Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Superfood - azaz szuper kaja fórum

Superfood - azaz szuper kaja (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5
91. 124637ff9b (válaszként erre: 90. - Globus)
2018. okt. 1. 19:16
Nekem a körömágyamba is beleszaladt egyszer az a héj 😀 na mondom jó a cukkini meg a főzőtök, nagyon is :))
90. globus (válaszként erre: 89. - 124637ff9b)
2018. okt. 1. 19:07
Én sem... párszor kaptam, csak forgattam, hát ezen több a héj, mint a belső :) Inkább cukkinit ültetek vagy fehér főzőtököt.
2018. okt. 1. 19:04
A csillagtököt azért nem szeretem, mert olyan fura kemény vékony a héja, nehéz hámozni, nekem annyi macerát nem ér a más tökfélék mellett.
88. 124637ff9b (válaszként erre: 87. - VersEmber)
2018. okt. 1. 19:01

Át lehet állni, ahogy írod, és egyszercsak jól lehet lakni a zöldség körettel is.

Én pl.már szentségtörésnek érezném odarakni az egy kanál krumplit vagy rizst. Miért? Semmi értelme.

2018. okt. 1. 18:44

Egyébként a krumpli, tészta, rizs helyett rászokni a zöldség köretekre, az nagyon jó a szervezetnek.

Aki nem lakik jól a hús melletti zöldség körettel, az a vegyes köretet - zöldség + 1 kanál rizs, krumpli, stb. - ragyogóan használhatja.


Tapasztalatom és az ismerőseim tapasztalata szerint is úgy 1 hónap alatt lehet átállni a kevés szénhidrátos és alacsony GI-s ételekre.

86. VersEmber (válaszként erre: 85. - Guruljka)
2018. okt. 1. 18:31

Nekem a legjobb tökféle a cukkini!

Amíg kapni lehet, nagyon sok mindenhez használom.

85. Guruljka (válaszként erre: 84. - 12d083b51b)
2018. okt. 1. 14:08

Jaj, hát írtad, hogy ez is csak egy tök. :D

Persze az, de én ezt a patisszont valahogy jobban kedvelem.


Az nagyon érdekes egyébként, hogy (és ez a sima tökfőzelékre értendő), hogy egy étteremszakértő

[link]


A magyar tökfőzeléket megcsillagozta, mondván, elképesztő, hogy a magyarok milyen ízletes ételt voltak képesek alkotni ebből a vizes és önmagában ízetlen növényből.

84. 12d083b51b (válaszként erre: 83. - Guruljka)
2018. okt. 1. 14:01

"bármilyen más tökfélét" alatt azt értettem, hogy mindenféle tököt töltöttem már, de ez még valahogy kimaradt a sorból. Nem azt mondtam, hogy ez a tök is ugyanolyan, mint a többi.

Persze, minden töknek más az íze, az állaga, nincs köztük 2 egyforma, de nem is erre vonatkozott a bejegyzésem. Egy kicsit félre értetted, amit írtam. Ejnye-bejnye!

83. Guruljka (válaszként erre: 80. - 12d083b51b)
2018. okt. 1. 13:31
Hópihe, szerintem azért nem egészen olyan, mint a többi tökféle. Én úgy találom, kevésbé vizes a húsa.
2018. okt. 1. 13:30

Egyébként, tudom, nem aktuális, de talán ötlet jövőre.

Az apró patisszon savanyúságnak valami remek!

Egy időben kapható volt (Pesten, a Blaha Lujza tér sarkán levő "nagyközért"-ben), imádtuk.

Akár a kis savanyú görögdinnye, amikor még a héja is puha. Egyben eltéve.

2018. okt. 1. 07:16

Most gondolkozok rajta, hogy ezt még miért is nem csináltam töltve, úgy mint bármilyen más tökfélét.

Vagyis a kisebb, kb. öklömnyi méretű patisszont:

- lapjába ketté vágni, meghámozni, magot ki

- lobogó sós vízben egy kicsit átforralni, majd egy kicsit sózni

- hagyományos, készre párolt darálthús-rizs tölteléket bele a mag helyére

- tűzálló edény aljára vastagon tejföl, rá a töltött patisszon, tetejére ismét tejföl+sajt

- be a sütőbe, míg egy kicsit a tejföllel-sajttal összesül. Karikára szelt sült krumpli körettel.

(Meg is van a jövő vasárnapi ebéd-ötletem!)

80. 12d083b51b (válaszként erre: 78. - VendrinerPiroska)
2018. okt. 1. 06:59

Patisszont annyira imádom rántva, hogy mást nem is igen csinálok belőle.

Persze volt, hogy felkockáztam és - - pörköltnek, ill. mintha

- borsos-tokányt, rizzsel.

- De nagyon jól megdob egy közönséges rántotta alapot is.

- Ugyanúgy mint bármilyen más tökfélét, ez is csak egy tök.

De nagyon finom. :))


Egyszer vegánéknál ettem:

kivájták a belsejét, megtöltötték ilyen kukoricás-borsós-borsos, vegyes zöldséggel, és az egészet sütőben puhára párolták, rizs köret, vagy krumpli-köret volt hozzá? Valami savanyúságot, vagy paradicsomot, uborkát, hasonlót mellé. Jó volt az is!

79. Guruljka (válaszként erre: 78. - VendrinerPiroska)
2018. szept. 30. 19:35

Én egyszer levágtam a tetejét, kiszedtem a magokat, majd a belét úgy, hogy a héjánál maradjon egy kevés.

Kis húsos, rizses, zöldséges társaságban megpároltam az összedarabolt patisszon-belet, majd a héjába töltve kicsit átsütöttem sütőben.


Jól nézett ki, cikkeket vágtunk belőle, persze a héja a tányéron is csak dísz volt.

2018. szept. 30. 19:21
Patiszonra ötlet? Legyen egészséges és finom, ha lehet.
77. VersEmber (válaszként erre: 59. - 0c4eeadbce)
2018. szept. 30. 18:31
Köszi, ez jól néz ki.
76. Guruljka (válaszként erre: 75. - VendrinerPiroska)
2018. szept. 30. 15:25

Reál itt is van, de a zöldség-gyümölcs szekció is csak egy 2 m-es polc.

Annak a vezetője meg érdekes pasas. Sokáig tepert azért, hogy polgármester legyen. (Az lett.) Ezért- e vagy egyébként is, de a boltjában az áru mindig rendben van. A gyümölcs is szebb.

Egyik évben elpanaszoltam neki a kapor-mizériát. Hogy vennék uborkát, de nem tudok hozzá kaprot venni. Mondta, holnap jöjjek be, hoz nekem kaprot otthonról.

Mentem, szóltam az egyik eladónak, hogy a főnök úr ígérte... Kihozott a hűtőből egy olyan csokrot, hogy virágnak is beillett volna. Gyönyörű kapor, lestyán, petrezselyem, szépen elrendezve! A szárakat nem értem át teljesen a kezemmel. Soha szebb levélfűszereket még nem láttam. És szebb csokrot sem kaptam még!

Igaz, nem is kedvelem a vágott virágot, de ilyen fűszercsokrot bármikor elfogadnék újra.

2018. szept. 30. 15:17
Hát ez hervasztó. Nálunk itt Reál van, de ezek itt rugalmasabbak, valószínűleg okosabb a vezető. Mikor a közvetlen közelében bezárt egy jó, de elég drága zöldséges, akkor felturbózták a saját zöldséges szekciójukat mini zöldséges szintre.
74. Guruljka (válaszként erre: 72. - VendrinerPiroska)
2018. szept. 30. 01:22

Itt a legközelebbi multi a Lidl, az aránylag elérhető, a városban, a buszállomás közelében (30 perc busszal.) A Family Center onnan még további negyedóra, másik busszal.

Egyszer voltam ott a tescoban, a zagyva menetrend miatt több időt töltöttem ott a számítottnál. Fizetős egyébként a busz, mert sok helyen megáll a városban. Szóval ha összeszámolom, egy főre innen a multik 370+240 oda, ugyanennyi vissza, és nem tudok annyit cipelni, hogy ezt kompenzáljam.

Házhoz az itteni "teszkó" ide nem szállít.

A kisebb boltok, ha már beruccan az ember, a belvárosban vannak. Ott is van buszmegálló. Onnan jó 10 perc séta a Lidl. Ha már vásárolgattam, nem is biztos, hogy kimegyek odáig.


Már ha van útiköltségem, mert ami végképp megnehezíti a dolgunkat, az az, hogy nincs ATM a faluban. A postán vehetek fel pénzt, fél négyig, de a költsége majdnem 1000 Ft.

Volt, hogy kölcsön kellett kérnem 250 Ft-ot, hogy be tudjak menni a szomszéd faluba, ott van automata.

73. Guruljka (válaszként erre: 72. - VendrinerPiroska)
2018. szept. 30. 01:10

Itt minden zöldséges bedől. Nem élnek meg.

Holott kimért idényzöldséget évek óta nem is láttam, fagyasztva veszem. Azt egy-egy új zöldséges sem tartott eddig.

A coop-ban (a reálban sem) nincs erre hely talán. Krumpli, hagyma, pár ezmegaz, fejes káposzta, kel, ilyesmi, ami kevésbé kényes. Kígyóuborka, paprika, paradicsom volt ma. Banán és alma. Savanyúságok.

Gyógynövényes volt egy darabig a közelben, de nem az volt a fő profilja. Úgyhogy kicsi volt a gyógynövény-választéka. Igaz, olyan butuska nő vezette, hogy az erős rövidlátásomra, amikor mínuszos olvasószemüveget hiába kerestem, váltig ajánlgatta a pluszos olvasószemüveget. Sehogy nem értette, hogy az biztosan nem jó nekem, megsértődött.


A férjem szerette a kovászos uborkát. Gyakran nem hitte el, hogy a megbeszélés ellenére sem sikerült kovászolni való uborkát vennem, vagy ha esetleg mégis, akkor meg kaporért szaladgáltam hiába, még háznál se tudtam venni.

72. VendrinerPiroska (válaszként erre: 66. - Guruljka)
2018. szept. 30. 01:01
3000 már nem olyan kicsi, hogy ennyire ellátatlanok legyetek. Bár nagyvárosban lakom, a legközelebbi multi, ahová menni érdemes 5km-re van. Viszont a közelben van egy izmosabb ABC, zöldséges és egy gyógynövény bolt is, ahol kapni sok egészséges dolgot.
71. Guruljka (válaszként erre: 70. - Guruljka)
2018. szept. 30. 01:00

De legyünk optimisták, épül az új bolt, hátha az jobb lesz.

A szomszéd faluban már átépítették a régi boltot, másképp rendezték be, mert kívülről nem lehetett bővíteni. Mégis, sokkal több áru fér el benne, és bővítették a választékot. (Ugyanaz a bolthálózat.)

70. Guruljka (válaszként erre: 69. - 0c4eeadbce)
2018. szept. 29. 22:59

Nem érint a kókusztej vagy a növényi tejszín hiánya. Ha nagy ritkán sütök, akkor sem habos-krémes dolgokat.

Mondjuk lehet, hogy pár zöldfélére rászoknék, de nem vagyok nagy salátás.

Ami meg tutira kell, hajdina, köles, bulgur, akár kókuszzsír is, annyival olcsóbb itt vagy ott megrendelni, hogy még a futár árával együtt is megéri.

Csak sokaknak nem jut eszébe, hogy a hozzávalók beszerzése nem mindig olyan természetesen könnyed dolog.

Sőt pl. gyümölcsöt se mindig kapok, azt azért jobban hiányolom. Alma azért rendszerint van, de néha a fülemen jön ki.

Vagy ott a sok reklámszereplő ilyen-olyan tejdesszert és joghurt, de pl. na már nem volt sima natur joghurt, sem kefir.

A tejek mellett szorosan ott a frisstej...

69. 0c4eeadbce (válaszként erre: 68. - Guruljka)
2018. szept. 29. 22:37
Lehet ,hogy rendelne neked, ha szólnál.
68. Guruljka (válaszként erre: 67. - 0c4eeadbce)
2018. szept. 29. 22:31

Az egyik bolt vezetője évek óta igyekszik bio dolgokat és zöldségféléket megismertetni a vásárlókkal.

Ma pl. féláron hoztam el egy fonnyadt jégsalátát. Kérésemre fele áron adták. (A csincsillának kapóra jött.)

Hát mennyi kell a jégsalátának, hogy fonnyadt legyen és engedjen az enyhe nyomásnak? Vagy három hét?

A megfejtés az, hogy mindenki eljár messzebbre dolgozni. Autóval vagy gyári buszokkal. A multikban vásárolnak, a "Family Center" a sok multival a közeli városban az ipari terület mellett van.

A kevés autó nélkülit tényleg nehéz lehet minden jóval úgy ellátni, hogy ne legyen ráfizetéses, ha netán mégsem csap le az újdonságra.

67. 0c4eeadbce (válaszként erre: 66. - Guruljka)
2018. szept. 29. 22:21
Akkor itt szerencsènk van, hogy egy közsègi boltban, mindkettőben ahova járok ,vannak növènyi tejek, tejszínek. Sőt az egyikben biorèszleg is van.
66. Guruljka (válaszként erre: 65. - VendrinerPiroska)
2018. szept. 29. 22:07

Nem, sajnos nem. Ennél bosszantóbb a helyzet.

85 km-re Budapesttől, 3000 fölötti lakosságszám, én 1 km-en belül 3 boltot érek el, de van még távolabb legalább kettő-három.

65. VendrinerPiroska (válaszként erre: 57. - Guruljka)
2018. szept. 29. 21:02
Ok. Ezek szerint valami kisebb méretű faluban, ahol egy bolt van és az is kicsi.
64. 124637ff9b (válaszként erre: 63. - 0c4eeadbce)
2018. szept. 29. 20:34
Jó, köszi :)
63. 0c4eeadbce (válaszként erre: 62. - 0c4eeadbce)
2018. szept. 29. 20:32
Ebből 2 vagyis 40 g
62. 0c4eeadbce (válaszként erre: 61. - 124637ff9b)
2018. szept. 29. 20:31
20 g os ètelzselatin
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook