Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Erősen székrekedéses kisgyermek. Segítsetek kérlek, hogyan tudok segíteni neki? fórum

Erősen székrekedéses kisgyermek. Segítsetek kérlek, hogyan tudok segíteni neki? (tudásbázis kérdés)


2011. júl. 7. 08:57

Valószínűleg pszichés eredetű a székrekedése.Mivel fájdalmat okoz neki a kakilás,ezért inkább nem kakil.

Kis gyümölcsrost tablettát adjál neki,joghurt,vagy kefir,ami még segíthet,ill.olyan gyümölcsök,amiben sok a rost.

Zöldségekből pl.a brokkoli.

Ha sikerül neki kakilni,azt úgy kezeld,mint egy hőstettet,mert valóban az.

Mindig kapjon érte dicséretet.

Egy idő után ez meg fog oldódni gyógyszerek nélkül is.

26. driennke83 (válaszként erre: 6. - Tótágas)
2011. júl. 7. 08:25
Ezt a lekvárt nekünk azt mondták, hogy csak 3 éves kor felett lehet adni. Egyébként - még nem olvastam végig, lehet már írta más - nekünk is ennyi idősen volt ilyen gondunk és azt mondta a doktornő, hogy a reggeli esti tej helyett, adjak neki karamellás tejet, én boltit vettem és bevállt. Azóta is azt kapja és nincs semmi baja. Ráadásul imádja.
2011. júl. 6. 17:18

Megint köszönöm mindenkinek a tanácsokat.

Voltam délután védőnőnél (időleges volt a pocakom miatt), egyúttal rá is kérdeztem, hogy ő is mit tanácsol. Többnyire ő is azt mondta, amiket ti. Valamint nem emlékszem, hogy itt mondta-e valaki, de a védőnő a zabkorpát mondta, hogy egy teáskanál a joghurtba és teljesen jó. De lehet mondtátok, csak elfelejtettem.


Holnaptól úgy fog kinézni a dolog, hogy reggel mikor felkel facsarok neki egy narancsot. Iszik belőle, amennyit akar (védőnő ajánlotta, hogy éhgyomorra itassam vele a rostost). Aztán kamillatea üvegben, az sem baj, ha egész nap nem fogy el, csak kortyolgatja. Tartom a sok gyümölcs elvet és valahogy megpróbálok olyan ebédet kitalálni neki, ami nem fogja le a kis pocakját.


Egyébként a nap végére sikerült neki a dolog, de nagyon megszenvedett. Rengeteget sírt szegénykém, de most már rendben van.

Még majd holnap veszek aszalt szilvát, aztán rágcsálhatja (ha kell neki :D).

24. solmyr
2011. júl. 6. 14:00

Szia!


Nekem a 3 éves fiamnak voltak/néha még most is vannak gondjai.

Mi is kipróbáltunk nagyon sok mindent.

A végén a Laevolac szirup segített.

Kb 2 hétig szedte, aztán utána már nem kellett, mert naponta járt a WC-re.

De most, hogy ovit kezdtünk és tesó született, néha vannak visszaesések e téren, így néha még kap belőle 1x-1x.


Plusz jó, ha minél több folyadékot iszik a gyerkőc + eszik joghurtot, rostos gyümölcsöket.


Ill. a patikában még a tamarin lekvárt ajánlották.

2011. júl. 6. 12:41

Szia!

Mi is ezzel küzdöttünk,de mi már a hozzátáplálástól kezdve.Nekünk az aszalt szilvalé vált be éhgyomorra fél deci.Nem lesz hasmenése csak puhán tartja a székletet.Bármelyik DM vagy Rossman üzletben,fitotékában,naturaboltban kapható.Nem alakul ki hozzászokás,és amíg elmúlik nála a székeléstől való félelem rendeződik is.

22. ranna
2011. júl. 6. 12:23
Az alma nem fog!. Pontosabban ha kell fog, ha kell lazítja a székletet, mintegy meglágyítva azt és könnyebben ki tudja nyomni a kicsi. Nekünk ez jött be, reszelt alma reggel (pépesre babareszelőn) és semmit sem szabad bele tenni! Az én kislányomnak nagyon nagy tömbbe állt össze a széklete sokszor, de a reszelt alma mindig segített.
21. d5ef6da91d (válaszként erre: 20. - D5ef6da91d)
2011. júl. 6. 11:44

Nincs az a gyógymód, ami hatna, ha nem iszik elég folyadékot.

Egyszerűen beleül a beleibe a félig megemésztett étel, a belei pedig ellustulnak, mert leáll a perisztaltikus mozgás s így nem tud székelni.


Itasd, itasd, itasd!!

20. d5ef6da91d (válaszként erre: 2. - Kriszti1212)
2011. júl. 6. 11:42

A sok folyadék sok rosttal kombinálva használ. Azaz, ha pl. reggelizik, a kenyerére szórj a sajt vagy felvágott vagy bármi alá őrölt(!) lenmagot, ez kb. 200 ft a dm-ben. Íze semmi, nem fogja észrevenni, de rengeteg plusz rostot visz be vele, ami mozgatja a beleket.

Nem hajtja a hasát, csak természetes tempóban mozognak a belei.

Rengeteg cukormentes folyadék.


Az aszalt szilva is jót tesz.


Kerüld a csokoládét, kakaót, mert hasfogó hatásúak.


Sok-sok, minél többféle gyümölcs.

És igyon sokat!

2011. júl. 6. 11:41
Csupa jót olvasok. Köszönöm. Azt hiszem lesz mivel próbálkozni :)
2011. júl. 6. 11:41
Az alma tényleg fogja.
2011. júl. 6. 11:40
Szilva összeturmixolva kevés tejjel és cukorral. Vagy langyos tej cukorral.
2011. júl. 6. 11:39
almalé az fogaj azt nehogy adj neki
2011. júl. 6. 11:39

Nem kell durva dolgokat összeturmixolni és ezzel hasfájást csinálni szegénynek.


Ma egész nap adj neki rostos dolgokat, szerencsére van már barack, szedd szét turmixold össze és egye meg vagy igya meg.

Vagy a másik ami nagyon jó, igyon paradicsomlevet.


Nekem a lányom 2 éves koráig állandóan nehezen kakált. Barack és paradicsomlé ezt kapta egyik nap ezt másik nap azt. Igy rendben volt.

2011. júl. 6. 11:37
3 nagyon fontos dolog: folyadék! folyadék! folyadék!
2011. júl. 6. 11:29
Meggylekvár tejjel tuti megoldás. Vagy összeturmixolsz egy kis befőttet, bele kis tej, és igya meg. 1 deci elég:-))
12. amália78 (válaszként erre: 4. - Akvamarin)
2011. júl. 6. 11:27
Nekünk is a Duphalac szirup segített, bár nállunk ez a bilire szokatás miatt jött elö.
11. Akvamarin (válaszként erre: 8. - Kriszti1212)
2011. júl. 6. 11:27

Akkor biztos,hogy keveset iszik.És 1,5 hónapja meleg is van,többet izzad,stb...

Ez lehet az oka.Szoktasd rá,hogy naponta csak 1-2-szer kap gyümölcslevet,a többi alakalommal vizet.

Ha szomjas,megissza a vizet is.

2011. júl. 6. 11:25
Köszönöm az ötleteket, bevetek mindent a siker érdekében. Nagyon rossz látni, ahogy szalad a lakásban és csak sír. Attól nyugisabb, ha ölbe veszem. Mondjuk a térdemre fektetem és kisebb nyomást gyakorlok a pocakra.
9. Agnik1 (válaszként erre: 2. - Kriszti1212)
2011. júl. 6. 11:24
Az én 2év2hós kisfiamnak a 100%-os narancslé mindig segít. 100ml, és garantált az eredmény:)
2011. júl. 6. 11:23

Köszönöm mindenkinek.


Lelki dolog biztosan nincs a háttérben. Békességben vagyunk itthon, nagyon vidám fiúcska, sokat játszik, rengeteget nevet, nem bántja senki. Bili nincs, hanem elleste apukájától hogyan pisilnek a nagyfiúk és mikor nincs rajta pelus, akkor fel szoktam állítani a wc deszkára és szépen pisil. Nem lett erőltetve neki, ő jelezte, hogy szeretné.


A narancslével is próbálkoztam. Direkt neki vettem a zöldségesben és napi egyet mindig kifacsarok neki, azt issza. Azt hiszem az lehet még a gond, hogy a vizet nem fogadja el. Sehogy sem. :(

2011. júl. 6. 11:22
100%-os almalé korlátlan formában!!!Tuti siker,nekem mind a két lányom és én is nehezen "dolgozunk":-))
2011. júl. 6. 11:22
A lányom volt nagyon székrekedéses.Nála bevált a Kutyabengegyökér tea,vagy naponta egy m.kanál Tamarinlax lekvár.Gyógynövényboltokban kaphatók
2011. júl. 6. 11:19

Nekem gyerekkorom óta volt székrekedésem, és csak az segített, amikor áttértem rozskenyérre és elkezdtem sok-sok vizet inni.


Ekkora korban még mondják, hogy a szülőtől vesz át a gyerek, nincs vmi szorongás az életetekben másfél hónapja?

4. Akvamarin (válaszként erre: 2. - Kriszti1212)
2011. júl. 6. 11:18

Van már erről fórum,ott olvastam,hogy ha elég vizet iszik,akkor sem alakul ki székrekedés.

Próbáld többet itatni.

Ha semmitől nem javul,vegyél a gyógyszertárban Duphalac szirupot.Átmenetileg nekünk is az segített,mikor ilyen gondunk volt a hasonló korú gyerekemnél.Szobatisztaság kezdetén volt ez jellemző.

2011. júl. 6. 11:18
1oo%-os narancslé, házi szilvalekvár, tökfőzelék ... sok-sok gyümölcs, rengeteg folyadék ... semmi csoki és cukorka (krumpli, répa, hüvelyesek is okozhatnak székrekedést, ugyanúgy, mint a tészta és a kenyér is) és teljes nyugalom! ... ha csak másfél hónapja ennyire erős, előtte nem állt fenn a dolog, akkor "lelki trauma" is lehet - nem próbáltad meg bilire ültetni, nem lehet, hogy attól van?
2011. júl. 6. 11:12

Sziasztok!

Jövő hónapban lesz 2éves a kisfiam. Az utóbbi 1,5 hónapban jelentkezett nála erős székrekedés. Ez úgy néz ki, hogy két-három napig semmi nehéz pelenka, majd mikor ott tartunk, hogy most jön, akkor legalább 1órán keresztül szenved vele. Futkározik a lakásban és sír, mire sikerül. Rengeteg rostos gyümölcsöt próbálok neki adni, a székletfogó ételeket igyekszem kerülni vele, mégsem tudom mit tegyek. Ha nem muszáj még nem akarom orvoshoz vinni, mert jó lenne, ha gyógyszer és más egyéb szert nem kellene bevetni. Van valakinek valamilyen tanácsa, ötlete, hogy mit tehetnék?

Előre is köszönök minden választ!


Kriszti

2011. júl. 6. 11:12
Erősen székrekedéses kisgyermek. Segítsetek kérlek, hogyan tudok segíteni neki?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook