Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Székrekedés megszűnéséért mit kell tenni? Nem akarok életem végéig teákat és mindenféle más kütyüt enni/inni! Már nem bírom! fórum

Székrekedés megszűnéséért mit kell tenni? Nem akarok életem végéig teákat és mindenféle más kütyüt enni/inni! Már nem bírom! (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2010. febr. 4. 07:36

Akkor en mar tenyleg egy remenytelen eset vagyok!:))

Ugyanis nem vagyok edes szaju, utalom a sutiket, nagyon ritkan, kb. 3 honapban egyszer megeszek egy CIKK csokit, fuuujjj tesztakrol ne is beszeljunk!

Arra en is gondoltam, hogy orokletes lehet ez a dolog, habar hihetetlennek talalnam, de nincs kizarva. Ugyanis a csaladban, anyukam reszerol mindenkinek problemaja van a szekrekedessel.

Az orvosokkal csak annyi a bibi, hogy nem bizom bennuk... Nem jartam sokszor hozzajuk, de akarhanyszor voltam, mindig felrebeszeltek, es ami a legfobb problemam sose hallgattak meg, nem is figyeltek arra, amit mondtam.

Kulonben Zilah varosom hires az idiota, ertelmileg serult, bukott orvosairol!

Ketsegbeejto!

Ezert is keresek termeszetes gyogymodot

2010. febr. 3. 19:39

Egyél sok rostos ételt, sok főzeléket, zöldséget, gyümölcsöt, salátákat oliva olajjal és oliva bogyóval, pusztán egészségesen kell táplálkozni és a székrekedésnek vége.

Egyél nagyon kevés kenyeret, tésztát, édességet, süteményt, ha lehet kerüld is el teljesen az ilyen jellegű ételeket.

25. Ametiszt19 (válaszként erre: 23. - 4ab67f870d)
2010. febr. 3. 19:19
Tényleg semmi mást nem lehet ez ellen tenni ? :(
24. Ametiszt19 (válaszként erre: 22. - Caffi)
2010. febr. 3. 19:19
Remélem már jól van. :)
23. 4ab67f870d (válaszként erre: 11. - 64fe4d200a)
2010. febr. 3. 19:00
Azt hiszem, ezt azért orvossal is ki kellene vizsgáltatni... Főként ha ahogy írod, normálisan kajálsz, mozogsz és iszol is eleget. Elárulok egy elkeserítő tényt: van, amikor semmi nem segít, csak a hashajtó, mert ez örökletes is lehet. Nálam legalábbis ezt hozta ki a gasztroenterológiai vizsgálat, és a tükrözés. Nem találtak szűkületet, semmit. Egyszerűen renyhén működnek a belek, ennyi. Ez ellen keveset lehet tenni, én is hashajtóra vagyok kárhoztatva.
22. caffi (válaszként erre: 21. - Ametiszt19)
2010. febr. 3. 18:55
Pár éve a kereszt fiamnak volt vmi baja.....liszt és tejérzékenységet állapítottak meg első körben....aztán a nővéremék Németbe mentek egy hétre,és rám bízták a kisfiút (10éves)....azt hittem elmegy az eszem mire végig bogarásztam mit ehet....szinte semmit....borzasztó volt!!Végül is más lett a baja,vmi gyomor valami(nem tom a nevét)....de most állandó kontrol mellett mindent ehet!!!
21. Ametiszt19 (válaszként erre: 20. - Caffi)
2010. febr. 3. 18:45
Hát igazából szerencsére ma már elég sok termék van, nem úgy mint régen, mikor kezdtem a diétát, akkor volt rizsliszt, meg kukorica, aztán örültem ha nem tört bele a fogam a kenyérbe :D Ma már nagyon jó és finoom dolgokat lehet venni, főzni,csak sajnos nagyon drága. A liszt pl. amiből sütünk, ezer fotint körül mozogper kiló. Szóval tervezni kell :S :)
20. caffi (válaszként erre: 19. - Ametiszt19)
2010. febr. 3. 18:41

Köszönöm!!

Fuuu lisztérzékeny?Nem lehet könnyü ezzel együtt élni....sajnálom!

19. Ametiszt19 (válaszként erre: 13. - Caffi)
2010. febr. 3. 18:24
Nem lesz bajod tőle csak meghajt mint a rágó :) Ha valakinek még ezek hatására sem múlik a dolog, tufdom ajánlani az FLP cég aloe italát. Én lisztérzékeny vagyok,nekem is elég érdekes az emésztésem,de az aloe gél mindig segít ha már semmi se jó a pocimnak :)
2010. febr. 3. 17:20
zabehely is nagyon jó, joghurtba vagy tejbe áztatni és megenni, meg a lenmagot szokták még ajánlani azt hiszem egy evőkanállal kell tenni vízbe és meginni. nekem is furcsa volt de bevált!
2010. febr. 3. 17:18
belegondolni is szörnyű, hogy ennyi ideig ott bomlik a salakanyag...
2010. febr. 3. 17:18
*hét bocsi
15. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 8. - Caffi)
2010. febr. 3. 17:18
nálam 1,5 volt a rekord de akkor már haldokoltam a járulékos tünetek miatt.
14. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 6. - Ágio8405)
2010. febr. 3. 17:14

ott a pont! a székrekedés azt jelzi valami nincs rendben az emésztéssel és/vagy az életmód többi részével nálam is ennek az oka a finomított cuccok és mesterséges dolgok, mozgáshiány kevés folyadék voltak.

teljes kiőrlésű rostokban és ballasztanyagokban gazdag táplálkozásra napi 2 liter folyadékra és rendszeres mozgásra rendeződik a dolog

pedig miket szoktam szenvedni tőle..

13. caffi (válaszként erre: 9. - Ametiszt19)
2010. febr. 3. 17:10

A papírját eldobtam.....de a következő adagnál megnézem h tartalmaz e!

Amúgy ha tartalmaz,és sokat fogyasztok belőle,ak lehet bajom tőle?

12. caffi (válaszként erre: 11. - 64fe4d200a)
2010. febr. 3. 17:07
:)Sok sikert!
2010. febr. 3. 17:03

Koszonom a tippeket! Mozgasom van, legalabbis a 20 perc seta, osszesen negyven a meloba es vissza. Ket liter vizet siman megiszok egy nap, nagyon vizigenyes vagyok, ezen kivul semmilyen mas folyadekot, a kaven kivul persze. Hasonlo keppen hozzad Caffi, en is dontottem meg rekordokat, es hadd ne mondjam a wc-en valo ules rekordomat:))

6 eve van ez a problemam es akkor meg nem tudtam mi az a dieta...

Hasi masszazst is alkalmazok rendszeresen, de semmi...

De kiprobalom a tanacsotokat, hatha bejon valamelyik, mert mar tenyleg borzaszto!

10. czfhk
2010. febr. 3. 16:59
Szia! Csatlakozom az előttem szólókhoz, annyi kiegészítéssel, hogy próbáld ki a búzakorpát éhgyomorra. Reggel 2 kiskanál éhgyomorra, este 2 kiskanál. Ha nagyon nem szereted tedd egy kis joghurtba.
9. Ametiszt19 (válaszként erre: 8. - Caffi)
2010. febr. 3. 16:58
Lehet van benne fenil-alanin, mint a rábóban, az ugyanis hashajtó hatású :D
2010. febr. 3. 15:17

Szia!

Évekig küzködtem én is a problémával...hetes rekordot is képes voltam dönteni:D

Két éve elkezdtem szedni megfázásnál a 60szemes C vitamin rágótablettát....és azóta van minden nap székletem:)....imádom az ízét....van h többet is eszek belőle....nahhh akkor az meghajt:)

2010. febr. 3. 11:41
Szia, csatlakozom az előttem szólókhoz. Amúgy a probiotikus és egyéb ivójoghurtok és a rostos ivólevek, befőttek is sokat segítenek. Emellett a mozgás is, az nagyon fontos! Ha nincs időd rendszeresen sportolni,akkor napi 20 perc sétát, csípőkörzéseket, illetve a törzsed átmozgatását javaslom :) A jóga is nagyon jó! (kobra-állás,íjállás,medenceemelés,ekeállás stb.)
2010. febr. 3. 11:19

Szia Shelby!

Nekem az válik be ha semmilyen finom lisztböl készült terméket nem eszek, csak tönkölybuza kenyeret. Nem finom, de piritva türhető. meg az aszalt szilva is segít,de leginkább a tönköly kenyér. A többi teljes kiötrlésú se használt csak ez. Próbáld ki.

2010. febr. 3. 11:19

Jajj drága, ezzel sajnso én is így voltam.

1) Diéta. A diéta nem egyenlő a fogyókúrával, más étrend kell.


2) Mindenképpen szerezz be zabkorpát és búzakorpát. Sütit is süthetsz belőlük, vagy joghurtba belekeverheted.

3) Mozogj sokat!!!

2010. febr. 3. 11:18
Egyél sok rostos ételt (teljes kiőrlésű kenyér, gyümölcs, zöldség) és mozogj valamennyit minden nap.
2010. febr. 3. 11:17

múltkor volt a tv-ben, egy doki mondta, hogy a székrekedésnek csak és kizárólag 3 oka van:

1. kevés VÍZ fogyasztása (és itt a normál ásványvizet kell érteni, nem helyettesíthető más folyadékkal). azt mondta, hogy a teljes folyadékbevitelből legalább 0,5 liternek tiszta víznek kell lenni, de ha több, az jobb.

2. mozgáshiány

3. rostszegény táplálkozás


ennyi.

2010. febr. 3. 11:17

Szia!


Sok zöldség gyümölcs nekem ez be szokott válni, hogy beépítem az étrendembe, plusz valamilyen tejterméket mellé.

2010. febr. 3. 11:16
Szekrekedes megszuneseert mit kell tenni? Nem akarok eletem vegeig teakat es mindenfele mas kutyut enni/inni! Mar nem birom!!!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook