Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Milyen altatót tudnátok javasolni? fórum

Milyen altatót tudnátok javasolni? (tudásbázis kérdés)


1 2
39. Regin_a (válaszként erre: 38. - L.luiselotte)
2015. júl. 8. 21:28
Bizonyára semmi rossz mellékhatása nem lesz, de mivel benzodiazepin hatóanyag, inkább csak pánik, depresszió , fóbia és társaira alkalmazzák. Persze a Xanaxot is
38. l.luiselotte (válaszként erre: 37. - Regin_a)
2015. júl. 8. 21:19
Köszönöm, de nagyon ritkán kell, Egy évben nem fogy el egy dobozzal, és a fél szemnek nincs semmilyen mellékhatása ( nem ugy mint a vérnyomás csökkentőknek ... ) .
37. Regin_a (válaszként erre: 30. - L.luiselotte)
2015. júl. 8. 21:06

Hm! Tudod mi a hatóanyaga, mely gy.szercsoportba tartozik?

Akkor már Xanax, de az sem

Dormicum, ami kelelmesen elaltat és másnap semmi kókadtság

A legjobb lenne utánanézni mi az ami okozza, hacsak nem öreg a témanyitó

36. Regin_a (válaszként erre: 7. - D7c1719ff7)
2015. júl. 8. 21:02
Ne terjeszd!
35. zszszszs (válaszként erre: 32. - L.luiselotte)
2015. júl. 7. 08:03
Hidd el, mindenkinek arra van ideje, amire rászánja. Ha komoly alvási problémákkal küzdesz, igenis, érdemes erőt venni magadon, bármennyire úgy tűnik, se időd, se energiád nincs rá, és elmenni futni, vagy bármi más módon jól átmozgatni a testdet. Ez nem csak az alvásminőségedet javítja meg, hanem a teljes személyiségedre, testedre is pozitív hatással lesz!
34. zszszszs (válaszként erre: 33. - Perla del Mar)
2015. júl. 7. 07:58
A jövök-megyek egész nap, és fáradt vagyok, nem azonos azzal, hogy jól átmozgatod a testedet - minimum a leizzadás szintjére. Szánd rá az időt, és meglátod, megtérül!
33. Perla del Mar (válaszként erre: 31. - Zszszszs)
2015. júl. 5. 16:39
Nem igaz sajnos! Én jövök megyek a munkahelyemen még se tudok jobban aludni. Pedig sokszor szédülök s fáradságtól mire hazajövök.
32. l.luiselotte (válaszként erre: 31. - Zszszszs)
2015. júl. 5. 16:24
biztosan igazad van, de aki pld este 6-ig kimerítő irodai munkát végez, utána bevásárlás, főzés - ha még akarna sem lenne ideje vagy energiája kifárasztó fizikai munkát végezni.
2015. jún. 30. 19:33
Én óvlak mindenféle gyógyszertől, maximum valamiféle enyhe gyógyteát javasolnék. Viszont látom vita kerekedett itt a kapálással kapcsolatban, nekem is az a tanácsom, hogy mozgás-mozgás-mozgás! Tehát nem feltétlen kapálás, de ha naponta jól kifárasztod magad akár fizikai munkával, akár edzéssel, nagy valószínűséggel, rövid időn belül megszűnnek az alvásgondjaid!
2015. jún. 29. 16:24
fél szem Eunoctint.
29. Perla del Mar (válaszként erre: 25. - Andi6020)
2015. jún. 28. 22:20
Sajnos nálam fordítva szokott lenni. Éjjel forgolódok hajnalban elalszom, aztán meg mindjárt kelni kell.
28. Shadow Angel (válaszként erre: 24. - Klarisszima)
2015. jún. 28. 22:08

Hiába vagyok én fizikailag elfáradva, ha az agyam kattog. Aludni ugyanúgy nem tudok, csak forgolódok.


Legjobb ha egyensúly van a fizikai és szellemi fáradtság között.

27. globus (válaszként erre: 24. - Klarisszima)
2015. jún. 28. 21:35

Az pont nem olyan, mint a szellemi.

Szokták mondani, hogy aki szellemi munkát végez, annak 1-2 napos szabadságok nem sokat érnek, mert több nap kell az agy teljes kikapcsolásához, csak utána kezdődhet regenerálódás.

Tudom, hogy fizikai oldal felől az irodai munka rohadtul könnyűnek látszik, de tessék elhinni, vannak fejfájdító formái.

26. tádámmm (válaszként erre: 17. - Klarisszima)
2015. jún. 28. 20:42

Erre csak annyit mondanék, hogy 6 nap éjszakázás után, az utolsóra 1,5 óra alvással mentem el, és a pihenőnapomon nem aludtam direkt, hogy este el tudjak aludni. Olyan fáradt voltam, hogy az irányt nem tudtam, mégis virrasztottam...

Pedig szerintem 6 nap éjszakázás kimerítőbb a kapálásnál.

25. andi6020 (válaszként erre: 24. - Klarisszima)
2015. jún. 28. 14:46

Elaludni lehet, aztán hajnalban meg megy a forgolódás.

Amúgy meg nem tudhatod miért nem tud aludni. meg aztán kapálni sem tud mindenki, Tudod vannak más munkák is. Pl szellemi.

24. Klarisszima (válaszként erre: 23. - Andi6020)
2015. jún. 28. 13:31
Hát, lehet. Viszont nagyon igaz, hogy a fizikai megterhelés igen hasznos, mert az ember fáradtan jobban tud aludni.
23. andi6020 (válaszként erre: 17. - Klarisszima)
2015. jún. 28. 13:18
Kicsit bunkó vagy.
22. 25800e2d09 (válaszként erre: 21. - Perla del Mar)
2015. jún. 28. 12:04

Ennél már csak az oltás ellenesség nagyobb hülyeség.


Nah de ne kanyarodjunk el a témától


Egyébként én is a tünetek okát keresném de addig is először gyógynövények aztán komolyabb nyugtató altató ha szükséges. De a benzodiazepinek hosszú távú alkalmazása kerülendő

21. Perla del Mar (válaszként erre: 16. - 25800e2d09)
2015. jún. 28. 11:53

Én is így gondolom. Volt egy osztálytársam, akinek az anyukája gyerekorvos . És mikor kérdeztük mi a véleménye a homeopátiáról, mesélte, hogy ő is foglalkozott vele . Egyszer így kezelt egy tüdőgyulladásos gyereket, a kicsi pedig hajszál híján meghalt. Szerencsére hatottak utána az antibiotikumok.

Ha kell a gyógyszer akkor kell, engem csak egy zavar bennük a kegyetlen állatkísérletek, de az nagyon. És fölöslegesnek is tartom, mert az emberi szervezet nem biztos,hogy úgy reagál rá, mint annak a szerencsétlen állatnak.

20. forrest2010 (válaszként erre: 19. - 225e968e5f)
2015. jún. 28. 11:33
...akkor tényleg lehet benne valami , h egyéni ki hogy reagál egy bogyóra , egyik így , másik máshogy , nekem nem is alváshoz kell , alszom , mint a bunda , bármikor bármilyen pózba , pedig nem vagyok mai csirke , de ha felbaccák az agyamat nekem , nagyon jót tesz a nervenpflége .
19. 225e968e5f (válaszként erre: 12. - Perla del Mar)
2015. jún. 28. 10:27
Én meg a komlót tartalmazóktól leszek tök ideges és álmatlan, mint a hova meg attól a laposdobozos nervenfpletől , Sedacur forte stb...
18. emagdi (válaszként erre: 1. - Rosalindaaa)
2015. jún. 28. 10:11

ne gyógyszert szedj, hanem dertítsd ki, hogy MITŐL nem tudsz aludni. stressz? szervi probléma?

a probléma okát oldd meg, azzal nem érsz semmit, ha gyógyszerekre is rászoksz.

2015. jún. 28. 10:04
Menjél kapálni. Hidd el, leszel olyan fáradt, hogy simán elalszol utána.
16. 25800e2d09 (válaszként erre: 15. - Miss Angel)
2015. jún. 28. 09:32
A homeopátia egy milliárdos átverés. Már Ausztria bannolja úgy néz ki. Ha minden jól megy mindenütt betiltják.
15. Miss Angel (válaszként erre: 1. - Rosalindaaa)
2015. jún. 28. 09:06
én csak annyit mondanék,homeopátiás altatónak mondott vackokat kerüld,ha egy levéllel vennél be is tágva nyitva lenne a szemed,azok semmit nem érnek.Ha komoly az álmatlanság,inkább orvostól kéj tanácsot.
2015. jún. 28. 09:06
Apukám mondta volt mindig. Hozzam a gumikalapácsot?
13. forrest2010 (válaszként erre: 12. - Perla del Mar)
2015. jún. 28. 07:09

Valamikor a fiam 2 hétig egyfolytába csuklott , seduxen írt neki a doki a savkötő mellé , először 3x1- et naponta , utána 3x2 -t szegény elaludt a villamoson tőle .


Van egy olyan gyógynövényekből gyúrt zöld bogyó " Nervenpflege " a gyógyszertárba , ami nem gyógyszer , azt szoktam venni évek óta , ha felbaccák az agyamat 2-t bekapok belőle és rögtön hat , de 3 szem ebből altatónak is használható az utasítás szerint , egy kisebb dobozzal ki lehet próbálni , mégse gyógyszer ! én a legnagyobb csomagolást veszem évek óta , nagyon sokáig elég .

12. Perla del Mar (válaszként erre: 1. - Rosalindaaa)
2015. jún. 28. 01:32

Nálam semmit! Én a valerianától izgő -mozgó leszek! Épp ellenkező hatást ér el mint kéne. Próbáltam egy 8 gyógyfüves teát ugyanez volt tőle. Kiderült abba is volt. Nem tudom másnál is van-eilyen. Nálam vénykötelesek sem hatottak . Nekem a gyengébbeket írták fel.

Kinek mi hat egyéni dolog. Engem egy szem seduxen megnyugtat, ha nagyon kivagyok, pár éve volt, hogy egyszer-kétszer bevettem. Van aki egy teljes napot végig aludja tőle. Én még csak kába sem voltam tőle. Óvatosan ! Lehet, ami másnak jó vagy nem használ Téged kiüt!

11. 408020f45e (válaszként erre: 1. - Rosalindaaa)
2015. jún. 27. 23:23
Valeriana night, gyógynövényalapú, kizárt a rászokás. Nem kell rendszeresen, kipróbáltan jó! :)
2015. jún. 27. 23:16
Levendula szörp, tea.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook