Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Superfood - azaz szuper kaja fórum

Superfood - azaz szuper kaja (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5
2018. szept. 26. 03:53

Azért nyitom ezt a fórumot, hogy akinek van olyan receptje, élelmiszer javaslata, ami minden tekintetben optimális az egészség, a jó erőnlét megőrzése szempontjából, az írja ide, mi meg okosodjunk!

Én azt tekintem SzK-nak (szuper kajának), ami az ismereteink szerint a legjobb a szervezetünknek. Nem ami nagyon finom!!!

A SzK is lehet nagyon finom, de a belénk nevelt étkezési szokásaink szerint legtöbbször a finom és az egészséges üti egymást... :(

De meddig üti egymást???

Addig, amíg fejben át nem állítod. Azaz, amíg nem döntesz úgy, hogy ezentúl az fog ízleni, ami egészséges.

--

Nekem Szuper Kaja az, aminek ésszerű szinten átlátható a forrása, és semmi finomított szénhidrátot és természetesen hozzáadott vegyi anyagot nem tartalmaz.

Ismétlem: ésszerű szinten tegyük ezt, ne fanatikusan!

A szinte mindig állandó reggelim nekem:


SzK1) 1,5-2 dl kefír, abba 6-8 kávés kanál (kk) zabpehely, 2 kk darált dió, 1 kk lenmagolaj, csipet csili.

Ez pl. nekem egy nagyon szuper kaja.

Bármikor:


SzK2) A zöldségleves. Erről nem is írok többet. Semmi más, csak leves zöldségek és ha nem fogyókúrázós a leves, akkor krumpli is mehet bele, olíva olaj a "zsír része". Ha fehérjével akarom gazdagítani, akkor nagyon megy bele a buggyantott tojás.


SzK3) Szendvics.

Milyen a kedvenc SzK szendvicsem? Nyilván, a kenyeret én készítem a szendvicshez. (Majd később leírom a szuper kenyér receptjét.) A belevaló: legtöbbször különféleképpen fűszerezett csirkemellet sütök egészben egyszerre 3-4-et, majd azt vékonyra felszeletelem. Ehhez bármilyen zöldség mehet.

A csirkemelles szendvicset gyakran olíva olajjal megkenem és így "szaftosabb".


Szuper kenyér: (a recept csak magán célra használható fel!:DDD)

Kenyérsütő gépben készítem, de sütőben is csináltam már, jó lett úgy is.

- 200 ml víz

- 2,5 dkg élesztő

- 3 dkg méz

Ezeket a sütő edénybe kimérem.

Egy másik tálban kimérek:

- 5 dkg búzakorpa

- 4 dkg tisztított napraforgó mag

- 4 dkg lenmag

- 4 dkg búzacsíra

- 4 dkg búza sikér

- 1 dkg só (ez eddig 220 gramm)

- 18 dkg finomliszt

A fentieket beleöntöm a kenyérsütő gépbe, és a megfelelő program kb. 3 óra alatt elkészíti a kenyeret.

------

SzK4) Minden gyümölcs - természetesen

---------

Szk5) Bulgur dinsztelt céklával és bármilyen fehér hússal, hallal. Isteni!

----

Dinsztelt cékla: (nem szokták ismerni)

Ugyan úgy készül, mint a dinsztelt lila káposzta, csak nem kell bele cukor, mert van a céklában.

3-4 öklömnyi céklát lereszelek nem a legkisebb lukán a reszelőnek (olyan gyufaszál vastagságúak lesznek)

Olíva olajat melegítek, belevágok egy fej hagymát, azt kicsit dinsztelem, majd rádobom a reszelt céklát, sózom, őrölt köménymagot dobok rá, és - a cékla 15-20 perc alatt vaj puhára párolódik.

Amikor megpuhult a cékla, kis tárkony ecetet löttyintek rá 1-2 evőkanálnyit, de kinek ízlése szerint. Ez is egy szuper kaja.

---

Na, most már befejezem az írást.

Ha gondoljátok, osszatok meg velünk ilyen "minden tekintetben jó" kajákat!

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook