Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogy segíthetünk a babának, hogy ha elindul a szülés, haladjon is? fórum

Hogy segíthetünk a babának, hogy ha elindul a szülés, haladjon is? (tudásbázis kérdés)


2008. dec. 5. 17:06
csak nem ismertem senkit, és az előzp szülésnél nagyon bevált ez a doki, jó ez így ahogy most van :)
2008. dec. 5. 13:31

Akkor neked utazás szempontjából jobb lett volna...

Állítólag jó orvosok vannak ott...

2008. dec. 5. 11:21
a baross itt van tőlünk 10 percre :)
2008. dec. 5. 11:13

Én a Barossba előtte meg a Jahn Ferencbe szültem.

Kíváncsi vagyok én is majd milyen lesz....

2008. dec. 5. 11:08
Máv... kicsit izgulok, hogy milyen lesz :) előzőleg a Schöff-méreiben szültem, de az bezárt... az orvosom után jöttem ide... te?
23. viragneni (válaszként erre: 22. - Szenasie)
2008. dec. 5. 11:04

:) Anyuéknál pont ez volt, kisebbik húgomra mondták hogy fiú és csak akkor derült ki hogy lány mikor megszületett...

Melyik kórházba fogsz szülni?

2008. dec. 5. 11:00
akkor nektek is lesz "mindenetek" :)csak fordított sorrendben.... ha már mondták h fiú jó eséllyel az lesz, ritkán "szívódik fel" a kis kukacuk ;)legalábbis azt mondják, hogy az ritkább, hogy a köldökzsinórt kukacnak nézzék, minthogy a fiú háttal legyen és ne vegyék észre (és lánynak higgyék)
2008. dec. 5. 10:50
Ha minden igaz kisfiú. Legalábbis én úgy érzem meg ez a terhesség teljesen más. De hétfőn megyek uh-ra majd rákérdezek, mert az elején úgy látták utána meg nem mutatta.. Mondjuk lány neveken nem is gondolkodtunk....
2008. dec. 5. 10:42
és most mi lesz? kisfiú vagy kislány? :) nem irigyellek..nem szeretnék újra 28 hetes lenni...
19. viragneni (válaszként erre: 18. - Szenasie)
2008. dec. 5. 10:39
28 hetesek vagyunk február végére várjuk. Nálunk is hasonló a helyzet. Szerencsémre pont 20 percre van itt egy magánrendelés és én oda járok. Férjem fél hatkor leszáll a hévről átadom neki a Vivit és meg sietek a rendelésre ami 7-ig van. Lányommal nem lehet ilyen helyekre menni... örökmozgó ha leül 5 percre akkor már biztos hogy van valami :)
2008. dec. 5. 10:30

nem nagyon... a férjem fél6kor jön meg a munkából, sétálni is akkor szokott menni... ha épp nem dolgozik, akkor a nővérem el szokta vállalni amíg orvoshoz megyek, hogy legalább oda ne kelljen cincálni (min. 2 átszállás tömegközlekedéssel) de sokszor még oda is jön velem... ezért sem szívesen futkosok be "feleslegesen", neki is rossz... legutóbb pl 3órát kellett ülnie a babakocsiban mert ha kiveszem lelép... ott sírdogált... probáltam vele játszani, mesélni neki, etetni-itatni, de sajnos az ő türelme sem tart örökké...

mennyi idős vagy a kicsivel? mikorra várod?

17. viragneni (válaszként erre: 16. - Szenasie)
2008. dec. 5. 10:22

Biztos hogy "tudja" állítólag a babák megérzik egy mást. Mi most leszünk majd 24 hónaposak és nekem is jön oda simizni, puszikat ad neki és érzi a pocaklakó is mert neki mindig megmozdul.... :)

Én sokszor úgy csinálom hogy ne érezze hogy kevesebbet kapom fel... leülök odahúzom úgy ölelgetem, puszilgatom. De néha nekem is fel kell emelnem (14kg) mert nincs segítségem. Neked azért van legalább?

2008. dec. 5. 10:09

16 hónapos... 8hónap van a 2 terhesség között... most már jobban viseli, de még mindig nehezen, hiszen nagyon kicsi még ő is...

viszont nagyon édes... sokszor bújik a hasamhoz, simogatja., mintha tudná, h van bent vki :)és a korához képest nagyon türelmes, amikor rosszul vagyok/voltam, szinte mindig eljátszott magában.

15. viragneni (válaszként erre: 14. - Szenasie)
2008. dec. 5. 10:03

Hát igen, ez egy kicsit nehéz így....

És mennyi idős a kisfiú? Nagyon zokon veszi hogy nem emelgeted?

14. szenasie (válaszként erre: 12. - Viragneni)
2008. dec. 5. 09:54

optimista dokid volt... én már hónapok óta nyitva vagyok, de nekem még most is azt mondta, h nyugalom, még nem szülünk :D valószínű, hogy csak ijesztget (mármint a baba)... csak gondoltam hátha van vmi módszer arra, ha el kezd ijesztgetni akkor ne csak ijesztgetés legyen...

Azért furcsa is, mert a fiamnál semmi ilyen tünetem nem volt... ő a tervezett császár napján a császár időpontjában indult el (csúszott a műtét 3órát... amikor levittek előkészíteni akkor tudtam meg, hogy az idegeskedésnek betudott görcseim 3perces fájások:) )

Miatta is szeretném ha végre kint lenne a kisasszony... már hónapokat raboltam el a közös időnkből (pedig azt hittem, hogy szülés után lesz rá kevesebb időm) de sajnos a nehéz hónapok miatt végig hanyagolódott a kisember... remélem majd a kisasszony is úgy gondolja, hogy jó kislánynak kell lennie, hogy kiengesztelhessem a bátyját... :) jó lenne végre félelem nélkül játszani vele... (12,5 kg így nem nagyon javasolják még most se, hogy pl emelgessem... szülés után 6 héttel viszont már szabad lesz... minél előbb szülünk, annál előbb jön el ennek az ideje is)

13. szenasie (válaszként erre: 11. - Böbe83)
2008. dec. 5. 09:45
ezt elhiszem.. :) végül is nem marad senki se örökké pocakban
2008. dec. 4. 22:32

Anno én a lányommal dec.15-re voltam kiírva. Már a nyolcadik hónapba nyitva voltam egy ujjnyira. Azt mondta a doki két hét és szülünk. Decembertől nálam jelentkezett a szülés összes előjele de semmi :)

Végül 5 napot túl is hordtam.... Lehet téged is csak ijeszget a baba :)

11. böbe83 (válaszként erre: 10. - Szenasie)
2008. dec. 4. 20:38
a helyzet nagyon ismerős... nem tudok mit tanácsolni...nekem semmi nem jött be :D de végül mégis megérkezett bori
2008. dec. 4. 20:00
köszönöm mindenkinek... :) lehet megpróbálom a teát, de lehet csak akkor ha amúgyis vannak fájások :) sétát próbálgatom... ma pont azzal viccelődtem, hogy ha megint elindulnak akkor megjárom a 15 emeletünket (panel) ... legalább kondiba is jövök :)
2008. dec. 4. 19:13

Ezek a joslofajasok, amirol irsz. Nekem a 37. hettol voltak, volt, amikor 5 percesek is v. fel napon keresztul. A lanyom csak a 40. heten szuletett meg, nem kapkodta el. Igaz, akkor egy ora alatt.:D

A seta vajudas kozben valoban erositi a fajasokat, de a joslofajasokat gyengiti. Ha setaval elmulik, akkor csak vaklarma.

Osszehuzodasokat malnalevel teaval tudod kivaltani, a 37. hettol szabad inni, ugyhogy te mar ihatod. Napi 1-2 bogrevel eleg. Azt mondjak, segit a tagulasban is, bar ez a resze teged gondolom nem nagyon erdekel.

A 17-e mar nincs olyan messze. A korhazba rohangalasok miatt meg ne aggodj, inkabb nezzek az embert hulyenek. Ha ettol nyugodtabb vagy, rohangalj akar minden nap!

Jo szulest es egeszseget kivanok nektek!

8. mint
2008. dec. 4. 18:54

Szia!Probalj minel tobbet setalni,neha az segit erositeni a fajasokat.

Sok sikert!

7. szenasie (válaszként erre: 6. - Viragneni)
2008. dec. 4. 18:47

ne haragudj, lefagyott a netem és mostanra lett újra... a doki majd csak 17-ére tervezi, mert kicsi a babám (az átlaghoz képest, a fiam 39 hetesen kisebb volt(35 hetesnek felelt meg, a lányom 37 hetesen 36nak...)) szóval ő húzza amíg lehet, kivéve csak ha lát rá okot, hogy ne várjon.. vagy elindul. Mondjuk nekem a 17-e is oké, csak ne lennének ezek a fájások, nyugtatóbb lenne.

Az a baj, hogy már sokszor voltunk bent, hogy "azt hiszem itt az idő" és vagy gyógyszereztek, vagy közölték, hogy vaklárma... és mindegyik rossz érzés.

6. viragneni (válaszként erre: 5. - Szenasie)
2008. dec. 4. 12:12
Szerintem menj el a dokihoz és beszéljétek meg minél előbb a császár időpontját. Felesleges szerintem mind kettőtöknek szenvedni ha igyis úgyis császár lesz....
2008. dec. 4. 11:42

persze... 28 hetesen lefektetett, és egy hete kelhettem fel (leginkább ezért sem bánnám, ha elindulna... főleg mivel már most nagyobb mint a fiam volt szülésnél) Amúgy hétfőn voltam dokinál, akkor még nem látott "jeleket", és tegnap este 9től voltak a fájásaim, de már óvatos vagyok, csak akkor keresem meg, amikor tényleg úgy érzem, h gond van. Ha nincs semmi, hétfőn úgyis megint megyek...

Az én fájásaim csak annyiban változtak a 10 hét alatt, hogy egyre erősebbek... és este elég erősek voltak,de lehet h még mindig nem eléggé...

Nagyon gyenge a szemem (10es dioptria) elég nagy esélye lenne annak, hogy a vajúdásba és a tolófájásokba esetleg belevakulok. Ráadásul 16 hónap lesz a két szülés között, ha 2 éven belül van a második és az első is császár ált. ismét a császárt választják, nehogy szülés közben szétnyíljon a heg.

4. annelly (válaszként erre: 3. - Szenasie)
2008. dec. 4. 11:36

Nem tudom. én is 10 hétig "vajúdtam":D

Végig voltak fájásaim, aztán egyszer csak már nem olyan volt... dokinál voltál azóta? lehet, hogy kitágultál amíg annyira fájt. Miért császár?

2008. dec. 4. 11:34
elhiszem, h tudja... de akkor miért görcsölök órákon keresztül?? nem hiszem h ez akár neki akár nekem jó lenne...
2. annelly (válaszként erre: 1. - Szenasie)
2008. dec. 4. 11:33
Nem kell siettetni. Mindennek megvan a maga ideje. Bízz a gyermekedben, ő tudni fogja mikor kell elindulni.
2008. dec. 4. 11:28

Sziasztok! Már 28. hét óta vannak fájásaim, de mindig elhalnak (aminek akkor tájt még nagyon örültünk, de a sok nyűglődés után, most már szeretnénk ha tényleg elindulna). A 38. héten vagyunk, tegnap este 1,5 órán keresztül elindultak a fájások, 10 percenként és egy-egy fájás kb 5-8perc volt (szóval néha össze is értek) már elkezdtük összerakni a nagyobbik babánkat(ő most 16 hónapos) amikor kimaradt az első... még vagy 1,5 óránként jöttek fájások de ki-ki maradtak, már csak 15-25 percenként érkeztek és gyengültek. Pedig már nem bántam volna, ha mehetünk, de nem...

Nem tudom, hogyan segíthetnék neki, hogy ilyenkor már ne maradjon abba, hanem tényleg induljon el... a légzőgyakorlatokat sem ismerem, ugyanis császáros leszek, (a nagyobbal is arra készültünk e.ü. okok miatt) így nem jártam ilyen terhes tanfolyamra, nem tudom, hogyan kell csinálni, és h az egyáltalán segítene e neki...

Előre is köszönöm, ha tudtok segíteni!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook