Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Súlyos beteg a családban fórum

Súlyos beteg a családban (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
19. Ági28
2007. aug. 15. 13:49
Sziasztok! Apámnál találtak tavaj áprilisban vastagbél daganatot. Májátéttel. Vastagbélből kivágtak egy jó dbot, mája nem volt műthehtő, mert rengeteg volt rajta. Utána kemora járt, jár. Január/februárban azt mondták, h olyan állapota volt a kezeések elején, h 2-3 hónap után meg kellett volna halnia. Asszem kb 20 kemonál tart most. Eléggé rossz a kezelés és a kórházi lét, de dolgozik, jön-megy. Az utolsó 2 kezelést már lecsökkentették 1 naposra. Azért mert ennyi elég. Remélem, nem kamuznak a dokik!!!Most lesz csütörtökön CT, aztán ettől függ, h mennyi szünetet tartanak a kezelésben. 41es születésű, remélem még itt lesz sokáig. Tartok a CT-től és pont most álmodtam 2 napja, h valami hülye vírusban meghalt(persze a fél világgal együtt). Szóval aggódom eléggé. Ő pedig "nem foglalkozik" vele.
18. H MAYA (válaszként erre: 11. - E6de8ea912)
2007. jún. 2. 20:23

Amikor apukámnál megtalálták a daganatokat,igen több felé áttétek alakultak ki,azt mondták az orvosok,max2 hónap van hátra.nem volt esély műtétre,azt mondta"bizzuk a természetre".Hála Istennek 6 hónapig közöttünk maradt még.

Mindent evett amt csak kivánt,gyógyteák,tápl.kiegészitők,stb.

Fokozatosan erősitettük a fájdalomcsillapitókat,amikor már nem tudott felkelni,az erősitő szurikat elvette a doki.Azt mondta ne nyújtsuk a szenvedését.Csak a fájdalmat próbáltuk mérsékelni,3drb morfium injekcióval távozott.

Ekkor 37 éves voltam,egyedül az ő otthonában ápoltam,nagyon szerettem és nehezen viseltem a hiányát.4 éve a férjemet veszitettem el őt is a rák támadta meg.Azt még nehezebben viseltük, de valahogy az emberben van annyi erő hogy beletudjon nyugodni a megváltoztathatatlanba.

Nagyon sok erőt ,türelmet,kitartást kivánok.

Legyél mellette sokat tudasd vele mennyire szereted,amig csak lehet.

17. Csibe78 (válaszként erre: 11. - E6de8ea912)
2007. máj. 30. 17:02
Sajnos, ha ő úgy döntött, hogy nem fogadja el a segítséget, akkor sajnos nem sokat tehetsz. Viszont priviben írok, és döntsétek el, hogy megpróbáljátok-e!
2007. máj. 15. 12:21
Amíg használ, azt kell szedni, utána váltani valami másra. Mint írtam nagyon sokféle készítmény van és mindenkinek más jön be.
15. marcsy006 (válaszként erre: 12. - Mazsi-drazsi)
2007. máj. 15. 08:20
Már körül néztem a neten és találtam egy-két dolgot pl.celladam termékeket,úgy néz ki ez most használ,de ki tudja meddig.
2007. máj. 10. 23:59
Ra 1 evre papam lett beteg.Odamentunk mamammal az agyahoz,es mamamat anyukajanak hitte.Anyunak szolitotta.Mindig vigyazni kellet ra furdetni,mert a fajdalomcsillapitoktol nem volt beszamithato.Mamam a boltba ment ki,egyedul maradtam vele.Papa aludt,de felebredt es elkezdett oltozni,hogy ki kell vinni a kukat.Szolnom kellett volna hogy fekudjon vissza de nem mertem.Soha nem felejtem el ezeket.Meg tudnek mit meselni.Sokat gondolok ra.Nagyon szerettem(em).
2007. máj. 10. 23:58
13 eves koromban tesom folyamatos leepuleset kellet vegigneznem. Elobb csak faradekonyabb volt,neha tolokocsira szorult.Majd mar csak fekve tudott letezni,vegul kezet sem tudta mozgatni.Nagyonszep lany volt,es utolso pillanatban is a gyogyulasban bizott.Soha nem felejtem el hogy szovogette a jovojet : Majd ha meggyogyulok... En meg csak ugy kijelentem,meg akarok halni mert elegem van mindenbol.
12. mazsi-drazsi (válaszként erre: 6. - Marcsy006)
2007. máj. 10. 23:26

Próbáljátok ki a Natural P készítményt és az Avella teát.

Immunerősítő, vitaminban, ásványi anyagban gazdag. Enyhíti a kemo mellékhatásait.

Vagy van akinek a B17 injekció segít. Többféle lehetőség van, érdemes a kemo mellett mást is alkalmazni.

2007. máj. 9. 22:19

Egy igen közeli családtagom halálos beteg.

Semmilyen orvosi segítséget nem hajlandó elfogadni.Csendben tűri ahogyan elemészti a rák.

Nem tudom mi tévő legyek.Hogyan segítseg neki?

Lehet ilyen esetben egyáltalán segíteni?

10. marcsy006 (válaszként erre: 9. - Rituska83)
2007. ápr. 23. 16:36

Szia!

Az igazság az,hogy nem is akarom Aput rábeszélní a műtétre,mert már van áttét a nyirokcsomókon és úgy tudom a műtét csak lerövidíti az életét.Szeretnénk,ha még nagyon sokáig köztünk lehetne.Neki is ki akarták vezetní,az mondta inkább meghal,minthogy megengedje.Az a jó,hogy még nem fáj semmije,csak nagyon vérszegény és gyenge,de most már tud kisebb dolgokat elvégezní a ház körül.Ez éltetí és az,hogy mindennap várja a kislányunkat/Jázmin 4 ésa fél éves/ aki virágot visz neki,hogy meggyógyúljon.Most alakult ki egy nagyon szoros kapcsolat közöttük.

2007. ápr. 22. 20:30

jah és apum engedte a műtétet, de már olyan súlyos volt, hogy a következőt már nem vállalták :(

Szegénynek kivezették...szörnyü volt.

Ő is mindig ment, róla senki sem tudhatta, hogy beteg.

Volt olyan is, hogy tüdögyulladással ment dolgozzni, mert neki elkellett tartania a családját!!!

Anyum is megviselt, de ő is daganatos volt, de viszont 5 évig.

Szörnyű igy,de általában 5 évet adnak nekik, ha addig nem lesz áttétes akkor gyógyultnak nyílvánitják!

Szerintem beszélj (próbálj) apuddal, hogy engedje, hogy műtsék meg, mert ennél csak rosszabb lesz!!!


Rita

8. rituska83 (válaszként erre: 7. - Marcsy006)
2007. ápr. 22. 20:27

Szió!


Köszönöm szépen, rendi vagy, de tényleg csak az tudja aki ebben benne volt/van.

Igen mostmár kezdem összeszedni magam, férjem és egy gyönyörü kisfiam van, Levente.

Apumra hasonlít nagyon...aput elvette, de azért kaptam hozzáhasonlót.

Nagyon szerettek már volna kisunokát, de sajnos nem "tudták" megvárni :(

A mostani férjemet sem ismerik, pedig jó lett volna :(


Rita

7. marcsy006 (válaszként erre: 5. - Rituska83)
2007. ápr. 22. 19:38
Nagyon sajnálom,nem lehetett könnyü.Átérzem min mentél keresztül ilyen fiatalon,remélem volt/van melleted valaki a bajban.
6. marcsy006 (válaszként erre: 4. - Cinka)
2007. ápr. 22. 19:34
A természetgyógyászatban nem hisz az Apu,de a net-en körülnéztem és itt találtam dolgokat amik úgy néz ki jó hatással vannak rá.Egy hónapja még nem tudott 5-10 percnél többet fent lenni,most már sétál és próbál könnyebb dolgokat elvégezní.Öröm látní,hogy jobban van.
5. rituska83 (válaszként erre: 1. - Marcsy006)
2007. ápr. 22. 19:04

Szió!

Hát én sajnos átéltem ezt.

Amugy ugyanezzel a gonddal küzködött, 1 évig tartott.

Mostmár 4 éve, hogy elment tőlünk :(

Aztán lassan (7 hónapra rá) anyum is utána ment.

Ezt igy mind 20 évesen :(

Hát tömören ennyi. :(



Rita

2007. ápr. 22. 18:52
Igen, ez jellemző. Természetgyógyászra nem gondoltatok?
2007. ápr. 22. 18:34
A mi esetünkben az a legfelháborítóbb,hogy mível az Apu elutasította a műtétet mégcsak tanácsot sem adtak a továbbiakban,hogy éljen ,mit tegyen.Egyszerűen nem állnak vele szóba az orvosok,mert nem operálhatták meg.
2007. ápr. 22. 13:46
Nekem anyukám kapott agyi infarktust 5 éve és azóta állandó gyógyszerezésre szorul. Nem vették észre időben, mire rájöttek, mi a baj, már lábon!!! kivitte! Ha 3 órán kerül megfelelő szakemberhez, teljesen felépülhetett volna! Így viszont szegénykém árnyéka maradt önmagának, az egykori erős, vidám személyisége megváltozott.Nem egyszerű egy tartósan beteg emberrel együtt élni, látni mi lett belőle, de tagadhatatlan, hogy sokszor nagyon feszült a család.
2007. ápr. 22. 11:31
Az én apámról nemrég derült ki,hogy vastagbél daganata van.Naygon nehéz ezt elhinni,feldolgozní.Ő, aki egy örök mozgó,szinte egyik napról a másikra szinte semmit nem képes csínální még a séta is fárasztó neki.Kiváncsí lennék mások tapasztalatára,ki,hogy élí/élné át,ha hasonló helyzetben van/kerülne.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook