Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Spórolni az ételen, de hogyan? fórum

Spórolni az ételen, de hogyan? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
2009. márc. 10. 13:53
Jó vastag pulykanyakból, jól bezöldségelt levest főzök, a nyak vastag részéről leszedem a húst, ebből pár répa hozzáadásával és pár kanál levessel rizseshúst csinálok, mi nagyon szeretjük, olyan mint a ludaskása, a levestől egész különleges jó íze van. Ha ki tudsz udvarolni a hentestől egy jó nagy marha ritkacsontot, és elég sokáig főzöd, isteni leves lesz belőle, máj, vagy grízgombóccal finom. Ha kerül bele fél kg marhahús, akkor leves után vadasmártást csinálok hozzá, zsemlegombóccal, 4 embernek bőven elég. Én imádom a kelkáposztát, 20 dkg darálthúst jó nagy fej hagymával pörköltnek megfőzök, 10 dkg rizst előfőzve hozzákeverek, az előfőzőtt kellel rétegezem, kevés tejföllel locsolom, összesütöm.
2009. márc. 10. 11:17

Mai menü:

Húsleves eperlevéllel

Hamis ludaskása


Kb 800 ft-ból kijön.


A fél kiló sertéscombot felkockázom és felteszem főzni mintha húslevest főznék.Teszek bele sót-borsot egy hagymást,babérlevelet majd lehabozom ha felforrt és bele teszem a kockára vágott zöldséget.Puhára főzöm majd kiszedem a léből a húst meg a zöldséget a levet leszűröm,kettészedem egyik része leves lesz,másik részével puhára párolom a rizst,majd amikor puha belekeverem a zöldséget és a húst.:)

tehát mi kellett hozzá?

fél kg sertéscomb: 450ft.

répa-gyökér-zeller(2-2-negyed):170 ft

rizs fél kg: 130

fűszerek-hagyma-eperlevél:80 ft


Kijön belőle ma és holnap vacsi két személyre :)

143. Marleine (válaszként erre: 121. - 3a92f8d690)
2009. márc. 8. 23:10
Ez a tuti diéta receptje én már 6 kilót fogytam vele:D
142. porcellán (válaszként erre: 103. - Sena)
2009. márc. 7. 21:56

Tojáskrém:

Mi reggelinek nagyon szeretjük.

Kb. 5-6 főtt tojás, 2 kanál margarin vagy vaj,1 kanál mustár, 1 fej vöröshagyma reszelve, vagy nagyon apróra vágva. Ezt az egészet jó alaposan kikeverni (robotgéppel a legegyszerűbb bár én régen villával csináltam)Só, bors ízlés szerint és még szárított petrezselyemlevéllel is lehet turbózni. Kenyérre kenve finom szendvicskrém.

141. Sena (válaszként erre: 137. - Franc22)
2009. márc. 5. 21:32
Ez anyuéknál tócsi, bár az csak krupli+liszt. Nálunk meg berét: krumpli, liszt, tojás, tejföl. Sok neve van (hamis fasírtot még nem hallottam) és sokféleképpen készítik. És finom! :)
2009. márc. 5. 21:25

Egyik kedvenc és finom vacsora ételem az alábbi.


A burgonyát hasábburgonyának elkészítem. Egy megfelelő nagyságú tepsit kizsírozok nem sokat rakok bele /vagy kiolajozok/ és beleteszem a burgonyát,megsózom és kb 1 óra alatt pirosra sütöm, igaz időnként egy kicsit megkavarom.

Mikor már szép színe van teszek rá egy tejfelt.

Nekem ez mennyei.

Igaz imádok a burgonyát.

2009. márc. 5. 21:21

Sáfár Anikó receptje


Tarhonyás, burgonyás tejfölös kolbászleves


Egy nagy fej vöröshagymát megdinsztelek /feltétlen csak zsírral készül/, ráöntök egy bögre tarhonyát és öt hat nagyobb, kockára vágott burgonyát. Teszek hozzá egy kiskanál pirospaprikát és jól összekeverem.

Felöntöm vízzel és megfőzöm.

Ahogy a krumpli puhulni kezd, kolbászt karikázok rá és a tejföllel behabarom.

Ha nem teszel rá tejfelt úgy is jó. Van aki kolbász nélkül készíti.

138. debóra (válaszként erre: 137. - Franc22)
2009. márc. 5. 16:18
Igen kétféle neve van
137. Franc22 (válaszként erre: 135. - Debóra)
2009. márc. 5. 16:17
ezt én tocsninak ismerem
136. bared
2009. márc. 5. 16:12

Kelkáposztás darált hús

Hozzávalók 4 személyre: 1 fej vöröshagyma, 60 dkg kelkáposzta, 2 ek olaj, 40 dkg darált hús, 2 dl hús- vagy zöldségleves kockából, 5 dkg reszelt sajt


A hagymát meghámozzuk felaprítjuk. A káposztát megtisztítjuk, a levelek vastag erét kivágjuk, a többit csíkokra vágjuk.


Az olajat nagyobb, bevonatos edényben felforrósítjuk, és morzsásra pirítjuk benne a darált húst. Hozzáadjuk a hagymát, és együtt pirítjuk még pár percig. Sózzuk, borsozzuk.

Belekeverjük a kelkáposztát, ráöntjük a zöldséglevest, felforraljuk és lefedve kb. 5 percig főzzük. Sóval, borssal ízesítjük.

Végül beleszórjuk a reszelt sajtot, és összeforraljuk. Bagettel vagy párolt rizzsel körítve kínáljuk.


Most találtam,olcsónak, és kiadósnak tűnik..

135. debóra (válaszként erre: 133. - Sena)
2009. márc. 5. 16:01

Megpucolod a krumplikat, lereszeled apró reszelőn, megfűszerezed: fokhagyma, vegeta, bors, tojás /l-2/

Annyi lisztet teszel bele, hogy olyan nokedlis állaga legyen. Forró olajban kisütöd, evőkanállal kiszaggatva. Nagyon finom és olcsó

134. megryan
2009. márc. 5. 15:57

Nekem is vannak hó végi olcsó ételek:

- tejberizs

- tejbegríz

- rizskoch

- rántani nem csak drága dolgokat lehet (hús, hal, sajt), hanem hagymakarikát, párizsit, virslit, almát is. Ezek feltétnek is jók, vagy rizzsel, tepsis krumplival.

133. Sena
2009. márc. 5. 15:55
Milyen az a hamisfasírt?
132. debóra (válaszként erre: 117. - Gard)
2009. márc. 5. 15:46

Pl. régen főztek nagyanyáink, legalábbis az enyém: ganca, ami krumpliból, és lisztből áll, olyan tésztaféle, de nagyon finom. Sztrapacska, zsemlegombóc levessel, paradicsomleves, burgonyaleves, burgonyafőzelék, hamisfasirt és ehhez hasonló könnyű, finom és olcsó ételek.

Sokat én is megtanultam ezek közül és finomak.

2009. márc. 5. 15:40
Én sokszor felszeletelek kb 2 kg krumplit, vegetával ízesítem, és pici olajon, tepsiben ropogósra sütöm. Fél liter tejfölbe belevágok egy fél fej vöröshagymát, pici borsot, vegetát adok hozzá, és ezzel tálalom a tepsiben sült krumplit. Mi nagyon szeretjük, kevés vele a munka, és sztem belefér az 500Ft-os határba.
130. Sena
2009. márc. 5. 15:37
Csirke tartás? :s Irtózom tőlük, pedig falusi vagyok születésem óta. És biztos hogy nem vágnám le, képtelen lennék rá.
129. Sena
2009. márc. 5. 15:34
Mi nem művelünk kertet, egyrészt mert nem valami jó minőségű itt a föld, másrészt rengeteg idő a kertgondozás. Amikor dolgoztam reggeltől délután 4-ig, 5-kor értem haza, akkor főztem másnapra ebédet, mosogattam stb. Nem tudtam volna kimenni kertészkedni. A hétvége meg azzal telt hogy főzés, mosás, takarítás, minden amire hétköznap nem volt idő. Most meg kisgyerek mellett, hamarosan 2 mellett, örülök ha leülhetek 5 percre.
128. Alexa77 (válaszként erre: 127. - Bared)
2009. márc. 5. 15:23
Ebben teljesen egyetértünk!:-)
127. bared (válaszként erre: 126. - Alexa77)
2009. márc. 5. 12:49
igen, tudom, mindennek van hátulütője(( a víz biztosan ilyen, habár sokan fúratnak kutat, és akkor nem okoz gondot... félreértés ne essék, nem bántásnak szántam!! de anyóséknak is van kertjük, anyámnak is, amit tudnak, hoznak onnan, de azért nem mindegy, hogy csinálsz otthon paradicsomlevet 50 litert, vagy 2 kiskanyálnyi paradicsomkonzervért adsz annyit, amiből megvan 1.5 liter otthoni((
126. Alexa77 (válaszként erre: 125. - Jkiacz)
2009. márc. 5. 06:46
Ezzel teljesen egyetértek, magam is úgy voltam vele sokáig, hogy még csak nem is feltétlenül olcsóbb a kertet művelni - főleg, ha vezetékes víz van, horribilis összeg a locsolás, az idő is pénz, ki ér rá a mai világban, stb. - és azt gondoltam, megveszem a boltban, ami kell. Aztán egyszer 12 tengerimalacom halt meg az almától (mérgezés!) amit a boltban vettem. Ekkor döbbentem rá, hogy az ember csak akkor lehet biztos abban, mit eszik, ha maga termelte. Vagy legalábbis nagyon jól ismert helyről van. Ezért pl. egyelőre nem szándékozom tehenet tartani, bár a lovak mellett simán elférne, a kajája is kikerülne, gyakorlatilag semmibe nem kerülne tartani. Viszont egyelőre nem sok húzásom van tehenet fejni. Persze ha tovább süllyed az ország gazdaságilag, még lehet, hogy rákényszerülök.:-( Örülök, hogy megvan a lehetőségem, hogy bármi lesz is, tuti nem hal éhen a családom. Van föld, megterem mindenféle, még traktor is van a műveléshez, ha kell, de ha nincs hozzá gázolaj, hát van ló (azért remélem, sose jutunk odáig, hogy erre kelljen fanyalodni), vannak gyümölcsfák, most is ültetünk jó párat... Amiért fontos számomra, az, hogy legalább teljesen biztosan jó minőségű, vegyszermentes zöldséget-gyümölcsöt, kapirgáláson felnőtt tanyasi csirkét, jó minőségű takarmánnyal nevelt mangalica- és marhahúst adok a gyerekemnek, sőt, ha minden jól megy, a kis tavacskában még a tavaly betelepített harcsák is felnőnek, a párom meg nagyon szeret horgászni.... Ezzel pénzt is spórol az ember, de számomra most legfontosabb, hogy nem génkezelt tojást eszünk.... Sőt, van az egyik szomszédban kecske, ha Rékám már nem szopik, hozzá tudok jutni számára kecsketejhez és sajthoz is.
125. jkiacz (válaszként erre: 124. - Bared)
2009. márc. 4. 23:17

Nem mindig olyan könnyű,hidd el nekem!

Édesanyáméknak is kertesházuk van Dunakeszin.Ha valaki pesten dolgozik reggel 7-től-délután 16-ig és mire hazaér vonattal és bevásárlással együtt van 18 óra is! Utána még a kertbe kimenni elég fárasztó.Hétvégén megoldható de az embernek szüksége van egy kis pihenésre. Nekik egy 250 négyszögöles telek van.Azt bevetni és utána gondozni nagyon nehéz! Szoktak ők is paradicsomot ,paprikát babot ,borsót stb ültetni és tényleg jó amikor télen csak a fagyasztóból előveszik.Csak sokba kerül mostanában a víz is. Dunakeszin sajna azt is megszabták,hogy milyen állatokat lehet tartani. Jó a régi időre visszagondolni amikor még apu élt és kicsi voltam,volt nyúl, csirke, malac.Tele volt a kert gyümölcsfával és különböző zöldségekkel.Az a baj hogy ebben a rohanó világban már nagyon nehéz kertet művelni és állatokat nevelni!Ezért értem meg egy- két fórumozó véleményét.

124. bared (válaszként erre: 117. - Gard)
2009. márc. 4. 21:47
csak azt felejted el,hogy akkor nem panelben laktak az emberek, ahol nem terem semmi,és nem lehet bállatot tartani,hanem a piskótához pl. behoztad a tyúk alól a tojást, a malomból elhoztátok a liszteteket, és sorolhatnám!! Ahhoz, hogy főzni tudjanak, sokszor el sem kellett hagyni a portát...ezért nem értek meg sok embert,aki befüvesíti az udvarát,kertjét....micsoda pazarlás!!!
123. 40163fd81d (válaszként erre: 122. - Gard)
2009. márc. 4. 21:43
Inkább az éhezés ,mint a puliszka?:)))
122. gard
2009. márc. 4. 21:38
A gazdasági válság közepén már éhezni is fogok.........Látom szomorú sorsomat:-(((
2009. márc. 4. 21:35
spóroljunk úgy hogy nem eszünk:-)))
120. 40163fd81d (válaszként erre: 119. - Gard)
2009. márc. 4. 21:35
Kukorica kása tulajdonképpen,tehát sós vízben a kukoricadara megfőzve.
119. gard (válaszként erre: 118. - 40163fd81d)
2009. márc. 4. 21:31

Az valami kukoricás étel?


A svájci frank 211 Ft!!!!!!!!!!!!!!!!!

118. 40163fd81d (válaszként erre: 117. - Gard)
2009. márc. 4. 21:27

Puliszka:))


Szokták még forrón tejjel nyakonönteni,vagy kiolvasztott szalonna katonákkal meglocsolni.

117. gard
2009. márc. 4. 20:48

Nagyanyáinknak annak idelyén nem volt lehetőségük a "bőségre", hiszen nem volt termékválaszték (10000 féle felvágott, margarin,stb.)

Emlékeztek még, hogy ők mit főztek? Azok szerintem olcsók voltak, na és persze szerintem egészségesebbek.

Tudtok recepteket is?

116. gard
2009. márc. 4. 20:42
Én is amúgy magamnak akarom tartani, hús, tojás.
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook