Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Vannak itt olyan Anyukák, akik lakóhelyüktől viszonylag messze vállaltak munkát? fórum

Vannak itt olyan Anyukák, akik lakóhelyüktől viszonylag messze vállaltak munkát? (beszélgetős fórum)

2010. dec. 17. 09:45
Igen lehet, hogy értelmes okos fiú lett a nagyi által nevelt gyerek, de kinek mondta el a gondját baját a nagyinak nem?
2010. dec. 14. 22:24

Mennyi idő az utazás? Mettől-meddig van a munkaidő? Sok-sok kérdés, amire csak te adhatod meg a választ, leírom az én válaszomat egy hasonló kérdéssel kapcsolatban, ami engem érintett:

Bölcsis lett a fiam, de végül visszavétel helyett nem foglalkoztattak tovább... SOS álláskeresés, ezerrel. Találtam egyet, reggel 7-től, délután fél ötig. Nem 80km-re lett volna, Bp-en belül nincsenek ekkora távolságok, DE reggel hatra már a bölcsibe adtam volna be a gyereket, fél hat előtt nem értem volna oda érte :-(, bölcsiből fél hétre értünk volna haza. A pénz iszonyú jól jött volna, kimondottan magas lett volna a fizu, 13. havi is, nyári pénz is. Nem vállaltam el.


Helyette szinte félpénzért, de jóval gyerekbarátabb munkahelyet választottam. 8-4-ig, amíg azt jelenti, hogy 7-re vagyunk bölibe, és 1/25-3/45-re vagyok érte. Így is ő az első és az utolsó a csoportban! Amikor a férjem éjszakás, akkor ő megy érte, nyáron majd a Mamát is befogom :-).


Egy háromgyerekes kolléganőm 30km-ről jár be dolgozni. 7-3-ig, reggel Apuka viszi a gyerekeket oviba, bölcsibe, délután Anyuka megy értük :-).


Egy, már felnőtt fiu édesanyja mesélte, hogy ő reggel 1/25-kor(!) indult el otthonról, és este 1/27-re ért haza a gyerekéhez. Anyósa hozta-vitte az oviba, iskolába stb..., és volt vele míg haza nem ért Anyuka. Értelmes, okos fiu lett, de én nem bírnám ki.

3. zsanci79 (válaszként erre: 1. - Ekka)
2010. dec. 14. 21:54

Ha autópályán közlekedsz, az kb. 1 óra. Az viszonylag kibírható. Igen ám, csak akkor valakinek hozni vinni kell a gyerkőcöt az oviba (jobb esetben csak hozni), jó lenne ha valaki bevásárolna is, mert ugye az mind idő.

Én épp most szomorkodom, hogy januártól megy bölcsibe a fiam, és innetől kezdve csak rohanás lesz az életem, életünk. Én 20 km-re dolgozom, de nekem még az is sok, hogy odaérjek a gyerekemért, és ne egyedül üljön szegénykém, mert már mindenkit hazavittek, ő meg azt hiszi hogy anya nem is megy érte. Ja, én egyedül vagyok.

Úgyhogy ha megfelelő a családi háttér, és jó a fizetés, vagy inkább azt mondanám hogy nagyon jó, vagy nagyon kell a pénz, akkor elvállalnám, de még véletlenül sem hosszútávra.

Itt csak az számít, hogy mennyit vesz el az utazás, mert azért valljuk be, aki melózik, annak mind ugyanazokat a dolgokat kell megoldania otthon abban a kis időben

2010. dec. 14. 11:50

Igazad van ez nagyon messze van. Mennyi időt tudnál vele tölteni aktívan? Tudod nem az a lényeg (persze az is), hogy mennyi időt vagytok együtt, hanem az hogy akkor amikor együtt vagytok az azt is jelenti.

Mert lehetsz vele együtt úgyis egész nap, hogy mosol, főzöl gürcölsz...stb, de az olyan számára, mint ha ott se lennél!

1. Ekka
2010. dec. 14. 11:41

Kislányom 3,5 éves.. Ugyan kapnék munkát, de az otthonomtól 80km-re!

Most nagy gondolkodóban vagyok, hogy ezt az egészet, hogyan is tudám úgy megoldani, hogy Kislányom ne "nélkülözzön" túl sokat.., de azt hiszem, ha igent mondok, ez kivitelezhetetlen..:S

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook