Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szédülés, járásbizonytalanság fórum

Szédülés, járásbizonytalanság (beszélgetős fórum)

1 2 3 4
103. júliusi (válaszként erre: 102. - Moonlight13)
2017. jan. 15. 12:19
Már nagyon idegesít, mitől van,miért nem múlik...
102. moonlight13 (válaszként erre: 101. - Júliusi)
2017. jan. 14. 13:02

Mondjuk az ilyen fajta mozgásszervi gyulladások elég lassan állnak helyre.

Ha kaptál már ilyen gyógyszert, akkor szerintem nem a gyógyszertől van a problémád. Lehet, hogy egy eret nyom a berántott izom, és rossz a véreállátás. Bár nem vagyok orvos.

2017. jan. 14. 12:32

Az inj.okat meg nem kaptam.

Most reggel is beadtam magamnak,de ugyanugy kovalygok.

100. júliusi (válaszként erre: 98. - Moonlight13)
2017. jan. 14. 12:30
A Mydetont ugyremlik tavalyelott,akkor pattano ujjam,ill inhuvelygyull.om volt,akkor szedtem,par szemet,es Aflamint is,de nem sokaig,akkor nem okozott panast,mert arra emlekeznek.
99. moonlight13 (válaszként erre: 97. - Júliusi)
2017. jan. 14. 12:12
Az Algpyrin gyulladáscsökkentő és fájdalomcsillapító is egyben, gondolom, azért használt.
98. moonlight13 (válaszként erre: 97. - Júliusi)
2017. jan. 14. 12:09
Szerintem ha olyan helyen vagy becsípődve, hogy zavarja a vérkeringésedet, akkor szédülhetsz attól is. Szedted már máskor is ezeket a gyógyszereket?
97. júliusi (válaszként erre: 96. - Moonlight13)
2017. jan. 14. 12:07

Szia!!Nem akarok ezert uj topikot nyitni,akkor irok ide.

Szerda reggel meloban becsipodott az ideg a derekamban.Vettem be Mydetont,Aflamint.Este meg egyszer u.ezeket vettem be.

Delutan ,es masnap egesz nap szedultem.De mar nem vettem be semmit.

Jarasbizonytalansag,vegtaggyengeseg,szedules,meg nem ereztem ilyet.

Okozhatta ezt a Mydeton 150 is.

Vagy amire meg gondolok,magas volt a pulzusom is,118 masnap.Erre fel Betalocot vettem be.Delutanra jobban lettem,mert de.haziorvos megszurt egy Voltaren,Algopyrinnel.

Orultem,h jobban vagyok,de ma reggel megint kezdodott ez a kovalygas.

Felek.

Nem tudom mi okozza,a Mydeton,az idegbecsipodes gerincben,vagy a szapora pulzus.

Hetfon megyek vissza a haziorvoshoz.

Valakinek velemeny,tanacs,otlet?

96. moonlight13 (válaszként erre: 95. - Júliusi)
2017. jan. 14. 11:55
Mi a kérdésed?
2017. jan. 14. 10:57
Jár erre még valaki?
94. Dzsudu
2014. szept. 30. 11:30
Köszönöm a válaszokat, akkor azt hiszem meglátogatom a dokit, meglátjuk mit mond.
93. d52c9fab7f (válaszként erre: 90. - Djatis)
2014. szept. 30. 07:25

Tanácsom!


A történeted pánikrohamoknak, de nem érdemes ezzel viccelődni. Nyomás a neurolódiára, teljes kivizsgálás: Nyaki ultrahang, vérkép , fül orr gége, esetleg MRI, szóval érdemes kideríteni, hogy van e szervi oka. Ha nincs akkor valószínűleg pszichés. Enyhébb esetben életmódváltás, vagy pszcihológiai kezelés! A gyógyszerekkel óvatosan, nagyon szépen hozzá lehet szokni!

Egy szó mint száz a helyedben én alaposan kivizsgáltatnám magam!

92. djatis (válaszként erre: 91. - Dzsudu)
2014. szept. 30. 07:07
OTO neutológiára kellene menned ha esetleg nem voltál még ott az egyensúlyszerbvi elváltozás miatt kialakult problémát nagyjából 98 százalékosan meg tudják állapítani.
91. Dzsudu
2014. szept. 28. 21:11

Sziasztok!

Olvasgattam itt a fórumtémák között, kerestem, hogy ki tud tanácsot adni.

Kb. 3-4 hete kezdődtek a szédüléseim. Az első borzalmas volt. Felkeltem az ágyból, és szó szerint visszaestem, pörgött a szoba körülöttem, nagyon megijedtem. Aztán erős hányinger, és ki is jött a gyomromból ami benne volt. Utána jobb lett, azt hittem gyomorrontás vagy valami rosszat ettem. Aztán először gyengén, majd erősebben jelentkeztek a szédülések. Néha az ágyban sem mertem még megfordulni sem, annyira szédültem még éjjel is. Állva, vagy napközben nem jöttek ilyenek. Voltam fülészeten, mert azt tanácsolta valaki, hisz a fülben van az egyensúlyért felelős szerv. Írt gyógyszert (Arlevert a neve), ami csökkenti a tüneteket, meg kaptam tájékoztatókat, hogy milyen tornát csináljak a fejemmel meg. Sokat olvastam is, hogy a fülben lévő mikrokristályok mozdulnak el, és a helyére kell billennie, de úgy látszik nekem nem akar.

Ma fél nap hánytam, miután délelőtt erős szédülés jött rám, ami rosszabb volt az összes eddiginél. Hiába vettem be gyógyszert, az is kijött, elég ijesztő volt. Aztán ahogy jött, úgy tűnik elmúlt. Most próbálgatom, de nem szédülök, még hajolás közben sem (eddig szédelegtem). Túlvan esetleg valaki ilyesmin, és tud tanácsot adni, hogy vajon elmúlhatott, és ahogy jött, úgy ment, vagy ez egy roham lehetett, és visszajön?

A füldoki azt mondta, hogy 2-3 hét alatt a tornának köszönhetően helyre kellene billenjen. Ha nem, akkor neurológiára kellene menni, és ott tovább vizsgálják.

Elég pocsék felénk az egészségügy, nem tudom, hogy elmúlhat vajon magától tényleg, vagy további vizsgálatokra lehet szükség, hogy mi okozza a szédülés? A hányingert a szédülés okozza, abban biztos vagyok.

90. djatis
2014. júl. 30. 09:56

Sziasztok!

A problémám a következő.

Mondom az elejétől ahonnan kezdődött.

Volt egy fogászati beavatkozásom ahol kicsit nagyobb adag érzéstelenítőt kaptam mert az első két front fogamat felül egyszerre tömték.

Ez le is ment normálisan de a kezelés után kb 1-2 óra hosszával felkúszott a vérnyomásom meg a pulzusom 180/98 130 pulzusom volt hozzáteszem volt már kiugrásaim előtte is de ilyenkor még rá is pánikolok szív UH treheléses EKG mind negatív mondhatni tökéletes az orvosom szerint valószínű pánik roham .

No folytatom utána ez elmúlt kis idő múlva de kb két hétig fenn állt olyan bizonytalanság érzés az elején lefekvéskor komolyabban is kissé megfordult a szoba de általában kontrollálható szédülés mondhatnám mintha állandóan egy doboz sör bennem volna ez nagyobb melegben vagy infra lámpát a tarkómra írányítva mintha javult volna.

Alapból kétesélyes a dolog mert először arra gondoltam hogy a kiugrásommal lehet kapcsolatba én már féltem hogy biztos kisebb agyvérzés a nyomás miatt stb.

Az orvosom elfeledtette velem ezt a teóriát.

Inkább nyaki eredetű lehet kiválthatta a fogorvosnál a több mint félórás kényszeres nyaktartás is.

no két hét után mintha megszűnt volna vagy csak hozzászoktam nem tudom de kb 3 hete megint volt egy családi vita utáni napon elment a kedvem az othoni munkától és csak ettem magam mire éreztem hogy a pulzusom megint felment a vérnyomásom az most nem annyira inkább volt hogy lesápadtam egy kicsit na félelmemben kihívtam a mentőt és elvittek gyors EKG re de látták rajtam hogy ez pszihés eredetű lehet főleg mert nyaki fájás vagy melkasi problémákat nem éreztem csak mintha ki akarná lökni a mellkasomat a szivem.

Az EKG rendben volt csak a pulzusom volt magas erre a doki adott egy betalock ot 15 perc után viszaált a pulzus utána felírt otthonra xanax-ot meg ha felmenne a vérnyomásom akkor szedjek be egy vagy fél tensiomin -t.

Na lényeg hogy ez utóbbi zavargás óta megint érzem azt az enyhe szédülést ha ülök és nem mozgok akkor semmi gond inkább ha mozdulok akkor sem erősen hanem kontrollálhatóan de zavar az biztos.

Már azóta .

A hétvégén tetőn dolgoztam a nagy melegbe és a munka alatt fizikai terhelésre mozgásra egész jól elvoltam igaz izzadtam mint a ló a tetőn de nem szédelegtem.

Ha hűvösebbre fordul az idő akkor gyakrabban érzem

Ekkor még néha ülve is kissebb mozdulatok után mintha egy tégla ereszkedne a fejemre persze csak képletesen de nem fájdalmasan,

Mitől lehet ezek után ? Én a kiugrásokkal kötöttem össze az orvosok nem de akkor miért utána jött ki mindíg ?

89. moonlight13 (válaszként erre: 88. - Kovacskriszti75)
2014. jan. 2. 20:33
menj el az MR-re!
2014. jan. 2. 12:44
szia Hunoka! Mi újság a szédüléseddel? Előbbre jutottál a vizsgálatokban? Én is zegi vagyok, két hete szédülök, egész nap, inkább csak bizonytalanság érzés..fül-orr-gége ok, most kértem időpontot szemészetre, neurológiára. A dokim siófoki magán MR-t ajánlott, ott 27ezer a vizsgálat.
87. moonlight13 (válaszként erre: 85. - Szomorkodó)
2013. nov. 22. 11:56
bejelentkezni már csak a beutaló birtokában érdemes, mert pontosan tudni kell, hogy mire is jelentkezik. (létezik MRI, MRA, stb.) Ne kérdezzétek, hogy mit jelent!
86. moonlight13 (válaszként erre: 81. - Moonlight13)
2013. nov. 22. 11:55
"pontosan mi szerepeljen a beutalón" - akart lenni.
85. szomorkodó (válaszként erre: 83. - Moonlight13)
2013. nov. 22. 11:54
kénytelen leegyeztetni, mert be kell jelentkeznie
84. moonlight13 (válaszként erre: 76. - Hunoka)
2013. nov. 22. 11:54
Körzeten kívüli embereket csak előzetes egyeztetés után fogadtak TB-re, elsőbbséget élveznek a körzethez tartozó emberek.
83. moonlight13 (válaszként erre: 78. - Hunoka)
2013. nov. 22. 11:51
Arra vigyázz, hogy szerintem maszek rendelőből nem tud TB-s beutalót adni az orvos. De én a helyedben megkérdezném az MRI-s helyet, ahová mennél, és pontosan tisztáznék velük mindent, hogy vidéki beutalót elfogadnak-e, ill. maszek orvosi beutalót elfogadnak-e úgy, hogy TB-s támogatással csinálják meg az MRI-t. Mielőtt ennyit utazol, feltétlenül egyeztess le mindent!!!
82. moonlight13 (válaszként erre: 79. - Szomorkodó)
2013. nov. 22. 11:49
szerintem nem így van.
81. moonlight13 (válaszként erre: 79. - Szomorkodó)
2013. nov. 22. 11:49
Tudtommal arra a pontos címre kell hogy szóljon a beutaló, ahová mész. De szerintem hívd fel azt a helyet, ahová mennél, és ott kérdezd meg, hogy pontosan kinek kell, hogy szerepeljen a beutalón. Nekünk is külön hangsúlyoztak valami kódszámot, hogy annak mindenképp rajta kell lenni!
80. moonlight13 (válaszként erre: 77. - Szomorkodó)
2013. nov. 22. 11:47
akkor nagyságrendileg jól emlékeztem. ahol mi voltunk az is hasonló, de nem biztos, hogy kell a kontrasztanyag, akkor csak 25-28 körül van.
79. szomorkodó (válaszként erre: 78. - Hunoka)
2013. nov. 22. 10:23
hova, budára? Igen jó. az országban mindenhova érvényes szerintem, oep finanszírozott vizsgálatra.
78. hunoka (válaszként erre: 77. - Szomorkodó)
2013. nov. 22. 10:12
De ha az itteni neurológus mondjuk ad egy beutalót MRI-re, az vajon jó oda is? Elfogadják?
77. szomorkodó (válaszként erre: 76. - Hunoka)
2013. nov. 22. 10:09
most kérdeztem meg itt nálunk az árat. egy agyi, kontrasztanyagos mri vizsgálat 64200.-. úgyhogy szerezz beutalót. 4 éve még fele ennyi volt.
76. hunoka (válaszként erre: 75. - Szomorkodó)
2013. nov. 22. 09:56
Erősen gondolkodom rajta, lehet kérek időpontot. Akkor talán nyugodt lesz a karácsonyom.
75. szomorkodó (válaszként erre: 74. - Hunoka)
2013. nov. 22. 09:44
igen. Budán van, barátságos környék, a Margit híd mellett. autópályán neked 1,5 óra kb. nekem 45 perc volt az út. kaptam nyugtatót. nagyon kedvesek, szól a zene.
74. hunoka (válaszként erre: 73. - Szomorkodó)
2013. nov. 22. 09:42
Elég jól hangzik. Ezt csinálják azon a címen, amit írtál?
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook