Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szerintetek befolyásolja a baba születési súlyát az anya étkezése? fórum

Szerintetek befolyásolja a baba születési súlyát az anya étkezése? (tudásbázis kérdés)


1 2
14. timycat (válaszként erre: 9. - Zelinke)
2011. dec. 6. 22:03
nekem azt mondta a doki, hogy ahány hónap annyi kiló; én a 4-ig szinte semmit sem híztam, aztán szaporodtak a kilók, de végül 9hónap=9kiló lett; ha azt nézzük ez azért volt szerencsés, mert 1 hónapon belül az alapruhatáram rám jött, a bőrömet sem viselte meg a terhesség... de szerencsém is volt; barátnőm bevizesedett a 7-8. hónap körül és 2 hónap alatt rászaladt 12 kiló, ebből olyan 10kg víz és rettentően szenvedett :(
13. Szilvita (válaszként erre: 9. - Zelinke)
2011. dec. 6. 22:02

10-12 ami "indokolt" a dokik szerint, ami pont a baba és a terhesség miatt jön fel. De szerintem tök mindegy. Én annyit híztam, ami tök érdekes, mert amúgy hízékony vagyok, ennyit baba nélkül is fel tudok szedni pár hónap alatt. Két kiló maradt rajtam, és aztán rámjött még 6, amit még mindig nem adtam le, pedig már két éves elmúlt a gyerek.

Barátnőm 28 kilót hízott a terhesség alatt, és most a második terhessége végén annyi kiló, mint az első előtt....simán lefogyta a felszedett kilókat, pedig nem tornázott, nem koplalt, egyszerűen lement róla a rengeteg kiló.

Talán csak amiatt nem mindegy, mennyit hízik az anya, mert a terhesség vége azért amúgy sem könnyű, plusz kilókkal meg még nehezebb.

12. timycat (válaszként erre: 8. - Zelinke)
2011. dec. 6. 21:59

több mint 100! egy ideje nem hajlandó mérlegre állni :), na oké 195cm magas, akad rajta háj is, tény.


Igen miután hozzászóltam gondolkodtam el, hogy tényleg milyen pici volt a lány; 2560gramm; a dokim mondta, hogy végül is "éppelég"

2011. dec. 6. 21:57

Az befolyásolja, ha dibéteszes a kismama, és esetleg nem tud róla, akkor a baba nagy lesz.

Viszont a vitaminok tuti befolyásolják, mert nekem pl. a 150 centimhez 57 centis fiam született, nem nagy súllyal mondjuk, de eléggé össze volt hajtogatva csórikám:) Pedig nem is szedtem végig, mert a dokim nem tanácsolta. Anyu akkora mint én, és öcsém is meg én is annak idején 47 centivel születtünk.

2011. dec. 6. 21:56

Én 22 kg-ot híztam terhesség alatt, imádtam a csokit a fagyit főleg este nem kis mennyiségben, mivel minden rendben volt terhes vitamint a 12. hétig szedtem és a kislányom 3270g-mal született.

Én 3050g-mal apa 3590g-mal. Szóval szerintem genetika!

2011. dec. 6. 21:56

Na igen és akkor felmerül a másik kérdés is, hogy vajon számít-e, hogy mennyit hízik az anya?

Miért baj, ha mondjuk 20-30 kilót?

valójában mi az ideális hízás? Gondolom ez a nő alap súlyától is függ...de úgy tudom átlagosan olyan 10-12 kiló a normális.

8. Zelinke (válaszként erre: 6. - Timycat)
2011. dec. 6. 21:54

Hú, 47 és 100:):):)

Örülök, hogy szép egészséges babád született! Ez a lényeg! Gratulálok:)

2011. dec. 6. 21:53

Örülök, hogy ezt írjátok, mert kicsi hülyeségnek tartottam amikor ezt olvastam, hogy ettől is függ a baba súlya.


A genetika tuti nagyban befolyásolja.


A terhesvitaminokról pedig szinte mindenki azt mondja, hogy nagyobb babák születnek miatta:SS:

Főleg az Elevittől...

6. timycat (válaszként erre: 2. - Zelinke)
2011. dec. 6. 21:50

nem törvényszerű; én úgy hallottam, hogy a terhesvitaminok viszont "növelik" a babát; nekem a dokim nem is ajánlotta, mivel az apa mérete is döntő; én meg 47kiló vagyok az apa meg 100 felett.

Aggódtam is rendesen, de "szerencsére" pici, de egészséges babám lett; mondhatni pontelég ;)

2011. dec. 6. 21:49

Én nem tömtem magam édességgel, normálisan étkeztem, a kisfiam mégis 4.270 g lett, a magzatvédő vitamint is csak hébe-hóba szedtem félidőtől. Az apja majdnem 190 cm, én se vagyok kisnövésű...szóval a genetika erősen dominál.


Viszont a fordítottja tuti befolyásol: mármintha nem, vagy alig eszel CH-t, gondolok itt a diabéteszes kismamikra, nekik a szigorú diéta miatt elég pici babáik születnek. Az alultáplált anyukákat már meg sem említem.

2011. dec. 6. 21:48

Nem hiszem. Én megbolondultam az édességért, és 3230 nem nevezhető nagy születési súlynak. Én azt hallottam/olvastam (?), hogy a terhességi diabétesz mellett ill. Elevit szedése mellett születnek nagyobb babák. De elmondom, hogy ez amit írtam, csak falusi pletyka szintű, szóval fogalmam sincs, hogy van-e tudományos alapja, ill. igaz-e. ;)

Abban érzésem szerint lehet igazság, hogy a szülők születési súlya lehet befolyással rá, hiszen valahonnan csak jönnek a babák:)

2011. dec. 6. 21:46

Én nem ettem a lányommal sok édességet, de enni ettem rendesen) Felszedtem jó pár kilót, a lányom 3080 grammal született:)

Szerintem inkább a genetikán múlik.

2011. dec. 6. 21:44
Szerintetek ha egy kismama sok édességet, szénhidrátot eszik a terhessége alatt, akkor törvényszerű, hogy a babája nagy súllyal fog születni? Vagy szerintetek ez mennyire befolyásolja a baba születési súlyát? Talán a szülők születési súlya mérvadóbb, nem? Még mielőtt nekem ugranátok, nem azért kérdezem, mert én tömöm magam édességgel:) Szerencsére már nincs gondom a súlyommal és kevés édességet eszek, csak több helyen olvastam már azt, hogy a sok édesség nagy súlyú babához vezet...kíváncsi vagyok kinek mi a véleménye erről!
2011. dec. 6. 21:44
Szerintetek befolyásolja a baba születési súlyát az anya étkezése?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook