Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szellőző tisztítása fórum

Szellőző tisztítása (tudásbázis kérdés)


11. df1e1c376c (válaszként erre: 10. - Bözsi néni)
2020. júl. 12. 00:55

Sok helyen már kicserélték, és a panel sem egy pusztulást tanya. Persze akkor nem így néz ki.

Az elszívó vagy egybe van kötve a villamykapcsolovalnidozitovel, vagy külön kapcsoló van rá.


A szellozoknel, legkondiknal általában a kimenő el van szivacsos anyag, de én már láttál erdekeseket.

10. Bözsi néni (válaszként erre: 8. - Globus)
2020. júl. 11. 22:18

A wc-ben van ilyen, de semmiféke szívó nem indul be sosem.


Mikor kellene beindulnia? Vagy mitől?

9. df1e1c376c (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 11. 19:23

Ha tényleg van benne szivacsos anyag, vagy valami textilnek tűnő, akkor azt ki lehet szedni, ki kell porszivozni, és mosogatószes vízzel mosni. Ha műanyag betétre van rögzítve, egy kefe jól jöhet.


A konyhában a hideg viroldo nagyon hasznos lehet.

2020. júl. 11. 19:09

Ha ezekre a kis lyukakra gondolsz:

[link]

(kép a netről)

Simán kiemelhető a helyéről. Nem a középső korong, hanem az egész egyben, egy erős késsel vagy tompa lapos eszközzel alányúlva. Nyugodtan kiveheted, semmi rögzítése nincs, csak "beszorulás" elvén van rögzítve.

Magát a kivett kütyüt általában 3 db csavar rögzíti össze + alátét. Ne a csap fölött szedd szét, mert nekem egyszer beleugrott a lefolyóba :) Konyhai elég zsíros, fürdőszobai csak poros szokott lenni.

Ha készen van, hagyd megszáradni és püföld vissza a helyére.

Megeshet, hogy közben beindul a szívó és csúnya öblös hangot hallat, nem számít :)

Külső keret alatti vájatban, belül van egy vékony szivacs csík, talán csak annyi funkciója van, hogy nem zörög a berendezés, amikor beindul a szívás. Miénk szétszáradt, kimorzsálódott, takarítás sem vált előnyére, pótoltam boltban kapható Tesa ablakszigetelővel.

7. Guruljka (válaszként erre: 6. - Aileron44)
2020. júl. 11. 18:58
Én mindenképp megkérdezgetném a szomszédokat vagy a közöst, mi a teendő. Hogyan szokták.
6. aileron44 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 11. 18:37
Nálunk is olyan volt régen. Ki lehetett szedni a "közepét" vagy csavarni. Azért annyira nem lehet eldugulva, hogy az a vastag szellőzőcső tele legyen. Ha mégis közösképviselő segítségét kell kérni!
5. Guruljka (válaszként erre: 4. - New(l))
2020. júl. 11. 14:44

Ha ilyen lerakódások vannak, akkor már akár tűzvédelmi intézkedésként is szükséges lenne a tisztíttatás.

(Benne van a cikkben, amit linkeltem.)

4. New(l) (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 11. 14:30

Szerintem az nem szivacs, hanem az évtizedes dzsuva. Por, zsír, minden földi jó ami a szellőzőben kering.

Tisztítani egyébként ház szinten szokták, legalábbis nekünk így volt. Szólt a közös képviselő, hogy fedjük le a nyilasokat, mert kipuceválják.

3. Guruljka (válaszként erre: 2. - Guruljka)
2020. júl. 11. 14:28

[link]


Ez alapján inkább az egész ház szellőzésének tisztítását kellene kezdeményezni, és profi céget megbízni a munkával.

2. Guruljka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 11. 14:26

Találkoztam már szellőző berendezések leírásával, de hogy belül szivacsos lenne, az a számomra új.

Biztos, hogy az szivacs, és nem maga a szennyeződés?

2020. júl. 11. 11:55

Panelház szellőző cső kimenete. Vagy fogalmam sincs mi a neve. Kerek, belül szivacsos. Konyha és fürdőszobában van. Valaki tudna segíteni. Hogyan kell tisztítani?

Nagyon köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook