Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Vastagbél tisztítás? fórum

Vastagbél tisztítás? (beszélgetős fórum)


28. julana
2011. szept. 19. 09:58
Nekem is volt már részem a vastagbéltisztításban… De én nem önszántamból tettem, hanem vastagbéltükrözésem volt, így muszáj volt a vizsgálat előtt egy tisztítás. A vizsgálat előtti napon ittam 2 tasakkal a Picoprepből, ami egy narancs ízesítésű gyógyszertárban kapható készítmény. Nekem bevált.
27. zizabella (válaszként erre: 25. - 62980793fa)
2010. febr. 21. 17:53

Szia!

A 3 hetes diéta után visszaálltál a rendes kajára, vagy utána is csak vegát ettél?

Az orvosok szerint elég veszélyes a hosszú ideig tartó egyoldalú táplálkozás, mert hiánytüneteket okozhat.

Nekem az 1 napos lébőjt is nagyon nehéz, én biztos nem bírnám ezt a diétát végigcsinálni.

Le a kalappal az erős akaratod előtt!

26. 62ffba3b4b (válaszként erre: 25. - 62980793fa)
2010. febr. 21. 13:54
"gabona alapú vega kaja".. Leírnál 1 napi étrendet? Mit lehet-szabad enni a gabona mellé? Húst nyilván nem, ez evidens, de zöldségeken kívül esetleg tojás, túró, stb.. vagy teljes állati eredetű fehérje megvonás?
25. 62980793fa (válaszként erre: 24. - Zizabella)
2010. febr. 21. 05:04

Szia !

Azt mondod, hogy kemény diéta.

Én az elmúlt 10 évben 22-ször végeztem el ezt a diétát. És hidd el, nem mondanám ha nem így lenne: a harmadik 3 hét esetében már olyan természetes volt, hogy azokon mosolyogtam, akik esznek.

ELKEZDENI NEHÉZ, folytatni sem könnyű, de kitartani mellette KÖNNYŰ.

Olyan írlya ezt most, aki megcsinálta és rendszeresen végzi.

Ha kérdésed van, nyugodtan tedd fel, válaszolok.

24. zizabella (válaszként erre: 19. - 62980793fa)
2010. febr. 19. 13:51
Húúú hát ez elég kemény diéta.:((
23. kerena
2010. febr. 19. 09:02
Egyébként köszönöm mindenkinek a hozzászólást.
22. kerena (válaszként erre: 20. - 62ffba3b4b)
2010. febr. 19. 09:01
A dr. naturát csak azért írtam, mert azon az oldalon találtam ilyen képeket. Egyébként egy műsorban láttam és az emberek egymásnak mutogatták. Azért nem gondolom, hogy humbuk a kép. Egyébként a dr. naturát sem venném meg, ha abban hinnék, akkor itt nem tettem volna fel a kérdést.
21. msaca
2010. febr. 18. 18:56

szűztea(filter vagy kapszula)

oxytarm tabletta

kaphatók patikában, drogériákban, herbária üzletekben

20. 62ffba3b4b (válaszként erre: 6. - Kerena)
2010. febr. 18. 16:05

Részemről álkérdés volt...:) szerinted dr. natura nem eladni akarja Neked a termékét? Nyilván rémisztő dolgokat mutat be, de nem biztos, hogy a valóság is ilyen.

Én hiszek a hidrocolon terápiában, már 1-2 kezelés annyira eredményes, hogy évekig se nátha, sem egyéb betegség, de még a herpeszem sem jött ki sokáig. Teljesen rendbe tett...

2010. febr. 18. 15:35

Nagyon elcsépelt dolog, szinte ciki mondani, de az vagy, amit rendszeresen eszel.

Ha nem ezt tekinted a kiindulópontnak egészséged megőrzése, ill. helyreállítása szempontjából, akkor csinálhatsz te akármit, mehetsz te akármilyen wellness csudaizére!

Vastagbéltisztítás?

Egy hétig gabona alapú (barnarizs, köles, hántolt árpa) vega kaja -> 1 nap léböjt, reggeli hashajtással (Ferenc József víz 3dl -> 3 almanap -> 3 nap teljes léböjt -> egy hét gabona alapú vega kaja. Ez összesen 3 hét és olyan tiszta lesz a vastagbeled és a májad, mint egy maszületett csecsemőé. Közben átlagosan 3-5 kg fogyás a mellékhatás.

2010. febr. 18. 15:23

Colon hidroterápia.

Utifű maghéj.

Lenmag.

Búzakorpa.

...és sok-sok folyadék

17. Suhi
2010. febr. 18. 15:14

tádááám... máris mégegy (gazdasági) csodaszer...

nem is értem miért nem élünk örökké ...

16. kerena (válaszként erre: 15. - Szöszi71)
2010. febr. 18. 15:14
Igen ismerem. Köszönöm
15. szöszi71 (válaszként erre: 1. - Kerena)
2010. febr. 18. 15:11

Szia!

Létezik egy olyan, hogy kombucha teagomba. Ismered? Ez nagyon szépen kitisztítja az embert és rendberakja egészségileg. Nem kell semmiféle beöntés, gyógyszer, stb. ami esetleg még árthat is. Ha érdekel küldök tájékoztatót róla. Nekem bevált:)

14. kerena
2010. febr. 18. 15:06
De 30 éves korodtól fogva (most csak írtam valamit) hiába élsz egészségesen, ha előtt enem tetted. A sok ki nem ürült cuccot valahogyan ki kell kergetni magunkból. Természetesen a tísztítás után vannak olyan nem tudom én iatalok vagy készítmények, amik a bélflórát helyre állítják. És a tísztítást csak úgy javasolják, ha utána ezeket helyre állítjuk.
2010. febr. 18. 15:05

a citromról néhány mondat:



A citromot leginkább ízesítésre használjuk, pedig gyógyszerként nagyobb mennyiségre van belőle szükség. Az emberi test nem állítja elő a C-vitamint, és nem is tárolja, a sejtek számára azonban elengedhetetlen alkotóelem. Fogyasztását nem szabad túlzásba vinni, mert hasmenést okozhat, különösen kisgyereknél.

A citrom az egyik leghatásosabb vírusölő, kitűnő szer a megfázás ellen. Bioflavon tartalma révén vértisztító hatása van, valamint véredény regeneráló tevékenységre is képes. Germánium tartalma rákellenes hatást gyakorol. Kísérletek és tapasztalatok is bebizonyították, hogy a C-vitamin nemcsak a rákos és daganatos betegségek elleni harcban kitűnő fegyver, de ajánlatos fogyasztani szinte bármely gyógyszer társaságában.


A megfázásos betegségek egyik leghatékonyabb gyógyszere a citrom. A fejfájás, torokfájás és tüdőgyulladás gyógyításában az A-vitamin segédkezik, ugyanakkor a citromnak hatalmas baktérium és vírusölő képessége van, de csak abban az esetben, ha nem cukorral fogyasztjuk. A cukor ugyanis részben gyengíti az immunrendszer munkáját, részben jó táptalajt nyújt a vírusok szaporodásához. A citromlében természetes anyag van a láz csökkentésére.


Ha kúraszerűen használjuk, a citrom vértisztító munkát is végez. A benne levő rutén továbbá regenerálja a kapilláris erecskéket a vesékben. Ennek köszönhetőleg a vese nagyobb lendülettel kapcsolódhat be a test víztelenítésébe. Izomgörcsöt és izomfájdalmat akkor érzünk, amikor nagyfokú ásvány hiányában szenvedünk. Az izmoknak szükségük van kalciumra, magnéziumra és még számos más elemre. Ha pótoljuk a hiányt, elmúlik az izomgörcs. A citrom fogyasztásával ennek a hiánynak is eleget tehetünk.


Gyomorégés esetén egy fél pohár citromos víz segíthet a rossz érzés leküzdésében. Evés után egy-két órával fogyaszthatunk még citromos vizet, cukor nélkül, hogy segítsünk kitisztítani a gyomrot és beleket. Gyomorfájás esetén a citrom baktériumölő tulajdonsága átsegíthet ezen a rosszulléten. Egy kevés vízzel, cukor nélkül ajánlott fogyasztani. A reuma a többi érrendszeri betegséggel együtt szinte minden esetben a helytelen táplálkozás következménye: a keményítő és a fehérje lerakódást okoz az erekben és a csuklókban. Idővel kialakulhat az allergia a különféle ételekre, amelyek fogyasztása után fellángol a fájdalom. Mindez diétával helyrehozható, az érrendszeri betegségek vértisztítással legyőzhetők. Ehhez segít hozzá a citromlé.


Az erekben is észrevétlenül történik a zsír- és más anyagok lerakódása, ami ha nem figyelünk oda, a vérnyomást is emelheti. Idővel a lerakódás nagyon megviseli az artériákat. Ezen az állapoton is segíthetünk, ha gyakran fogyasztunk citromot. Természetesen az étrenden kell elsősorban változtatni.



"A citrom egyik leghatásosabb vírusölő, kitűnő szer a megfázás ellen. Bioflavon tartalma miatt vértisztító hatása van, valamint véredény regeneráló tevékenységre is képes. Germánium tartalma pedig rákellenes hatást gyakorol.


Torokfájás, láz, tüdőgyulladás, fejfájás

A megfázásos betegségek egyik leghatékonyabb gyógyszere a citrom. A fejfájás, torokfájás és tüdőgyulladás gyógyításában az A-vitamin segédkezik. A citrom hatalmas baktérium- és vírusölő képességgel rendelkezik, de csak abban az esetben, ha nem cukorral fogyasztod. A cukor ugyanis részben gyengíti az immunrendszer munkáját, részben jó táptalajt nyújt a vírusok szaporodásához. A citromlé a láz csökkentésében is segít. "


Hab a tortán, hogy remek zsírégető , méregtelenítő, lúgosító. . . . . . . . rengeteg benne a c vitamin. . . . stb. . . stb. . . :)

12. Kijózanító (válaszként erre: 11. - Suhi)
2010. febr. 18. 14:59
figyeljünk inkább a helyes táplálkozásra,és a megfelelő folyadékbevitelre!
11. Suhi
2010. febr. 18. 14:56

Én nem tartom szerencsés dolognak a bélmosást.

Nincs előzetes kivizsgálás a beavatkozás előtt. Valamint a jótékony bacikat is kimossák a vastagbélből.

Szerintem lénapok és gazdag rostdús táplálkozással meg lehet előzni az ilyenfajta beavatkozásokat. (a rostok, mint a cirokseprű kiseprik a vastagbelet.)

Természetesen ez az én véleményem. Mindenkinek joga van abban hinni, amiben szeretne.

10. kerena (válaszként erre: 8. - Kijózanító)
2010. febr. 18. 14:46
Ez így igaz!!
9. Kijózanító (válaszként erre: 7. - Kerena)
2010. febr. 18. 14:46

Kínos betegségek gyógyszállója

(III. évad 4. rész) (55')


A sorozat harmadik évadjában Amanda Hamilton alpesi gyógyszállójába látogatunk, ahol a méregtelenítés és az alternatív gyógymódok nagyasszonya olyan emberek kínos testi és szexuális problémáira keresi a megoldást, akiket a társadalom kiközösít betegségük miatt. Ezúttal hét brit utazik a francia Alpokba, hogy hegymászás, beöntés és pszichoterápia révén megszabaduljon bajaitól. Vajon megváltozhat ezeknek az embereknek az élete?


röviden ennyi

2010. febr. 18. 14:44

Egészségesen élni nagyon nehéz.

máj és elzáródott epevezeték

Ha Ön bolti kávét, kólákat, szénsavas üdítőket, forralatlan tejtermékeket iszik, bolti fehér kenyeret, vörös húsokat eszik, hamburger a kedvence, netán alacsony a napi vízfogyasztása, lyukas vagy kezeletlen, amalgámmal tömött fogai vannak, dohányzik (nem a tüdőrákra célzok, hanem a töménytelen nehézfémre, mely a cigarettából az agyában is lerakódik), és mindemellett stresszes életmódot él - korától függetlenül - bizonyára van mit "kitakarítani".

7. kerena (válaszként erre: 5. - Kijózanító)
2010. febr. 18. 14:42
Pontosítanál??
6. kerena (válaszként erre: 3. - 62ffba3b4b)
2010. febr. 18. 14:42
dr. natura oldalán találsz róla bőven képeket.
2010. febr. 18. 14:40
most volt szó a zone realityn
4. kerena (válaszként erre: 2. - Beata21bea)
2010. febr. 18. 14:40
Úgytudom terhesen nem javasolt a tísztítás, hiszen az egész szervezetre hatással van. De utána nem árt.
2010. febr. 18. 14:39
Honnan tudod, hogy hogy néznek ki???
2010. febr. 18. 14:38
ez érdekelne engem is.. főleg az, hogy terhesen lehet?? (elvileg ugye beöntés is van, hasonló célt szolgálhat) Tapasztalatok?
2010. febr. 18. 14:34

Tudom, szörnyen gusztustalanul hangzik, de ha utána néztek neten a bennünk lakozó bélsaraknak, s főleg, hogy hogy néznek ki, akkor már nem is olyan undorító, illetve a kérdésem.

Valaki ismeretes ebben a dologban? Mit ajánl?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook