Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Spórolni az ételen, de hogyan? fórum

Spórolni az ételen, de hogyan? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
25. bared (válaszként erre: 21. - Gard)
2009. márc. 3. 21:47
100???kérem a receptet!!!))
24. bared (válaszként erre: 19. - Gard)
2009. márc. 3. 21:47
a tészta nem túl jó választás, mert hamar kiürül, és éhesek lesznek...hirtelen emeli a vércukorszintet, és gyorsan vissza is esik(( inkább tartalmasabbakat csinálj..pl disznóhúsból gulyáslevest, jó sűrűre...kenyérrel nagyon laktató...hozzá pl palacsinta...és az édesség is letudva... nagyon jó és olcsó egytálételek vannak a neten is
23. gard (válaszként erre: 20. - Jkiacz)
2009. márc. 3. 21:46

Ilyen receptgyűjtemény nekem is jó lenne!!!!!!!!!

Olcsó, finom ételek címmel. Jó nem?:-))))

22. jkiacz (válaszként erre: 18. - Bared)
2009. márc. 3. 21:46

Ilyen is van! Nem találkoztam még ilyennel!

Hol vetted?

21. gard
2009. márc. 3. 21:45
Ja, amúgy ha házi kenyeret sütök, akkor 1 kg. kb. 100 Ft-ba kerül. Azért már ez is spórolás. Az ablakomban meg nő a paradicsom palánta, amit vetettem, a kelkáposzta, talán nem halunk éhen:-)))
20. jkiacz (válaszként erre: 19. - Gard)
2009. márc. 3. 21:45

Próbáljál meg saját márkát venni a boltokban.Azok is jók szoktak lenni!

Én is gyűjtöm a recepteket amihez nem kell sok hozzávaló vagy más de ugyanolyan élelmiszerből meg tudom oldani!

19. gard
2009. márc. 3. 21:42
Ez úgy látom nem is olyan egyszerű, mint gondoltam. Mármint a spórolás. Múlt hónapban megpróbáltam, sokszor ettünk tészta ételeket, krumplit, lángost, stb., de nagyon hiányzott a csoki, a túrórudi, a gyümölcs, zöldség, A gyerekeim meg mégjobban hiányolták mindezeket. Fájt a szívem.
18. bared (válaszként erre: 16. - 95897bc429)
2009. márc. 3. 21:39
köszi, amúltkori 109es akcióban megvásárolt 36 dobozból 23ban túrósra romlott volt a tej, azt inkább kihagynám(((
17. bared (válaszként erre: 15. - 95897bc429)
2009. márc. 3. 21:38
nálunk semmi nem vész kárba! mindne elfogy másnap, esetleg harmadnap is... ami nem, azt lefagyasztom, és ha többféle összegyűlik, vagy messziről jövünk haza, kiolvasztjuk, és mindeneki megeszi ami épp jobban tetszik neki
16. 95897bc429 (válaszként erre: 13. - Bared)
2009. márc. 3. 21:33
Várhattál volna, mert a Tes.ba, meg a 1,5-ös lesz 107 ft-ért péntektől.
2009. márc. 3. 21:30

Sokat lehet spórolni, ha nem a megszokás alapján főzől. Oda kel figyelni amennyiségeke.

Ezt úgy értem, hogy meg kell pont annyit főzni ami elfogy ebédre.

Nálunk is az a baj, hogy ha marad egy adag már senki em eszi meg m ásnap, mert van friss és más ebéd.

Nekem is újra kell tanulnom főzni.

És sokat lehet spórlni az ebéden, ha mindig van leves. Mert eszel egy tányér levest, utána már kevesebb főétel fér a pocakba. És a levesek nme drágák. Jó kis köménymagos leves, vagy kruplileves, paradicsomleves. Vagy úgy főzni sertéspörit, hogy másnap hamis gulyást lehet a maradékból főzni, valmi fini kelt tésztával (bukta, kakóscsiga, stb.)

Nálam ezek jöttek be!

14. Petra 24 (válaszként erre: 13. - Bared)
2009. márc. 3. 21:30
arra a tejre én is ráfutottam. Én mindig nézem ezeket a szórólapokat, nekem eddig bejött. Már a férjemet is rávettem, ő is figyeli hol mi az olcsóbb. Hát akkor minden jót neked!
13. bared (válaszként erre: 6. - Petra 24)
2009. márc. 3. 21:29
igen, én is ezt a szisztémát folytatom... most pl 149ért van 2.8as tej a spárban, jó októberig, vettem pár kartonnal...hosszútávon sokkal olcsóbban jövök ki...mindenből igyekszem nagy kiszerelést venni mikor olcsó amúgyis
12. e71af41436 (válaszként erre: 10. - Bared)
2009. márc. 3. 21:28
jaaa,ezen már túl vagyunk :) ez a fórum címe :)))
11. jkiacz
2009. márc. 3. 21:28

Szia!


Én elsősorban az árakat figyelem! Mindig megnézem hogy ugyan az a termék hol olcsóbb!

Szerintem nem mindig a legdrágább a legjobb minőség! Szoktam új termékeket kipróbálni ami jóval olcsóbb.Lildl-ben jó termékek vannak.

Amin a héten meglepődtem,kimentem a piacra Újpalotán és jól körülnéztem.Van egy kis pékség aholtejtermékeket is árulnak. 130 ft volt a nagypoharas tejfől máshol 200 ft felűl,vagy a negyed kg túró 130 ft volt.Nekem is kikerekedett a szemem.Hozzáteszem nem járt közel a lejárathoz,és nem rossz minőség volt.

Nyitott szemmel kell járni .Én élvezem.

10. bared (válaszként erre: 8. - E71af41436)
2009. márc. 3. 21:27
ha ebben nincsen rezsi, akkor igen
9. bared (válaszként erre: 5. - One85)
2009. márc. 3. 21:27
igen, én is erre utaltam az első kommentemben....
2009. márc. 3. 21:27

Szerintetek belehet osztani havi 40000ft-ot gyerek, étel, stb re?


ezen a fórumon sok ötlet volt :)

2009. márc. 3. 21:26
szabás varrás fórum ha érdekel!
2009. márc. 3. 21:26

Szia!


Én mindig újságozom. Kapunk egy csomó szórólapot, gyorsan összeírom, hol mi az olcsóbb. Ott, és azt veszem, ahol ami olcsóbb. Lehet nem sok marad meg, de azért marad. Van ahol sokkal drágább az a termék, ami nekem kell.


Ha pedig van kertetek, mindenképpen érdemes a vetegetésre és a kerti növények gondozására időt szánni, mert nagyon sokminden kikerül a konyhakertből.

2009. márc. 3. 21:25
Hidd el a boltokon is nagyon sok múlik !Egy szinte ugyan azon kosár tartalom aT-nél 28000 pár forint míg a P-nél 19000 pár forint!Na ?
4. bared (válaszként erre: 3. - One85)
2009. márc. 3. 21:24
én is magam sütöm a kenyeret, és árammal együtt a kilós rozskenyér kijön 240 ft-ból...annyiból itt már fehéret sem veszel...
2009. márc. 3. 21:22

Szerintem attól ,hogy saját magad sütöd a kenyeret nem marad több a pénztárcádba sőt!!Inkább azt válogasd meg hova mész vásárolni!Tudnék egy élelmiszer diszkontot ajánlani!Amúgy nem tudom hogy nálatok van -e ilyen mert nem tudom hol városba?laksz.

Nagy kérdés az is mit szoktál enni!

2. bared (válaszként erre: 1. - Gard)
2009. márc. 3. 21:21
nem feltétlen az ételeken, csak a hozzávalókon is lehet, hogy elég változtatni...pl ráma margarin helyett vegyél saját márkásat..ugyanez a sajtokkal, és minden mással...súlyos ezrek maradnak meg...ha viszont eddig is ezt használtad, akkor csak a lemondás marad((( pl többször van krumplistészta, a húsleves csontból készül, egyebek...sokan fognak próbálkozni a főzelék szöveggel, de vigyázz!! becsapós, mert hús, vagy tojás feltét kell mellé, ami szintén drága((
1. gard
2009. márc. 3. 21:18
Segítsetek. Most először érzem a családom költségvetéséne azt, hogy kevesebb pénzünk van. Eddig úgy jártam boltba, hogy ami kellett megvettem. Most előbb megnézem mennyi pénzem van, és azt veszem ami kitelik. Mit kéne ahhoz főzni, hogy kevés pénzből is megússz egy hónapot? A minőséghez azért ragaszkodom. Saját magam sütöm a kenyeret, nem veszek műmutyákat stb. Mit főzzek, hogy több maradjon a pénztárcámban?
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook