Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szerinted mennyivel jobb az egészségügy mióta szedik a vizitdíjat? fórum

Szerinted mennyivel jobb az egészségügy mióta szedik a vizitdíjat? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2008. márc. 10. 22:53
Na most,hogy már győztünk ez a fórum átalakul mennit romlik az egészség ügyre!
2008. márc. 8. 15:08
emberileg?az egyébként normális asszisztens csajszi sokszor idegesebb,mert az emberáradat nem lett kevesebb,a recepten kivül nyomtatnia kell a vizitdijas papirt,ha nem a legolcsóbb gyógyit kéred arrol egyet,ha nem vagy biztosítva arrol egyet,több példányban,majd ezekről a különböző "jelentéseket" megirni....ugyanannyi időben mint eddig,ugyanakkora betegállománnyal....azért dünnyögött már sokszor,hogy ő elvileg gyóygítani szeretne nem feleslegesen adminisztrálni...hogy itt már elveszett az ember szerepe...
81. 4d9f8affae (válaszként erre: 79. - Spinneli)
2008. márc. 8. 14:59
Igazándiból emberileg mennyivel jobb arra voltam kíváncsi,de szeríntem semmivel.
80. spinneli (válaszként erre: 78. - 4d9f8affae)
2008. márc. 8. 14:22

inkább olyan, mintha a pesti lakosként a bkv bérleted mellé vennél egy jegyet a zala vlánra is:)

a vizitdíj java nem az eü intézménybe van visszaömlesztve.

79. spinneli (válaszként erre: 77. - B2076ec79b)
2008. márc. 8. 14:21
ezt nem tudom megitélni, nem dolgozom az egészségügyi forráselosztásnál, illetve eü gazdasági szakember sem vagyok, aki megállapíthatja, hogy mennyi ráfordítás miatt kerül ennyibe.
2008. márc. 8. 13:53
Egy másik toplikon olvastam,hogy a bérlet mellé jegyet is veszünk!Kb tényleg ílyen
77. b2076ec79b (válaszként erre: 70. - Spinneli)
2008. márc. 8. 12:17
én is fizetem a TB-t, nem erről van szó, csak kicsit soknak találom azt az összeget ami a számlán szerepelt, szinte a "semmiért"...
76. dundy
2008. márc. 8. 06:55
sokkal rosszabb mint a betegek mint az ott dolgozó ápolók szemontjából is.
75. 724b289414 (válaszként erre: 74. - Spinneli)
2008. márc. 8. 02:12
Oké!
74. spinneli (válaszként erre: 73. - 724b289414)
2008. márc. 8. 02:04

azért írtam a tb-t, mert effektíve ezért a szolgáltatásért már fizetsz, a 300 forint plusz.

anélkül sem volt ingynes a dolog.


öregasszonyokat gondolom azért viszik be, mert azoknak nem nagyon van autóval rendelkező középkorú párjuk.

vagy fizetésük, hogy taxizzanak.

nem hiszem, hogy egyes betegségek szenvedőinek, vagy korcsoportoknak kéne itt egymásra hányni, hogy bezzeg te megkapod, egyrészt azért nem mert rosszindulatú és proli, másrészt a rendszerrel valamint a forráselosztással (is) van baj.

elvégre erről szól a topik, meg erről kéne beszélni.

és hidd el nem arról van szó, hogy ami pároddal történt normális dolog, hanem arról, hogy a vizitdíjnak a mentőhiányhoz az égvilágon semmi köze.

73. 724b289414 (válaszként erre: 72. - Spinneli)
2008. márc. 8. 01:54

A párom volt beteg, ő fizette (én is), táppénzen volt.

Mi köze ehez a Tb-nek? Attól hogy van, fizeted a 300 ft-ot is.


A mentőt is a doki ajánlotta fel még a betegség kezdetén, de az öregasszonyokat beviszik...

72. spinneli (válaszként erre: 71. - 724b289414)
2008. márc. 8. 01:35

miért, eddig nem fizettél Tb-t?

remélem senki nem gondolta komyolyan, hogy befizetett 300 forintokból, olyan súlyos kérdéseket oldanak meg, mint mentő hiány?

amúgy a vizitdíj visszamegy az önkormányzatokhoz, onnan meg a közös kasszába.

2008. márc. 8. 01:30

Semmivel sem jobb!!

A páromnak porckorong sérve van, 3...

Először félre kezelték, majd 4 hetet vártunk az MR vizsgálatra, majd még egy hét, hogy kielemezze valaki. Ebben az 5 hétben annyit rosszabodott az állapota, hogy teljesen mozgáskorlátozott lett, még az oldalára se tudott fordulni!

Ügyelet minden este jött, semmit se csinált, a háziorvosse, mind csak a pénzt vitte!!

Ráadásul, ami nagyon felhábirított, mikor szóltam az orvosnak, hogy akkor keddre kell egy mentő, azt mondta, 2 hét a várakozási idő!!!!!

Egy olyan betegnek, aki 30 évesen mozgás korlátozott!!!

Én vittem be kocsival, segítséggel ugyan.

A többit nem részletezem, mert az már ennél is durvább lenne!!

Hova is megy a vizitdíj??

3 hónapig fizettem a semmiért???

70. spinneli (válaszként erre: 58. - B2076ec79b)
2008. márc. 8. 00:15

őszintén szólva ez most hol felháborító?

aki járulékot fizet, az biztosítja magának azt, hogy befizetései ellenében ellátják.

Aki nem fizet járulékot, fizessen a beavatkozásért konkrétan, ennyi.

69. dee
2008. márc. 7. 22:45

Na itt az alkalom!!!

Vasárnap mondjon vagy ikszeljen mindenki vélemény!!!!!

2008. márc. 7. 20:37
Nagyon sajnálom,hogy mi duplán fizetünk és mégsem kapunk jobb vagy elégségesebb ellátást!
2008. márc. 4. 20:41

mindenki maga dönti el ha persze van rá lehetősége mi jó neki.Csak utána nem érdemes keseregni.

Nálunk itt vidéken sok lehetőség nincs.

A lakhelyemen nincs is más doki csak a körzeti orvos meg persze labor.Most nyílt 4 magánrendelés.

Pedig állítólag város vagyunk.

66. 0260f21e84 (válaszként erre: 65. - Marcsika74)
2008. márc. 4. 20:29
Szerintem ugyanannyi a bunko orvos mint a nembunko, ahogy a tanarok, rendorok, eladok, akarmi koreben is. Ha lehetoseg van valasztani, akkor at kell jelentkezni, nem tudok jobbat. (Nalunk a varosban van egy nem annyira kedves nogyogyasz, a noi lakosok nagyobb resze bemegy a megyekozpontba, 40kmre, mert ott van valasztek, meg szulni ugyis ott fog, vagy mar szult. Most persze ketsegbe van esve, dehat o csinalta maganak)
65. marcsika74 (válaszként erre: 64. - 0260f21e84)
2008. márc. 4. 20:24

s szerintem a bunkóból van több,sajna.Azt hiszik tisztelet a kivételnek mi szórakozásból megyünk hozzájuk.Pedig be vagyunk sokan szarva sokszor rendesen,s még rátetőznek hogy bunkók.De olyan jó olyan helyre menni ahol várja az embert néhány kedves szó.

Azt is tudom van sok bunkó beteg is de mindig a rendes issza meg a levét.

64. 0260f21e84 (válaszként erre: 63. - Marcsika74)
2008. márc. 4. 20:14
Az nem lesz, arra kar varni. Aki normalis, az penz nelkul is az, csak most talan a munkatarsanak is tud adni. Aki meg nem, aki eddig is bunko volt, az orul, hogy meg tobb lovet tomhet a zsebebe.
63. marcsika74 (válaszként erre: 62. - 0260f21e84)
2008. márc. 4. 20:10

Szerintem van olyan aki helyetted is odaadja.

Bár szerintem nem kapnak több ellátást,esetleg több kedves szót.

Legyen sok jó fej doki!!!!

2008. márc. 4. 19:53
A vizitdij az orvosnal marad. O, ha rendes, vesz eszkozoket, meg ad az asszisztensenek plusz juttatast. Az az o penzuk. Ha az orvosok jofejek, talan valamit eszreveszunk, amugy nem. En ha kifizetem a vizitdijat, semmi mast nem adok nekik.
2008. márc. 4. 19:47
Hát igen ez az egész egészségügy olyan igazságos!!!!!
60. anuta
2008. márc. 4. 10:54

Sziasztok

gondolkodom azon,hogy mi legyek.Alkoholista,vagy hajléktalan,mert nekik minden ingyenes.....

2008. márc. 3. 10:37

Sziasztok!

Egy orvosi rendelőben történt velem és ez komolyan mondom, nem hittem a szememnek.Egyik hó végi napon elmentem az orvoshoz édesapámnak gyógyszereket íratni.Egy idős néni topogott be a rendelőbe s látszott rajta fájdalmai vannak,leült s egy kicsit később megkérdezte mit gondolunk ha csak azt kérdezi meg a doktorúrtól hogy mit vegyen be hogy ne fájón ennyire a gyomra akkor is kell fizetnie?Azt felelték neki hogy itt már a levegőért is fizetni kell.Sírva fakadt, fel állt s azt mondta akkor ő elmegy mert nincs nála pénz.Páran azt mondták hogy el ne menjen adnak neki,a néni nem akarta elfogadni de győzött az erőszak.A vége pedig az lett hogy a nénit a rendelőből vitte a mentő el.Mi lett volna ha nem megy be ma már nem élne!

Vonja le mindenki a véleményét.

De azok az emberek akik becsülettel fizették fizetik a járulékaikat,most újra fizetnek.

Én édesapám miatt sokat járok ambuláns rendelésekre de a vizit díj óta javulást nem látok csak a hosszú sorokat míg leadod a beutalódat s kifizeted a vizit díjat.

Az emberek míg odaérnek az ablakhoz csak mondják csak mondják az véleményeiket.Persze jogossan,de

van aki azt mondja majd meglátjuk mennyivel jobb lesz az egészségügy mit akarunk még akkora változást még nem régi törvény a vizitdíj.

De akkor mikkor?Kérdem én!!!!!!!!!!

58. b2076ec79b (válaszként erre: 54. - LoLiNa)
2008. márc. 3. 10:03

szerencsére nekem egyszer sem kellett, de ez tényleg nagy szemétség!!


24-én szültem, 27-én hazajöttünk. A kórházi számlám 91000 Ft, a babáé 58000. Ha nem lenne TB-m, ennyibe került volna az, h 2,5 napig feküdtem egy ágyban. A babám velem volt 24 órában, a szülésem pikk-pakk, beavatkozás mentes.

És csoda hogy fogy a lakosság....

2008. febr. 29. 22:43
semmivel sem jobb!
2008. febr. 29. 07:43
Semmivel.
2008. febr. 29. 07:04
Semmivelsem JOBB!
54. LoLiNa (válaszként erre: 39. - B2076ec79b)
2008. febr. 29. 06:50
a táppénzes papirért is kell már állitólag fizetni a kismamáknak.. itt nálunk már szedik azért is
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook