Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Súlyos beteg a családban fórum

Súlyos beteg a családban (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
109. keju 72 (válaszként erre: 108. - Marcsy006)
2008. febr. 9. 11:46

Szia!

Az hogy elutasította a műtétet nem biztos hogy megfelelő megoldás.

nekem 5-éve volt a mellműtétem hónaljinyirokrendszer-áttéttel egy 6mm-es volt ami beterjedt a zsírszövetbe is. Igaz kemény volt a kemó de itt vagyok, 2005-ben vissza estem tüdőre még 10 kemó, de akkor is itt vagyok. és ugy gondolom minden nap-év amit a családommal tölthetek az Isteni adottság és nem tagadhatom meg. Mindegy milyen áron hidd el nagyon sokat szenvedtem, de örlök minden napnak amit még a gyerekeimmel tölthetek. És nagyon hálás vagyok érte a JÓ ISTENNEK és nem utólsó sorban a kezelő dokimnak, na meg persze magamnak is.:) Nem akarom azt mondani hogy apukád rosszul döntött,de szerintem eldobta magától a gyógyulás lehetőségét, nem ismerem a részleteket de ha parányi az esély a tulélésre akkor is meg kell ragadni. És remélem nem bántottalak meg nem volt szándékomban. Sok erőt kitartást kívánok.

108. marcsy006 (válaszként erre: 107. - D0a7a517d6)
2008. febr. 8. 14:25

Szia!

Lehet,hogy valóban jobb így,az én Apumnak 1 éve állapították meg,hogy vastagbél daganata van ami már akkor áttétes volt,ezért Ő elutasította a műtétet.Nemrég kb. 1 hónapja kezdődtek a fájdalmak jelentkezní nála,viszont több ismerősünk van aki szinte vele egy időben tudta meg,hogy ugyanaz a baja és akit megműtöttek az sincs jobban,söt Ő sokkal elöbb is és többet szenvedett./nagyon megviselték a műtét utáni kemo kezelések/Ezek mind kimaradtak neki,ennyivel kevesebbet szenvedett eddig,hogy ezután mi lesz azt nem tudhatjuk előre!

107. d0a7a517d6 (válaszként erre: 105. - Keju 72)
2008. febr. 8. 13:35

Szia drága keju!

Köszönöm!

Hát sajnos nem tudták és nem tudják müteni.

Sajnos vizes a tüdeje.

Sajnos a több honapos tapasztalataim alapján 'talán jobb is lesz igy'.

puszzzzz

106. keju 72 (válaszként erre: 100. - Csibe78)
2008. febr. 7. 11:55
Akkor te is a szerencsések közé tartozol, aki nem szaladgál mindig, meg nem ájuldozik. Nekem is ilyen volt a terhességem nagyon jól viseltem az elején. Aztán már sok volt a hízás na meg víz is és nagyok voltak mindketten. A fiam aki már16-éves lessz 4:30-al a lányom 13-éves 4:35-al született. Ja és csak 158-cm magas vagyok. Tehát volt jó nagy pocim a végén. De szép emlék is a baba várás csodálatos dolog. Gergő nagyon édi lehetett na meg lessz is mire megérti hogy hogy is van ez kistesója lessz? Vigyázz te is magadra és azért pihengess.
105. keju 72 (válaszként erre: 99. - D0a7a517d6)
2008. febr. 7. 11:47

Szia!

Először is már nem ismeretlenül de részvétem az anyukád miatt.

Az apukád mint látom már biztosan tul van a mütéten és remélem jól van szívből kívánom neki.

És köszönöm hogy szorítol értem is pedig van most elég gondod, de azért fel a fejjel.

Írj a fejleményekről oké??

Sok erőt kitartást, puszi.

104. keju 72 (válaszként erre: 98. - Ági28)
2008. febr. 7. 11:41

Szia!

Hogy kemó alatt lehet-e áttét? Hát semmi sem biztos, elvileg azt azért kapjuk hogy elölje a sejteket. De minden szervezet másképp müködik. Nekem pl annyira elölte hogy vállba kaptam injekciót hogy meggyorsítsa a csontvelöből a kilökődést. És azt mondta a kezelő orvosom hogy fognak fájni a csontjaim, de nem fájt. Pedig nagyonis felment 18-ra ami már sok. Az hogy a tünél mellé megy az infi az nem biztos hogy a nővér hibája, az is lehet hogy már annyira megviseltek a vénái hogy hamar szét megy, persze azért azt is észre kellene venni. Nekem is van olyan ismerősöm akinek elég csunya szövet károsodást okozott, de persze ez is függ az infuzió fajtájától is. A lényeg hogy jól van, és ennek örülök. 15-én megyek ct-re egy kicsit parázok de remélem minden oké lessz??

majd gondoljatok rám. Köszi előre is és minden jót apukádnak is. pusz Anikó

103. d0a7a517d6 (válaszként erre: 102. - Ági28)
2008. febr. 5. 10:18
Szia! Köszönöm szépen.Remélem rendben lesz.
102. Ági28 (válaszként erre: 99. - D0a7a517d6)
2008. febr. 5. 09:24
Szia! Minden jót és erőt apukádnak a műtéthez! Akarjon élni, ez a lényeg! Remélem felébred! Jó orvosa van? Bíztok benne? Drukkolok, és írj ha akarsz beszélgetni!
101. Csibe78
2008. febr. 4. 16:19
Nekem most a nagypapám kapott agyvérzést. Igaz, hogy már vagy 5 éve nem láttam, de azért megrázott a hír. De ha minden igaz felépül!
100. Csibe78 (válaszként erre: 97. - Keju 72)
2008. febr. 4. 16:17

Köszi szépen!

Nem mondhatnám, hogy nagyon megvisel a dolog. Az elsővel sem volt semmi bajom, most annyi a gondom, hogy alacsony a vérnyomásom, és sokat szédölgök, meg aludnék, dehát egy kis rosszcsont mellett nem lehet akármikor :))))

Gergő szerintem még nem fogja fel teljesen, de minden este jön és keni a pocimat. Aranyos volt, mert valamelyik este csípőre tett kézzel megállt előttem, és szigorúan azt mondta, hogy "baba gyere ki!" Azt hittem megzabálom!

2008. febr. 4. 12:17
Sziasztok! Eddig csak olvasgatalak titeket.Sajnos édesanyám most lesz március 30-án,hogy három éve meghalt tüdödaganatban.Rettenetes.Most apukámnak szintén tüdödaganata van és holnap lesz a mütétje.Nagyon elvagyok keseredve.Sajnos 1%,hogy felébred 2%,hogy nem.De beválalta a mütétet ennek tudatában.A legszörnyübb az hogy a kezelöorvosa is ugyanaz és ugyanabban a korházban emeleten van mint anyu volt. Mindenkinek sok eröt és kitartást! keju! Drukkolok neked ,hogy minden rendben legyen! Kitartás!
98. Ági28 (válaszként erre: 92. - Keju 72)
2008. febr. 4. 11:10
Szia! Hogy vagy? Rég írtam ide. Apu elvileg jól van. Azt mondják, h jók az eredményei (legalábbis ő ezt mondja nekünk), de kell a kezelés. Csak mostanában az idegesíti, h trehányok a nővérek, és vagy rosszul szúrják be a tűt vagy valahogy éjjel elmozdul és a véna mellé megy. Kb 5-6 hete volt az egyik, ami totál szétcseszte a bőrét a tűnél. Csúnya lett nagyon, és erre most pénteken a másik. Kicsit ideges tőle, de alapjában véve jól van (kopp-kopp-kopp) lekopogtam. jaj olyan jó lenne, ha minden rendben lenne. Félek az áttétektől, vagy h rosszabbodna, hogy egy idő után már nem fog hatni a kemo. Lehet hülyeséget kérdezek, de kemo mellett lehet áttét? Egy ismerősöm férjénél állítólag a kezelések szünetében alakult ki (de itt néhány dolog homályos). Mindenesetre örülök, ha Túlélőkről hallok, mert akkor tudom, h van remény! Légy jó, Ági
97. keju 72 (válaszként erre: 96. - Csibe78)
2008. febr. 3. 19:28

Gratulálok!!

És hogy érzed magad, minden oké? Hányás meg a szokásos dolgok vannak??

És a kis fiad mit szól?

96. Csibe78 (válaszként erre: 95. - Keju 72)
2008. febr. 2. 12:50

Ennek örülök! Biztos ott sem fognak találni semmit! :) De azért majd írj az eredményről!

Én jól vagyok köszönöm! Éppen a második babónkat várom, most vagyok 10 hetes kb.

95. keju 72 (válaszként erre: 94. - Csibe78)
2008. jan. 31. 16:13

Szia!

Köszönöm én jól vagyok, igaz most izgulok mert 15-én mennem kell ct-re. Csak kontroll vizsgálat céljából. A többi eredményem negatív hála Istennek. Remélem ez is az lessz!!!!!!!!

És te hogy vagy??

94. Csibe78 (válaszként erre: 93. - Keju 72)
2008. jan. 25. 09:39

Szia!

Tényleg jó rég beszéltünk már. Mi van veled?

2008. jan. 23. 18:49

Sziasztok!

Olyan rég nem írt ide senki, jó volt pedig egy kicsit beszélgetni.

92. keju 72 (válaszként erre: 91. - Ági28)
2007. nov. 26. 20:31
Köszönöm, és én is sok sok erőt és kitartást kívánok apukádnak.
91. Ági28 (válaszként erre: 88. - Hofiagi)
2007. nov. 26. 13:10

Szia!

Egyetértek Kejuval. Ne azzal foglalkozz, hogy mi lett volna ha, vagy mi történt valójában. Tudom ezt nehéz megtenni! Valószínű, h nekem sem menne csendben hagyni h az orvosok milyen aljasak(tisztkiv). Sajnos én sem találkoztam mindig lelkiismeretes dokival. De nem akarlak hergelni. Próbálj megnyugodni, és gondolj szeretettel anyukádra! Gondolja arra, h akármi os történt vele, biztosan érezte, h van aki szereti!

Most koncentrálj magadra, a jövődre, a társaidra és a családodra! Jön a Karácsony, és erősnek kell lenned! Nehéz lesz az első ünnep nélküle,de ha van mennyország, akkor biztos boldog ott, h a gyermeke erős,és "boldog" - már amennyire annak lehet lenni egy ilyen helyzetben.

Apu megint megy kezelésre ezen a héten. Remélem rendben lesz minden!

Kitartást, és erőt kívánok neked és Kejunak is!

90. keju 72 (válaszként erre: 89. - Hofiagi)
2007. nov. 24. 15:45

Fogadd őszinte részvétem!

Tudom nem könnyü most neked, de hidd el ne keresd a mi lett volna ha... Ezzel már nem tudod visszahozni, ő már nem szenved erre gondolj már nem fáj neki semmi. És föntről segít majd átvészelni ezt az időszakot.


Igen nagyon sokat szenvedtem, de remélem még soká egészséges maradok. És nyugodtan írd ki magadból mi bánt jobb lessz megkönyebbülsz.

2007. nov. 23. 14:21

köszönöm az együttérzésedet Ági28, jólesik.Kívánom neked hogy Apukád gyógyuljon meg. Én sajnos már nem tudom meg mennyire volt beteg a mája mert adatokat nem adtak ki. Göböket mondott a doki.

Keju 72 szenvedhettél eleget ilyen fiatalon, de örülök hogy jól vagy és gyógyult.

2007. nov. 22. 11:18
sziasztok!írok még párszor mert fel nem foghatom mi történt Anyuval aki mindig erős és dolgos asszony volt. haláloknak tüdőembólia volt írva de előtte 3 nappal a hasi ct vagy uh már nem tudom, de májáttétet mutatott ki. fogalmam nincs mióta lehet beteg a mája és hogy ha régóta akkor miért nem látták hamarabb mikor kontrollra ment vissza az emlőrák miatt, járt minden éven. zavaros az egész, az orvosok nem adták ki a leleteket, keresem a miérteket. sajnos már késő, nem tehetek semmit, de azért szeretném tudni hogy megmenthettük volna-e ha mondjuk nem hagyjuk a sátoraljaújhelyi kórházban. volt-e köze a tüdejében keletkezett foltnak a pár nappal azelőtt történt ágyból leesésnek, amikor talán óra hosszat is a hideg padlón feküdt magatehetetlenül Anyu. letolták a nővérek hogy miért "mászkál" éjszaka. több hónapja fájt a dereka, lehet hogy már a májtól sugárzott ki a fájdalom. ezek mind csak költői kérdések, mert az orvos vagy vállat von, vagy hazudik. jó volt kiírni magamból.
87. Ági28
2007. nov. 18. 21:38

Sziasztok! Hofiagi, sajnálom, ami anyukáddal történt! Ha még úgy gondolod, írj ide nyugodtan, segít ha írsz! Nekem jobb volt, mert a "barátnőim" nem csípték a témát. Legalábbis kevés emberrel tudtam erről beszélni. Igaz nem is nagyon akartam.

Keju 72! Jobb híreket szerettem volna hallani, de azért ezek sem olyan rosszak: folytatni kell a kezelést. Most új gyógyszert kap. A CTn annyi változott, h a több kis áttét összeállt, de nem "súlyos". A vérképen csak egy érték magas, de fogalmuk sincs miért, a többi aránylag jó.

Apám egy kicsit maga alatt volt, de azért nem fogja fel olyan vészesen. Azt beszéltük, h örüljön, h járhat, hiszen sokaknak ennyi sem adatott meg. Mondta a dokija, h ne keseredjen el az miatt, h mennie kell, mert nagyon komoly, súlyos betegsége van. Nem csak szimpla vastagbél darabot kellett kivágni, hanem jókora "polip" volt. Remélem nem adja fel, és ez sokat segít neki. Meg nekünk is. Mi még fel sem fogtuk, h mi ez az egész. Azt sem mennyire súlyos. Nem is akarom!

86. hofiagi (válaszként erre: 85. - Keju 72)
2007. nov. 18. 18:53
sajnos Anyukám szervezete nem bírta tovább és szombaton itthagyott minket. nagyon hamar, de azt mondják így nem szenvedett sokáig.
85. keju 72 (válaszként erre: 84. - Hofiagi)
2007. nov. 16. 21:51

Ez nem idepofátlankodás, ide mindenki írhat. És nyugodtan beszéld ki magadból hátha egy kicsit könnyebb lesz.

És jobbulást kívánok az anyukádnak.

2007. nov. 15. 17:03

sziasztok!

nem tudom hogyan fogadjátok hogy idepofátlankodok, de nagyon tanácstalan és szomorú vagyok, ha kiírom magmból talán jobb lesz. Anyukám hétfőtől az intenzíven fekszik, tegnaptól gép lélegezteti, és állandó altatásban van. A tüdején foltot találtak, a szíve nagyon gyenge és fogalmam sincs mi lesz ha majd újra lélegeznie kell. vajon bírja-e a szíve. nagyon félek!

83. keju 72 (válaszként erre: 82. - Ági28)
2007. nov. 9. 16:47
Remélem megosztod velem az eredményt, és azt is remélem jó hírt mondassz??
82. Ági28
2007. nov. 6. 13:41

Köszönöm! Hmmmmmm remélem a stagnálásnál rosszabb hírt nem kapunk! Ha eddig jó volt, szeretném h az is maradjon.

Na igen az egész betegséget lecserélném egy megfázásra! Örülök, h neked csak ennyi a gondod most az egészséggel kapcsolatban...

81. keju 72 (válaszként erre: 80. - Ági28)
2007. nov. 6. 09:48

Minden jót kívánok az apukádnak, remélem nem lesz rosszabodás ha stagnál már az is jó.

Én köszönöm jól vagyok egy megfázáson vagyok túl, de ennyi legyen a legnagyobb bajom.

80. Ági28 (válaszként erre: 66. - Keju 72)
2007. nov. 6. 09:35
Szia! Hát eddig igen eltűntem. Olvastalak bennetek, de sok jót nem tudtam volna írni, ami vígasztal, v használ a bacik ellen. Viszont a szüleim nyugdíját én is szívesen odaadnám annak, aki az oepben kiszabta. Na nem mintha azért lennének gyerekei, h növelje a nyugdíját, de pl baromira nem vették figyelemben,h van. Mindegy. Viszont ami aggaszt, az az,h apám holnap megy vérvételre és csütörtökön CTre. Nyár óta szünete volt, és igaz, h jól érezte magát, de nagyon aggódom, h rosszabbodás történt. A legutóbbi CTn nem volt sem javulás, sem rosszabbodás. Remélem , most sem lesznek rosszak az eredmények. Jó volt mindenkinek ez a hosszú szünet, nem kellett rá gondolni, mekkora a zűr. Remélem akikről itt szó esett betegségük miatt jól vannak.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook