Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Idős szenvedélybeteg a családban fórum

Idős szenvedélybeteg a családban (beszélgetős fórum)


11. Channa* (válaszként erre: 8. - Júliusi)
2016. ápr. 3. 12:15

És biztos vagy benne, hogy a pia az oka?

Anyósom alzheimeres volt és sajnos ő is összetörte magát nem egyszer.

Leesett a székről amikor pakolászott. Combnyak törése lett. Kiesett a fürdőkádból. Eltört az egész alkarja, stb..

Sosem ivott. És persze anyósom sem emlékezett arra, hogy mi történt vele, sőt! Mindig ráfogta valakire, hogy ellökte, stb.

Otthonba került, ahol azt hitte, hogy a vele egy szobában lakó néni az anyukája, innentől nem tudtuk hazavinni, mert sírdogált, hogy vigyük vissza az anyukájához, aztán közösen a szemetesbe végezték a dolgukat, pedig a mosdó a szobájukból nyílt és még sorolhatnám....

Tehát, szerintem ez nem csak a pia, hanem inkább már agyi probléma is, amin természetesen a pia nem javít....

10. 5c54c8b1c1 (válaszként erre: 8. - Júliusi)
2016. ápr. 3. 09:45

Nem szeretnélek elkeseríteni, de nem lesz jobb. Sôt!

Évekig ápoltam idôseket, késôbb a saját apámat is.

[link]

9. júliusi (válaszként erre: 8. - Júliusi)
2016. ápr. 3. 09:22

Törölni akartam a profilomat,és csináltam egy új nicknevet.De végül mégse töröltettem, mert már régen ezen a fórumon vagyok, elveszne minden..

Elég rossz lelkiállapotban vagyok most.

8. júliusi (válaszként erre: 7. - 5c54c8b1c1)
2016. ápr. 3. 09:16

Sajnos ettől rosszabb a helyzet.

Sok minden történt, hosszú lenne leírni.Lényeg ,hogy otthonba került.Ahol nem szokott le, sőt, kijárkált a boltba,ha nem tudott,hozatott mással.Semmi szégyenérzet nincs benne.Ha elfogyott a pénze kölcsönkért...:(

Jelenleg kórházba van, mert súlyos baleset érte.Medence bordatörés, agyrázkódás....

Nem tudjuk, felépül e, reméljük igen.

Csak a gond megint ott lesz,ha visszakerül majd az otthonba.

Ezt nem tudjuk,hogy most észbekap e,hogy megis halhatott volna...és lemond az italról.

Tegnap teljesen tiszta volt,mikor meglátogattuk,de a balesetére nem emlékszik.

7. 5c54c8b1c1 (válaszként erre: 5. - 36571edf78)
2016. ápr. 3. 08:22

Az még nem baj, ha van otthon 1 doboz sör, egy üveg bor. Az nem szenvedély.

Az egyensúlyzavarnak semmi köze az alkoholfogyasztáshoz. Aki csak vizet iszik, az is elesik egyre többször idôskorban.

2016. ápr. 3. 08:16
Időskorban a depresszió,eletuntsag,fasultsag,magány miatt nyúlnak az italhoz....persze a nők ritkábban.En úgy tapasztaltam.
5. 36571edf78 (válaszként erre: 4. - Jozsi.38)
2016. ápr. 3. 08:14

Hat,lehet h igazad van,Azelott is zugivo lehetett.

De részegen sose lattuk.

Viszont,70 eves kora korul mar időnként tapasztaltuk a beszédben viselkedésén.

De ő a gyogyszerekre,a magas vérnyomásra fogta...Frontint,és Gerodormot szedett ,mindig arra panaszkodott,h n tud aludni,zúg a füle...

Kesobb már ossze vissza szedte a gyógyszereket,volt h elesett.Amikor rákérdeztünk az italra,mindig tagadta.

De 1-1 dobozos sort és pohár bort azért megivott nálunk is...

2016. ápr. 2. 19:32
az emberek nem idős korban lesznek szenvedélybetegek. A jelek régen is megvoltak, csak még esetleg nem zavartak annyira
3. 36571edf78 (válaszként erre: 2. - Spinneli)
2016. ápr. 2. 19:06
Köszönöm,írok privit.
2016. ápr. 2. 14:28
Én szenvedélybeteg-segítő szolgálatnál dolgozom, szívesne segítek szakmai szemmel is, priviben is.
2016. ápr. 2. 14:24
Szeretnék olyanokkal beszélgetni,akiknek idős korban lettek szenvedélybetegek(ital).Hogy viselitek,milyen megoldást választottatok az elhelyzésére, felügyeletére?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook