Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Stressz, szorongás, pánikbetegség, depresszió?Gyógyszer nélkül van megoldás? fórum

Stressz, szorongás, pánikbetegség, depresszió?Gyógyszer nélkül van megoldás? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯
2014. júl. 20. 13:40

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat,és a sok hasznos tanácsot,mindegyik jól jön!:-)

Remélem idővel én is azt írhatom majd nektek , hogy jobban vagyok!

Most szépen lassan megteszek,megtapasztalok mindent amit csak tudok.

Szép napot nektek!:-)

4395. Vivvv (válaszként erre: 4391. - Mc99)
2014. júl. 19. 21:39
Nem állítottam, hogy a magas vérnyomás lelki eredetű betegség, de a pánikbetegséggel - ami viszont AZ - nem lehet összehasonlítani. Aki gyógyulni akar, annak a gyógyszer kevés lesz. Végigolvasva sok fórumot, a pánikbeteg emberek túlnyomó többsége nem támogatja a gyógyszerezést, mert vagy rontott az állapotán vagy nem segített. És tudod, ez teljesen jogos. Persze lehet élni gyógyszerfüggőként is, de ezzel semmit sem oldunk meg. Nem tudom hogy Te voltál - e pánikbeteg, de én hosszú évekig igen. Az édesanyám is. Én vért izzadva bár, de majdnem teljesen tünetmentes lettem, mert nemet mondtam a gyógyszerekre és a problémára fókuszáltam. Anyám ellenben 20-25 éve nem tud létezni a gyógyszere nélkül, olyan szinten hozzászokott a szervezete. Ha 2 napra megvonná magától, őrjöngene. Na AZ pokol. Én nem akartam így élni és nem bántam meg. Ezzel nem azt mondom, hogy alkalmanként se vegyen be a pánikbeteg gyógyszert, hiszen ezt egy nem pánikbeteg is megteheti egy szorongásos, stresszes időszakban... De aki ténylegesen ki akar belőle gyógyulni, annak nem szabad a gyógyszert választania. Az csak kordában tartja valamilyen szinten (de nem teljesen!) a tüneteket, de ugyanúgy pánikbeteg marad az ember.
4394. 88ba0ab715 (válaszként erre: 4392. - 5712acd374)
2014. júl. 19. 10:45

Szia!

A Valeriana relax helyett nekem annak idején a Hova tabletta vált be, ugyanúgy macskagyökeret tartalmaz komlóval, de jobb az adagolása és nekem érezhetően segített. Ezt is recept nélkül lehet kapni, nem tesz függővé. Viszont akkor is, ha gyógynövény, szerintem ne vezess autót, ha beveszed, mert lehet, hogy lassítja a reakcióidőt.

A másik, amikor teheted, menj ki a természetbe, mozogj, foglald el magad, és menj társaságba. Bármi, ami eltereli a figyelmed, javulást hozhat. ez nyilván nem oldja meg a problémát, de kicsit tehermentesít, regenerál és erőt gyűjhetsz arra az időpontra, amikor esetleg egy szakember segítségével megpróbálod kibogozni a problémát. Én 29 éves voltam, amikor egy nagyon rossz szakasza volt az életemnek. Akkor azt hittem, nem tudok kimászni belőle, de sikerült, pedig válás, betegség, magánéleti problémák nehezítették az életemet. Viszont kellett egy szakember, és nagyon jó volt, hogy a szüleim mellettem voltak és nem voltam egyedül. Ennek már 10 éve, azóta élem egy másik vidéki városban, aztán Bp-en, helyt állok, önálló és független vagyok, felelős beosztásban dolgozom és találtam olyan barátokat, akik akkor is megmaradnak, ha van egy depresszívebb szakaszom, ami megjegyzem, jóval enyhébb, mint annak idején. Rengeteget fejlődtem és tudatosabban élek, és hálás vagyok a pszichológusnak, aki segített. Érdekes módon mióta stabil vagyok és érettebb lettem, normálisabb emberek találnak meg, mind barátok, ismerettségek, mind férfiak terén, ami annak a jele, hogy valami mást sugárzok ki, tényleg sikerült előbbre lépnem. Ezt csak azért írtam le, hogy lásd, másnak is sikerült, ne keseredj el, nem vagy egyedül. Régóta nem szedek gyógyszert, de a Hovát néha beveszem, ha napok óta rosszul alszom, és hamar rendbe hoz, egyébként relaxálok, ügyelek arra, hogy ne szigetelődjek el, ha gondjaim vannak. Nagyon fontos az elegendő alvás is, hogy az idegrendszer regenerálódni tudjon. Hát ennyi jutott eszembe, remélem,segít neked.

4393. andibandi7 (válaszként erre: 4392. - 5712acd374)
2014. júl. 18. 23:36
Ugyanezeken a vizsgálatokon estem át én is,kivéve a terheléses EKG.Nekem sincs semmi bajom,de valahogy lelkileg nehezen gyógyulok.Jártam pszichológushoz aki sokat segített,de a lelki része kicsit nehezebben gyógyul bár nekem a magas vérnyomás és a "majdnem" ájulás hozta ezt ki belőlem.:(Már látom az alagút végét! :)
2014. júl. 18. 13:42

Köszönöm a válaszokat!

Tegnap voltam teljes kivizsgáláson, szerencsére minden rendben!

Volt EKG vizsgálat, szívultrahang,majd utána terheléses EKG.

Augusztus 08-án egy 24 órás EKG vizsgálatom lesz.

Megnyugodtam, hogy nincsen szervi bajom.

De valahogyan a lelkemet is rendbe kell most tennem.

Nem szeretnék semmilyen nyugatót szedni.

Vettem a patikába B-max multivitamint, és Valeriana-relax-ot, ezekkel próbálkozom.

Egyszerűen össze kell szednem magam, nem szeretnék 37 évesen "lerobbanni":-(

4391. mc99 (válaszként erre: 4386. - Vivvv)
2014. júl. 17. 17:54

Majdnem az összes gyógyszer csak tüneti kezelést nyújt, legalábbis a mélyen a testben gyökerező genetikai eredetű betegséges esetében (pl magas vérnyomás, öröklött vércukor stb). /Ahol meg teljes gyógyulást, ott meg leginkább olyan betegségről van szó, hogy a test magától is meggyógyulna, de rásegítünk, hogy ez, veszélytelenebb legyen)

Szóval ennek ellenére nem állítanám, hogy a magas vérnyomás emiatt lelki megbetegedés lenne...

4390. Vivvv (válaszként erre: 4389. - 5712acd374)
2014. júl. 17. 17:27

Hogy hogyan keletkeznek a fizikai tünetek? Ez bonyolult kérdés, nem is akarok hülyeséget írni. Feltételezem, az agyban keletkezik az inger félelem vagy stressz hatására - ez válthatja ki a fizikai rosszullétet.


Igen, én mindenképpen egy jó pszichológust javasolnék. (Vagy hasonlót.) Ő biztosan a kérdésedre is részletesen tudna válaszolni.

4389. 5712acd374 (válaszként erre: 4388. - Vivvv)
2014. júl. 16. 14:46

Köszönöm a válaszod és a biztatásod!

Jól értem igaz, hogy arra gondolsz, hogy pszichológushoz kellene elmennem?

Nem értem egyébként, ha ez lelki eredetű,miért fizikai fájdalmat érzünk?

4388. Vivvv (válaszként erre: 4387. - 5712acd374)
2014. júl. 16. 14:01

Igen, ez természetes. Hogy meddig tart, az tőled függ. Ne add fel! Valami kiváltotta ezeket a pánikrohamokat. Arra kellene rájönnöd, mi volt a kiváltó ok.


Sajnos javarészt úgy zajlik ez a betegség, hogy napról-napra rosszabb lesz ha nem foglalkozunk az okokkal. Aztán az ember elmegy orvoshoz (általában amikor már nagyon nem bírja), aki kapásból gyógyszereket ír és sokan még el is hiszik, hogy az használ. Pedig nem. Ez hatalmas tévhit. Vagy függőséget okoz vagy elnyomja egy időre a tüneteket, de amint elmarad a gyógyszer, minden marad a régiben. És ez így megy évekig.


Nem ijesztgetésből írom, nehogy annak vedd! Arra próbálok rámutatni, hogy MINDENKÉPP le kell ásnod a dolog mélyére és minél előbb. Máshogy nem fogsz gyógyulni. Tudom milyen pokoli, de nem szabad elhagynod magad, mert akkor csak rosszabb lesz.

2014. júl. 16. 12:58

Köszönöm szépen mindenkinek, hogy válaszoltatok.

Annyira új ez az egész, hogy szinte fel sem fogtam még, szinte egy helyben toporgok.

Tegnap napközben egész jól voltam, de este megint éreztem hasonlót,mint a szombat éjjel, de szerencsére nem volt annyira erős.Felmérgeltem előtte magam,és ki is váltotta...:-(

Viszont gyengének,és fáradtnak érzem magam egész nap,ez is természetes? Meddig tarthat el?:-(

4386. Vivvv (válaszként erre: 4384. - Mc99)
2014. júl. 15. 21:14
Nem hatnak a lélekre a gyógyszerek, ezért is van az, hogy a pánikbetegséget NEM gyógyítja semmilyen gyógyszer, csak elnyomja a tüneteket. Egy-egy alkalommal jó lehet, de folyamatosan szedni nincs értelme. (Legalábbis annak nincs, aki ténylegesen gyógyulni akar.)
4385. Vivvv (válaszként erre: 4381. - 5712acd374)
2014. júl. 15. 21:10

Szia! A leírtak alapján szerintem is pánikrohamról van szó. Keress egy jó szakembert, akivel le tudsz ásni a probléma gyökeréig és azt megszüntetni. Ez a legfontosabb a pánikbetegség kezelésében. A gyógyszerekről tudni kell, hogy csak elnyomják a tüneteket és könnyen függőséget okozhatnak. A pánikbetegséget nem gyógyítják. Én nem ajánlom, de ezt Neked kell eldöntened.


Kereshetsz esetleg olyan embereket, akik átestek már ezen vagy jelenleg is ebben a betegségben szenvednek. Sokat segít. Én is voltam pánikbeteg és nekem a környezetváltozás segített sokat, egy rakás olyan dolog mellett, amik teljesen hétköznapiak. Ezért lenne fontos egy jó szakember, aki nem gyógyszerez, hanem a lelkedet próbálja kezelni, mert a pánikbetegség lelki eredetű és csak így gyógyul. :)

4384. mc99
2014. júl. 15. 21:10

Lelki eredetű?

Mert a lélekre hatnak a gyógyszerek?

4383. 88ba0ab715 (válaszként erre: 4381. - 5712acd374)
2014. júl. 15. 21:01

Szia! Ez szerintem is pánikroham. A teljes kivizsgálás biztos hasznos lehet, de ha lelki eredetű, én pszichológushoz mennék, szerintem tud segíteni. Nekem is volt régebben pánikbetegségem, és tudom, milyen ijesztő tud lenni, de rendbe tud jönni. A pszichiátert azért nem ajánlanám, mert ő biztosan gyógyszerrel kezel, ami nagyon gyorsan segíthet, de hosszú távon rá lehet szokni. Nekem a válásom alatt volt, ami nem volt könnyű időszak, és akkor pár hónapig szedtem gyógyszert is, ami tényleg segített, ezért akkor jó döntés volt. Aztán apránként csökkentve gond nélkül le tudtam állni, de szerintem csak azért mert kis adagban rövid ideig szedtem. Késöbb jártam egy pszichológushoz és sokat segített megértenem dolgokat az életemben, vagy másként kezelni helyzeteket. A pszichológusnál tanulhatsz relaxációs technikákat, és a beszélgetések is jót tehetnek, segít, hogy jobban ráláss dolgokra az életedben. A másik nagyon fontos dolog szerintem, ha teheted, foglald el magad és menj emberek közé, a magány nem jó ilyenkor. A mozgás is jó, vagy a természetben lenni.

A lényeg, hogy nem vagy egyedül, nyugodtan írj nekem, és a fórumban is tudsz beszélgetni, többen átestek már hasonló időszakokon, van megoldás.

4382. 2883723cae (válaszként erre: 4381. - 5712acd374)
2014. júl. 15. 14:58

Szia! Igen, ez tipikus pánikbetegség. Én ugyanezeken mentem végig. Aztán kigyógyultam belőle, de egy trauma következtében pedig szorongani kezdtem. Most ezen "dolgozom", hogy ezt feldolgozzam.

Még főleg az elején nagyon sokat tudsz tenni ellene gyógyszerek nélkül is. Amikor benne vagy, nagyon nehéz elhinni, hogy semmi bajod, pedig így van. Mindez az elméd játéka. Nagyon hosszú lenne leírni, hogy mi a "lelki megoldás". Ha érdekel, nyugodtam írj privátban, szívesen megosztom Veled:). Egyébként nekem is mindig éjjel jöttek.

Addig is menj fel erre az oldalra: [link]

Gyors javulást! Ági

2014. júl. 15. 14:35

Sziasztok!


Nagyon örülök, hogy rátaláltam erre a fórumra, remélem ti tudtok nekem segíteni?

Szombat éjjel rosszul lettem, arra ébredtem, hogy szapora a pulzusom, a mellkasom feszít,meleg hőhullámok jártak végig, zsibbadt mindkét kezem lábam,majd utána fáztam és remegtem.

A férjem kihívta az ügyeletet, EKG, vérnyomás rendben, kaptam 2 szem szeduxent ennyi.

Azt mondták nem szervi eredetű, hanem lelki, de csütörtökön megyek egy teljes kivizsgálásra.

Kicsit utánaolvasgattam, és pánkibetegségről írnak ilyen tűneteket, az lenne?

Nem is tudom,most mit tegyek, nagyon meg vagyok ijedve, hogyan tovább?

4380. 2883723cae (válaszként erre: 4377. - 88ba0ab715)
2014. júl. 14. 13:18
Szia:)! Köszönöm a bátorítást! Igen, az nekem is segít, ha elterelem a figyelmem. Bár, nem mindig. Elég hullámzóan érkeznek. Mozgok is, meg étrended is változtattam már. Homeopátiával is próbálkozom, bár sokan azt mondják, az nem ér semmit. Hát, nem tudom. Még az elején vagyok, bízom benne, hogy mindez együtt segíteni fog. Sok békés napot Neked is!:)
2014. júl. 14. 10:17
leginkább saját magadra van szükség ahhoz, h meggyógyulj.
2014. júl. 14. 10:15
Sziasztok!Olvastam a hozzászólásokat, néha nekem is vannak szorongásos, depresszív idöszakaim, régebben szedtem gyógyszert is, de már egy ideje gyógyszer nélkül, lazítással, filgyelem eltereléssel, mozgással próbálkozom. Szeretnék keresni egy új pszichológust, és azt szeretném kérdezni, nem tudtok-e ajánlani valakit (esetleg priviben elküldeni). Nöhöz szeretnék járni, ha a belvárosban lenne, az is fontos lenne, de más kerületben is lehet, ha nincs nagyon messze és bkv-val megközelíthetö. Régebben jártam egy pszichológusnöhöz, de nála nem szeretném folytatni. Remélem, tudtok segíteni, elöre is köszönöm!
4377. 88ba0ab715 (válaszként erre: 4376. - 2883723cae)
2014. júl. 14. 00:21

Szia Gika25!

Átérzem a helyzeted, nekem is volt már depresszióm és szorongásaim. Hogy mi segít, igazán te érzed, de szerintem fontos lenne emberek közé menned, ha a kislányoddal vagy otthon, talán vannak a közelben más anyukák is. A másik az elfoglaltság, amikor szorongásaim voltak, az segített, ha elfoglaltam magam, vagy valakivel beszélgettem, vagy naplót írtam. A mozgás is jó lehet, ha rá tudod venni magad, meg kimenni a természetbe sétálni.

Lehet, hogy érdemes lenne egy szakemberrel is beszélned, hosszú távon segíthet.

Elég sokáig dolgozom, de ha a hoxára szeretnél írni, nyugodtan írj priviben, vagy a fórumba.

Kivánok neked kitartást, erőt és hitet!

2014. júl. 7. 19:00

Sziasztok! Szorongással küzdök egy ideje. A pánikbetegséget sikerült legyőznöm életmódváltással, de egy trauma után most igen erősen szorongani kezdtem. Most homeopátiával próbálkozom. Sajnos beköltözött a depresszió is emiatt, amit elég nehezen élek meg, mert soha nem éreztem még ilyet. Itthon vagyok a kislányommal, ez sem könnyíti meg, hogy ki tudjak kapcsolni.

Van valaki esetleg Budapesten a XI. kerület környékén, aki hasonló cipőben jár, aki szintén otthon van egyedül? Arra gondoltam, talán könnyebb lenne, ha segítenénk egymáson. Nem jobban belemélyedni, hanem kimászni:)

2014. jún. 17. 19:57
Sziasztok! Jó rég voltam már itt köztetek, most úgy gondoltam újra benézek egy ilyen témájú fórumra. 2012 januárjában kezdődtek a problémáim, akkoriban nagyon elkeseredett voltam, kétségbeesetten kerestem a megoldást. Most már kijelenthetem hogy össze sem lehet hasonlítani az akkori és a mostani életem, pedig őszinténszólva nem hittem abban, hogy valaha helyrejövök, temettem magam minden nap... Most újra boldog életet élek, babát várok, egyszerűen mesés. Ami segített, hogy találtam egy igazán jó pszichológust. Eleinte próbálkoztam mindennel, eleinte homeo bogyók, teák, természetgyógyászok, pszichológusok... rátaláltam egy nagyon kedves pszichológus hölgyre, nem magán hanem itt nálunk az sztkban tb támogatott, szóval plusz öröm, hogy ingyen gyógyulhatok. Két féle gyógyszert kaptam annó Ataraxot és Asentrát. Most már csak reggel 1 szem Asentrát szedek, de a baba miatt kezdjük csökkenteni. Annyi csodás technikát tanított nekem, hogy ma már nagyon ritka, hogy rohamom van. Persze minden indulás előtt eszembe jut hogy ajaj ki kell mennem az utcára, de simán megy minden mint a karikacsapás. Ültem már buszon is, pedig ez annó elképzelhetetlennek tűnt, főleg egyedül. :) Köszönöm hogy megoszthattam veletek az örömöm :)
4374. 099c0bed40 (válaszként erre: 4372. - Bobita78)
2014. jún. 4. 05:46

Szia!


A napi egy mg nyugtató az olyan elhanyagolhatóan kis mennyiségű hatóanyagot tartalmaz hogy akár életed végéig szedheted, egészségkárosodást biztosan nem fog okozni.

A közlekedési fóbiában nem tudok segíteni, nekem másfajta helyzetekben jön elő a szorongásom, jó 15 éve tart, sokáig kézzel-lábbal küzdöttem ellene, aztán beláttam hogy bármit teszek nem bírom legyőzni, azóta azon vagyok hogy együtt élni vele úgy hogy a stresszt kiváltó helyzetekben bírjam uralni.

Sokszor megy, máskor meg nem annyira de próbálom elfogadni és elfogadtatni magam ezzel együtt.

Ami érdekes, a mások általi elfogadás sokkal zökkenőmentesebb és könnyebb mint a magammal szembeni.

4373. andibandi7 (válaszként erre: 4372. - Bobita78)
2014. jún. 3. 10:23

Szia!

Pszichológusnál voltál? Én járok és megtanított egy pár lazítási technikára.Bár én az elején járok a betegségnek,de remélem hamar túl leszek rajta.Egyébként a bkv-ra én sem tudok felszállni,de autót vezetni minden további nélkül megy.Ott semmilyen félelem érzetem nincs.

4372. bobita78
2014. jún. 2. 10:14
Sziasztok, 36 éves vagyok, és 13 éve pánikbeteg. Rohamom már elég régen volt, de a szorongás és a beszűkült élettér az megmaradt. Nem tudom én sem utazni, vagy egyedül bemenni egy nagyobb üzletbe. Sajnos a Xanaxot 10 éve szedem napi szinten. Igaz már csökkentettem napi 2 mg-ról, 1-re. Ez is valami. Nekem is a sport segít sokat, illetve szedem a Brandenburg Neurót, amit Brandenburg Géza, gyógyul pánikbeteg fejlesztett ki. Kimondottan jót tesz. Valamint most már időnként felülök buszra, bemegyek a városba emberek közé, de egyenlőre csak kísérettel. Valami javaslat esetleg a nyugtató elhagyására van valakinek? Szívesen venném. :) Szép napot!
4371. andibandi7 (válaszként erre: 4370. - Maci37)
2014. máj. 31. 21:58
Erre én is gondoltam,köszi :)
4370. Maci37 (válaszként erre: 4369. - Andibandi7)
2014. máj. 30. 15:41
Szia! Nézesd meg magadat hormonálisan. Nincs-e pl. progeszteron hiányod? Nekem ez okozott ilyen problémát. Amióta kapok pótlást, azóta semmi ilyen bajom nincs.
2014. máj. 28. 09:31

Sziasztok!

Nekem a magas vérnyomás és szapora pulzus utáni,ájulás óta van pánikbetegségem.Kb.4 hónapja.Kivizsgáltatttam magam,hála istennek egészséges vagyok,most már az utcára is kimerek menni sőt menekülök otthonról.Autót tudok vezetni.Járok pszichológushoz aki segít,de én már szeretném ezt elfelejteni. Még nem vagyok jól,a reggeli feszültség és idegesség teljesen kiborít.A sportot is óvatosan elkezdtem.Azt mondják ennek idő kell mire helyrejövök.Dolgozni még nem tudok.Az egyik legutálatosabb dolog a világon,gyűlölöm ezt az érzést.Ha valakinek van még tippje írjon :)

2014. máj. 25. 07:06
sport,zene,tarsasagi elet,legyel elfoglalt,es legy pozitiv.
2014. ápr. 30. 08:35
Emgem mindig a sport húzott ki a traumáimból,mert az természetes úton termeli az endorfint.
❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook