Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szerintetek befolyásolja a baba születési súlyát az anya étkezése? fórum

Szerintetek befolyásolja a baba születési súlyát az anya étkezése? (tudásbázis kérdés)


1 2
2011. dec. 17. 15:26
Anyám hetente gyümölcsnapot tartott, túlzottan vigyázott magára... 2,6-tal születtem.
2011. dec. 17. 14:30
Nálunk a lányomnál 22 kilót szedtem fel és 3735 g lett,a fiamnál más csak 15 kiló jött fel, de végtére is ugyanannyi volt a súlyom, mint a lánynál, mer többel kezdtem a terhességet, ő csak 3390 g lett.
2011. dec. 17. 14:23
Az én fiam 4600 grammal született,vitamint csak az első trimeszterben szedtem.13 kilót híztam normál étkezés mellett.Mindenki azt kérdezte,nem vagyok-e cukros,hogy ekkora lett a baba.Se zabálás,se sok hízás,se diabétesz,első gyerek...nincs magyarázat a nagy súlyra.
41. vapi
2011. dec. 13. 11:22

Én ismerek olyan anyukát, aki nem akart elhízni, így terhesség alatt diétázott, nem ette azt, amit megkívánt, inkább csak zöldséget és gyümölcsöt evett ha kell, ha nem....a gyerek kissé idő előtt, kicsi súllyal született. Egészséges, de nem fejlődik úgy a fogazata, a csontozata, mint a korabelieké. Nem azt mondom, hogy zabálni kell, de mindent kell enni és nem azzal foglalkozni, hogy elhízik-e a kismama. Teszem hozzá, anyuci szülés után csak 2-3 hónapig szoptatott, mert gyerkőcnem nem kellett a tej...és természetesen elhízott...


Nem olvastam el az előzményeket, így ne vegye senki magára azt, amit írtam.

Üdv mindenkinek!

Vapi

40. kszisz (válaszként erre: 22. - Iloverunning)
2011. dec. 7. 23:07

Én kicsi, apa nagy súllyal született.

A kislányunk viszonylag kicsi, a kisfiúnk pedig nagy baba lett. És nagyjából egyformán étkeztem a két terhesség alatt.

Mondanom se kell most a kicsinek született kislány a haspók és erős alkatú, most azt mondanám igencsak hízékony lesz, míg a kisfiú vékonyka, gyatra étvággyal...

Szerintem ez minden babánál teljesen egyedi, épp milyen gének keverednek össze.

39. emi75
2011. dec. 6. 23:20
Hű, mennyi újat olvas itt az ember :)) nagyon érdekes, amiket írtok.
38. cac78ceb03 (válaszként erre: 36. - Egyszembors)
2011. dec. 6. 23:18
Igaz lehet. Ismerek egy muszlim anyukát, aki a terhessége alatt tartotta a ramadánt (vagyis, hogy csak akkor eszik és iszik, mikor lemegy a nap. kb. 1hónapig tart náluk ez a böjt, és mellékesen, nem kötelező a kismamáknak, de ő tartotta.) Kis súlyú babája született.
37. cac78ceb03 (válaszként erre: 2. - Zelinke)
2011. dec. 6. 23:15
Ami a születési súlyt illeti, nem tudom, mi a helyzet. Én nem vontam meg magamtól az édességet, és egyik gyerekem sem született nagy súllyal. De. Azt olvastam, hogy a legújabb kutatások szerint azoknak az anyáknak a gyereke, akik terhességi diétát tartottak, nagyobb valószínűséggel küzd majd kamasz vagy felnőtt korában a túlsúllyal,és az ezekkel járó egészségi gondokkal, mint akik nem diétáztak, de azért normálisan ettek, nem is zabáltak.
36. egyszembors (válaszként erre: 1. - Zelinke)
2011. dec. 6. 23:14

Az anyuka mennyiségi étkezése (vagyis hogy keveset vagy sokat eszik) csak akkor befolyásolja a születési súlyt, ha nagyon szélsőségről van szó. Éhezésről vagy mértéktelen zabálásról.

A sok szénhidrát lehet, hogy nem okoz nagy súlyt, de befolyásolja a baba későbbi ízpreferenciáját. (Magyarán ő is sok cukrot eszik majd.)

Érdekes tény, hogy nagy baba születhet akkor, ha a terhesség elején anyuka visszafogottan étkezik, majd a második és harmadik trimeszterben normálisan eszik. (Az első trimeszterben a kismértékű éhezés nagy, fejlett méhlepény kialakulásához vezet, így ellensúlyoz a természet.) (Senki ne értsen félre, ez nem javaslat akart lenni, isten ments. Csak érdekesség. :)

35. emi75 (válaszként erre: 9. - Zelinke)
2011. dec. 6. 23:08

Szia!


a túl sok (és hirtelen) hízás megterheli az anya szervezetét, a szívét, és az ízületeket. a terhesség végén az egyik hormon a porcokra van hatással, hogy a szülésnél a medence mozdulni tudjon, de ez hathat pl. a térdízületre is, mivel sok plusz súlyt kell cipelni.

a bőrről és az ő tágulásáról nem is beszélve.

De ez alkati kérdés is nyilván :) Hízásra azt mondják, hogy a túlsúllyal induló anyukák általában kevesebbet híznak, a vékonyak viszonylag többet, de ez sem törvényszerű:) Sok anyukától hallottam, hogy a szoptatás alatt leolvadtak a plusz kilók, 5-600 kalóriát is jelent a szoptatás.


Indító kérdésedre válaszként én úgy tudom, hogy a terhesség utolsó heteiben szed fel a baba "tartalékokat", addig ha valamilyen tápanyagból hiányt szenved, akkor az anya szervezetéből vonja el ami neki kell, (ha van miből) de többletből nem vesz el többet.

34. fildus
2011. dec. 6. 23:02

Az első gyermekem 3440 grammal született 38+6 napra. 27. héten meghatározott terhességi cukorral.


A második gyermekem 3130 grammal született 40+2 napra. 16. héten megállapított terhességi cukorral. A 30. heti kötelező ultrahangon mondták, hogy kicsit engedjek a szigorú diétán, mert pici a baba.

33. hnora (válaszként erre: 27. - Martin3)
2011. dec. 6. 22:35
Ez egyébként nagyon érdekes összefüggés, mert az én nagy súllyal született lányom egyáltalán nem haspók, sőt, könyörögnöm kell bele az ételt, a gyümölcsöt, a sajtot meg a natúr joghurtot eszi meg tutira, a többi szerencse és kedv kérdése. A szülész dokim azt mondta nagy és erős volt a méhlepényem, és egyáltalán nem volt elöregedve úgy, hogy 12 nappal túlhordtam Jankát. Szerinte emiatt lehetett nagyobb a súlya.
32. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 2. - Zelinke)
2011. dec. 6. 22:31

Pont most megy a TV-ben egy dok.film A harmadik baba 6,30 kg-al született. Az orvosok kutatatták mi lehetett az ok. Nem volt cukor beteg és kövér sem az édesanya.


Az orvos azt mondta, a cukorbetegségnél, a kövérébb , vagy idősebb anyáknál fordulhat elő,hogy babájuk nagyobb lesz, de a két utóbbira azért ez sem jellemző annyira.

A lényeg azt mondták a táplálkozás nem számít ilyenkor, az említett anyukánál semmi indokot nem találtak.

31. b486c9cf7d (válaszként erre: 2. - Zelinke)
2011. dec. 6. 22:29
Ha sok szenhidratot eszel, a baba is dundibb lehet. Nalam igy volt, a gyerekeim sulya kozott egy kilo kulonbseg volt, hosszusagra egyformak voltak.
30. 5e1b581a2e (válaszként erre: 2. - Zelinke)
2011. dec. 6. 22:28
Viszont lehet érdemesebb lenne utánaolvasnod az egészséges táplálkozásnak a terhesség idején...;)
29. 5e1b581a2e (válaszként erre: 9. - Zelinke)
2011. dec. 6. 22:27
Igen,ez a helyzet.Aki nagyobb súllyal indul,kevesebbet szed fel,aki kisebbel indul,többet,fel akár +20-ig is mehet.Na ez nagykönyv.Viszont elhízott anyuka,ráadásul a kelleténél több súlygyarapodással,nos igen: okoz nagyméretű babát.(4kg feletti)
28. Nirvi
2011. dec. 6. 22:24

Szerintem sem befolyásolja.

A kisfiam 3890g-mal született, pedig nem ettem szinte semmi édességet a terhességem alatt, sőt étvágyam is néha alig volt..úgy kellett sokszor magamba tömni a kaját. 10kg-ot híztam akkor, ebből 5-öt az utolsó két hónapban:D:D Vitamint csak hébe-hóba szedtem. Elevitet...


Most 28 hetes vagyok és már majdnem 10kg-ot híztam:S:S Mondjuk most eszek édességet is:S

Azért kíváncsi vagyok, hogy mennyivel fog születni a kistesó! :):)

27. martin3 (válaszként erre: 26. - Martin3)
2011. dec. 6. 22:22
még annyi, hogy az elevit sem igaz, hogy tőle nagy baba lesz, az első bébim 3800-cal született nem szedtem elevitet, a 4.baba pedig csak 2800-cal, és nála szedtem (igaz nem sokáig), és hogy a babák milyen testalkatúak ez is csakis genetika, hogy mit örököltek! nálunk 1fiú és 1 lány hasonló "jól lakott óvodás), akiknek tuti mindig figyelniük kell majd a súlyukra és már most "szeretik" a hasukat, a másik fiú és a másik lány pedig totál vékony alkat:) pedig mindegyiknek ugyanazok a szülei:) csakis gén kérdése...mit kitől örökölt
26. martin3 (válaszként erre: 1. - Zelinke)
2011. dec. 6. 22:18

szia! szerintem ez az egész terhességi "balhé" csakis alkat kérdése...én mindössze 12-15kg-ot híztam, ami már a szülés után 1 hét múlva -10kg volt, és max 2-3 kg-val voltam több, mint előtte, ez pedig simán lement 2-3 hónap múlva, pedig nem tornáztam, nem csináltam semmit. És terhesség alatt állandóan csokit ettem(mondjuk most is), igaz leginkább étcsokit, vagy minőségi csokit. Már 4 gyerkőcöt szültem és se ők, se én nem híztunk el...Ma is olyan vagyok, mint az első bébi előtt(170cm, 59kg), igaz nem ártana tornázni...de az már más kérdés.

A barátnőm meg folyamatosan fogyózik és 2 ygerek után mégis 2x akkora lett és maradt is, mint előtte. Csakis alkat kérdése, ez ellen nem lehet tenni szerintem semmit...(ja és a fogaim sem romlottak el, pedig hány embernek elromlik terhesség alatt, pedig nem szedtem semmilyen vitamint)

2011. dec. 6. 22:17
Nem
24. hnora (válaszként erre: 23. - Hnora)
2011. dec. 6. 22:11
No nem a szép nagy babát, hanem a kilókat :D Egyébként juteszembe a húgom is kb ennyivel született, én 3500gramm voltam...
23. hnora (válaszként erre: 19. - Szilvita)
2011. dec. 6. 22:10
Köszönöm, bár most már én is filózom, mit csináljak másként a második terhességnél, hogy ezt elkerüljem... :)
2011. dec. 6. 22:10

Ez csak a genetikán múlik. Nem befolyásolja az étkezés és a vitamin se.

Azt kell megtudni, hogy a szülők milyen súllyal születtek, főleg anya, a gyerkőcök gyakran akörül mozognak.

21. Zelinke (válaszként erre: 16. - Hnora)
2011. dec. 6. 22:09
Gratulálok a babához is és a leadott kilókhoz is!!:):)
20. 4f8ae69d1b (válaszként erre: 16. - Hnora)
2011. dec. 6. 22:09
Én is gratulálok!Szép nagy baba!!:)
19. Szilvita (válaszként erre: 16. - Hnora)
2011. dec. 6. 22:07
Gratulálok!
18. 6b006fc769 (válaszként erre: 9. - Zelinke)
2011. dec. 6. 22:07
Én toxémiás voltam, jött a víz, mint állat (nem csak víz, de az is sok) szóval több, mint 25 lett a vége és 3230 lett a leányzó. Szóval talán ez sem számít sokat.
2011. dec. 6. 22:07

Én szedtem vitamint,sokat ettem(két naponta sütit sütöttem)híztam 25kg-t és 4000gr lett a babánk..:)

Ha újra terhes lennék..nagyon visszafognám a szénhidrátot,viszont a vitamint nem hagynám ki..viszont akkor is örülnék egy 4 kilós babának.:)


/kérdésre a válasz..egy afrikai éhezőnek,pici gyermeke születik..ott a genetika,és az éhezés is adott..:(/

16. hnora
2011. dec. 6. 22:06
Súlyban én is a genetikára szavazok, nálunk magas a férjem, és szép hosszú, nagy kislányunk született, 4650-nel és 58 centivel. Igaz én is híztam vagy 30 kilót, pedig nem zabáltam, egyszerűen hízékony alkat vagyok, és csak szaladtak rám a kilók... A babának baja nem lett belőle, csak én szenvedek a leadással, bár meg kell mondjam, haladgatok, -20-nál járok egy év alatt...
15. Zelinke (válaszként erre: 12. - Timycat)
2011. dec. 6. 22:05

:):) A férfiakat annyira nem érdekli a súlyuk, de a 195 centihez mondjuk azért annyira nem gáz a 100kg :)


Nekem is van egy kislányom, ő 3900g-al született és 57 centivel...:)

Én 172 centi vagyok és akkor voltam olyan 80kg körül, Apa pár centivel magasabb nálam és pár kilóval kevesebb:P:P

De én pl. 3200g-al születtem, Apa 4100-al...úgyhogy nálunk pont jó a 3900 a kislányomnál:P Mondjuk nem volt kicsi, az tény:P

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook