Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Spórolni az ételen, de hogyan? fórum

Spórolni az ételen, de hogyan? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
55. bared (válaszként erre: 54. - Badonyimariaeva)
2009. márc. 3. 22:44
butaság...én fagyasztottam nyáron,elfogyott,és egy kiló gyalultat vettem 240ért a múltkor...de!! a főzelékhez feltét is kell((
54. badonyimariaeva (válaszként erre: 52. - Gard)
2009. márc. 3. 22:42

Ehhez még add hozzá a tejfölt,lisztet,olajat,GÁZT!

Akkor mennyibe kerül egy adag tökfőzelék?

53. gard
2009. márc. 3. 22:42
kötött tészta leves, avagy görcsleves
52. gard
2009. márc. 3. 22:40
tökfőzelék (1kg kb 400 Ft!)
51. bared
2009. márc. 3. 22:39
frankfurtileves virslivel,palacsinta
2009. márc. 3. 22:37
Köménymagos rántott leves.
49. bared
2009. márc. 3. 22:36

tejfölös krumplileves,palacsinta

hamis babgulyás

tojásleves kenyérkocka, mártogatós krumpli

káposztástészta,csontleves reszelt tésztával

48. badonyimariaeva (válaszként erre: 47. - Gard)
2009. márc. 3. 22:36
Paprikás krumpli,zacskós leves,tükör tojás.
47. gard
2009. márc. 3. 22:32
Modjaotk olyan ebédet, akár lehet egyfogásos is, ami kijön 500 Ft alatt.
46. jkiacz (válaszként erre: 44. - Gard)
2009. márc. 3. 22:28

Ez jó ötlet!

Érdekes arcot vágna ha szembesűlne a helyzettel!

Nem sok idő kellene hogy vissza adja az irányítást.

45. bared (válaszként erre: 44. - Gard)
2009. márc. 3. 22:25
nagyon helyes!! ezt én is eljátszottam, azóta kuss van:DDD
44. gard
2009. márc. 3. 22:19

Nehéz az asszony sors.

ja, a lényeget nem mondtam. Férjem közli velem ma, hogy múlt hónapban nem nagyon sikerült a kaján spórolni, jobban kell. Elkapott a harci ideg (igyekeztem zsíros és vajas kenyér között választani a saját "menüm" összeállításánál, hogy a gyerekeimnek minél többet tudjak adni, és lehetőleg ne vegyenek észre semmit a nehéz időkből) Azon gondolkozom, hogy átadom ebben a hónapban a lehetőséget a bizonyításra:-)))))

43. Alexa77 (válaszként erre: 42. - Gard)
2009. márc. 3. 22:12
:-)))
42. gard
2009. márc. 3. 22:10

Mi szeretjük a kacsát.

Hát történt, hogy egy újságba láttam decemberben, hogy leértékelték. Na kaptunk az alkalmon vettünk vagy tizet, igaz utána mást a fagyasztómba nem tudtam bepakolni, de VOLT KACSÁNK!!! Most hétvégén sütöttem meg az utolsót, de már annyira nem szeretem a kacsát

41. gard
2009. márc. 3. 22:06
A gyerkőceim viszont szeretnek!!!!!!!!!!!:-))))))
40. bared
2009. márc. 3. 22:05
:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
39. gard
2009. márc. 3. 22:05
Valamelyik kórháztól, amelynek van konyhája meg kéne szerezni az egy havi menüjét. Azok tudnak spórolni.
38. bared (válaszként erre: 37. - Gard)
2009. márc. 3. 22:03
mi évek óta ezt csináljuk, hidd el, és bevált...én sme szeretek vásárolni, és a sztereotipiákkal ellentétben, szerintme sok nő így van vele...
37. gard (válaszként erre: 32. - Alexa77)
2009. márc. 3. 22:00

Itt a spórolás lényege!!

Annyira megutáltam boltba járni (a kasszánál való rossz élmények miatt), hogy valóban csökkentem a vásárlások gyakoriságát. Nő létemre nem szeretek vásárolni, ez van sajna. Én is csinálok egy nagy lélegzetvételű listát a kb. egy havi fogyasztani kívánt ételekkel, egyébb termékekkel együtt, és fizetéskor megyek a boltba. Utána max. egy héten max egyszer vagyok hajlandó elmenni, hacsak valami nem sos.

A házi tejet imádom, középiskolában az ilyen jellegű gyakorlataim alkalmával megszerettem. A házi sajt viszont marha drága, arra nem futi.

36. bared (válaszként erre: 30. - Gard)
2009. márc. 3. 21:58
összes olcsó plusz kenyér))
2009. márc. 3. 21:57
A csicseriborsó olcsó és sok finomat lehet belőle csinálni.
34. jkiacz (válaszként erre: 28. - Bared)
2009. márc. 3. 21:56

Küldj emailt és oda továbbítom!

Milyen ételek érdekelnek?

Holnapra összeállítom!

33. gard (válaszként erre: 29. - Margareta51)
2009. márc. 3. 21:55
Sajnos téli elrakásokban, azaz befőtt, lekvár és savanyúság terén nem vagyok jártas, de nagyon szívesen megtanulnám. Bár úgy látom előbb utóbb sajna rá leszek kényszerülve.
2009. márc. 3. 21:54

Az a baj, hogy aki a kérdést feltette, az azt mondta, nem vásárol műnyavalyákat, amit teljességgel meg is értek. Én se vagyok hajlandó bármit megvenni azért, mert olcsó. Szerencsés helyzetben vagyok, vidéken élünk. Tojást, húsfélét tanyasit veszek, olyan helyről, amit ismerek és ahol az eladóban megbízom.

Nem tudom, hozzá tudsz-e jutni, illetve egyáltalán szereted-e a rendes tehéntejet. Mert olcsóbb, mint a bolti, de megvan a tejfölöd is, tejszíned, ahol pedig tejet vesz az ember, ott gyakran isteni finom túrót és sajtot is csinálnak. Ez sem drágább, mint a bolti, csak sokkal egészségesebb és jobb.

Hússal úgy szoktam spórolni - szerencsére nem vagyunk nagyon húsosak - hogy pl. a rizsses húsba kevesebb húst, több rizst teszek, jobban is szeretjük így. A fasírozottba több zsemlét áztatok. Lehet csinálni zöldségfasírtot, isteni és sokkal olcsóbb. a zöldségeket (mindenfélét, sáragarépától a borsóig, paradicsomig, stb.) ledarálsz, ugyanúgy készíted, mint a húsos fasírozottat, tartármártással a legjobb!

Bár a tojás sem olcsó, de azért kevesebbe kerül, mint a hús és a tojáspörkölt isteni finom tud lenni. Ha van rá lehetőség, mint ahogy előttem is írták, érdemes a kertben megtermelni ezt-azt.

Süthetsz lángost, laktató és finom! Bolondítsd meg zöldséges szósszal, úgy még különleges is.

Szoktam zöldségekből "mártogatóst" készíteni. Főleg a sárgarépa a kedvenc, de légy kreatív. Felvágod hosszú, vékony csíkokra, tejfölbe keversz összezúzott fokhagymát, kis sót, borsot, vagy ízlés szerint szinte bármit, ebbe a szószba mártogatod a zöldséget... Finomabb és egészségesebb, mint mondjuk a chips.

Vásárlással kapcsolatban úgy vagyok, hogy ha gyakrabban megyek boltba, többet költök... Ezért aztán fizukor átgondolom, mi kell a hónap folyamán és egyszerre megveszek mindent,ami eltartható. Csak a tejet-kenyeret kell pár naponta venni. Így kevesebb megy el, mint ha elaprózom. Biztos azért, mert az ember hajlamos - vagy legalábbis én az vagyok - többet költeni, ha már ott vagyok a boltban és meglátom.

31. Sena
2009. márc. 3. 21:52

Én is igyekszem olcsón főzni. Hetente 1-2 alkalommal van húsos étel, általában hétvégén. Hétköznap meg főzelék (feltét nélkül, mert így szeretjük), tésztafélék, krumplis ételek. Nem használok olivaolajat, szerintem a napraforgó is jó. A trappista sajtot nagyon szeretjük, de akkor veszünk amikor akciós. Akciós tejből mi is megveszünk 1 kartonnal, néha 2-vel.

A "mindenhova bemegyek vásárolni" elv csak akkor jó ha útbaesnek ezek az üzletek, mert nálunk pl hiába akciós az Intersp-ban a tej, az van a legmesszebb és mire kimegyünk elment a benzinre amit megspóroltam volna.

Innivalókon is sokat lehet spórolni, én pl majdnem mindig csapvizet iszom. Persze nem mindenhol jó a víz, de nálunk finom.

30. gard (válaszként erre: 25. - Bared)
2009. márc. 3. 21:52

Lemaradtam!!!!:-)))


Milyen receptet????


Ja, már 22.00 óra. Lassú vagyok. Bocsi

29. margareta51 (válaszként erre: 1. - Gard)
2009. márc. 3. 21:51
Eloszor is attol fugg hany szemelyre kell fozni es pretenciosok /valogatosak/az etelre.Ugy gondold el en nyaron 8-10 szemelyre fozok elso es masodik fogast.En eszak erdelyben lakom es toletek veszem az elelmiszer nagy reszet mivel nalunk sokkal dragabb.Egy hete vasaroltam a M uzlet lancnal csirke hatat es fart egybe nagyon olcso volt,egy csomagot haromba osztottam.Egy adagbol csinaltam huslevest,a husokat leszedtem es egy ludast csinaltam/4 szemely rendesen megebedelt/es meg van ketszere amit fozzek.Igaz mi hust nem hussal eszunk.Nem tudomazt se Te kertes hazban laksz mert akkor sok mindent nyaron tudsz elrakni telire.
28. bared (válaszként erre: 26. - Jkiacz)
2009. márc. 3. 21:51
én is kérem szépen))
27. gard
2009. márc. 3. 21:49

Pontosítok!


Olcsó, finom ételek a gazdasági válság idelyén.


Jó?:-)))

A durum tésztából készült ételtől nem leszek hamar éhes, és még olcsóbb is.

26. jkiacz (válaszként erre: 23. - Gard)
2009. márc. 3. 21:49

Ha gondolod tudok átküldeni egy párat!

Add meg az emailcímet privibe!

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook