Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szerinted mennyivel jobb az egészségügy mióta szedik a vizitdíjat? fórum

Szerinted mennyivel jobb az egészségügy mióta szedik a vizitdíjat? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2008. febr. 29. 06:16
Rosszat a vizitdíj miatt nem írhatok, mert ami rossz most, az nem ez miatt van, hanem az egészségügyi reform miatt. Ostoba döntések sorozata, és még nincs vége :/ Elolvastam egy pár hozzászólást, és sajnálom hogy iylen orvosok kezébe kerültetek, mert ez nem a pénzről szól, hanem az orvos bunkó hozzáállásáról. Az ilyen embernek mindegy hogy szedi-e a 300 pénzt vagy se nem.Volt egy balesetem és azóta járok rendszeresen dokihoz. Nagyon korrekt hozzáállást tapasztaltam mindegyik részéről akivel a baleset kapcsán találkoztam. Igazán akkor akadtam ki amikor megtudtam hogy a díj egy részét megkapja az intézmény, ugyanis a kórházban mindenkitől azt hallottam hogy ezt az intézmény nem kapja vissza, és nem tudni hova kerül. Most akkor lehet hogy épületen belül mindenki rosszul tudta?
52. akác56 (válaszként erre: 45. - Anuszika@freemail.hu)
2008. febr. 27. 19:23

Szia!

Nem tudom,hogy Te hallottál-e róla, Hogy az ilyen betegségre, mint a Tied, létezik az un. biológiai injekció. Persze előtte komoly kivizsgálás szükségeltetik. Két ismerősöm kapja és jobban vannak.Ha érdekel, bővebben is írhatok róla.(amit írtam az az auttoimmun betegségre vonatkozik).Panasz- és tünetmentességet kívánva üdv:Cilus

2008. febr. 26. 13:42
Nagyon szomorú,hogy maguk az orvosok sem tudják ki-hova és milyen ellátásra szorulna!Meghal a beteg a mentőbe a lliftbe bárhol mert nem tudják kinek mi jár!Ez csak az emberi oldala a pénzről szó sincs!Mi lesz itt a biztosítós dolgokkal?Még azt sem tudjuk kinek mi és milyen jogon jár!
2008. febr. 26. 13:35

A tapasztalatom szerint az égvilágon semmit , sőt.!

A körzetnél fejlődésnek semmi jele, nem nagyobb nem tisztább, nem korszerűbb. Azthogy a nővér fizetése mennyit emelkedett azóta nem tudom, de sokat panaszkodnak. Az általános egészségügyi helyzet pedig tragikus.Ha nem akarok heteket , esetleg hónapokat várni és a hivatalos utat kivárni pl egy szivultrahang, vagy egy hasi stb ultrahangra, priviben megyek , akkor a privi rendelőbe 2 nap múlva mehetek 8 -9 ezer Ft,viszonylag korrekt ellátás/SZÁMLA NÉLKÜL természetesen!/.

49. Prügi
2008. febr. 26. 12:56
Nem tudom, azóta nem jártam orvosnál (csak magánrendelésen). Lekopogom, nem is szertnék!
48. smudlaagi54 (válaszként erre: 47. - Smudlaagi54)
2008. febr. 26. 12:41
De Decemberben a reumán,még koedukált wc volt,kézmosási lehetöség nélkül,17-18 éve volt utoljára festés,egy csomó fizikoterápiás gép rossz volt,és ami még viszonylag jó volt,felvitték pestre.Minek akar a paraszt gyógyulni.
2008. febr. 26. 12:38
Én tavaly a 20-20 vizitdijon fellül kb 24-et váltottam be.De megcsináltam azt is,hogy be sem mentem beutalóért a házi orvoshoz,hanem mentem egyböl az Sztk-ba,inkább ott fizettem többet,és fél napot megspóroltam magamnak.De annyit már tapasztaltam,hogy az Sztk-ban kicserélték a mosdókat,és van viz is a mosdónál.Söt néha wcpapir is.
46. rózsa45 (válaszként erre: 45. - Anuszika@freemail.hu)
2008. febr. 25. 17:33
Amikor olvastam ezt a válaszodat azt gondoltam hirtelen, hogy róllam írsz, ugyanis a betegségeinknagyon sokban megegyeznek. Nekem a nyaki és az ágyéki sérvemen kívűl háti sérvem is van. 1 éve éppen most amikor több agyinfarktus nyomait fedezték fel egy floldali bénulásomkor.
45. anuszika@freemail.hu (válaszként erre: 30. - Rózsa45)
2008. febr. 25. 08:19
Nem ,nem haragszom nincs miért.már nem tudom,hogy írtam-e én 95-től vagyok beteg,ami jelen pillanatban nem gyógyítható csak elviselhetőbbé teszi az állandó fájdalmakat.Az alap betegségem autoimmun betegség ami nálam izűleti gyulladással (állandó)jár,hozzá nyaki és ágyéki gerincsérv van hozzá egy pánikbetegség,depresszió,keringési zavarok,magas fehérvérsejt szám stb,stb.Ne gondold,hogy velem is mindíg így bántak,csak azért írtam le a tapasztalatomat,hogy pl. 95-ben amikor a vizitdíjról még nem is hallotunk,úgy bánt velem az idegsebészeten a főorvos,mint egy ronggyal pedig Anyukám adott neki pénzt(tudtomon kívűl)és még sorolhatnám.Szerintem ők is emberek vagy legalább is annak tartják magukat és ez a vizitdíj téma kihasználásával viselkednek úgy ahogy.Az én háziorvosom is megtett olyan dolgokat,hogy éjszaka nem ment ki egy szív beteghez,mondván ő éjjel aludni szeretne,és ne zaklassák....Akkor minek ment orvosnak az ilyen és hasonló emberek?A kérdésedre válaszolva én borsodi vagyok és ezek a kórházak BAZ megyében vannak.
2008. febr. 24. 07:26
Jó kis szelekció aki önhibáján kívül lesz beteg az perkáljon aki meg megveszi magának az ingyen gyógyíttatja magát. Szerintetek igazságos, hogy az alkolistáknak nem kell vizit és kórházi napidíjat fizetni? Vagy ők már befizetik amikor megveszik a piát?
43. dee (válaszként erre: 40. - Akác56)
2008. febr. 23. 21:29
Horváth Ágnes se tudja szerintem.
42. Kiki74
2008. febr. 23. 20:20
Szerintem semmit sem változott az ellátás, csak éppen sokkal többet kell várni, mert addig nem szólnak hozzád, amyíg a vizitdíjat ki nem fizeted. Hál'istennek én azóta csak egyszer voltam tüdőszűrőn és 1 x orvosnál. A gyermekeimnek pedig nem kell fizetni, még jó, mert akkor már rég csődöt jelentenék, ugyanis a lányom asztmás és igen sokat beteg mostanában.
2008. febr. 23. 19:28
Azért írtam ezt a fórumot,mert kíváncsi voltam kit,hogyan érint a dolog.Én srumma műtét után vagyok és havonta kell mennem a dokihoz ellenőrzésre,300.-vérvétel 300.- eredménnyel vissza 300.-!Ebbe nincs a gyógyszerem meg a többi nyavajám!Engem nagyon pénztálcán vág a dolog és gyesen vagyok!
2008. febr. 23. 14:06

Egy másik fórumon olvastam,hogy hó végén nem tudnak orvoshoz menni, mer akko nem tudnak kenyeret venni.Egy eilepsziás lány írta,hogy nem tudta kifizetni a gyógyszereit, nem szedte, rosszul lett és a kórházban tért magához 2 nap után!

Hát nem szomorú? És az új TB rendszerrel mi van? Nincs tájékoztatás!Nem sok mindent tudunk róla! Pl. mi tartozik bele az alapellátásba? Hogy most mi tartozik azt tudom, de az újba mi tartozik azt nem. Tudja valaki?

39. b2076ec79b (válaszként erre: 37. - Zsuzsa74)
2008. febr. 23. 12:37
basszus ez durva. Én is táppénzen vagyok de a papírért soha nem fizettem vizitdíjat. se a terhességgel összefüggő ellátásért, pl vérvétel, ctg ilyenek. Egyszer meg voltam fázva azzal elmentem a dokihoz, akkor tőlem is elkérték, de azt mondták azért mert az nem a kismamsággal összefüggő dolog. De szerintem semmiképp nem kell fizetnek a papírért!!!
38. c2b1667ba4 (válaszként erre: 37. - Zsuzsa74)
2008. febr. 23. 12:04

Igen, az orvosok igazán befoghatnák, mert van nekik elég pénzük. Nem találkoztam még szegény orvossal.


Engem nem is a vizitdíj zavar a legjobban, hanem az, hogy hányan halnak meg azért, mert nem a legközelebbi kórházba viszik az embert, hanem oda, ahová "bejelentett állandó lakcím" szerint tartozik. Még nem vagyok terhes, de már most ideges vagyok, hogy mi lesz, ha szülni fogok. Szemétségnek tartom azt, hogy sok helyen megmondják, hogy 150e Ft a szülés. Úgy haragszom ezért. És szülni semmiképpen sem a lakcím szerinti orvosnál szeretnék!!!Nekem női nőgyógyászom van (Schöpf-Merei Ágost Kórház) és nála is szeretnék majd szülni. Azért a szülés egy kicsit intimebb, személyesebb dolog, mint egy torokgyulladás megvizsgálása.

2008. febr. 23. 11:51
Én kismama vagyok. A nőgyógyászom táppénzre vett. A háziorvos minden alkalommal, amikor megyek a táppénzes papírért elkéri a 300 ft-ot, holott a terhességgel összefüggő dolgok vizitdíj mentesek. Amikor szóvá tettem azt kérdezte kell - e a papír. Kifizettem a 300-at, de ha a népszavazás eredménytelen lesz feljelentem. Ja valami indiai fószer, négy luxus autó és tüöbb ingatlan tulajdonosa.
36. rózsa45 (válaszként erre: 35. - C2b1667ba4)
2008. febr. 23. 11:20
Az, hogy sokat kell várni egy rendelőben nem minden esetben a sok beteget jelenti. Én sokszor tapasztaltam, hogy ha kevés a beteg akkor azért kell sokat várni, mert az orvos másról beszélget a beteggel, ha sok beteg van akkor pedig kiszórja őket gyorsan, de nem elég haladósan, azért várakozunk olyan sokat. Mert hát az orvosnak is meg van a magához való sütnivalója. Ha nincs beteg aki várakozik rá, akkor féltheti az állását, hiszen kit kellene akkor neki "megvizsgálni". A látszatot is gondolom tartani kell. Biztosan járt már úgy más is, hogy amikor éppen a főnöke jön nincs tennivalója és ekkor gyorsan tesz-vesz az ember. Igaz?
2008. febr. 23. 11:05

Sokan azt mondják, hogy nem sok az a 300 Ft, de ha jobban belegondol az ember, az nem is 300. Amikor fájt a gyomrom, elküldtek vagy 10 vizsgálatra és minden vizsgálat után vissza kellett mennem a háziorvoshoz is. Ez nagyon sok 300 Ft-omba került. Nagyon-nagyon ritkán járok orvoshoz, de amióta vizitdíj van nem is megyek, csak ha már aludni sem tudok a fájdalomtól. Abból pedig, hogy kevesebben vannak, semmi sem igaz. Mindig órákig kell ülni a rendelőben. Még akkor is, ha időpontra megy az ember. Amikor gyomortükrözésre mentem (időpontra), 3 óra várakozás után vertem ki a balhét a rendelőben, annyira ideges voltam. Majd a bunkó nő közölte velem, hogy én egészséges vagyok és mindegy, hogy mikorra hívtak, előbb a betegeket hívják be. (Beszélgettünk a váróban és még annyira sem voltak betegek, mint én. Az egyik tanár volt és sietett tanítani, a másik a szemközti Auchanba sietett dolgozni, stb.) Ha annyira egészséges lettem volna, akkor nem küldtek volna oda.

Az én tapasztalatom az eddig, hogy amíg nem adom oda a pénzt, addig nem is köszönnek.

34. rózsa45 (válaszként erre: 33. - Komolyka)
2008. febr. 23. 10:32
A napidíj hiányainak is voltak már jelei, hiszen a tv-ben lehetett hallani, hogy a betegeket ide-oda küldik a mentővel és a beteg panaszait figyelmen kívül hagyva nem történik semmi, csak a beteg időközben nem bírja a szállítgatásokat, és belehal. (A piszkos anyagiak foglalják le a tovább küldőt?) TISZTELET A KIVÉTELNEK!!!
33. komolyka (válaszként erre: 32. - Rózsa45)
2008. febr. 23. 10:22

Engem is az bosszant, hogy sürgetnek, hiába vagyok benn 10 percet, ebből 8,5 percet az tesz ki, hogy kinyomtassák a leletet, receptet, esetleg a beutalót. Éppen már csak a vizsgálatokra nincs idő, meg arra, hogy a beteg kérdezzen.

Ez a bűnrészesség-dolog engem is aggaszt.

Sokszor vagyok úgy, inkább el sem megyek az orvoshoz, mert úgyis kell annyit várni, mint régen (ha nem többet), és ez még pénzbe is kerül, ráadásul utólag mindig felbosszantom magam, hogy megint olyanhoz kellett adnom a nevem, ami nem is történt meg.

Csak aztán ha sokan így gondolják, hogy inkább el sem mennek orvoshoz - akkor ugye jól fog kinézni, milyen nagy mértékben lecsökkentették a betegek létszámát (valójában csak azok száma fog csökkenni, akik a szakrendelőkön megjelentek). Kíváncsi vagyok, hogy a halálozási vagy egyéb statisztikákban ennek mikor mutatkozik meg a hatása.

De akkor azt már, gondolom, nem a napidíjjal meg a hazug adminisztrációval fogják kapcsolatba hozni...

32. rózsa45 (válaszként erre: 31. - Komolyka)
2008. febr. 23. 10:15
Engem is bosszant, hogy olyan vizsgálatokról írnak elszámolást ami igazán meg sem történt. Olyat tapasztaltam már, hogy ha el akarom olvasni az elszámolást sürgetően mutogatják, hogy hol kell aláírni a páciensnek, de én mindig mondom, hogy én szeretem elolvasni azt, hogy mit írok alá. Természetesen mindíg aláírom, mert egy sürgetettő aláírás közben nem is mindíg értem a vizsgálat megnevezését. De nem akarom sokszor a várakozó betegek türlmét próbára tenni, így harmarjában aláírom. Bár én úgy gondolom ezzel bűnrészessé válunk ha nem az a vizsgálat van feltüntetve mint amit elvégeztek. Ezzel az aláírásunkkal elismerjük a vizsgálatok megtörténtét. Tehetnénk mást szerintetek?
2008. febr. 23. 10:02

Sziasztok!

Mióta bevezették a vizit- meg kórházi napidíjat, ugye az orvosi ellátásról elszámolási bizonylatot kell adniuk.

Értem a szabályozás lényegét, hogy a háziorvosok, szakrendelők ne számoljanak el a TB felé meg nem történt vizsgálatokat/bevatkozásokat, de ez a szabályozás sem képes arra, amire kitalálták. Nem tudom, Ti hogy vagytok vele, én azt tapasztalom, hogy bizony továbbra is elszámolnak meg nem történt vizsgálatokat/beavatkozásokat, de most a beteggel igazoltatják is, így védik a saját feneküket. A beteg meg kénytelen aláírni azt a papírt, amit a legtöbbször helyben el sem hagynak neki olvasni, aztán otthon csodálkozik, mennyi beavatkozást végeztek rajta, és hogy mennyi mindenről világosították fel.

Na engem igazán ez a gyakorlat bosszant.

30. rózsa45 (válaszként erre: 29. - Anuszika@freemail.hu)
2008. febr. 23. 09:52

Szia!

Remélem nem bántottalak meg, mert nem ez volt a szándékom, ha igen elnézést kérek tőled. Nagyon csodálkoztam azon amit írtál. Sajnos nem az a jellemző a kórházakban, hogy a betegek jól érezzék magukat. Bizonyára elhivatott orvosokkal, ápolókkal sikerült kezeltetned magad. Ez igen figyelemre méltó , hogy van még ilyen Magyarországon. De azt még mindíg nem értem, hogy az ország egyik részéről a másik részére hogyan jutol be? Valaki ajánlotta ezeket a kórházakat? Mert ha nekem egy orvos vagy beteg ajánl egy másik orvost, én mindíg úgy tapasztalom, hogy az orvosok elvárják a kis hálapénzt.

2008. febr. 23. 07:33
Üdülni én csak 87-ben voltam a Balatonon.Nevetséges még a gondolata is, hogy ezekért én pénzt adtam volna,azt nem tagadom,hogy ha a látogatóimtól kaptam pl. gyümölcsöt,bonbont,gyümölcslevet,hogy nem adtam nekik,de ezen kívűl semmit.Egyébként amiről írtam a mezőkövesdi Reuma kórház ahová pedig most fogok menni a Haematológia osztály Miskolc.Itt még nem feküdtem bent mióta bevezették a vizitdíjat ill. napidíjjat,csak ambulánsan jártam ott kb.6 szor,de ugyan olyan kedvesek és türelmesek voltak mint az előtt.Ezért gondoltam,hogy megírom mit tapasztaltam,ha majd haza jöttem és érdekel valakit.
28. rózsa45 (válaszként erre: 25. - Anuszika@freemail.hu)
2008. febr. 22. 22:25
Esetleg még arra tudok gondolni, hogy az igen kevéske pénzedből az orvost és az ápolókat megfizetted. Mások elmondásaiból erre tudok még következtetni, mert csak azokkal a betegekkel szoktak jobban foglalkozni ahol pénz jut az illetékesek zsebébe, de még akkor sem mondható csodálatosnak egy kórházi bentlét.
27. 9ac093e955 (válaszként erre: 25. - Anuszika@freemail.hu)
2008. febr. 22. 22:03

Igaza van rózsa45-nek nem tudom sajnos te miről beszélsz, hol van ez a nagyon tuti kórház. Én is voltam és semmi nem változott,csak annyiban,hogy az orvosok nem tudnak kellőképpen a betegekkel foglalkozni,mert helyette papírhegyeket töltögetnek.

Én is sokat járok sajna,de szívesen elmennék abba a kórházba ahová te jársz,mert olyan mintha valami wellnessközpont lenne.

26. rózsa45 (válaszként erre: 25. - Anuszika@freemail.hu)
2008. febr. 22. 21:58
Szerencsére mióta kórházi napidíjat kell fizetni nem voltam kórházba, de azt el sem tudom képzelni, hogy napi 300 Ft így meg tudná egy kórház ellátotságát változtatni. Nem keverted össze a tavaszi üdülésed beszámolójával a kórházi kezelésedet? Én csak az üdülőben tudom csodálatosan érezni magamat.
2008. febr. 22. 07:21
Én sajnos sokat járok orvoshoz,kórházba évente 2-3-4-5 alkalommal is bent fekszem ez már 13 éve így van.Tehát van némi tapasztalatom ezekről a dolgokról.2007-ben pont febr.16.-tól feküdtem bent 3 hétig, mind ez 61000Ft.-ból havonta,és 2-en élünk a 9.-es fiammal(A lányom egyetemista,de ő fenn tartja magát diákhitel,ösztöndíj,szoctám.stb.)havi gyógyszer fogyasztásom 10-15000 között van lehet számolni.....De nekem az a tapasztalatom, hogy sokkal JOBB az ellátás a kórházban csodálatos 3hét volt.Most 3.-án megyek egy másik városba,másik osztályra befeküdni kíváncsi vagyok,hogy ott milyen lesz.Ha szeretnétek majd beszámolok róla.
2008. febr. 22. 05:08
Az orvosi körlevél aláirása a minisztériumban levő felettesük utasítása.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook