Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Évekig csak altatóval tudtam aludni, napi 2 milligrammot szedtem. Néhány napja magamtól is elálmosodom. Hogy tudnám abbahagyni az altatót? fórum

Évekig csak altatóval tudtam aludni, napi 2 milligrammot szedtem. Néhány napja magamtól is elálmosodom. Hogy tudnám abbahagyni az altatót? (tudásbázis kérdés)


2014. máj. 1. 16:17
Fokozatosan tedd le.Én tettem le napi 3mg után is egyik napról a másikra.Voltak kellemetlen tünetek,de simán kibírható.Azért én mégis inkább a fokozatosságot ajánlom.
2014. máj. 1. 13:46

Ha esetleg egyszer-egyszer megint előfordul, hogy nem tudsz elaludni, szerintem is érdemes inkább a természetes készítményeknél maradni, ha más nem segít. (Pl. ha nincs időd/lehetőséged arra, hogy a nap végén sétálj egy nagyot a környéken...nekem ez is sokat segített többek közt, de persze nem biztos, hogy mindenkinek bejön.)

Citromfű teát én is szoktam fogyasztani, valóban jó hatású, egy kis mézzel nagyon finom is.

Akármi is váljon be Neked, ha nem válik ismét "krónikussá" az álmatlanságod, szerintem érdemes ezeket az alternatívákat kipróbálni és nem az altatóhoz nyúlni, hacsak nem nagyon muszáj. Különben ez egy ördögi körré válik, és nem fogod tudni letenni. (Sőt, ha idővel hozzászoksz, emelni is kénytelen leszel az adagon.)

2014. máj. 1. 10:57
Kriszti! ha lefekszel,lazítsd el magad, hunyd be a szemed, és kezdj el számolni visszafelé 100-tól magadban. 60 körül már el is alszol!
7. gizus58 (válaszként erre: 1. - Kisfüles)
2014. máj. 1. 08:18

Csak is fokozatosan lehet ezt abbahagyni, akkor nem lesznek elvonási tünetek.2-3 napig felezd meg az adagot,még ha úgyérzed anélkül is el tudsz aludni. aztán, negyedet pár napig, és utána abba tudod hagyni.

Az altatót nem lehet csak úgy, egyszerre letenni,csak fokozatosan!

2014. máj. 1. 08:06

tea!(Citromfű,Orbáncfű Közönséges orbáncfű)

méz! sok fajta van,érdemes termelői piacra is járni ott olcsobb és többet tudnak mondnai mindnere a méztermelők

5. syria (válaszként erre: 4. - Lace_wing)
2014. máj. 1. 07:44
Igen, ez a lényeg: a fokozatos megvonás. Illetve kipróbálhatod a most annyit reklámozott Sed... Fo... gyógynövény alapanyagú nyugtatót; ahhoz talán nem lehet hozzászokni.
2014. máj. 1. 02:58

Én is szedtem hasonló készítményeket. (Konkrétan nem nevezném meg őket.)

Ha úgymond, egyik napról a másikra hagytam abba őket, én is borzalmasan voltam.

Nekem az vált be, hogy fokozatosan hagytam abba, 2-3 naponként csökkentettem az adagon. (A vége felé egészen apróra törtem a tablettákat.) Így is jelentkeztek a tünetek, de sokkal enyhébben és sikerült letennem. Nehéz, de megéri.

2014. máj. 1. 02:17

Próbáld meg egyik este amikor elálmosodsz kihagyni. A következő este valami nagyon enyhe nyugtatót szedj de csak egy szemet és este 6 után lassan kortyolgatva igyál citromfű teát. Lassan fog menni de meg kell próbálni ha le akarsz szokni, akkor se vedd be ha egy éjszakát nem alszol és ne feküdj le nap közben sem.

Orvost nem kérdezted?

2014. máj. 1. 01:20
A kislány általában 9-10 óra körül aludt el,és 3 órakor már itthon volt.
2014. máj. 1. 01:18

Sziasztok

Nagyon szép napot kívánok mindenkinek.Nagyon megköszönném,ha tudnátok nekem segíteni.2000 február 2-a,és 2006 augusztus 25-e között édesanyám nevelőszülő volt.2000 ben,egy akkor 6 éves kislány került hozzánk,aki olyan rossz volt,hogy 10 fiút simán kitett.Amikor hazajött,az iskolából,attól a perctől kezdve,addig,amíg le nem feküdt,,szó szerint ordított.Ez,annyira megviselte az idegeimet,hogy egy idő után,csak altatóval tudtam elaludni.Amikor a kislány elment,szép lassan,fokozatosan,eljutottam odáig,hogy nem kellett az altató.Gondolom,azért,mert "megnyugodtak"az idegeim.Aztán egyik pillanatról,a másikra ismét kellett szednem az altatót.Körülbelül 3 éve megint szedem.Most napi 2 milligrammot.2 éve napi 2 órát tornázom,vagy a sífutógépen vagyok.Néhány napja vettem észre,hogy magamtól is elálmosodom,de nem merem megtenni,hogy nem veszem be az altatót,mert év elején volt négy nap amíg nem volt,mert pénteken este fogyott el,és csak kedden tudtunk venni,mert addigra volt a gyógyszertárban,és az alatt a 4 nap alatt nagyon rosszul voltam.Nagyon szépen kérlek benneteket,ha tudtok segítsetek nekem,hogy le tudjak róla szokni.Nagyon szépen köszönöm a segítséget.Mindenkinek nagyon szép napot kívánok

Sziasztok:Farkas Kriszti

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook