Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szerintetek egészséges életmóddal megelőzhetők a betegségek? fórum

Szerintetek egészséges életmóddal megelőzhetők a betegségek? (beszélgetős fórum)


1 2
2010. febr. 8. 12:35

Persze én nem azt mondom ha mindenki bio zöldséget eszik és fut napi 5 km-ert az mindenki el él 80 évig.

De azt gondolom hogy ha valaki leteszi a cigit az alkoholt, megnézi amennyire csak lehet hogy mit eszik akkor esetleg az 52 év helyett elélhet 72 éves koráig.

10. 5e48d37001 (válaszként erre: 7. - Trixi....)
2010. febr. 8. 12:33
Ja hát igen,egészséges táplálkozással,mozgással megelőzhetőek szerintem is az időszakos betegségek.Nátha,meghűlés,akár az infulenza is enyhébb lefolyású.Ezzel Én is egyetértek.De pl a cukorbetegséget sajnos nem lehet kiküszöbölni vele,ha hordozzuk a hajlamot elég egy stressz és előjön.Sajnos a családomban ilyen is történt.
2010. febr. 8. 12:30

függ a genetikai adottságtól is, ki milyen betegségre való hajlamot örököl, ezeket figyelni kell, eljárni szűrésekre.

stresszmentes élet, pozitív gondolkodás!

ezt kéne valahogy elérni:)

8. trixi.... (válaszként erre: 5. - 5e48d37001)
2010. febr. 8. 12:29

Igen.De ha ezeket nem teszed meg amiket megtettél már lehet hogy hajad sem lenne.

És ez a nem mindegy.

Vagy? te hogy érzed?

7. trixi.... (válaszként erre: 4. - Genlips)
2010. febr. 8. 12:27
Igen én is azt gondolom hogy amit megtudunk tenni az érdekében hogy egészségesek maradjuk azt igen is kötelességünk megtenni.Már a gyerekeink miatt is.Mi a 2009-es évet úgy kihúztuk hogy nem voltunk betegek.Remélem ez az év is ilyen lesz.Minden esetre mindent el fogok követni.
2010. febr. 8. 12:26
Ha a levegő olyan tiszta lenne mint 50-60 évvel ezelőtt és nem lenne annyi meserséges anyag minden élelmiszerben és nyugodt életet tudnánk élni ami a mai világban szinte lehetetlen stb akkor igen.
5. 5e48d37001 (válaszként erre: 1. - Trixi....)
2010. febr. 8. 12:25

Egyetértek Ancsikával,még hozzá tenném,hogy ez nagy mértékben genetika,ki milyen betegségekre hajlamos vagy fogékony.Tudatos életmóddal biztos lehet késleltetni vagy megelőzni a betegségek kialakulását,de nem 100%-osan.Sajnos.

Én pl,hiába csináltam candida diétát,hiába eszek sok fehérjét,iszok meg napi szinten 3-4 liter folyadékot,szedek,lucernakapszulát,multi vitaminokat,cinket,mégdem dúdúlt vissza a hajam.

A gének ellen nincs mit tenni..ezt húztam ezt kell elfogadnom.

4. genlips (válaszként erre: 1. - Trixi....)
2010. febr. 8. 12:22

van egyfajta egyensúly a szervezetben, amit fenn kell tartani. arra gondolok, hogy ha a szervezeted számára ártó dolgot is teszel, akkor az hamar kompenzálod. pl. fővárosban élsz, de mellette azért igyekszel egészségesen táplálkozni, hogy kompenzáld ezt. azok a 80 éves dohányosok valószínűleg csak a dohányzással tettek ártó dolgot a szervezetüknek, mellette nem jártak gyorsétterembe, sok zöldséget, gyümölcsöt ettek, alig ittak vagy pl. vidéken éltek :)


azt tuti, hogy betegséget mindenképpen meg lehet előzni vele. tavaly ilyenkor már 3x voltam beteg, idén 1x, jövőre remélem még jobb lesz.

2010. febr. 8. 12:19

Mottóm: Fuss minden nap 5 km-t és egészségesen fogsz meghalni! :)


[link]

2010. febr. 8. 12:18

Én ismertem egy jó pár embert aki nem dohányzott,nem ivott,sportolt és mégis meghalt a szíve miatt.

A sorsa mindenkinek meg van írva,h kicsit misztikus legyek!

2010. febr. 8. 12:15
Azért indítottam ezt a fórumot mert sok ember azt mondja hogy ha figyelünk mit eszünk és hogy hogyan élünk akkor azzal meghosszabbítjuk ill. minőségileg élhetőbbé tehetjük az életünk.Vannak viszont akik azt mondják hogy teljesen mindegy ,mert van aki egészségesen él mégis korán meg hal, és van aki 80 évesen is dohányzik még.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook