Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Alapvetően pozitív beállítottságú emberekkel beszélgetnék csak úgy, mindenféléről:) fórum

Alapvetően pozitív beállítottságú emberekkel beszélgetnék csak úgy, mindenféléről:) (beszélgetős fórum)


1 2 3
2010. máj. 5. 10:05

Szép napot mindenkinek! :)

Szép idő van, bár tegnap jó nagy zuhi volt este. Kicsit olyan nyári zápor "fíling"-je volt a dolgonak, ugyanis azok az illatok. Imádom az eső illatát!!! *.* :)

74. Sulawesy (válaszként erre: 73. - 66b8a86ae1)
2010. ápr. 13. 22:05

A történet nagyon kedves.

Én akkor is pozitív beállítottságú vagyok, csak, ha mások nincsenek akkor minek zengjem a saját pozitívumomat, hogy elkeserítsem a többi embert?? :D


Bár kint esik az eső, de a nedves fű illata, a sok igyekvő csiga akkor is mosolyt csal az arcomra :D


Halló pozitív emberek, fórumozók, eddig art a jókedv, míg leírjátok?

2010. ápr. 12. 18:12

De kevés manapság a pozitív beállítottságú ember...


Akkor adok ajándékot :) :


"Egyszer, messze földön, nagyon rég, egy királynak lánya született. Gyönyörû volt kicsinek is, s egyre szebb lett ahogy felcseperedett. Mire eladósorba került, olyan szép lett, hogy nem volt hozzá hasonló az egész földkerekségen. Messze földre vitték a szépség hírét a galambok, s a hírt, hogy a Hercegnõnek vôlegényt keresnek.

Nem messze a vártól lakott egy csúf tündér, irigy volt, gonosz s megkeseredett. Hallotta a szépség hírét és dühösen felkerekedett. Egész a várig ment, be is jutott, s ahogy meglátta a szépséges Hercegnõt, olyan dühös lett, hogy nyomban megátkozta.

Szebb és szebb legyél napról napra, ki rád néz, a valóságot lássa! Egyedül Te, csak Te légy az, ki minden tükörben csúnyát lát, egy csúf ocsmány banyát!

Szegény Hercegnõ nagyon megijedt, berohant a várba s egybõl tükröt keresett. Belenézett, s mit látott! Egy szörnyû ocsmányságot! Egy rút, vén banyát, rettenetes szörnyü pofát. Volt nagy sírás, nagy ijedelem, a király is megijedt, nem tudta mit tegyen. Aztán kiötlötték, hogy meghívják a jó tündért, hátha van segítség. Az igazság az volt, hogy az átok ellenére a Hercegnõ szép maradt, de minden tükörben melybe belenézett, egy szörnyû vénasszonyt látott. Hiába mondták neki sokan, hogy szép, gyönyörû, nincs Hozzá fogható, nem hitte el senkinek. Magába roskadt, megkeseredett. Idõvel megérkezett a jó tündér, de sajnos az átok olyan erõs volt, hogy nem tudta feloldani, csak enyhíthetett rajta.

-Minden tükörben mely nem él csak a rútat láthatod, de az élõ tükör majd megmutatja az igazságot, az képes lesz feloldani a varázslatot!

Így szólt, s ezzel távozott, azt mondta többet nem szólhat, segített ahogy tudott,érjék be annyival, hogy enyhítette az átkot.

Telt múlt az idõ, senki nem értette a varázslatot. Az élõ tükör, mi lehet az? Senki nem tudta, ezért aztán segíteni sem tudtak szegény Hercegnõn. Kipróbáltak sok-sok féle tükröt, messzi országokból hozattak különleges tükröket, furcsákat, nagyon drágákat, de a Hercegnõ mindegyikben csak a csúfságot látta. Mások viszont napról napra szebbnek és szebbnek látták õt. Özönlött a kérõk hada de a Hercegnõ mindet visszautasította, magába roskadt, megkeseredett. A vártorony szobájából többet ki sem nézett. Õröket állíttatott a lépcsõkhöz, súlyos lakatokkal záratta le a szobát, senki-senki ne lássa csúfságát. A kérõk lassan elmaradoztak, a Hercegnõ jó ideje senkivel nem találkozott, magányában kesergett, búslakodott.

Élt egy távoli országban egy egyszerû legény, nagy volt a szíve, szerette a világot, minden mi élõ a barátja volt. Szelek szárnyán

járt a hír a Hercegnõrõl aki gyönyörû, és az átokról ami miatt élve eltemetkezett, a legény is hallotta ezt. Nem bírta a szíve a szomorúságot melyet olyan távolról hallott. Felkerekedett hát, és csak úgy gyalogosan elindult, hogy megnézze magának a Hercegnõt. Sok vándorlás után, elérkezett a várhoz, ahol Hercegnõnk élt önnön rabságában. Megpróbált hozzá bejutni, de nem engedték, a Hercegnõ paranesa szent volt, a szolgák még mindig azt lesték. A legény fejében egy terv fogant, jó hosszú kampós kötelet kerített, s várta az éjszakát. Mikor sötét lett, a legény nagy bátran a vártorony alá ment, óriás lélegzetet vett és teljes erõbõl hajított egyet, a kampó megakadt a vártorony tetején, szédítõ magasságban. Elkezdett mászni a bátor, egyre feljebb és feljebb haladt, húzta magát rendületlenül felfelé, kíváncsi volt a szépre, amely rejtõzik elõle. Mászott csak mászott rendületlenül,tenyerérõl a bõr már rég lejött, fájt nagyon de õ ezzel nem törõdött.

Mászott csak mászott az irdatlan mélység felett többször megcsúszott, de nem érdekelte semmi, csak elõre, elõre, már nem állíthat meg senki. Nincsenek éles fegyverek marcona õrök, villogó kések. Csak a kötél és a magasság, küzdött keményen hajtotta a boldogság. Végre feljutott, kifújta magát és az ablakhoz lopakodott, belesett. S mit látott, attól kõvé dermedt, a szépségnek ilyen természetes, egyszerû megjelenését nem szokta õ meg. Órias ágyban, puha, gyönyörû ruhában egy tündér aludt ott. Arca mely régóta csak álmában mosolygott, szebb volt mindennél mit a legény eddig láthatott. Gyönyörû haja, hófehér karja elbûvölte a bátor lovagot. Nesztelen a szobába lépett és az ágyhoz osont. Órákon át nézte a szépséget lélegzetvisszafojtva, nem tudott betelni a látvánnyal melyet szeme látott. S egyszer csak, ki tudja miért? A Hercegnõ felriadt, meglátta a fiút s nagyot sikoltott de a sikoly abban a pillanatban a torkára forrt, évek óta elôször egy szeretõ szempárban meglátta magát, s amit látott több volt mint egy szép arc, a mosolygó szempárban csodát látott. Hirtelen minden szépségét meglátta a legény szemében, egy szeretõ szempárban mely maga volt az élõ tükör. Látta a szépséget amely addig rejtve volt, a varázs megtört es a várba újból boldogság költözött."

72. 66b8a86ae1 (válaszként erre: 70. - Sulawesy)
2010. márc. 21. 09:54

:))) Na igen. Lehet bárki is boldog, ha a babája rossz kedvű?


Nagyon szívesen! :)


És emberek, mi van itt? Jön a tavasz! Egyre többet süt a Napocska! (most is kibújt az emlegetésére :) ) Elvileg most egy csomó ember gondolatai pozitívabbak lesznek, szóval élnie kellene a fórumnak, nem kihalni. :D

71. 433384b4bc (válaszként erre: 70. - Sulawesy)
2010. márc. 8. 07:57
Ez megható :)
70. Sulawesy (válaszként erre: 69. - 66b8a86ae1)
2010. márc. 2. 17:24

IGEN!! Egy tünemény, persze vannak rossz napjai, amitől nekem is kissé szürkébb az ég ,de egy mosoly tőle és a felhők eltűnnek a semmibe. Én nem gondoltam volna, hogy lehet így szeretni!!! Még egy ok, hogy pozitívan szemléljem a világot!!


No és persze köszönöm a kommentet! :D

69. 66b8a86ae1 (válaszként erre: 68. - Sulawesy)
2010. márc. 2. 16:55
Most nézem, de aranyos a babád... *.* :))) Az első tavasza, mi? :)
2010. márc. 2. 16:46
Ejnye gyerekek!! ITT a TAVASZ!!!! Ez sem ad okot, hogy pozitívan mosolyogjunk egymásra??? HAllÓ!!! :D
2010. febr. 28. 15:25
2010. febr. 27. 01:13
éjszakai műszakban vagyok a babámmal. ő most jó pár ébren töltött óra után bealudt, erre én meg átlendültem a holt ponton... annyira jó :D ki beszélget velem éjjel?
65. a360345bdd (válaszként erre: 63. - FairyJ)
2010. febr. 25. 21:05
Köszi szépen :)
2010. febr. 25. 15:55
én meg hébe-hóba vagy folyamatosan... a gép be van kapcsolva meg a lassan négy hetes babám is... szóval jövök mikor tudok :P
63. FairyJ
2010. febr. 24. 20:14
Most néztem az adatlapodat,de tündéri gyerkőcöd van:)
62. FairyJ (válaszként erre: 61. - A360345bdd)
2010. febr. 24. 20:13
Na, alakul ez :)
2010. febr. 24. 20:01
Ez nekem is jó! A délelőtt, mert este kb fél 8tól érek rá.
60. FairyJ (válaszként erre: 59. - A360345bdd)
2010. febr. 24. 19:58
Ez jó ötlet:) Én délelőttönként, és este kb. 6-8-ig szoktam lenni:)
2010. febr. 24. 19:49

no! Miért haldoklik a fórum?


meg kellene beszélnünk egy időpontot, amikor dumcsizunk. Ezek az üzenet hagyások nem túl pörgősek :(

58. FairyJ (válaszként erre: 57. - Sulawesy)
2010. febr. 24. 19:04
az...
2010. febr. 24. 19:03

nehéz elhinni hogy ennyi ember csak az aki optimista...


szar ügy...

56. 66b8a86ae1 (válaszként erre: 52. - A360345bdd)
2010. febr. 23. 14:53
Hmm...
55. 66b8a86ae1 (válaszként erre: 49. - 7af3347250)
2010. febr. 23. 14:52
Hehe...azt hiszed, elárulom? *titokzatos kacaj* :)))
54. 7af3347250 (válaszként erre: 52. - A360345bdd)
2010. febr. 23. 14:51
Kecsegtető...:D:D
53. FairyJ (válaszként erre: 52. - A360345bdd)
2010. febr. 23. 09:38
Ez k.va jó:D
52. a360345bdd (válaszként erre: 51. - FairyJ)
2010. febr. 22. 21:11
Próbáltad már hajnali 2kor a sós chipset kecsappal mezítláb a hideg konyhakövön állva? Ezt legurítod egy bögre forró cukros tejjel és reggel 5kor a cifra fosás közepén is azt gondolod: megérte :DDDD
51. FairyJ (válaszként erre: 50. - A360345bdd)
2010. febr. 22. 20:03
Nekem is,nekem is:)
2010. febr. 22. 20:02

Ha megunod a sötétséget, nyisd ki a hűtő ajtót!

És ha már úgyis ott vagy, hoznál egy csoki pudingot?

49. 7af3347250 (válaszként erre: 48. - 66b8a86ae1)
2010. febr. 22. 19:41
Te ezt honnan tudtad? O.o :)
48. 66b8a86ae1 (válaszként erre: 46. - 7af3347250)
2010. febr. 22. 18:51
Húha...és hideg is lesz. :)
47. FairyJ (válaszként erre: 46. - 7af3347250)
2010. febr. 22. 18:27
Jaaa, akkor itt azért van sötét:D Mármint nem a fejemben :DDD
2010. febr. 22. 18:01
Hát ha már úgyis az idő a téma...a ma esti időjárás előrejelzés: sötét lesz... :)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook