Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Székrekedés megszűnéséért mit kell tenni? Nem akarok életem végéig teákat és mindenféle más kütyüt enni/inni! Már nem bírom! fórum

Székrekedés megszűnéséért mit kell tenni? Nem akarok életem végéig teákat és mindenféle más kütyüt enni/inni! Már nem bírom! (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2010. febr. 5. 11:25
A bab ált. felfúvódást okoz mert a benne levő anyagokat nem tudja lebontani a szervezet. Főleg az nem, amelyiknek gondjai vannak és kevés a hasznos bacik száma. Probiotikumot is kell innod/enned. Én egyébként béltisztítóval kezdeném, vagyis kezdtem elöbb kitakarítanék és utána vinném be a szervezetembe a sok hasznos dolgot amit írtak. hogy többé ne álljon elő ilyen helyzet. Persze azzal, hogy sok rostot eszel magától is tisztul a bélfal.
56. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 49. - 64fe4d200a)
2010. febr. 5. 11:14
Szerintem hálát adhatsz az égnek ha akkor is ha csak ezzel kell élned életed végéig is. Gondolj bele lehetne sokkal rosszabb is, tudnék példát mondani mások milyen bajokkal élnek le egy életet és egy szavuk sincs. Szerintem ne keress mindenben kifogást hanem fogadd meg a jó tanácsokat mert ennél többet nem tudunk neked segíteni. A végrehajtás rajtad múlik.
55. caffi
2010. febr. 5. 10:22
Én ha már "nagy gondban vagyok"napok óta...ak este eszem vmi gyümit,és mindjárt rá küldök egy pohár tejet....tuti hatás reggelre:):)
2010. febr. 5. 10:13

Sziasztok!


15 dkg sárgarépát és fél almát le kell reszelni. Aki tudja az ezt a keveréket egye meg minden nap tízóraira vagy uzsonnára. Ha így nem ízlik,akkor élőflórás natúr joghurttal kell összekeverni.

A 89 éves nagymamámnak,akinek hetente szokott lenni csak széklete még aznap meghozta.

Érdemes kipróbálni.

Ráadásul az almában és a répában sok olyan vitamin van amire szüksége van a szervezetnek.

2010. febr. 5. 09:41

Bocsanat a kiborulasomert, tudom, hogy segiteni szeretnetek.

Levendula6 koszi a recepteket es mindenkinek egyarant koszonom!

Puszi Nektek:)))

52. levendula6 (válaszként erre: 49. - 64fe4d200a)
2010. febr. 5. 00:17
Ja és nagyanyáink beleiben nem rakódtak le a tartósítószerek, mérgek. Mert nem voltak ilyenek akkor még. Ezért nem volt gondjuk.
51. levendula6 (válaszként erre: 49. - 64fe4d200a)
2010. febr. 4. 23:57

Nem muszáj épp paradicsomot enned! Bármi zöldséget, gyümölcsöt.

És amiket felsoroltak. Zabpehely, korpa... Csírákat is ehetsz.

Egyébként ha a zöldségeket leöntöd valami finom öntettel, máris finomak. Én néha reszelt sajtot keverek össze tejföllel, kevés ételízesítővel, és ezt rakom rá.


Fini pl:

A karfiolt nagyobb darabokra vágod, kissé sós vízben megfőzöd (ne főzd szét) majd kivajazott, morzsával megszórt tűzálló tálba teszed. A karfiolt is szórd meg morzsával, majd öntsd le pici fokhagymával és ételízesítővel ízesített tejföllel. Szórj rá reszelt sajtot. Mehet a sütőbe, míg megpirul. Hidd el, mennyei! Próbáld ki! Egyszerű. Tovább tart leírni, mint megcsinálni.

Ez elkészítheted kelbimbóval, brokkolival..


Jégsalátát stb, feldarabolsz, sütsz egy kis csirkemellet (kockára vágod) grill fűszerrel és rárakod a salira. Vagy hús helyett feta sajtot raksz rá. Így azért ki lehet bírni, nem?


Fiatal vagy, szép vagy, vigyázz magadra!

2010. febr. 4. 23:20
probiotikus joghurt,aszaltszilva,szilvalé,lenmagörlemény vagy más rostok:búzakorpa,zabkorpa stb.Sok folyadék,hogy ne száradj be. A lenmagörlemény egész jó izű és talán még 200 Ft sincs egy zacskóval.Joghurta ,gyümölcslébe keverve (1 tk.)hatásos.A narancs és a mandarin is eléggé rostos.
2010. febr. 4. 23:14

Ne ijeszgessetek! Szerintem a legjobb, ha perfuzion elek ezentul:)

Ha telen kell enni ezeket a zoldsegeket, amelyek eredetileg csak nyaron jelennek meg, akkor tobb kemiai kutyut viszek be a szervezetembe, mint vitamint. Ugyebar ezek genetiakilag modositottak, mar megbocsasson a vileg, de TELEN paradicsomot lehet kapni??? Mennyi annak az eselye, hogy egeszseges???

Szerintetek az oregek mit ettek fiatal korukban telen? Paprikat es paradicsomot? Nem! Szalonnat, sonkat, savanyusagot, rengeteg feher kenyeret, sulteket, kompotokat. Nekik mi volt akkor, ami nekunk most nincs?

Nem akadekoskodom, csakhogy en telen nem szivesen eszem nyari zoldsegeket...

Mindegy, megprobalom az osszes gabonat, joghurtot, meg vedelem a zold teat. De ha ezzel kell elnem eletem vegeig, akkor ... nem tudom ...

Meg azt sem tudom, hogy anno hol csesztem el a dolgokat, hogy korrigalni tudjam.

4 napja mar, hogy szunetelek.

Ti is felpuffadtok a babfelelktol? Mert en lufiva valok:)

48. levendula6 (válaszként erre: 46. - Leviatan)
2010. febr. 4. 22:22

Szia! :)

Csatlakozom.

Ezt nem akartam leírni, de sajnos az én Édesanyám is így járt. :( Ő sem evett sok rostot (zöldség..) és kialakult a végbélrák (is). Ezt megelőzte az aranyér.

Tehát tessék erőt venni és rostot fogyasztani! Az egészség érdekében!


Én sem rajongok nagyon értük, de legyűröm, minden nap. Méghozzá nem keveset. Nekem így nincsenek gondjaim..

Napi 2-3. :D

47. kingi7
2010. febr. 4. 21:19
Probiotikum, oxitarm és a jó fekvőhely kimérése..hát ezeket tudom ajánlani :(
2010. febr. 4. 19:16

Na ebben legalabb otthon vagyok :). Nagyon sok rost, napi minimum 30g!


Nem csak friss zoldsegekbol, ahogy leirtak mar elottem, hanem pl. a babfelekben nagyon sok rost van, ha minden nap eszel minden kaja beszel, akkor nem lesz gond.

Ha nem eszel rostosat, akkor ugy jarsz, mint apam, vegbelrak, kb. 1 ev alatt elvitte... Szoval erdemes elgondolkodni ezen...

45. caffi (válaszként erre: 43. - 874eb11dfd)
2010. febr. 4. 14:50
Ne hidd:)....én szeretem a gyümölcsöt is és a zöldségeket is:)....bár én rengeteg csokit is eszek:D...Nahhh nálam itt lehet a baj:)
2010. febr. 4. 14:45

sok rostos ételt kell enni

és a leg fontosabb a saláták

mert az igaz hogy nem bírjuk megemészteni de nedvesíti a belfalat

43. 874eb11dfd (válaszként erre: 42. - Levendula6)
2010. febr. 4. 14:43

bárcsak szeretném a gyümiket, meg zöldséget...

szerintem pont azoknak vannak ilyen problémáik,akik nem szeretik.. :(

2010. febr. 4. 13:57

Shelby999!

Nincs csodarecept! Okos hozzászólások hangzottak el. A lényeg: a sok rost, ezen belül a RENGETEG NYERS zöldség! Saláta, uborka, paprika... a paradicsomnál az a helyzet, hogy savasít, de azért azt is fogyaszthatsz.

Kezdd a reggelt mindig gyümölccsel (alma, narancs, mandarin..). Fél óráig ne egyél semmit ezután, hogy önmagában megemésztődjön. Ne a kávé legyen az első és váltsd fel inkább a zöld teával! Írtad, hogy amíg azt ittál, jó hatással volt rád. Ne mondd, hogy rossz íze van, igyál rendszeresen! A Pi...nek olyan finom teái vannak.


A séta, amíg beérsz a munkahelyre és vissza, az nudli. Ha futva tennéd meg, az már ok. A folyadék bevitel megfelelő, de neked nem árt, ha még több fogy belőle (víz).


Megkérdezhetem, hogy miből áll egy napi menüd általában?

2010. febr. 4. 13:29
Hat megneznem annak a reuamaorvosnak a pofajat, ha azzal allitanek be, hogy szekrekedesem van:)))) Tutti, hogy nem fogja egyiket a masikhoz kotni! Ket labbal fog kirugni a rendelojebol! Nalunk nem azzal foglalkoznak, hogy az embert hogyan szabaditsak meg a problemajuktol, hanem, hogy hogyan szabaduljanak meg a problemas embertol!
2010. febr. 4. 13:25

Muszaaaaj? A gasztroentrologus (vagy mi a szosz, meg azt sem tudom hogy irjak) foglalkozik ezzel? Mikor a gyomor bacimmal voltam, akkor is eredetileg a szekrekedes miatt mentem... Mondjuk itt jol sult el, mert felfedeztek a helycobacter-pyrolit, azota emeszt a gyomrom rendesen. Meg azt is mondtak az okosok, hogy ha helyreall a gyomrom, akkor a sz.... is meg fog indulni. Azota nem indult be:)))

Kulonben kiderult, hogy egyik nincs hatassal a masikra.

Szoval ezert fraszolok menni ezekhez a Mengele-khez. A nogyogyaszokrol ne is beszeljek.......

2010. febr. 4. 13:02
Minden jó, amit ajánlottatok, de azt gondolom nem úszod meg a dokit. Nekünk volt a családban eset, aki gerincbetegség miatt élt ilyen erősségű székrekedéssel. Rheumaorvost próbáljatok meg keresni! Én meglepődtem, mikor megtudtam, de legalább megtudtuk az okot. Ezek a teák valóban nem szüntetik meg a kiváltó okot. Sajnos, ha abbahagyod, elmúlik a hatás. Próbáld meg a dokit, rmeélem hamarosan megoldódik a problémád!
38. caffi (válaszként erre: 37. - 874eb11dfd)
2010. febr. 4. 12:46
Áááá pedig rengeteget iszom:)
2010. febr. 4. 12:40
neked segít a kávé?
36. caffi (válaszként erre: 35. - 874eb11dfd)
2010. febr. 4. 12:31
Éééén megvárom míg beszámolsz,h volt e hatása:):):)....addig marad a reggeli meleg kávé:)
35. 874eb11dfd (válaszként erre: 34. - Caffi)
2010. febr. 4. 12:27
hát én is ezért nem ittam még...de majd fogok, ha kell... S:
34. caffi (válaszként erre: 33. - 874eb11dfd)
2010. febr. 4. 12:13
A meleg vizet már én is hallottam....de nem próbáltam még....valahogy nem vitt rá a lélek:)
2010. febr. 4. 11:44

nekem azt mondta anyós,hogy minden reggel meleg vizet kell inni..még az ágyban.. Hát még nem próbáltam ki..

De drága párom meglepett hashajtó lekvárral is. Hát kipróbáltam.. az íze szőrnyű,hatása egy csepnyi se volt, csak hányinger.. tájékoztatón meg pont azt írták, hogy hányingert biztos nem okoz..

2010. febr. 4. 11:33
Én is joghurtos vagyok :)
31. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 29. - MelisUK)
2010. febr. 4. 10:20
én nagyon szeretem a zöld teát, ellenben a joghurt és a kefír ízét ki nem állhatom!
2010. febr. 4. 10:18

Talán, esetleg, valószínűleg :))))))

a háziorvos hátha tudja.

29. MelisUK (válaszként erre: 28. - 64fe4d200a)
2010. febr. 4. 09:59

Egyél napi rendszerességgel akkor joghurtot a reggelid után, a kefír is tökéletes. Nem kell semmi nagy márkásat venni belőle, a legolcsóbb is ugyanolyan hatással bír. :P A lényeg, hogy a rendszeres joghurt vagy kefír fogyasztása kellemesebb, mint a zöld teáé, mert ezek még finomak is. :D

A friss oliva olaj (ha tudsz olyat szerezni) a salátákra öntve nagyon jótékony hatással van a székletre - de salátát se tud mindenki napi rendszerességgel enni, ezért ajánlom inkább a joghurtot vagy a kefírt, amelyiket jobban szereted.

2010. febr. 4. 07:40
Elfelejtettem emliteni, hogy zold teat is iszom, azt a kinai cuccot. Segitett is, de csak a rendszeres ivas. Most, hogy biz. okok miatt felhagytam, meg is szunt a hatasa.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook