Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szakítás 17 év után. Te milyen levelet küldenél? fórum

Szakítás 17 év után. Te milyen levelet küldenél? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
41. 124637ff9b (válaszként erre: 39. - Gribedli***)
2017. jún. 16. 07:41

Hogy a levél így jó?

Olvass vissza kérlek.

Én azt írtam, hogy jó dolog a leveliras (csönd helyett), de ennek így semmi értelme, hogy csak fájdalmat kelteni a másikban is.

40. gribedli*** (válaszként erre: 36. - Paxmir)
2017. jún. 16. 07:32
Ha nem lelkizős típus, akkor pláne nem hatja meg a leveled
39. gribedli*** (válaszként erre: 30. - 124637ff9b)
2017. jún. 16. 07:31
Mivel értettél egyet? Hogy nem jó a levél? Olvasd vissza magad, azt írtad, hogy a levél így jó.
38. Panna.33 (válaszként erre: 36. - Paxmir)
2017. jún. 16. 07:24
Én inkább azt írnám le, hogy mennyire fontos ő nekem, nem azt, hogy hová temessen. Mert ez így, hogy magadat sajnálod, (megint?) azt tükrözi, hogy nem ő a fontos. Mert a kapcsolatok ugye azért mennek sokszor szét, mert az ember azt gondolja, hogy nem elég fontos a másiknak. És általában tényleg így van. Aztán van, ahol nem kerül megfelelően kifejezésre. Ha ez utóbbi van nálatok,akkor tényleg azt írd le neki, hogy mennyire fontos. Ha meg nem az, akkor hagyd menni zsarolás, bántás nélkül.
37. 12d083b51b (válaszként erre: 36. - Paxmir)
2017. jún. 16. 06:49

Akkor pedig ne ilyen sajnálkozó levelet írj neki, hanem egy olyat, amiben még nyitva hagyjátok a kaput magatoknak. Kérd, hogy most egy kis időre különmentek, azt el tudod fogadni, és pár hónap alatt eldől, hogy akarjátok-e esetleg folytatni, vagy végképp mindkettőtöknek jobb, ha külön-külön élitek tovább az életet.

Mindenképp kérj tőle válasz-levelet, egyrészt kíváncsi vagy a véleményére ezzel kapcsolatban, másrészt a további időre vonatkozóan a gyermekkel (gyermekekkel) való kapcsolat tartásra vonatkozóan.

Ezek szerint neki is fáj, neki is van még mit átgondolnia. Te is gondold át, és változhat ez még, ne temesd ezt a kapcsolatot!

36. paxmir (válaszként erre: 24. - 12d083b51b)
2017. jún. 16. 06:01

Nem voltak csajok pia, egyebek csak a robot ahogy neki is. Az történhetett, hogy nem vettem észre, hogy lassan de biztosan telik a pohár. Ő nem lelkizős típus, és ha befeszül nem enged a döntéséből akkor se ha tudja, hogy később megbánja. Elismerte, hogy ő is hibás de engem ez nem vigasztal.

Nem vagyok biztos hogy továbblépett. Én sokáig nem fogok tudok, marad a még több munka.

35. Bözsi néni (válaszként erre: 25. - Vacsa)
2017. jún. 15. 22:24

Abban igazad van, hogy másokra is érvényes, amit neked írtam, csak nem néztem vissza a hozzászólásokat.


Szóval akinek inge...

34. 124637ff9b (válaszként erre: 32. - Gribedli***)
2017. jún. 15. 22:15
Vágom vágom persze :))
2017. jún. 15. 20:56

Manapság már tényleg nincs olyan (vagy nagyon kevés) fórum amiben ne lenne beszólogatás vita, veszekedés.


Érthetetlen:)

32. gribedli*** (válaszként erre: 31. - 124637ff9b)
2017. jún. 15. 19:12
De én ott azokra a mindenkikre céloztam, akik nem léteznek, itt meg azokra, akik lejjebb írták vagyis létező,leírt cucc. Vágod?
31. 124637ff9b (válaszként erre: 28. - Gribedli***)
2017. jún. 15. 18:44
(Bocsánat, de nem bírom ki, most nevetek ezen a "mindenkin", mert egy másik fórumban pont azt írtad, hogy milyen gáz "mindenkivel" jönni :)))) de tényeg bocsi:))
30. 124637ff9b (válaszként erre: 28. - Gribedli***)
2017. jún. 15. 18:42
Hogy nem jó, azzal én is egyet értettem :)
2017. jún. 15. 18:40
ez a levél kicsit "zsarolás szagú". Ha elhagysz belehalok és ennek majd te leszel az oka. Nekem ez jön le belőle.
28. gribedli*** (válaszként erre: 27. - 124637ff9b)
2017. jún. 15. 18:28

Ha rászolgált a szakítàsra, akkor egy ilyen levél nem fogja meghatni a másikat.


Persze nem tudhatjuk, hogy rászolgált-e, és mivel, nem is nagyon érdekel, tulajdonképpen mindenkinek ugyanaz jött le, vagyis, hogy a levél így nem jó.

27. 124637ff9b (válaszként erre: 26. - Gribedli***)
2017. jún. 15. 18:23

Ha valaki a gödör szélén (mélyén?) érzi magát, akkor igen is helye van az önsajnálatnak. "Nyalogatjuk a sebeinket" is ugye. szól a szólás. Ki más sajnálna minket, ha nem mi magunk? Aztán egy idő után persze fel kell hagyni a sajnálkozással, levonni a következtetéseket, erőt meríteni belőlük és menni tovább.

A csend nekem érdektelenséget jelent. Nem ír, nem szól, nem keres. Nem érdekli a dolog.

Jó dolog a levélírás, kis kíntól szabadítja meg az írót rövid időre, az olvasót pedig keményebben szembesíti dolgokkal. Értelme mégsincs, ha abból az okból születik, hogy "érezze a kínt ő is, fájjon neki is" - az kis pitiáner bosszú csak.

26. gribedli*** (válaszként erre: 19. - Paxmir)
2017. jún. 15. 18:10
Akkor meg akár ne írj neki semmit. A csend is komunikáció értékű. A levél, amit írnál, nagyon önsajnáltató,kvázi senkit nem hat meg. A csendbe viszont akármit belegondolhat, azon többet fog gondolkozni, én a helyedben semmit nem írnék neki, hanem hagyd, hogy folyjon a maga medrében a dolog. De te tudod.
25. vacsa (válaszként erre: 22. - Bözsi néni)
2017. jún. 15. 15:19

Ismerjük egymást, drága?


"miért kell mindig mindenki a földbe döngölni!"


Ez picit személyeskedésnek tűnik.


Egyébként is érdekes hogy csak az én hozzászólásom bántja a néni szemét.

24. 12d083b51b (válaszként erre: 1. - Paxmir)
2017. jún. 15. 14:42

Nehéz elfogadni, tudomásul venni, ha az a másik közli velünk, hogy köszöni, de most már neki ebből valóban elég.

Nem tudjuk, mert nem írtad, hogy az ok, mindvégig a 17 év alatt fennállt, ami miatt így döntött az a másik (pl. pia, csajok, akármi más), vagy csak egyetlen egyet bakiztál, de akkor nagyot.

De ha már nem kellesz neki, ezt bizony tudomásul kell venni! Ha egymással szemben leülve, egymás szemébe nézve nem tudjátok megbeszélni, akkor ez a levél már teljesen felesleges.

Ő már tovább lépett, tedd azt te is!

23. Bözsi néni (válaszként erre: 22. - Bözsi néni)
2017. jún. 15. 14:19
mindenkit
22. Bözsi néni (válaszként erre: 21. - Vacsa)
2017. jún. 15. 14:18

Most lehet, hogy fogadatlan prókátor leszek, de ez most miért kellett?


Miért ne érezhetné úgy, - még ha hibázott is - hogy nem érdemli meg azt a súlyos következményt, ami lett?


Te sohasem hibázol/hibáztál még, akár többször is? Sohasem érezted úgy, a kapott büntetés/következmény rosszabb, mint amit érdemeltél?

Te is szánalmas vagy, ha ezekre igennel tudsz válaszolni? (már ha őszinte vagy akár magadhoz is)


Nem értem, miért kell mindig mindenki a földbe döngölni!

21. vacsa (válaszként erre: 1. - Paxmir)
2017. jún. 15. 14:09

Szent egek!


"úgy érzem nem adtam rá akkora okot mint ami a következmény" még itt is magadat mentegeted. Gondolom rossz fát tettél a tűzre. Lehet hogy nem is először, hm?


Szánalmas egyébként.

20. lapbarna (válaszként erre: 7. - 04424e865e)
2017. jún. 15. 11:01
Mi is 17 éve vagyunk együtt. :DDD
19. paxmir
2017. jún. 15. 10:58
Köszönöm Mindenkinek. Nem írok. A személyes beszélgetésnek nincs esélye.
18. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Paxmir)
2017. jún. 15. 08:26

17 év után személyesen is meg tudjátok beszélni.


Amit a leveledrő gondolok, azt is leírhatom? Önsajnálkozós, màrtírkodós, patetikus, szánalmas, amikor valaki megpróbál ennyi idő után érzelmi zsarolással hatni valakire.


Többet érne, ha összeszednéd magad és reagálnál. Ez a picsogàs, bocsánat, csak nevetségessé tesz a párod előtt.

17. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 1. - Paxmir)
2017. jún. 15. 08:04

Semmilyet! Zsarolas! Ez undorito, amit irnal!

Szoval o a hibas mindenert?? Nezz magadba!

2017. jún. 15. 07:43
A levél ötlet nem rosdz, csak nem kell odaadni a másiknak: kiírod magadból, amit csak akarsz, megkönnyebbülsz, de fölöslegesen nem bántasz.
15. zsanci79 (válaszként erre: 1. - Paxmir)
2017. jún. 15. 07:41

Egyreszt ez nagyon gaz, en meg inkabb menekulnek ilyen lelki zsarolas elol. Ez kb. egy kamasz szintje az ilyen levelezgetes.

Mivel azt irod vegleges szakitas, gondolom jo parszor eljatszottad, eljatszottatok mar ezt.

Kerj segitseget!

14. Panna.33 (válaszként erre: 1. - Paxmir)
2017. jún. 15. 06:51
Ha végleges a szakítás, tökéletes ez a levél, hiszen megerősíti az elhatározás szilárdságát.
13. 124637ff9b (válaszként erre: 1. - Paxmir)
2017. jún. 15. 05:37
A fájdalom nem nemhez kötött, a férfinak is joga van hozzá. Ha te igy fejezed ki, akkor így. 17 év után az ex érteni fogja, itt meg mit kezdene ezekkel a szavakkal bárki is? Max azt mondják (mire föl???), hogy nem vagy férfi. Kell az neked? 😋
12. csikil4ny (válaszként erre: 1. - Paxmir)
2017. jún. 15. 05:24

Csak egy tipp: a következő barátnődet ne tartsd lelki terrorban, értékelni fogja.


Biztosan elmondta, hogy miért szakít, akkor minek kínozni? A szeretetet nem lehet erőszakkal kiharcolni, legfeljebb időben odafigyelni a fenntartására.


Sok szerencsét a továbbiakban!

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook