Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szerintetek a lenti alapbetegségekkel van értelme fiatalon regisztrálni oltásra, vagy ezekkel is várhatok sokáig? fórum

Szerintetek a lenti alapbetegségekkel van értelme fiatalon regisztrálni oltásra, vagy ezekkel is várhatok sokáig? (tudásbázis kérdés)


1 2
18. Epresturmix (válaszként erre: 13. - Bless the child)
2021. jan. 23. 15:47
Majd az a háziorvosod akit közel 1 éve nem tudsz felkeresni csak telefonon! 😉
17. asgardi (válaszként erre: 16. - Janszi)
2021. jan. 23. 15:38
Hanem hogy mikor? :)
16. janszi (válaszként erre: 15. - Asgardi)
2021. jan. 23. 15:37
Ha arra gondolt,az lesz,nem kérdés...
15. asgardi (válaszként erre: 14. - Janszi)
2021. jan. 23. 15:35
Szerintem elegendő számú vakcinára gondolt.
14. janszi (válaszként erre: 13. - Bless the child)
2021. jan. 23. 15:34
Mármint mi lesz is?
13. Bless the child (válaszként erre: 12. - Janszi)
2021. jan. 23. 15:21
Ha lesz is- amit kétlek- ki adja be?
12. janszi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 23. 15:18

Számoljunk és gondolkodjunk.

A 60% átoltottsághoz 6 Millió ismételt oltás kell,az 12 millió,időben ezt megjósolni hogy mikor lesz annyi,és ugyanolyan fajta(keresztoltás nincs a vakcinák között!).

De a kijárás élménye lehet inspiráló,meg a plázázás,mozi,vendéglátó...Csak ugye itt jön az is,hogy előbb a fontossági sorrend,majd a vendéglátós,mozigépész...

Persze remény az van,ugye.

Azt meg egy bennfentes megsúghatná,hogy az oep listázza-e azokat a koczkázati alapbetegségeket,és a veszélyes kategóriát külön,ami alapján "AZ"apparátus dönteni fog,hogy ki melyik vakcinát kaphatja.

11. asgardi (válaszként erre: 8. - Globus)
2021. jan. 23. 15:07
A másik baj tényleg az, hogy egyenlőre semmit nem tudunk biztosan. Kíváncsiságból persze meg lehet nézetni, mert nyilván az ember örül, ha látja, hogy van, de én még nem olvastam arról sehol, hogy mondjuk a betegség lefutásától számított nemtudomhányadik hónapban mért zs koncentráció azt valószínűsíti, hogy... az ember eddig és eddig védett lesz. Az ilyen összefüggések megalkotásához sok embernél, elejátől végéig mérni kellene az IgG cc-t és még csillió más paramétert. Most azt mondják a laikusnak, 3-6 hónapot feltételeznek, aztán mindenki ossza be maga. Evvan.
10. asgardi (válaszként erre: 8. - Globus)
2021. jan. 23. 15:03

Nem biztos. Több betegségen átesett magyar sportolónál például, akik plazmát szerettek volna adni, nem tudták kimutatni antitestek jelenlétét (vagy ha volt is, nyilván egy küszöbérték alatt kellett lennie...)


Azt, hogy biztos, akkor mondhatod, ha teszteltek olyan gyorsteszttel, ami IgG jelenlétét kimutatja, tehát nem egy kontroll (C) és egy tesztsáv (T) van rajt, hanem a kontroll (C) mellett egy IgG és egy IgM sáv is. Ezen felül akkor lehetsz biztos benn, ha vénás vérből ELISA-val meghatározták az antitest koncentrációt.


Csak PCR-ral igazolták a fertőzést Nálatok?

9. asgardi (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 23. 14:56

Az egy dolog, hogy kimutatja, de Te arról fogsz papírt kapni, hogy X hó Y napján volt IgG a véredben. Azt neked nem tudják garantálni (ha tünetmentesen átestél rajt, akkor meg kiindulási alap sincs), hogy mivel a mintavétel napján védett voltál, 2 hónap múlva még az leszel.

Ezek az antitestek nem keringenek örökre a vérben...

Nem mindenkinél egyforma erősségű az immunreakció, az antitest termelés, ebből fakadóan annak koncentrációja a vérben sem... ...ahogy egyénfügg az is, milyen sebességgel cseng le az immunválasz, meddig vagy védett.

8. globus (válaszként erre: 5. - Asgardi)
2021. jan. 23. 14:53
Mi átestünk a betegségen. Biztos, hogy valamilyen mértékű ellenanyagunk van, de sajnálom a zsetont megnézetni, hiszen a kapott infóval úgysem tudnék mit kezdeni. Lehet, hogy 5 vagy 200, ki tudja, mire, meddig elég...
7. Epresturmix (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 23. 14:52
Nem lesz addigra már tilalom! Igazából most sem nézi a kutya sem, ha nem vagy feltűnő, utcán hangoskodó. Mióta van ez, azóta minket egyszer sem ellenőrzött senki. Rendőrséggel szemben lakunk. Este 11-kor szoktam hazajönni, a párom rendszeresen jár éjszaka 20:00-5:00 között dolgozni. Senki ránk sem hederít, pedig sokszor kint beszélgetnek a jármű mellett.
6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Asgardi)
2021. jan. 23. 14:50

A kínai az kizárt az oroszt pedig ugye a kijárási tilalommal kell összevetni. Már ha tényleg jár a kártya.

Mondjuk olyat is hallani már, hogy akkor is enyhíthet amikor beérkezik sok oltóanyag. Bár erre több esély van, mert az oltáselleneseket nézve a 60% átoltottság nem most lesz meg.


Ezt a tesztet néztem. Ez elvileg kimutatja volt-e már az ember fertőzött.

[link]


Remélem egy hét múlva többet tudunk már.

5. asgardi (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 23. 14:43

Hát nézd, így is fel lehet fogni, a kérdés, hogy Neked mi a fontosabb. Okos vagy Te, hisz le is írtad, tudsz szelektálni.


És azt hogy szeretnéd ellenőriztetni, hogy az ellenagyag szint mikor csökken le annyira, hogy már nem véd meg? Mert ahhoz rendszeres monitorozás kellene...

4. asgardi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 23. 14:40

Regisztrálj, a listára csak így kerülsz fel!

Tehát semmi vesztenivalód nincs, Globusnak igaza van.

Nagy a vakcinahiány,nem csak neked kell várni. :)


Fel a fejjel, ne izgulj! TAJ számot meg kellett adni, nem tudom, van-e arra kapacitás, hogy lefuttassák, és az alapján mondjuk korcsoporton belül, rosszabb esetben azt figyelmen kívül hagyva előre rangsoroljanak... Az első lépést mindesestre tedd meg!;)

3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Globus)
2021. jan. 23. 14:39

Igen viszont, ha ezzel a betegséggel nem kerülök előrébb, akkor kb. csak a fradi vezér listáját segítem. Bár nekem küldhetnek akármit utána nyilván nem lennék rá fogékony.


Néztem még az oltásközpontot is. Simán kifizetném az árát, mert nem túl drága. Csak ki garantálja, hogy hozzájuk is jut oltás, amikor azt mondják a magánegészségügybe nem most fog érni.

Viszont lassan jön a túra/kiránduló idő és ez a 8 óra nagyon kevés.


Amúgy erre az oltási igazolványra kíváncsi leszek. Mert, ha pl. ellenanyag tesztet elfogadnának, mint fertőzésen tünetmentesen átesett az is megérne egy próbát.

2. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 23. 14:35

Persze, hogy van. Ha nem regisztrálsz, sosem fogják tudni, hogy szeretnél oltást, hiszen önkéntes. Ezzel jelzed, hogy igényled.

Nem jár kötelezettséggel, majd ha hívnak, akkor megkérdezed, hogy "mivanmilyenhányszor", és simán lemondhatod.

2021. jan. 23. 14:34

Sziasztok!


Tudom, hogy a nyugati oltásokra még várni kell azonban 26 évesen nem éppen elől vagyok az oltási sorrendben.

Szerintetek a pajzsmirigy eredetű alapbetegség és a spherocytosis

( [link] előrébb hozna vagy ugyanúgy várni kellene?


Bár szerintem abból kiindulva mekkora elutasítottság van a mutyis oltások iránt örülnek, ha lesz, akinek beadhatják.

Én sem vagyok ezekért odáig bár, ha tényleg mentesülne pl. a kijárási szobafogságból, akit oltanak az oroszt még meg is fontolnám. Mert ennek az egésznek nem nagyon látszódik a vége és ahogy jön a tavasz még inkább korai ez a 8 óra.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook