Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szerencsesütiben lévő papírra, milyen tintával vagy festékkel lehet írni? fórum

Szerencsesütiben lévő papírra, milyen tintával vagy festékkel lehet írni? (tudásbázis kérdés)


17. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 11. - ChrisTai)
2014. febr. 13. 14:24
Te jó ég, miket tudtok!! Ez igen! :)
16. Vámpír (válaszként erre: 15. - Mkriszti81)
2014. febr. 13. 14:06

Igen ismrem az ehető tintát, de az drága. Olyan sokat nem nyomtatnék hogy megérje, de a sütőpapírra nyomtatást meg kipróbálom :)


Köszönöm az ötleteket.

2014. febr. 13. 14:02

Férjem most adta a tippet (ha akarsz rákölteni): létezik EHETŐ tinta nyomtatóba való! :)

Cukrászdák ilyennel nyomnak tortára szöveget, meg fényképet marcipánra.

2014. febr. 13. 13:59

Olyan tippet olvastam a neten, hogy csomagold be alufóliába vagy folpackba...


de szerintem a lézerrel nyomtatott, félidőben beletett papírral nem lesz gond. Esetleg ne sima papírra nyomd, hanem zsír- vagy sütőpapírra


tintával ne írj semmiképp

13. Vámpír (válaszként erre: 11. - ChrisTai)
2014. febr. 13. 13:57
Köszi,azt tudom hogy félidőben kell. De még akkor is lágy a tészta.
12. Katinkaboszi (válaszként erre: 4. - 3d787b167a)
2014. febr. 13. 13:52
De lüke vagy :))))
2014. febr. 13. 13:52

Az elterjedt


Következzék hát, az egyik legelterjedtebb recept:


24 dkg liszt

2 evőkanál kukoricaliszt

12 dkg cukor

1 teáskanál só

2 tojás fehérje

4 evőkanál étkezési olaj

1 teáskanál víz

2 teáskanál vanília esszencia

A mondatokat tartalmazó piciny cetlik

Elkészítés:

A hozzávalókat egyenletesen és erőteljesen dolgozzad össze. A kapott masszából vágj egyofrma köröket vagy négszögeket, netán háromszögeket. Ez ízlés dolga, bár az eredeti recept köröket említ, a többi alak is elég gyakran előfordul. Kísérletezz! Arra azonban vigyázz, hogy a darabkák nagyobbak legyenek, mint a papírszeletkéid.

A kiszaggatott darabokat olajjal (margarinnal) kent tepsibe téve süssed, míg halvány barna nem lesz. Vigyázz, hogy ne süssed túl sokáig, mivel a formázás még csak ezután jön! A félig megsült darabokba helyezz el egy-egy papírkát, formázz belőle sütit, azaz zárd össze a papír körül a tésztát, majd helyezzed vissza, és süssed, míg teljesen kész nem lesz. (Ez már csak pár perc.)

Felszolgálás előtt porcukorral hints meg, de ne túlságosan. Akár a vendég választ, akár Te választasz ki mindenkinek egy-egy darabot desszertként, emeli a hangulatot, ha minden sütinek saját kis papírtálkája van.


Ebben a receptben csak félidőben kell beletenni a cetlit,szóval nem lesz mérgező.

10. Vámpír (válaszként erre: 8. - Mkriszti81)
2014. febr. 13. 13:47

Talán van benne igazság. Ott is elég nagy a hő a por ráégetésére. :)


Igazából esküvői ajándéknak szánom, ezért olyan fontos hogy egészséges, jó legyen :)

2014. febr. 13. 13:45
Simán nyomtasd ki.
2014. febr. 13. 13:45
Egy tippem van a nyomtatott változathoz: szerintem ha lézer nyomtatóval nyomtatod, az már nem tud beleázni/-égni a sütibe, mert ott a por állagú festéket ráégette már egyszer a nyomtató a papírra. A tintasugarasról könnyeben elképzelem, hogy a tinta hő hatására felolvadna esetleg..
7. Vámpír (válaszként erre: 4. - 3d787b167a)
2014. febr. 13. 13:41

A papírt senki sem eszi meg. De a festék a melegítés során is mérgező és átitatódik a sütiben. Ez ennyire nem érthető?


A kérdésem csak az, aki ért hozzá, hogy mivel írjak rá?

2014. febr. 13. 13:41
Bár az aggodalmad lehet jogos, szerintem a kínai kajáldákban kapható sütikben lévő cetlik is simán nyomtatottak... nekem egy ki is van rakva a konyhában, és az rendesen nyomtatott...
2014. febr. 13. 13:41
az a lényeg, hogy a tinta ne ázzon bele a tésztába.... -.-
4. 3d787b167a (válaszként erre: 3. - Vámpír)
2014. febr. 13. 13:38

Ja, azt hittem nem eszitek meg a papírt.

Bocsánat!

3. Vámpír (válaszként erre: 2. - 3d787b167a)
2014. febr. 13. 13:35
Nem a papír a lényeg, hanem a festék, amivel írsz rá.
2014. febr. 13. 13:34
Sütőpapír?
2014. febr. 13. 13:33

Sziasztok,


Hétvégén szeretnék sütni szeretncsesütit, de nem tudom, hogy a cetlire mivel írjam rá az idétekeket. Nem akarom hogy mérgező legyen.

- nyomtani egyszerű, de biztos mérgező, ha berakoma sütőbe

- ételfesték tollal ha írok rá, az rajta marad a papíron? Estlen szétfolyik a melegben?


Aki Cukrász, vagy van benne gyakorlata, megosztaná velem?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook