Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Székrekedéses babán hogyan segíthetünk? fórum

Székrekedéses babán hogyan segíthetünk? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
95. Bichi
2015. jún. 18. 10:31
Édesköménytea, vagy valamilyen házi 100%-os gyümölcslé, vagy patikai székletlazító szirup
2015. jún. 17. 22:39

masszírozás?

más táp, ha tápszeres

kamillatea

2012. dec. 14. 10:40
Miujság veletek? és a babákkal? rendesen kakilnak?
92. Ritt82
2012. aug. 24. 20:09
Az én fiam most 3 hónapos kizálólag anyatejet kap, 2 hónapos kora óta 6-7 naponta kakál. Az első alkalommal már az utolsó előtti napon nyűgösebb volt, aztán a következőnél azon a bizonyos napon, azóta pedig csak a rákoncentrálós arckifejezés, semmi fájdalom vagy ilyesmi. Teljesen jól érzi magát, eszik, alszik, és rengeteget mosolyog. Tehát ilyen időtartamig azt mondom türelem, ha a baba látszólag jól van.
91. Handa27 (válaszként erre: 88. - Bella0408)
2011. okt. 17. 11:38
Jaj most látom, hogy másfél, úgy emlékeztem, hogy 7. Akkor sztornó az egész, ezekhez nagyon kicsi!
90. Handa27 (válaszként erre: 88. - Bella0408)
2011. okt. 17. 11:38

Szia!


Én most küszködök a kislányommal, igaz nekem már idősebb, de nyugodtan adhatsz neki egy egy kanál szilvalekvárt, az nem árt neki, illetve mi kaptunk glicerines kúpot, abból sem lehet sokat, de attól azonnal kipucolódott. Persze ez nem végleges megoldás de arra jó, hogy kijöjjön ami benne van. Sőt a doki azt is mondta, hogy nagyon nagyon ritkán ha más nem segít Guttalax cseppet is adhatok, de ahhoz szerintem ti még picik vagytok. Marad a lekvár, az tényleg jó. És egy kiskanál nem fog neki ártani.

2011. okt. 16. 17:27

Ja azt elfelejtettem megírni, hogy kevés a tejcsim így tápszerrel pótolom. Most váltottunk a 3. féle tápszerre(NOVALAC IT) hátha használ!

Étvágya az rendesen van és a teát, vizet is elfogadja. Bármit adok neki megeszi.(Kis éhenkórász:)) Csak esténként és a reggeli ébredésnél sokat nyöszörög, sír és húzza a lábát a hasijához a feje pedig elvörösödik az erőlködésbe.

2011. okt. 16. 17:22

A kisfiam másfél hónapos és kb. 2 hete küszködünk a kakilással. Először 6 napot kellett várni a kakira. Úgy, hogy már kipróbáltunk mindenfélét. Kezdve az Espumisantól a Laevolak szirupon át a cukros kamillateáig. Ja még hőmérőztük is szegénykémet és tornáztattam is és,csak így lett nagy nehezen eredmény. Most pedig már a 7. napnál tartunk, de kaki még most sincs. Nem tudom már mit kezdjek vele.

Nem akarom, hogy bélcsavarodást kapjon! A kamillateáról is olvastam, hogy huzamosabb ideig nem jó itatni vele mert elöli a bélbolyhokat.

A védőnőm pedig nem mond semmi jó megoldást, csak a cukros kamillateát hajtogatja!:(/és azt mondta, hogy ne hőmérőzzem a picit, mert hozzászokik/ De akkor mégis mit csináljak, hogy végre eredménye legyen? Gyümölcslevet, mint pl.: a bio meggylé vagy szilvalé adhatok ilyen kis babának?

Mert a védőnőm szerint nem!

2011. márc. 6. 12:52
Köszönöm az ötleteket Melinda és Anita! :) Panna még csak szopizik, anyatejen kívül nem kapott mást, s ezen 6 hónapos koráig nem is szeretnék változtatni, ha nem muszáj. Kb. 1 hónap múlva kezdem a hozzátáplálását, de nem feledem a szilvát és a brokkolit! :)))
2011. febr. 19. 12:08
Nálunk ha nincs a pelusban semmi :-) akkor a tescoban vásárolt Dinky szilvát adom neki 1-1,5óra múlva tele van :-) (7hónapos)
85. Sapienta (válaszként erre: 83. - Erababa1111)
2011. febr. 18. 15:07

nálunk a csőrös pohár vált be, a cumisüveget utálja. de mivel pohárból sem issza a teát, mindegy.

közben elkezdtem tornáztatni, és az is segít, úgy néz ki. neten találtam babajóga gyakorlatokat, meg kiegészítettem olyanokkal, amik felnőtteknek vannak székrekedés ellen, és babával is meg lehet csinálni.

már nem tudom, honnan szedtem le a gyakorlatokat, de akit érdekel, priviben szívesen elküldöm.

2011. febr. 18. 14:40

Én mindig brokkolis bébiételt adtam neki ,ha nem volt széklete,annak mindig eredménye volt.

A kecskeméti bébiételek kiváló minőségűek

83. erababa1111 (válaszként erre: 82. - Sapienta)
2011. febr. 18. 14:35

:)

a cukros kamillateát nekem is ajánlották, de nekem ez nem volt szimpi, mivel nem is cumizik Pannám. Cumisüvegből csak a kezdetekkor kapott egyszer, mivel Gergőmél zavart okozott a cumisüveg utáni szopizás. Nem akartam Pnnánál is eljátszani ezt...

Azért köszönöm szépen a segítséget. Ha nagyon muszáj lesz, akkor majd alkalmazom. Amúgy Panna a pukikat is megoldja magában, tornáztatnom sem kell :)))

82. Sapienta (válaszként erre: 73. - Erababa1111)
2011. febr. 16. 09:08

nekem azt mondta a védőnő, hogy 10 nap nem gáz. később megkérdeztem a gyerekorvost, ő meg azt mondta, hogy 4 nap már ciki, mert a gyerek szervezetébe visszaszívódnak a mérdeganyagok, és újra ki kell szűrnie a májának, veséjének.

cukros(!) kamillateát ajánlott, vagy ha az nem jön be, Laevolac-ot. Na, a teából 1 dl-t kéne meginnia, de max 10-20 ml-t hajlandó meginni egy nap. A Laevolacot kiköpi, másra nem jó, csak arra, hogy lehessen átöltözni.

Naponta tornáztatom a gyereket, így a szelek nem bántják, de kaki sincs gyakrabban.

Időközben új védőnénunk lett, őt is megkérdeztem. Azt mondta, ha már eszik mást is a gyerek, rendeződik a dolog. DE addig még van két hónapunk, úgyhogy minden nap főzöm a kamillateát, és kenjük össze a ruháját a Laevolac-kal...

81. 6b006fc769 (válaszként erre: 80. - Erababa1111)
2011. febr. 15. 10:35
:))) Ilyenek ezek:)))))
2011. febr. 14. 21:12

köszönöm a segítséget, de tegnap miután írtam, rögtön hallottam a lánykám "hangjait" :))))))

Nem kellett sehogyan sem segíteni a dolgon :)))

2011. febr. 13. 18:23

Kedves Erababa ! :)


Így Igaz! Az anyatej a legoptimálisabb és a legsterilebb a kisbaba számára!

Viszont széklet minden nap kell, hogy legyen! Minimum kétszer! Ha pedig anyatejjel táplált csecsemő, akkor még inkább, hiszen a feldolgozott anyatej könnyebben kiürül a szervezetéből. Inkább az a kérdés, hogy az Édesanya mit fogyasztasz, elég tápértéket veszel-e magadhoz, mert ha nem, akkor nem csoda, hogy nincs mit megemésztenie a kicsinek. Ha pedig jól táplálkozol, oda figyelve a vitaminokra, a nem puffasztó ételekre 3 hónapos koráig, akkor kezdetleges bélrendszeri problémáról beszélünk! Mindenképpen ajánlom számodra, hogy ha nagyon kicsi még a kincsed, hogy Te magad fogyassz el valamennyi szilva lekvárt. Ha pedig már nagyobbacska, akkor a megfelelő korú kicsik számára létezik például szilva lé is.


A székrekedés okai lehetnek:


A székrekedés a széklet kialakulásának, illetve a bélrendszeren való áthaladásának zavara. Elsősorban az alábbi okok váltják ki:

- a bélmozgások zavarai,

- a székletürítési reflex gyengülése,

- változások a bél vagy a környező szervek szerkezetében, amelyek akadályozzák a bélben a béltartalom továbbhaladását a végbél felé.


Az édesanyának javasolandó étrend:


- fekete kenyér, rostos kenyerek, teljes kiőrlésű, finomítatlan gabonákból készült kenyerek

- nyers zöldségek és gyümölcsök, aszalt gyümölcsök (főleg a szilva és a fehérszőlő)

- valódi müzlik (nem az ízesített csokispelyhek és társaik!),

- hajdina, nyers vagy előcsíráztatott magvak, árpa, zab

- fermentálással savanyított ételek

- ásványvíz, valódi gyümölcslevek (szilva, sárgabarack, grépfruit), must, sör

- savanyított tejtermékek: aludttej, natúrjoghurt, kaukázusi kefir

- csírák, algák és egyéb magas enzimtartalmú élő ételek


Nincs annál jobb, ha a szervezetünk fellélegezhet a káros anyagok távozásakor! Még a kicsi kedve is jobb!


Sok Boldogságot Kívánok Nektek ! :)

2011. febr. 13. 18:13
Azért 10 nap után én már izgulnék:) Nem azt akarom mondani, hogy baj van, csak engem nyugtalanítana. Én is "megmértem a lázát" mikor már soknak tűnt, azt nem tudom, pontosan hány nap után, de tízig nem bírtam várni:)
77. JUL17 (válaszként erre: 72. - Erababa1111)
2011. febr. 13. 18:10

Szia!

Nálunk is gond volt a székrekedés,6 napig nem volt semmi majd kamillateát adtam neki /ettől szerintem jobb "gyógymód"nincs is/meghozta a hatást.Mondanom sem kell kétszer volt fürdés aznap.

76. pmjudit (válaszként erre: 75. - Pmjudit)
2011. febr. 13. 18:08
Ha elkezded majd hozzátáplálni, rendeződik a dolog.
2011. febr. 13. 18:07
Valóban az anyatej minden cseppjét hasznosítja a kis teste - mi is így voltunk mind két gyereknél, ez a kizárólag szopós babáknál normális. Viszont én 6-7 nap után nem bírtam tovább és meghőmérőztem - valószínűleg nem kellett volna, csak én nem bírtam tovább.
2011. febr. 13. 18:05
Az én kisfiam ha már 2 napig nem kakált akkor üvöltött,és ilyenkor mindig meghőmérőztem.
2011. febr. 13. 18:02

A konkrét kérdésem az lenne, hogy szerintetek mennyi idő a MÉG normális kategória egy anyatejes babánál. Kislányom már 10 napja nem kakilt, de látható, hallható problémái nincsenek emiatt (nem nyűgös). Az általam megkérdezett 2 védőnő azt mondta, hogy 3 nap után hőmérőzni kell, a másik 5 napot mondott, a doktor nénink pedig azt mondta, hogy nem gond, valószínűleg minden tejcit feldolgoz a lánykám…

Ötletek székletürítés elősegítésére?

Ja, a lányom kizárólagosan anyatejet kapott az eddigi 4 hónapja alatt, s nem is szeretném mással etetni (az anyatej a legkönnyebben emészhető).

2011. febr. 13. 18:02
Székrekedés babáknál...
2010. jan. 14. 00:40
Régi de nekem bevált anno. 1 szem paradicsomnak lehúzni a bőrét összetörni kevés cukor bele és pár kiskanál, másnapra tutti az eredmény.
2010. jan. 13. 15:06
az én kisfiam amíg csak szopizott általában 7, volt hogy 10 naponta kakilt (semmi baja nem volt tőle). Eleinte izgultam mert a nagyobbik gyerkőcnek naponta volt sőt amikor szopizott többször is. Szóval azt mondta a dr néni hogy jól hasznosítja a tejcit. Most hogy már mást is eszik kicsit küzdünk mert így se jön össze minden nap.
2009. júl. 3. 14:53
az egyik ismerősömnek pont most lett ritka a babájánál a kaki.4-5 nap is eltelik-hiába anyatejes-az ő dokija se izgul miatta, egy szopizós babánál ez is természetes(persze ha nem fáj a pocija).
68. magdiy
2009. júl. 3. 12:50
Nekem a kisunokám szenvedett székrekedésben. A doktornő tanácsára lányom kipróbálta nála a Mira baby vizet. Ez segített, nem lehet hozzászokni, természetes emésztést és székelést elősegítő víz. Azért konzultáljatok a gyerekorvossal róla.
2009. jún. 2. 22:00

Megtaláltuk a megoldást. Nekünk az angol víz vált be. Napi 3-5x 5 ml és van széklet. Igazából ez olyan, mint Z Espumisan,vagy az Infacol.

Teát is iszom,olyat amiben van ánizs és édeskömény is.

2009. ápr. 27. 17:20

Nálunk is ez volt,3 nap az még normális ha anyatejes.

Utánna viszont már ő is szenvedett,pár hetesen még nem adtunk neki semmit.Meg nem is igazán használt(cukros kamillatea-pár kanál,tornáztatás)egyszer vagy kétszer előfordult hogy "megmértem" a lázát.Bár ehhez és a kúphoz is hozzászokik, de akkor már napok óta szenvedett és másnap vinni kellett volna dokihoz.6 hósan már kapott gyümit,esetleg pici édesköményteát, és akkor már nem voltak ilyen gondjaink.Utóbbit próbáld meg magad inni,hátha a tejcsin keresztül is segíti a pici emésztését

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook