18. - Borrcsa)
2010. febr. 8. 13:17

utánaolvasgattam kicsit a lektinnek, ezt találtam:

A lektin a búzacsíra agglutininek egy fajtája (WGA), glikoprotein, vagyis egy fehérjefajta. Az egyre nagyobb fehérjemennyiség elérése céljából a búzaféléket évtizedek óta nemesítik, aminek végül az lett az eredménye, hogy a WGA lektin koncentrációja is megnövekedett arányban van jelen a növényekben.

viszont nem értem, hogy lehet a teljes őrlésű liszt veszélyesebb? ha jól tudom, a magbelső tartalmazza a legtöbb fehérjét így elvileg a csíra és korpa tartalom miatt jó irányba mozdul el az arány. ezt helyre tudnád tenni nekem?

2010. febr. 8. 12:58
És vajon mi is az az egészséges táplálkozás?Esszük boldogan a rozskenyeret, teljes kiőrlésű cuccokat, gabonapelyheket, babot borsó lencsét stb. mert úgy tanultuk egészségesek, közben kiderül, hogy pl a teljes kiőrlésű lisztek még egészségtelenebbek, mert a gabona magja, vagy a hüvelyesek lektint tartalmaznak ami mérgező, áteresztővé teszi a bélfalat, és az így átjutó emésztetlen fehérjék autoimmun folyamatokat és idegrendszeri problémákat idéznek elő. Hát...
2010. febr. 8. 12:46

Ezen lehet még eszméket cserélgetni ameddig csak akarjuk.

A nagyanyáink idejében kellett volna élni akkor nem volt ilyen rossz az egészségi állapot!

16. genlips (válaszként erre: 12. - Ancsika72)
2010. febr. 8. 12:43

sajnos nem, pedig ezt is a táplálkozás, a környezet teszi rákká a hajlamból.

gyerekeknél érdemes megnézni, hogy milyen szervezetben nőtt :( mit kaphatott... egy gyerek szervezete nehezebben birkózik meg azzal, amivel az anya szervezete még el tud bánni

15. trixi.... (válaszként erre: 12. - Ancsika72)
2010. febr. 8. 12:42

Az én anyukám rákban halt meg.Nem sportolt,dohányzott túlsúlyos volt.És én azt gondolom ha jobban odafigyelt volna az egészségére akkor esetleg nem jön elő ilyen korán a rák még ha a génjeibe bent is volt.

Nagypapám is rákban halt meg de ő 85 évesen.Még az utolsó napokban is úton volt....Erősebb volt a szervezete nem adta magát olyan könnyen.

14. genlips (válaszként erre: 10. - 5e48d37001)
2010. febr. 8. 12:40

én úgy tudom, meg lehet. hajlama mindenkinek van valamire, kérdés, mennyire segítjük elő, hogy elő is jöjjön.

páromnak ekcémája múlt el a táplálkozás megváltoztatásától :) pedig az sem egy múlandó betegség. nekem pl. pattanásaim. sajnos cukorbetegségre nincs példám, de ha ilyen problémád van, talán tudok valamit ajánlani, ha utánanézek

13. 5e48d37001 (válaszként erre: 8. - Trixi....)
2010. febr. 8. 12:38

De lennem,mert Nő vagyok,a nőknél nem annyira drasztikus mint a férfiaknál.Ezt most tudtam meg a bőrgyógyászaton,hogy teljes egészében genetika a haj.Női ágon öröklődik a hajmennyiség.És csinálhatunk bármit,ha a ritkulás belénk van programpozva..

De azért mindent megveszek és megveszek

2010. febr. 8. 12:37

Daganatos betegségekről nem is beszélve.

Sajnos nem kérdezi meg,h helyesen táplálkozol????

És a gyerekekkel mi van akik ebbe szenvednek??

Itt is sajna előjön a genetika.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook