Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szeretem a régi, magyar filmeket, de mostanában egyre... fórum

Szeretem a régi, magyar filmeket, de mostanában egyre... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

8. 6f4f1e70ab (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 27. 19:52
Ace Ventura: Állati nyomozó
7. syria (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 25. 12:45
Azt hittem, játékfilmre gondolsz. Ez dokumentumfilm, kor- és társadalomrajz. Nem az a célja, hogy a néző önfeledten szórakozzon, hanem az, hogy elgondolkozzon. Abban a nyomasztó miliőben emberek százezrei éltek hosszú éveken keresztül nap-mint nap. (Sajnos 2023-ban is lehetne hasonló dokumentumfilmet készíteni, amit a néző a 2070-es években hasonlóan nyomasztónak találna.)
6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Syria)
2023. jan. 24. 20:51

Tegnap megnéztem egy filmet, a Balázs Béla Stúdió készítette, Meddig él az ember?

[link]

Azt kell hogy mondjam, nagyon jó film lett, de akkor is nyomasztó, maga az a miliő, amiben végig játszódik, minden egyes helyszín nyomasztó. Nyomasztó a munkahely, az otthonuk, ahol éltek, az iskola, a kollégium, a gyár számomra főként.

2023. jan. 24. 18:33

Nekem a rendszerváltás előtti filmek is régiek, nem is szeretem őket, talán egy fokkal jobbak a II vh előtt készültek, de ha szigorúan nézzük, mind unalmas. Nem is értem magamat, hogy lehetett a.d. egyes poénokon nevetni.


Mostanában a Netflixet nézem, ott azért akad ez az, vaktyúk is talál szemet alapon.

2023. jan. 24. 18:26
Engem, ha nem is nyomasztanak, de azért úgy eszembe jut, mikor nézem a háború előtti vígjátékokat, hogy mi történt később a "meseautós" bank igazgatókkal, a Kabos féle könyvelőkkel, vagy a földbirtokosokkal. Az nem éppen vígjáték, bár a színészek közül is sokan megszenvedték a magukét.
3. syria (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 24. 13:16
Miért nyomasztanak? Nagyon sok jó vígjáték van köztük.
2023. jan. 24. 03:04

Lépj tovább arról ami nyomaszt, ezernyi jó magyar film van még!

Kedvencem: Mici néni két élete 1969 :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook