Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szerinted mennyivel jobb az egészségügy mióta szedik a vizitdíjat? fórum

Szerinted mennyivel jobb az egészségügy mióta szedik a vizitdíjat? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2008. febr. 21. 22:49
Nem mentem orvoshoz, csak igazolasaert. Most leperkaltam 600-at, mert az orvos a szomszed, de nem abban a keruletben. Oszerinte jo a vizitdij, lattam az orvosi korlevelet, meg az alairo orvosk nevet. Szerintuk jo. En meg nem ertek hozza.
22. ZITA9770 (válaszként erre: 19. - Akác56)
2008. febr. 21. 21:52

Az én háziorvosom is dettó ugyanezt csinálja.

Lehet egy és ugyanarról beszélünk?

Már régen nyugdíjba kellett volna vonulni a főorvos úrnak.

2008. febr. 21. 21:46

Szombaton elém ugrott egy nő a multiban. Kikerülhetetlen volt. Mondtam nem válaszolok. Ő:csak 3 rövid kérdés.És már lökte is.

1- Milyen gyakran jár háziorvoshoz?

válasz: soha ,leírja

2-Szűrővizsgálatokon megjelenik?

válasz:nem, leírja

3- Hány éves?

válasz: közöd? 46 leírja

Neve? Telefonszáma? Itt elborult az agyam mondom nem mondom meg. De őt fogják ellenőrizni, hogy kikérdezett-e könyörög. Mondom nem, és ott hagytam. Felháborítónak tartom, hogy már ilyenekre is válaszolnom kell és még össze is számolják. Rosszabb mint rendszerváltás előtt.

2008. febr. 21. 21:26
Gyorsan megnéztem az adatlapodat nem-e az én háziorvosomról írtál dettó ugyan az!Sőt még én mondom meg mikor mi kell na és ezért fizetek felháborít!
2008. febr. 21. 21:16

Nem jobb.A háziorvosunknáligy zajlik a "vizit": leírom egy cetlire hogy mi kell, nővér kinyúl a papírért és a mellé készített 300ft-ért.egy idő eltelte után kinyujtja a receptet és az igazolást a pénzről. Ha férjemnek is kell recept, akkor 600ft.

Ha panaszm van, behívnak, meghallgatja a panaszo és ír valami gyógyszert. Se vérnyomásmérés, se mellkasi hallgatózás de még a torkomba sem néz bele.EKG--Á dehogy!Vizitdíjat nekem kellene kapni, mert én teszek nála látogatást!

18. dundy
2008. febr. 19. 04:55
Semmivel,sőt a dolgozóknak kifejezetten rosszabb.
2008. febr. 18. 22:29
Nem érzékelem, mert nem járok orvoshoz.Csak amit a vevők és kollegáktól hallom, nem jobb az ellátás.
2008. febr. 18. 22:03
Fogalmam sincs mit kap a doki a 300.-forintomból,de semmit nem veszek észre,hogy többet vagy jobban oda figyelne rám pedíg havonta 3-4 alkalommal látogatom!És én ezt sérelmezem kapja utánam a pént meg én is fizetem nem értem!
15. rózsa45 (válaszként erre: 14. - Anuszika@freemail.hu)
2008. febr. 18. 17:58
Valahol neked is igazad van, hiszen mi egyszerű munkavállalók, ha több munkát kapunk akkor mi nem reklamálhatunk, mert egyből a talpunkra köthetik az utilapot. Én is tapasztalok hasonlókat arról, hogy az orvos több időt beszélget a pácienseivel a magánéletről, mint a beteg gondjairól.
2008. febr. 18. 08:44
Szerintem meg nem így van...............Ne nagyon sajnáljuk már annyira az orvosokat nem szakadnak meg ennyi adminisztrációtól hiszen ha arra van idejük,hogy nyugisan meg kávézzanak,elmondják egymásnak az otthoni dolgokat(milyen volt a buli vagy mennyit kellet mosni és a ferje hogyan becézgette stb. stb.)és kint a váróban 20-30 beteg várakozik akkor miről beszélünk?Sajnos a magyaroknál ez már divat, hogy ha DOLGOZNI kell akkor panaszkodunk.Jó lesz ez csak türelem.
2008. febr. 16. 19:36
Semmivel sem jobb.
12. 200a1d39d3 (válaszként erre: 10. - Rózsa45)
2008. febr. 16. 19:13
Egyetértek:)
2008. febr. 16. 14:48
Javítás:nem annyit ér a vizitdíj, mint amennyi munka van vele.
10. rózsa45 (válaszként erre: 7. - 200a1d39d3)
2008. febr. 16. 14:44

A vizitdíjíat jómagam is ellenzem, mert nincs annyi értéke a 300 Ft-os díjnak mint amennyi munka van vele. Tapasztalatom szerint a kórházakban ezért is sorba kell állni, hogy befizethessük a pénzünket. Nem mondhatom magamat szegénysorban élőnek, de volt rá példa, hogy azért nem mentem orvoshoz, mert anyagilag megterhelő volt még a 300 Ft is. Gyógyszerekről már nem is szólok. És az amúgy is magas vérnyomásom felment amikor azt hallotam tv -ben, hogy a betegek nem mennek annyiszor orvoshoz feleslegesen a vizitdíj befizetése óta. Azt én is belátom,hogy a betegek vizsgálati idejéből veszik el a sok adminisztrációs munkával a vizsgálathoz való jogot. A rendelési idő alatt a háziorvosnak azt kell tudatosítani a pácienseikkel, hogy ezt neki törvényben írták elő. Egyébként még azt tartom nagyon bosszantónak, hogy az orvosokat és az aszisztenseket azzal is terhelik, hogy le kell nekik írni, hogy a vizsgálat mennyibe került, ezt a beteggel alá kell íratni. Mennyi fölösleges munka. És még ez mind semmi, biztosan van még más teendőjük is amiről mi nem is tudunk.

Száz szónak egy a vége nem annyit a vizitdíj mint amennyi munka van vele.

2008. febr. 16. 10:18
semmenyivel sem jobb!!
8. lufi
2008. febr. 16. 10:16
Én nem tapasztaltam semmi változást, ugyanannyit kell várni, mire sorra kerül az ember és a szolgáltatás is ugyanaz mint eddig.
7. 200a1d39d3 (válaszként erre: 6. - Rózsa45)
2008. febr. 16. 09:37
Csak mennyivel több munka van ezért a kis háromszáz forintért,ez még egy év távlatából is látszik...szerintem,az látja,hogy mennyi fölös munkát csinál ezzel az orvos,hisz ők maguk elmondják...
2008. febr. 16. 09:12

Szerintem 1 év távlatából nem lehet igazán erre mit mondani.

A vizitdíj beszedésétől a várakozási időt nem nagyon lehet befolyásolni, csak majd ha több idejig lesz vizitdíj. Én ezt úgy gondolom, hogy ha majd a betegeknek már nem lessz 1 kiló kennyérre valójuk sem , akkor majd nem várakozik az orvosi szobák előtt senki, és nem kell sorban állni a vizsgálatok előtt sem. Ez a vizitdíj csak az eddig "jól" működő intézményeknek egy picit segítség. Ez olyan mint a létminimum összege, ami az éhenhaláshoz sok, a megélhetéshez kevés.

2008. febr. 16. 08:27
rosszabb, sokkal, kilátástalan az egész, fejetlenség uralkodik a kórházak többségében...
2008. febr. 16. 08:01
rosszabb...
2008. febr. 15. 16:11

Semmivel sem jobb!

Szerintem még rosszabb!

2008. febr. 15. 16:05
Rosszabb szerintem,csak győzzük kivárni a sorunkat...
2008. febr. 15. 16:01
Szerintem semmivel!Még azt sem nagyon mondanám,hogy kevesebb a várakozási idő!
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook