Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Székrekedés megszűnéséért mit kell tenni? Nem akarok életem végéig teákat és mindenféle más kütyüt enni/inni! Már nem bírom! fórum

Székrekedés megszűnéséért mit kell tenni? Nem akarok életem végéig teákat és mindenféle más kütyüt enni/inni! Már nem bírom! (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2014. júl. 5. 09:57

Sok gyümölcsre igyál tejet!

A nem magbaválós barack is átmozgatja a gyomrot. (tapasztalom)

86. emagdi
2014. júl. 5. 09:03

1. több mozgás

2. több rost fogyasztás

3. több víz fogyasztás


ennyi:)

85. rado54 (válaszként erre: 84. - 82d45dcd14)
2014. júl. 5. 07:41
szia nem a pofád büdi hanem a szád:)amugy meg egészséges a hagyma,de te eheted nyugodtan a lenmagot mert ha neked ez jön be akkor király,lenmagoz csak nyugodtan,szerintem az is van olyan vicces mint a vöröshagyma-újhagyma:))
84. 82d45dcd14 (válaszként erre: 82. - Rado54)
2014. júl. 3. 10:02

És ez miért különb,mint megenni egy kanál lenmagot???

Jaa,hogy hót büdi pofával szaladgáljak egész nap?

Hát ez vicces:))

2014. júl. 3. 09:48

Sok folyadék ,sok rost. + áztatott aszalt szilva

+Mozgás

82. rado54
2014. júl. 3. 09:18
sziasztok elég brutál ötleteket adtok egymásnak,nem kell ezt gyógyszerezni-magozni-olajozni csak enni kell a vöröshagymát és az rendbe rak minden gondot amit a székrekedés okoz,nem kiló számra de lehet azt enni naponta is nem nagy mennyiségben,és persze a folyadék,rostos gyümölcs,zöldség.és minden megy a maga útján,igaz kicsit büdi a szád a hagyma után de annak akinek ez bejön ez legyen a legnagyobb gondja:)szerintem
2012. ápr. 3. 11:37
Sokat kell inni, sok rostosat enni, és még segíthet a lenmagolaj étkezés előtt egy kanállal kell bevenni, az csúszossá teszi a székletet, ezáltal könnyebben távozik.
2012. febr. 13. 13:32
Ja és valószínüleg nem örökletes a dolog :-) Ha a családodban mindenkinek baja van vele, akkor mindenki úgy étkezik, ami nem elégtelen. Tipikus eset.
79. 888efd6baf (válaszként erre: 49. - 64fe4d200a)
2012. febr. 13. 13:29

Régen nem kényelmes életet éltek ilyen ételekkel, nem volt stressz, adalékanyagok az ételekben, italokban, amik megölték a belek működését stb.

Régen ettek savanyúságot, feketeretket, céklát, sárgarépát, fehérrépát naponta télen.


Mi a baj azzal, ha gabonaféléket eszel és joghurtot életed végéig?!


Ha túlzottan puffadsz, akkor segíteni fog a Normaflore-kúra, elégtelen emésztéstől van, ami a baktériumhiány is lehet.


És amíg nem jössz rendbe, nem egyél olyat, amitől rossz lesz. Éltél egy életmóddal, ami a bajokhoz vezetett, így keress másikat.

2012. febr. 13. 13:25
Ami még fontos: egy probiotikum-kúra. Nem probiotikus joghurt, stb. Mondjuk Normaflore(patika), egy kúra. A székrekedéses emberek nagy részének a bélbaktériumok le vannak pusztulva a beleiben, először azokat kell pótolni.
2012. febr. 13. 13:22

Rostdús táplálkozás és elegendő folyadékfogyasztás, ez alapvető.

Igyál napi 2-3 liter folyadékot, egyél sok gyümölcsöt, müzlit reggelente. Jó lehet az őrölt lenmag, aminek semmi íze, dm-ben is kapható. Egy kanálnyit tény a szendvicsedbe, joghurtodba, észre sem fogod venni!

Nem hashajtókra van szükséged.

2012. febr. 13. 12:25
Sok rostanyagot kell bevinni a szervezetbe, egészségesen kell táplálkozni. Zöldség, gyümölcs, műzli, joghurt, nameg meg lehet turbózni néha egy kis aszalt szilvával. :)
2012. febr. 13. 09:29
Egy evőkanál mustármag egy pohár vízzel, csodaszer!
2012. febr. 11. 19:33
Keserűsó hatásos lehet,egy próbát megér.
73. K-né Zsóka (válaszként erre: 72. - 5edbf6195d)
2012. febr. 11. 18:50

Hála Istennek nem vagy orvos, remélem nem vagy az,mert az utolsó előtti mondatod a lehető legostobább amit eddig olvastam. Olyan könnyen veted oda a szavakat mintha tények lennének, pedig ha utána olvasol magad is tudhatnád, hogy amit te határozottan kijelentettél alaptalan.

Vannak emberek akiken ez nem segít, sőt akinek krónikus székrekedése van annak nem is ajánlott, de nem azért mert azokra az emberekre keresztet vethetünk. Nem vagyunk egyformák, kár volt ezt a mondatot odabiggyesztened az amúgy értelmes hozzászólásod végére.

72. 5edbf6195d (válaszként erre: 71. - 64fe4d200a)
2011. aug. 14. 21:00

Sziasztok,


évek óta kínlódok, de az utóbbi hónapok már maga volt a pokol. Sajnos a renyhe bélmozgás alkati dolog, hiába ittam napi 3 liter folyadékot és futottam, mozogtam, egyre rosszabb lett a helyzet.

Mindent kipróbáltam és semmi nem hozott tartód eredményt. A székrekedéssel már együtt járt a gázosodás, már a saját családom is kizavart a szobából és állandóan fel voltam puffadva.

Egy jó pillanatában a Jóisten megszánt engem és rátaláltam az interneten az Utifű maghéj őrleményre. Tömény rost, ami 20x dagad a belekben, nem irritál, megnyugtatja a beleket és megtisztítja azokat.

Hozzászokni nem lehet !

Azóta örömmámor az életem. Nincs puffadás, 6 hete minden nap könnyen tudok WC-re menni. Mivel kitisztultak a belek, fogytam 2 kilót, de ez ékos is volt, mert rádiétáztam és futottam 40 fokban is. Most 49 kiló/164 cm vagyok és 42 éves.

Nagyon jól érzem magam.

Akinek eddig ajánlottam, az mind imáb foglalta a nevem. De ne a teát vegyétek,hanem az őrleményt, 1180 HUF és napi egy evőkanál 1 hónapra elég.

A széklet teljesen kivilágosodik, ami a tisztulás jele.

Akin ez sem segít, az halott ember és a vastagbélrákkal kell szembenéznie.


Minden jót !


Bluebell

2010. febr. 8. 10:33

Nah, jövő héten elkezdek egy 4 hetes méregtelenítést! Figyelmesebben utánaolvastam ezeknek a dolgoknak a neten és rémisztő volt felfedezni (és pláne elfogadni), hogy mennyire befolyásolja a közérzetünket és pláne a megjelenésünket ez a fránya vastagbél. A csúnya pattanásaim, a szájszag, az álmosság, fáradékonyság, alkalmakként depresszió, gyenge koncentrálóképesség, ez mind-mind ennek köszönhető, hogy nem vigyáztam a vastagbelem "tisztaságára".

Láttam olyan képet, amin egy darab olyan vastagbél volt, amelynek a falára lerakódott a sok méreg, ami nem tudott eltávozni a szervezetből. RÉMISZTŐ, nem ajánlom senkinek a látványt! Sajna ennek a legtöbbje visszakerül a vérbe..

Még egyszer köszönöm mindenkinek, mert felnyitottátok a szemem, és ösztönöztetek, hogy utánajárjak.

Inkább eszem és iszom minden nap olyasmit, ami nem ízlik és aköré építem az életem, minthogy teljesen elmérgesedjenek bennem a dolgok.

70. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 66. - Leviatan)
2010. febr. 6. 09:23

Attól függ... mennyire aktív, mennyit hajlandó tenni magáért. Szerintem mindenki annyi éves ahánynak érzi magát :)

Nincs lekésve semmiről, érdemes változtatni!!

69. 1e958693ca (válaszként erre: 11. - 64fe4d200a)
2010. febr. 6. 08:49
Ha sűrűn kávézol, lehet, hogy a napi 2 l víz neked kevés, ui. a kávé erős vízhajtó (ill.benne a koffein). Élelmi rosokban gazdag ételek, zöldségek, gyümölcsök fogyasztása is segít. Pl. ha müzlit eszel, arra mindenképp sok folyadékot igyál, mert a rostok csak úgy tudnak az emésztőrendszerben "megdagadni" és elvégezni a feladatukat. Ha nem iszol rá, akkor a belekből vonja el a nedvességet, és épp ellenkező hatást érsz el, "belesül" a bélbe , és székrekedést okoz. Segíthetnek az apró magvak, és aprómagvas gyümölcsök is, amik a belek mozgását fokozzák (pl. szezámmag, lenmag, mák, málna, eper...).
68. levendula6 (válaszként erre: 66. - Leviatan)
2010. febr. 5. 23:21
Mennyire egy hullámhosszon vagyunk! Én is ezeken a szavakon rágódtam.. Fájt..
2010. febr. 5. 23:21
És a 64? :(
66. leviatan (válaszként erre: 63. - Elfelejtett jelszó)
2010. febr. 5. 22:50
57 ev idos kor szerinted???
65. levendula6 (válaszként erre: 64. - Elfelejtett jelszó)
2010. febr. 5. 21:46

Így van.

Nem azt mondtam, hogy már késő, hanem azt, hogy ne várjuk meg azt, hogy késő legyen. :(


Köszönöm a részvétet..

2010. febr. 5. 21:24
Sajnos nem tudhatjuk kinek mikor késő, de minél fiatalabb valaki annál nagyobb a valószínűsége hogy még időben lesz.
63. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 62. - Levendula6)
2010. febr. 5. 21:21

A rák általában idős korban alakul ki tehát évtizedekig kell valakinek rosszul csinálni dolgokat ahhoz hogy ez legyen az eredmény. De ez még annyi mindentől függ! Ismerek 90 éves bácsit aki 20 éves kora óta dohányzik. És ismerek olyan 30 évest aki életében egy slukkot sem szívott mégis türőrákja van. Semmi nem ennyire fekete-fehér. Legalábbis én igy gondolom. Tehát ha a topicnyitó később alapos tisztítást végez(és persze mellette megfelelő életmódot folytat) nagy valószínűséggel megelőzheti a rákot.

Fogadd őszinte részvétem :(

62. levendula6 (válaszként erre: 61. - Elfelejtett jelszó)
2010. febr. 5. 21:14

Később? Amikor már késő?


Anyum meghalt.... :(((((((

61. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 60. - Levendula6)
2010. febr. 5. 21:10
akkor is ha később kiadós méregtelenítéssel, béltisztítással kitakarítjuk?? legalábbis tegyük fel, megpróbáljuk
2010. febr. 5. 20:09

3evőkanálnyi borsóban több a rost, mint egy banánban.


Ha nem eszünk elég rostot, lerakódik bennünk minden trutyi, ami egyenes út a végbélrákhoz. :(

59. levendula6 (válaszként erre: 57. - Elfelejtett jelszó)
2010. febr. 5. 20:07

Pont ma hallottam, hogy egy adag bab (na, azt pont nem figyeltem, mekkora egy adag, talán egy konzervnyi, vagy valamivel kevesebb) a napi rostszükséglet felét fedezi.

Paradicsomos bab? Hmm? Az már elviselhető?

58. levendula6 (válaszként erre: 56. - Elfelejtett jelszó)
2010. febr. 5. 20:05
Hát, hálát annyira nem adjon, mert ez lehet a bevezetése egy komolyabb problémának. Reméljük, nem így lesz, észbe kap, és tesz ellene.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook