Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szakember nem végezte el a vállalt munkát fórum

Szakember nem végezte el a vállalt munkát (beszélgetős fórum)


1 2
33. Amaunet (válaszként erre: 32. - Soufflet)
2022. szept. 30. 15:37
Bocs, de ennek felét sem értem!
32. Soufflet (válaszként erre: 14. - Amaunet)
2022. szept. 29. 17:25

A valasz valami ocska kifogas lenne. O is tudja te is tudod en is tudom. Mi az ertelme ezzel tolteni az idot?


...mondom ezt ugy, hogy "az Rmbern k" kulcsa, bejarasa van a lakasoba.

T

Tegnapelott 200£ KP hagytam elol, es nem csak nem aggodtamugy is maradt.


A kesobb vagy ahogy idont van, kicsit mas, mint a nem vesznem feel. Borsot de mondok...

31. Soufflet (válaszként erre: 29. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 29. 16:52
Cool. Magad isten, haszolgad nincsen.
30. Napsugár8 (válaszként erre: 29. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 29. 16:08
Gratulálok. Ügyes vagy! :))
2022. szept. 29. 14:31

Köszönöm mindenkinek a hozzászólást!


Kis kezeimmel megcsináltam. Mondjuk nem sokat aludtam, illetve nem teljesen végleges a megoldásom, de ami fontos volt, az meglett. És még pénz is maradt a zsebemben.

28. liliom10 (válaszként erre: 27. - Napsugár8)
2022. szept. 28. 18:16
Szedi a kamarai tagdíjat.
27. Napsugár8 (válaszként erre: 24. - Channa*)
2022. szept. 28. 14:23
Valamikor még az Iparkamarához be lehetett menni, és panaszt tenni a vállalkozó ellen. Az esetben vagy kiderült, hogy nincs "jogosítványa" és az alapján lehetett ellene indítani eljárást. Vagy kiderült, hogy már több panasz is érkezett rá, és bevonták a jogosítványát. De ez a mai Iparkamara nem tudom mivel foglalkozik, vagy egyáltalán foglalkozik-e még valamivel?
26. tumbo2 (válaszként erre: 23. - Channa*)
2022. szept. 28. 12:07
hát hozzám késő este jöttek,jól átvágták a búrámat,b mikor mondtam,hát az idén nem lesz karácsony,viszajöttek,a felepénzt pénzt visszaadták.mondanom sem kell pocsék munkát végeztek,
2022. szept. 28. 10:51
Nagyszerű gyors és minőségi munkát végző villanyszerelő ajánlott kőművest, a sógorát. Eljött az ember, megnézte mit akarunk kicsit hümmögött, azt mondta majd jelentkezik. Már az autóból sem akart nagyon kiszállni:) Ez nyár elején volt. Azóta sem jött, nem is baj, de még csak nem is telefonált:)
2022. szept. 28. 09:01
Azt gondolom, hogy semmit nem lehet tenni az ilyenekkel...
23. Channa* (válaszként erre: 22. - Solar-Tochter)
2022. szept. 28. 09:00

Én is szerencsés vagyok.

A kőműves/burkoló és mindenhez is értő szakemberem az unokaöcsém, A villanyszerelőm a bátyám, a víz-gáz szerelőt a unokaöcsém ajánlotta/hozta, a klímaszerelők a barátaim. AZ ablakos netről szerzett (ablakgyorsan)

Mindenki jó és megbízható;)


Mivel a ház tele volt/van lommal, így kellett lomisokat is hívni. Nem olcsók, de szuperek voltak, és egyéb dolgokat is megcsináltattunk velük (falbontás, beton feltörés).


A joszaki.hu kértem volna árajánlatot, ha nem érnének rá az ismerőseim, de akik felhívtak, már korán reggel részegek voltak...

22. Solar-Tochter (válaszként erre: 6. - Pasionella)
2022. szept. 27. 22:15
Nemrég újíttattam fel egy 100 éves házat, de csak kiváló, talpig becsületes mesterekkel hozott össze a jó sorsom. Villanyszerelő, víz-gáz szerelő, kőműves, burkoló, festő asztalos. Mind mestere a szakmájának, kulcsot adtam nekik úgy, hogy az anyagra megbeszélt helyre tettem pénzt, amiből ők gazdálkodtak. A munkadíjat pedig mindig kevésnek éreztem. Pedig akkor láttak először, mikor ezt a házat megvettem. Én így jártam.
21. tumbo2 (válaszként erre: 19. - Globus)
2022. szept. 27. 14:46
hát igen,nálam is volt,igaz csak segédmunkás,de nagyon rendes volt,kávét kért,mondom,csak porból tudok csinálni,másnap hozott helyette.segített volna elültetni a gyümölcsfát,levágta a végét,mondom,köszönöm csak boldogulunk. mivel akkor volt otthon a lányom,kétféle sütit sütöttem,ízlett nekik.bár ez másik eset az öcsém veje séf vagy mi.mesélte,hogy a maradékból mit csinálnak, bár a magyarok is.
20. tumbo2 (válaszként erre: 15. - Apeeng)
2022. szept. 27. 14:34
kismunka,nálam a fürdőszobaablakot kellett buherálni,három órát kínlódott vele a szerencsétlen.ha nem a munkatársam fia lett volna,nem is vállalja.míg a lányom apja élt és nem volt beteg,mindent megcsinált.aztán jött a nagy szerelés,három napig ott volt a mester,mondom,elviszed a nyugdíjamat,csak röhögött,maradt ott még.mondtam,hogy flexelje meg a fűnyíró kését.csak a szomszédba ment,ott megcsinálta,volt pofája háromszáz forintot kérni érte.
19. globus (válaszként erre: 10. - Amaunet)
2022. szept. 27. 14:19
Az a bp-i szaki volt idáig a legkorrektebb velünk, akivel előítéletesek voltunk a származása miatt. Hamar véleményt változtattunk. Ő jött mindig pontosan, írásbeli árajánlatot adott, ami a munka elkészültére sem lett több. Elvitte a hulladékot, feltakarított, boltból lakásra szállította a kifizetett anyagot. Vérzik a szívem, hogy nyugdíjba ment, nem vállal már munkát. Nem volt olcsó, mint látjuk, sokszor az olcsó drágább.
18. globus (válaszként erre: 4. - Liliom10)
2022. szept. 27. 14:10
Mi is ugyanígy. Ha sikerül fogni jó szakit, megbecsüljük, a számát felvéssük.
17. Napsugár8 (válaszként erre: 15. - Apeeng)
2022. szept. 27. 14:07

Közel 20 évig voltam vállalkozó. Az induláskor hirdettem meg a vállalkozásomat, egyetlen egyszer. Nem kellett többször, mivel: az elégedett ügyfél a legjobb reklám.


Bátyám a saját szakmájában (asztalos) hirdetett rendszeresen, de a kis munkát is szívesen elvállalta, mivel ő azt mondta: a kis hal is, és a kis hal után úszik a nagy hal!

És igen, mert amikor a kis munkát megrendelő személy elégedett, az ismerősének őt fogja ajánlani... majd megtanulja ezt az a szaki is, aki most feléd sem nézett.

16. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 27. 14:02

Azóta mennyi idő telt el? Ha egy mester nem jön a megbeszélt időben, és még a telót sem veszi fel, akkor arra egyetlen percet sem szabad tovább várni. Rögtön keresni kell helyette másikat.

Felvésed a keresőbe, milyen szakmával rendelkező személyt keresel, és kezedbe a teló, egész biztosan találsz valakit.


Kis munkára fogadd fel a viszonylag kezdő szakit, és hálás lesz, később bármilyen mesterre szükséged lesz, segíteni fog megfelelő embert találni.

15. apeeng
2022. szept. 27. 11:35

...."eljött, megnézte, látta, hogy kis munka"..


Kis munka? Sokféle kis munka van..lóg az egyik ajtó, nyikorog a zár, leesett egy csempe, elrepedt a mosdó, csak cserélni kellene, kiégett egy izzó, de nem lehet kivenni, jó a villanytűzhely, csak nem süt az alja, itt van ez a kis faldarab, összekenték a gyerekek, de nem vállalja egy festő sem, pedig tíz perces munka...


Nos ilyen kis munkába futottam bele én is..anyám barátnőjének előszobájában a lábazat néhány csempéje levált, csak azt kellene visszaragasztani..negyed óra, és megvan(mondta a barátnő)..

A 7.-kerületben kellett parkolót kersenem, mert a műhelykocsiban kellett vinni vödröket, szerszámokat, anyagot, meg mindent...


A parkolóhely is kihívás és nem kevés költség, a leesett három csempéhez még lefeszített a család háromszor annyit..

A néni két kövér fia munkanélküli volt, sörrel a kezükben álltak, és nézték hogy dolgozom...már menni készültem, de megkértek, hogy a nyikorgó ajót olajozzam már meg...

-rögtön, csak leviszem a szerszámokat, úgyis fel kell még takarítanom...


Hát persze hogy nem mentem vissza, azóta még a hetedik kerületben sem jártam...pénz az ablakban..

Na ez csak egy rossz példa a kicsike munkára, aminek nincs is költsége(mondja a megrendelő)

14. Amaunet (válaszként erre: 12. - Soufflet)
2022. szept. 27. 11:17

Fura... Nálam nem így szokott kezdődni egy telefonbeszélgetés.



Már miért küldené el? Max. választ kap (így, vagy úgy), hogy számíthat rá vagy sem.


Mert mi itt nem tudunk neki erre válaszolni.

2022. szept. 27. 11:03

A baj, hogy a kisvállalkozók körében, semmi nem érvényesül. Nincs papírforma, nincs vállalás, garancia is kérdéses. Határidő fogalmát sem ismerik, a kötbérről nem is beszélve.

Ez jelenleg a szolgáltatói kultúra, és nincs előrelépés, mert nem áll érdekükben. A változást a megrendelők tudnák kikényszeríteni, de mindig ott van, hogy oldjuk meg okosban, mert úgy olcsóbb". A minőségről már nem is beszélek :)

12. Soufflet (válaszként erre: 11. - Amaunet)
2022. szept. 27. 10:56
Es kb. elkuldheti melegebb eghajlatra, azzal meg nincs elobbre.
11. Amaunet (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 27. 10:01
Másik telefonszámról próbáltad már?
10. Amaunet (válaszként erre: 7. - Pasionella)
2022. szept. 27. 09:55

Ez attól függ, hogy mekkora az a munka, amit el kell végezni.

Egy zárcserére nem kérünk ilyen papírokat, de pl. tetőcsere alkalmával, ahol már milliós tétel az anyagbeszerzés, igen.


Itt azért soroltam fel, mert akkor kérheti számon a vállalkozót, ha van valamilyen írásban lefektetett vállalása.

Egyébként meg felhívhatja...

2022. szept. 27. 09:53
Amúgy soha senkitől nem kaptam papírt előre és soha senki nem tűnt el még így.
2022. szept. 27. 09:51

Értem, köszönöm.


Általában ajánlásra keresek, de nem mindig jön össze. Őt speciel ajánlották.


Szerződés nincs, szóban egyeztünk meg telón. Telószám van, amin megegyeztünk, de nem veszi fel.


Az a baj, hogy időben vagyok beszorítva, mivel jönne csütörtökön a következő szaki, akit már nagyon nem szeretnék lemondani. Új szakembert erre addig nem találok, ha meg kis kezemmel nekiállok, ki végzi el az én munkámat ( most nem annyira kérhetek szabit, éjszaka meg ugye társasházban nem zajongunk ennyire).

7. Pasionella (válaszként erre: 5. - Amaunet)
2022. szept. 27. 09:43

Papír, szerződés, írott árajánlat????...

Egy egyszerű burkoló, kőműves az égvilágon semmit sem ad. A legtöbb ember pedig kénytelen nekik fizetni mert ha még számlát is kérsz vagy bármilyen papírt hivatalosan akkor a gatyádat is leperkálhatod nekik. Igen, így nagy eséllyel marad a bosszúság, benne van a pakliban de elvileg ezzel mindenki számol, vagy nem...

2022. szept. 27. 09:41
A mai világban ez teljesen megszokott...annyi a "szakember", hogy bármit megengednek maguknak, közbe jött neki jövedelmezőbb munka és nem ment, ennyi. Semmit sem tudsz vele csinálni csak feleslegesen bosszantod magad. Akadnak még becsületesek és szava hihetőek de ritkák mint a fehér holló....
5. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 27. 09:35

Papír, szerződés, elfogadott árajánlat van?


Vagy legalább egy telefonszám, hogy feltudd hívni, megkérdezni: mi van, kell a munka vagy nem?

4. liliom10 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 27. 09:18
Általában úgy keresünk szakembert, hogy ismerős ajánlja, vagy ha egy dolgozik nálunk, tőle kérdezzük meg, kit ajánl a másik munkára. Legtöbbször ez jó módszer, és nem csapnak be, jönnek.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook