Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mosógép tisztítás (nem az adagoló)...hogy csinálod? fórum

Mosógép tisztítás (nem az adagoló)...hogy csinálod? (tudásbázis kérdés)


1 2
31. 3232b7bb0b (válaszként erre: 28. - Mágika75)
2010. aug. 13. 13:40
Köszi! :)
30. 3232b7bb0b (válaszként erre: 29. - Mágika75)
2010. aug. 13. 13:39
Nem valószínű. párom víz-, gáz-, fűtésszerelő. Csak feltűnne neki. Meghát a ház két vége a két kritikus pont...
29. Mágika75 (válaszként erre: 25. - 3232b7bb0b)
2010. aug. 13. 12:37

Valahol csőtörés van a falban vagy a ház alatt? Mitől jön a pára, a doh, a penész?

Ez nagyon nyugtalanító. Elhiszem, hogy el vagy keseredve.

28. Mágika75 (válaszként erre: 26. - 3232b7bb0b)
2010. aug. 13. 12:35

Köszönjük szépen! A gyerekek vitán felül gyönyörűek.

Megnéztem azóta a blogodat, édes a lányka azzal az óóóriási szemével! :-)

2010. aug. 13. 11:48
vianniban akartam múltkor hypot venni, de csak nagyon drágák voltak, és találtam a polcon zacskósat, (pici zacskóban volt) amit vízben fel lehet oldani. és nagyon olcsó
26. 3232b7bb0b (válaszként erre: 24. - Mágika75)
2010. aug. 13. 11:37
Jaj, de szép gyermekeid vannak! :) Tündériek! Gratulálok hozzájuk! :D Az enyém épp a kiságyban rikácsol...felébredt. Így meg kell várnom apát, míg hazaér és utána kezdhetek neki a mosógépnek...már szőnyeget súroltam.
25. 3232b7bb0b (válaszként erre: 24. - Mágika75)
2010. aug. 13. 11:36

Hát ez az, a lányom miatt a legcikibb...egyszerűen nem tudom. 1 éve lakunk itt és olyan fél éve kezdte ezt a penészesedést. Nem párás a levegő. Télen az volt, de azért, mert párásítottunk, hogy ne legyen száraz (Petra miatt).

Jaj, nem tudom! Múltkor én is láttam a discoveryn egy doksi filmet, amiben a penész negatív és egészségkárosító hatásait ecsetelték...Ja és a ház alulról szigetelve van, és a padlószőnyeg mégis penészszagú, a fal nem olyan, mióta elhúztuk a szekrényeket.

A nappaliban a szőnyeg lett egyik napról a másikra tiszta doh szagú, de nem penészes. Ki kellett rakjam, azóta nincs szőnyeg, vettem Petra alá habtapikat. Dehát basszus. Mindenünk új. Az ágyak ,a bútorok, a mosógép, mind 1 vagy másfél évesek és ez van...

2010. aug. 13. 11:31

:-( Ez gáz! Főleg a kicsilány miatt. De mind nagyon betegek lehettek a penésztől.

Páramentesítő vagy páramegkötő?

Miért nem szellőzik, szárad ki a lakásotok?

Tényleg elkeserítő lehet.

2010. aug. 13. 11:25
Mosógépszerelők a Polly vízkőoldót ajánlják (persze nem a TV reklámbeliek)
22. 3232b7bb0b (válaszként erre: 21. - 3232b7bb0b)
2010. aug. 13. 11:21
Ja és azok a kések a pulton vannak olyan tartóban, hogy még csak egymáshoz sem érnek, hogy ne száradhassanak ki. De ha kivittem és mosogatás után a napon száradtak is penészesek lettek. Vicces...
21. 3232b7bb0b (válaszként erre: 20. - Mágika75)
2010. aug. 13. 11:14

A kések fa nyele is most kezdte a penészesedést. Egyszerűen ötletem sincs, miért kezdték. A gép ajtaja mindig nyitva van!!!!!!! MINDIG!!!!! És nem szárad ki! :(

De az ágynemű tartótól a ruhásszekrényig majdnem minden penészesedik kisebb-nagyobb mértékben. Totál elkeserítő a helyzet!

20. Mágika75 (válaszként erre: 11. - 3232b7bb0b)
2010. aug. 13. 10:40

A citromsav vízkőoldásra jó. Penészre nem próbáltam.

Miért penészesedik a géped?


Mióta ecetet használok az öblítéshez és nyitva hagyom a gépet mosás után legalább 1 napra, nincs penész nálam.

19. Zsú1965 (válaszként erre: 7. - 90b84d226e)
2010. aug. 13. 10:35
Nekem ez nem szedte le a gumiról a fekete trutyit
18. MelisUK (válaszként erre: 4. - 3232b7bb0b)
2010. aug. 13. 10:28

Akkor ne higgy a szerelőknek, el lehet tűntetni. Sok albiban laktam azelőtt, hogy a saját lakásunkat megvettük volna. Hát nem volt minden mosógép vacis új és tiszta, elhiheted. Minden beköltözéskor egyből a mosógép tisztításával kezdtem, bármilyen gusztustalan mosógép helyre hozható.

Szimplán tegyél bele fehérítős mosóport és egy kis folyékony fehérítőt, így mosd át a géped 90 fokon párszor. Azért kell töbször átmosnod, mert az általad leírtak alapján a te géped csupa penész és egy mosás nem feltétlenül lesz elég. A gumis részekre meg mondom, tedd oda a sűrű fehérítőt és hagyd rajta állni fél vagy egy órát, majd gumikesztyűt fel és súrold ki a többit vmi kefével, kisebb helyeken fogkefével. Ki fogja szedni, meglásd.

A jó alapos többszöri átmosásod után pedig mindig figylej oda, hogy mosás után a gép ajtaja legyen mindig nyitva, hogy had szellőzön ki jól és ezekután olyna másfél-két havonta mindig mosd át a géped fehérítővel.

A Domestos az egyik legdrágább fehérítő, lehet sokkal olcsóbbat is használni erre a célra, Tescoban lehet venni, egy nagy fehér műanyag üveg piros kupakkal és nagy piros betűkkel az van ráírva, hogy BLEACH. (Ez a fehérítő angolul.) Skóciában élek, nálunk is totál ugyanez van a Tescoban, én ezt szoktam használni. Ez a híg fehérítő, van sűrű változata is, az kék flakonban van és az drágább vmivel. Szoktam hazajárni Mo-ra, ezért tudom, hogy otthon is ugyanez van.

Ezt a fehérítőt a lefolyóba is öntheted, így nem lesz dugulás és nem jönnek fel förtelmes szagok. Ugyanakkor ezt a fehérítőt ilyen spriccelős flakonba is teheted, a fürdőszoba tisztításában nagyon hasznos. A fugát gyönyörűen kifehéríti, ja és persze elöli a baktériumokat. Nálunk mindenki fehérítővel takarít. Kőmosástól kezdve mindenre jó és olcsó.

17. 90b84d226e (válaszként erre: 9. - 3232b7bb0b)
2010. aug. 13. 10:21
Ez lemaradt, utána mindenképpen mosd ki! Nekem minden trutyit levitt.
2010. aug. 13. 10:19

Úgy csinálom, ahogy elő van írva. 1,5-2 havonta 60-90 fokos mosásra indítom el ruha nélkül fehérítős mosóporral és egy kis extra folyékony fehérítővel (pl Domestos). Tökéletesen be is válik.


Azok a fekete részek mind-mind penész. Ez az, amit a fehérítő fog kiirtani. Ha a gumis részeken is látható a fekete penész, akkor oda töményen kell önteni lehetőleg sűrű fehérítőt, rajta kell hagyni állni fél vagy egy órát, majd gumikesztyűt fel és a maradék feketét ledörzsölni - könnyen lejön már ilyenkor.

2010. aug. 13. 10:18
Köszi mindenkinek a válaszokat, próbálkozom a felsorolt módszerekkel ,remélem sikerrel járok, mert alig 1 éves a gép, de még ha idősebb lenne is, elég kellemetlen, hogy penészesedik, az agyam eldobom! Még egyszer köszi
14. zani (válaszként erre: 11. - 3232b7bb0b)
2010. aug. 13. 10:18
sajnos penész. de a penészeltávolító csodákat művel vele. én is szoktam, meg a mosószer adagoló feletti lyukak ahol jön a víz (ennél zavartabban nem is fogalmazhattam volna, bocsi) szóval ott is szokott penészes lenni, esetenként befújom a penészeltávolítóval, aztán átmosatom üresben és kész. dörzsölni sem kell. :)
13. Anyky
2010. aug. 13. 10:16

Én Bref penészölő, baktériumölő folyadékot használok, szórófejes adagolóból szórok rá egy keveset, utána letörlöm, könnyedén lejön ez a dzsuva, ahogy fogalmaztatok. :-)

Nekem ez bevált, és valóban kevés elég belőle, így nagyon takarékos is.

A gép belső tisztítását ecettel végzem. Üresen 80 fokon ecettel indítok mosást, kb három havonta ismétlem, ez kellően vízkőtelenít.

A mosószer adagolóm nekem kivehető (elől töltős gépen van), így abból minden mosás után kiöntöm az esetleg benne maradó vizet, és könnyedén ki is tudom mosni.

A mosógép ajtaja nekem is mindig nyitva van, így a mosások között tud száradni.

2010. aug. 13. 10:15
2 flakon ecet, és főzőprogram. Az tutira kivizkövezi... :)
2010. aug. 13. 10:13
És a citromsav szerintetek?????
2010. aug. 13. 10:12

Trisó

Egy egész csomagot (0,5kg) a dobba önteni, 90-95 fokos program.

9. 3232b7bb0b (válaszként erre: 7. - 90b84d226e)
2010. aug. 13. 10:09
ez tetszik. Max utána csinálok egy 90 fokos mosást...
8. 3232b7bb0b (válaszként erre: 6. - Mamcili)
2010. aug. 13. 10:09
ez az, hogy eddig is azért nem mertem domestosozni, mert habzik....
7. 90b84d226e (válaszként erre: 4. - 3232b7bb0b)
2010. aug. 13. 10:08
Próbáld ki a spriccelős penészoldót!
2010. aug. 13. 10:07

penész, sajnos


domesztosos vízzel többször átpörgeted leszedi

(rengeteg domesztosszal)


vigyázz felhabzik, ugyhogy ne hagyd felügyelet nélkül a gépet és többször öblitsd át mire kitisztul tőle.

2010. aug. 13. 10:04
de ez nem vízkő, ez dzsuva! :(
2010. aug. 13. 10:04

Van ugye a dob és mellette a gumis rész. Tiszta fekete és nem jön le semmivel. Olyan, mintha penészszagot is éreznék, pedig mindig nyitva van a teteje, hogy kiszáradjon, de ezek szerint nem sikerül neki. Már lassan mindenhol feketedik, és nem tudok vele mit csinálni. elég undorító kinézete van...már mostam 90 fokon is, de semmi. Dörzsöltem, meg minden, de még mindig ott van. Egyszer voltak kint szerelők, azt mondták azzal nem lehet mit csinálni, az olyan lesz!


??????


Olvastam más fórumon, hogy másoknak az öblítős részben marad víz. Ha egy kis mennyiség marad az normális. Ha nem öblíti ki az öblítőt a rekeszből, akkor a vízcső gépbe menő részét le kell csavarni és ki kell tisztítani a kis szűrőt...

2010. aug. 13. 10:04
jó kis ecetes mosás, a legjobb vízkőoldó!
2010. aug. 13. 10:03
Én ecettel szoktam, a mosópor adagolóba beöntöm és egy 95 fokos programra bekapcsolom a gépet.:)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook