Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szed itt valaki altatót, pl: Melatonin? fórum

Szed itt valaki altatót, pl: Melatonin? (beszélgetős fórum)


12. Kedit
2021. márc. 22. 06:43
Én szedtem bio melatonint, mert 2 műszakban dolgozok és nagyon rosszul alszok. Igazából nem éreztem tőle semmit, úgy értem nem aludtam jobban semmivel.
11. semleges (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 22. 06:24
Én pl a tv-n, bármilyen jó filmen szuperül eltudok aludni.
2021. márc. 21. 21:33

15 éves kamaszomnak a gyerek orvos ajánlotta /éjszakai telefonozás - nem alvás-tanulás stressz ellen/

Bevált! 21 kor beveszi 15 perc bealszik reggelig. Nem minden este..pl hétvégén nem,vagy ha nincs suli.

Max abnormális álmokra panaszkodik néha.

Nekünk nagyon bevált

9. Oneday (válaszként erre: 7. - Globus)
2021. márc. 21. 17:21
A triptofán pedig L-triptofán, vagy Tryptophan neveken van.
8. Oneday (válaszként erre: 7. - Globus)
2021. márc. 21. 17:16
InnoPharm
7. globus (válaszként erre: 4. - Oneday)
2021. márc. 21. 15:30
Milyen formában van? Aranymozsaras bio, vagy más néven?
2021. márc. 21. 15:13

Melatonint akkor szedtem, amikor Szingapurba utazgattam, az idoeltolodas miatt, de akkor is csak 2 napig.

Itt Angliaban, csak doktor altal felirva lehet kapni, mentalis problemakkal kuzdoknek, es akkor is max. csak 2 hetig szedhetik.

Inkabb probald meg az ASMR videokat, ha nem tudsz elaludni.

5. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 21. 15:04

Sosem szedtem altatót. Miért akarod ilyen módon szabályozni az alvásod?

Igyál egy kakaót vagy egy pohár sört, kapcsold ki a tv-t már egy órával korábban és olvass!

2021. márc. 21. 12:57
Ugyanilyen jó lehet még a triptofán is,esszenciális aminosav, melatonin és a szerotonin szinten is segít (ezért szedik depressziósok is).
3. Oneday (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 21. 12:55

Nem altató, de hatásos. Viszont azt hiszem, x időnként szünetet kell tartani a hozzászokas miatt. Én mikor szedtem, nagyon jól aludtam, viszont reggel nehezen keltem (nyilván mert mélyebben aludtam, mint szoktam, illetve nem mindegy, melyik alvás szakaszban ébreszt a vekker)

Már nincs benne a gyógyszerkönyvben, így nem csak patikában, hanem már drogériában is kapható. Én múltkor dm-ben vettem, olcsó és úgy nézem, elég jó mennyiséget tartalmaz.

2021. márc. 21. 12:02

A melatonin nem klasszikus értelemben vett altató, hanem egy, a tobozmirigyed által termelt hormon, melynek fontos szerepe van az alvás-ébrenlét ciklus szabályozásában.

Én ugyan nem szedtem se altatót, se plusz melatonint, de nem hinném, hogy függőséget okozna, vagy komolyan árthatnál magadnak.

Nyilván dózisfüggő is, hogy milyen hatást tudsz vele elérni, ha gondolod, kérd ki szakember segítségét. Viszont úgy tippelem, hogy főként étrendkiegészítőként forgalmazzák, tehát nem hinném, hogy nagy koncentrációban adagolandó.

2021. márc. 21. 11:20
Jó szer, hatásos?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook