Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Spirituális Kávéház fórum

Spirituális Kávéház (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯
2018. szept. 15. 23:27

Szeptemberben a Hold 95%-a a Halakban lesz (megint), de amígra eléri a 100%-ot, már a Kosban fog járni.


Kábé 4 órával a telihold előtt vált csillagjegyet.


Szeptember 25-én, kedden lesz telihold.


Jövőhét utáni héten.

1156. Cymbelyne
2018. szept. 2. 21:07
Most is tök jó a levegő, jó energiák vannak. Úgy látszik, hogy ebben a hónapban csak a telihold nem jött be. És mindig csak este lesz ilyen jó, napközben olyan nyomott minden. Meg így volt ez a nyárral is. Év közben nagyon jó volt, főleg januárban és februárban, de azért tavasszal se volt rossz a hangulat. A nyár elég pocsék volt, hétköznapias, pedig a nyárnak pont nem ilyennek kéne lennie. Most meg jön az ősz és megint kezd visszatérni az a jó légkör, ami télen is volt. Úgy látszik, ehhez az évhez a tél passzol és a sötétség. Azért remélem, nem fogja elszúrni a sok eső az indián nyarat, mert a kedvenc időszakom, szinte ezt várom egész évben. Úgy várom, mint a karácsonyt.
1155. Cymbelyne (válaszként erre: 1154. - VersEmber)
2018. aug. 28. 21:57
Szerinted mit akartam mondani? Érzem, hogy az. Amikor a szeretet van jelen, akkor én is megváltozok, mintha elvágták volna a hétköznapok nyűgjeit, meg mindent, ami eddig nyomasztott. Régen sose éltem át ehhez hasonlót, úgyhogy felér egy megváltással.
1154. VersEmber (válaszként erre: 1153. - Cymbelyne)
2018. aug. 28. 15:52

Te nem ez akartad mondani.

Azt mond, amit gondolsz!

1153. Cymbelyne (válaszként erre: 1152. - VersEmber)
2018. aug. 28. 15:50
Inkább érzem. Most már. Régen csak szedtem.
1152. VersEmber (válaszként erre: 1151. - Cymbelyne)
2018. aug. 28. 15:39

Wow!!!!!!!!!!!

A szeretet fény.

Ezt honnan szedted?

1151. Cymbelyne (válaszként erre: 1150. - VersEmber)
2018. aug. 28. 15:35
De aztán ki tudja, hogy a szeretet hova vezérel. Ha a szeretet fény, akkor egyre több mindent fogok látni.
1150. VersEmber (válaszként erre: 1149. - Cymbelyne)
2018. aug. 28. 15:09

Azért vagyunk itt, hogy mindig a szeretet döntsön bennünk.

Milliószor más érzelem dönt, és ezek az Élet játékai.

---

Tedd a kezed a nyakad alá a szegycsontodra!

És mond azt: ÉN VAGYOK.

A legerősebb imádságot mondod el ezzel.

Önmagad létét ezzel erősíted meg a legjobban.

1149. Cymbelyne (válaszként erre: 1148. - VersEmber)
2018. aug. 28. 14:59
Akkor miért vagyunk itt? Csak a karma ledolgozása miatt?
1148. VersEmber (válaszként erre: 1147. - Cymbelyne)
2018. aug. 28. 14:35

Igen, valami sejtésed lehet legfeljebb. Ebben igazad van.

Azért nem jövünk rá a teljes igazságra, mert nem azért vagyunk itt.

1147. Cymbelyne (válaszként erre: 1146. - VersEmber)
2018. aug. 28. 14:32
Miért ne jöhetnék rá ebben az életemben? Még ha nem is a teljes igazságra, de legalább valami sejtésem lehet.
1146. VersEmber (válaszként erre: 1145. - Cymbelyne)
2018. aug. 28. 14:27

Nem, ebben az életben nem jössz rá.

Majd csak odaát.

1145. Cymbelyne (válaszként erre: 1144. - VersEmber)
2018. aug. 28. 14:00
De utólag nem vagyunk tudatában, hogy miért választottuk ezt és hogy miért pont most vagyunk itt, miért nem 100 évvel ezelőtt születtünk le ide. Engem érdekel, hogy mi járt a fejemben, amikor ezt az utat választottam. Egyszer majd csak rájövök.
1144. VersEmber (válaszként erre: 1139. - D7ba7bf7ff)
2018. aug. 27. 17:24

Elolvastam még egyszer.

-------

Ember vagy az ember bolygón.

Ezt választottad.

Akkor miért hőbörögsz, hogy szinte "nem emberek" is élnek itt?

Ismétlem:

Ezt választottad.

1143. Cymbelyne (válaszként erre: 1132. - D7ba7bf7ff)
2018. aug. 26. 21:45
A hét közepén valamelyik nap azt éreztem, hogy nagyon jó a légkör, mintha minden megtelt volna jó kedvvel, mellette nyugalom is volt. Most is lehet érezni, de ez nem olyan erős. Vagy csak én vagyok túl zaklatott.
1142. Zizisicc (válaszként erre: 1128. - D7ba7bf7ff)
2018. aug. 26. 16:43
Ez így van. De idáig el kell jutni.
1141. VersEmber (válaszként erre: 1140. - D7ba7bf7ff)
2018. aug. 26. 15:29

"A szavak csak körbeírják ezt a tudást."

A szavak lineáris világunk kapcsolati eszköze.

Mivel szavakkal, beszéddel, írással kommunikálunk úgy 80%-ban, ezért a SZÓ az hatalom.

(Lásd Trump mivel nyert..., mivel lett a földi világ ura...)

1140. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 1136. - D7ba7bf7ff)
2018. aug. 26. 01:33

Nem muszáj megvilágosodni ahhoz, hogy ezekkel a fogalmakkal tisztában legyünk. A tudás, mint esszencia alapjában megvan, ha valaki fogékony rá!


A szavak csak körbeírják ezt a tudást.

1139. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 1137. - VersEmber)
2018. aug. 26. 01:31

Hát ez az!!! Ki a farkot érdekel ez???


Talán velem van a baj, hogy már a kiságyban tudtam sok mindenre a választ, pörögtek a képek, az élet értelme és maga az életérzés, ami szavakkal KIFEJEZHETETLEN!!!


De ez sem igaz!! Mert azért szavakkal ki lehet fejezni (amit az imént tettem), de ezek csak SZAVAK!!!


Más dolog ÉLNI, ÁTÉLNI.


Van egy kis gond!


Aki egyszer ezt átélte és elveszítette, az soha nem fogja túltenni magát rajta és mindig keresni fogja.


Olyan ez, mint a HKÉ-t átélők köre, akik mihelyst visszajöttek a Földre, a testükbe, mindent elkövetnek, hogy újra visszajussanak oda, abba a Fénnyel teli állapotba.


Hát csak ennyi a különbség, és ha valamire büszke vagyok, akkor erre mindenképpen, mert ez egy ajándék, hogy átélhettem, és az embereknek fingjuk nincs róla, hogy miről beszélek.


Azt hiszik hogy üres szavak, meg megvagyok gárgyulva.


Ha ez nem lenne, én sem foglalkoznék ezzel, egyszerűen nem motiválna, de nekem ez egy születésemtől belém kódolt igény és tapasztalat.


Ki a farkot érdekel ez????


LEGALÁBB ENGEM!!!


Ezért már önmagában öröm, ha magamnak írhatok.

Magányos foglalkozás vagy sem?? Már nem érdekel.


És ha az ördög röhög is a markában, hogy csak egy bolond vagyok akinek nem hisz senki (bár ezt kétlem), akkor is már megérte ez az egész herce-hurca. Nekem legalábbis!!!


"BOLOND IS LENNÉK, HA NEM LENNÉK BOLOND (MÁSOK SZEMÉBEN)" - Hofi Géza nagyszerűen megénekelte.


De ez a "bolondság" talán némi bölcsességet is hoz magával. Talán. :))


Sajnos bukni könnyebb mint a csúcsra felmászni, ezt tudom!


Sokan viszont még a csúcsnak sincsenek tudatában.


Miről beszélünk???

1138. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 1137. - VersEmber)
2018. aug. 26. 01:11
Belém tetszett állni??? :))
1137. VersEmber (válaszként erre: 1136. - D7ba7bf7ff)
2018. aug. 25. 22:55

OK. Ez nagyon szép.

Sok idegen szó, üzensz az embereknek, hogy ez a frankó élet.

És??????????????

SZAT-CSIT-ÁNANDA !!!!!!!!!!!!!!!!

Ki a farkot érdekel ez??????????

Zolcsi!

Sokat ittál, vagy keveset?

1136. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 1126. - VersEmber)
2018. aug. 25. 22:09

SPIRIT = SZELLEM = ISTENI TUDATOSSÁG


A Szellem minden lelki erény összessége, ami a BÖLCSESSÉG-ben, a SZABADSÁG-ban és a SZERETET-ben teljesedik ki.


Ennek a teljességnek az életminősége a SZAT-CSIT-ÁNANDA, azaz a LÉT-TUDAT-ÜDVÖSSÉG, ami tulajdonképpen az ÖRÖK ISTENI BOLDOGSÁG, vagy ÖRÖK ISTENI ÉLETÖRÖM.


Minden és mindenki, aki a Szellemmel valamilyen módon kapcsolatban áll, az ezen szellemi minőségekben fog növekedni.


Minden, ami spirituális, az ezen szellemi minőségekkel áll kapcsolatban.

1135. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 1123. - 0c4eeadbce)
2018. aug. 25. 21:52

Pont attól oldod, hogy nem tolod el magadtól. Mert amíg nincs oldás, addig elfojtás van. Eltakarás.


Alapszabály, hogy a negatív erők csak addig tudnak működni, amíg titokban működhetnek.


Mindenféle feltárás, őszinteség, oldás, felvállalás kinyírja őket.


A pók is csak addig rohangál a szobádban, amíg fel nem kapcsolod a villanyt és meg nem látod! Aztán elkapod és vége.


Azért vannak bennünk ezek a negatív hajlamok, mert még nem fedeztük fel őket. Így nem is tudjuk őket hatástalanítani.

1134. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 1122. - Egylány30)
2018. aug. 25. 21:45

Nem tudhatod hogy mért éri meg szenvedni a másik miatt.


Mindenképpen nyersz vele.


Vagy azért, mert értéktelenné válnak előtted a dolgok (amikben eddig hittél), vagy azért mert felértékelődnek (új meglátások).


Kinyílik a szemed. Változol.

1133. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 1122. - Egylány30)
2018. aug. 25. 21:42

Ha agyalsz, meg kattogsz, akkor még nincs helyén az önbizalmad, mert az akkor a legstabilabb, amikor békés és összeszedett vagy.


Mit jelent ez?


- Helyén vannak a gondolataid és uralod őket.

- Helyén vannak az érzelmeid és uralod őket.

- Tudod mit akarsz.


Kábé ennyi.


Plusz mellékhatás, hogy nem veszed fel a külvilág negatív ingereit, hanem szépen kikerülöd őket, nem engeded be őket magadba, azaz van egy frankó védelmi pajzsod, önbizalomból gyúrva.


Nevezhetjük ezt asszertivitásnak, erőszakmentes kommunikációnak, békés harcnak, önvédelemnek vagy akárminek.

1132. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 1121. - Cymbelyne)
2018. aug. 25. 21:36

Én ma már mindenképpen éreztem.


Érzem hogy nyugszik minden.


Elvileg a Halak teliholdnál a leguniverzálisabb, legbékésebb, legnyugalmasabb, legszeretetteljesebb a hangulat.


Ez az, amikor valami "VAN" a levegőben.


Úgy egyben van minden. Otthonosabb.


A meditáció is könnyebb ilyenkor, mert segít harmóniában lenni, ellazulni, békésnek lenni.

1131. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 1120. - Zizisicc)
2018. aug. 25. 21:30

Az érzelmek még hullámok, amelyek idővel érzésekké szelídülnek.


Az érzések sokkal nemesebbek mint az érzelmek.


Ha valaki tisztítja az érzelemvilágát, az észre veszi egy idő után, hogy higgadnak, nemesednek, végül egyfajta békés egykedvűséggé válnak.


Ebből a békés egykedvűségből (ami egyben a tudat egyhegyűsége/összeszedettsége) bontakoznak ki az (oktalan) öröm különböző aspektusai.

1130. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 1119. - Egylány30)
2018. aug. 25. 21:25

Két választásod van.


Vagy "újjászületsz" és elporlad ez a kapcsolat, vagy "újjászületsz" és megmarad ez a kapcsolat.


Ezt te fogod érezni hogy mennyi hitele van még ennek.


Az érzéseid a fokmérők, amelyek a szenvedés után csak tisztábbak lesznek, de valami átértékelődik benned.


Vagy értéktelenebbnek látod amihez eddig ragaszkodtál, vagy felértékelődik benned.


Az tény, hogy az érzéseknek nem lehet parancsolni.

Azok vagy ilyenek, vagy olyanok, vagy vannak, vagy nincsenek. És ez bizonyos szempontból félelmetes, mert nem tiszta és nem tökéletes!

1129. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 1118. - Zizisicc)
2018. aug. 25. 21:19

"Mindig az egóm az, ami kínlódik, ez nem ért egyet sohasem, ez érzi megsértve magát. Minden esetben az egóm az, ami valamit képtelen elviselni, ami többet akar, többet vár. Igen, éppen ebben rejlik a probléma gyökere: az ego gyenge, és ezért szenved. Erőtlen. Mi a teremtés legnagyobb ereje? A szeretet. Tehát az ego szeretethiányban szenved."


/Jankovich István/

1128. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 1118. - Zizisicc)
2018. aug. 25. 21:18

Ezt jól mondja!


De!!!


Ezek még az egó stratégiái, hogy belelovalja önmagát (és a másikat) egy játszmába.


Ezt lehet csűrni-csavarni a végeláthatatlanságig...


Amíg meg nem unják.


Az egó nem szeret szenvedni, nem bír tudomást venni arról hogy szeretethiányos, ezért kitalál valami stratégiát (én-védő mechanizmusok) ami által elfelejtheti a nyomorúságát.


[link]


A baj csak az, hogy ez nem megy a végtelenségig, előbb-utóbb be fogja nyújtani (önmagának) a számlát, meg fog csömörleni a stratégiáktól és a játszmáktól.


Amikor összeroppan, az egy katarzis, de nagyon fájdalmas katarzis. Inkább vállalja a tudatos szenvedést, a megújulást, az elengedést és az újraintegrálódást, csak hogy ne kelljen annak lennie, aki volt.


Ez az "utolsó csepp a pohárban" esete.

❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook