Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Spirituális Kávéház fórum

Spirituális Kávéház (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
1247. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 1244. - VersEmber)
2018. nov. 14. 21:52

Lehet egynek venni, és mégis különvettem őket.


Nálam a félelem a legrosszabb, a szégyent nagyon nehéz kiirtani de a bűntudattal még szerintem el lehet bánni.


Amikor erősen beivódik a bűntudat, akkor alakul ki a szégyen az én olvasatomban. Ekkor a személyiség teljes mértékben elidegenedik önmagától és ássa alá saját magát. Megjelenik a mazochizmus, az önrombolás, az agresszió és sok minden más.


Ugye a kifelé és a befelé fordulás mértékétől függ, hogy melyik irányba vezeti le a feszültségeit. Ennek függvényében lesz mazochista (önmagát bántó) vagy szadista (másokat bántó).

1246. VersEmber (válaszként erre: 1245. - 0c4eeadbce)
2018. nov. 14. 20:28

Miért van első helyen a bűntudat?

(Az az egyik legösszetettebb lelkiállapot. Van akinél nagyon könnyen, van akinél szinte lehetetlen kiírtani.)

Persze, ha elmondhatod itt.

1245. 0c4eeadbce (válaszként erre: 1243. - D7ba7bf7ff)
2018. nov. 14. 14:33

1.Bűntudat

2.Szégyen, Félelem

1244. VersEmber (válaszként erre: 1242. - D7ba7bf7ff)
2018. nov. 13. 23:50

A szégyent azért nem említettem, mert a bűntudat körébe vettem.

De ha neked így szimpatikusabb, akkor ez is lehet egy felosztás.

-------

De valamire nem figyeltél fel.:)

Nem említettem a stresszt.

Vajon miért nem írtam ezt egy "gyilkos" érzésnek?

Mert a stressz az életünknek egy nagyon értékes része.

(Biokémiailag ezt most nem vezetem le, de stressz nélkül még az ágyból sem tudnál felkelni.)

-----

Van jó stressz és rossz stressz.

JÓ stressz a szervezet számára:

- motiváció (leges legelőször ezt említem, mert ettől élünk, bár sokan nincsenek tudatában)

- lelkesedés

- öröm

- szexuális élmény (micsoda stressz! egy igazi orgazmus testünk minden sejtjének egy "életenergia" löket)

- stb.

ROSSZ stressz:

Nem részletezem, mert végtelen a lista.

Lényegében mindaz, amitől nem érzed jól magad.

Tüneteiből szintén végtelen van.

1243. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 1240. - VersEmber)
2018. nov. 12. 22:10

Rangsorolásom (kártékonyság szerint):


1. Félelem

2. Szégyen

3. Bűntudat

1242. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 1240. - VersEmber)
2018. nov. 12. 22:07
Meg a szégyent kifelejtetted.
1241. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 1239. - Cymbelyne)
2018. nov. 12. 22:07

Akkor mi kell?


Egy csendes hely.

1240. VersEmber (válaszként erre: 1237. - 35fd735e6f)
2018. nov. 9. 21:25

A két leggyilkosabb érzés a félelem és a bűntudat.

Krónikussá válásuk esetén a szervi betegségek kb. 60%-át okozzák, és ezek a kórok a legkomolyabbak közé tartoznak.

-----

Nem a normál félelemről beszélek, mely a védelmünket szolgálja, hanem arról, ami krónikus szorongáshoz vezet - pedig nem kellene, hogy így legyen.

A bűntudat esetében nem a lelkiismeret feleslegességéről beszélek, mely a társadalmi normáink szerinti élést biztosítja, hanem arról a bűntudatról, amelyik rányomja a bélyegét akár évtizedekig is az életedre - pedig nem kellene, hogy így legyen.

--------

A kollektív tudat a 2000 éves vallási hozadékával még ma is nagy hatással van az emberek jó részére.

A bosszúálló, haragvó Isten a világvallások Istene.

A "bűnben születtél" és "a bűneidet az Isten csak nagyon nehezen bocsátja meg" szlogenek még mindig hatással vannak az emberekre.


Csak felvetettem a témát itt a Spirituális Kávéházban, mert jó lenne, ha többet foglalkoznánk ezzel a két alattomos érzéssel, melyek tudat alatt nagyon erősen tudnak rombolni.

1239. Cymbelyne (válaszként erre: 1236. - D7ba7bf7ff)
2018. nov. 8. 18:31
Na igen, pont ez benne a "vicces":) Ha nincs alap, meg sose volt alap, meg sehol nincs olyan hely egyelőre, ahol meg lehetne teremteni az alapot, akkor az egy kicsit nehezebb.
1238. Cymbelyne (válaszként erre: 1235. - D7ba7bf7ff)
2018. nov. 8. 18:29
Az biztos, hogy nagy kihívás. És biztos meglesz valamikor a gyümölcse. Olyan ez, mintha folyamatosan pengeélen táncolnék, csak átmenetileg jön össze a nyugalom, átmeneti helyzetekben. Vagy inkább olyan, mintha folyton csak úton lennék. Ez rá a legjobb megfogalmazás. Meg ez egy kicsit pozitívabb megközelítés.
1237. 35fd735e6f (válaszként erre: 1229. - VersEmber)
2018. nov. 6. 23:42

De jo lenne, ha ezt így, ilyen könnyen fel is tudnánk fogni.

Jaaaj! Istenem!

1236. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 1235. - D7ba7bf7ff)
2018. nov. 6. 20:07
Természetesen a kezdetekkor szükség van csendre, privát térre, hogy legyen alap, amivel kimész a világba. Ekkor ezt az alapot a külvilágban is tovább tudod mélyíteni.
1235. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 1231. - Cymbelyne)
2018. nov. 6. 20:05

De gondolj bele, hogy az mekkora kihívás, amikor a beteg környezeted közepette gyakorlod a JELENLÉTET!


Az a nem egyszerű!


A lelki fejlettség foka eljuttat arra szintre, ahol a legméltatlanabb helyzetben is jól tudod érezni magad, kisimul a tudatod és élvezed a jelent.

1234. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 1230. - Kvazir)
2018. nov. 6. 20:01

Ez így kerek!


Annyit hozzátennék, hogy amikor az ember látja a hibáit és az erényeit, azt nevezik ÖNÉRTÉKELÉSNEK.


ÖNBECSÜLÉS az, amikor ennek ellenére elfogadod magad, azaz becsben tartod az ILYENSÉGEDET!

2018. nov. 4. 18:36
1232. Cymbelyne (válaszként erre: 1229. - VersEmber)
2018. nov. 3. 22:15
Néha azt érzem, hogy túl sokat vállaltam be és nem kellett volna. Lehet, inkább könnyebb utat kellett volna választanom.
1231. Cymbelyne (válaszként erre: 1226. - D7ba7bf7ff)
2018. nov. 3. 22:07
Az őszinteséggel nincs gond. Inkább csak azzal, hogy állandóan egérutakat kell keresni. A jelenem se nyugodt, csak akkor, ha sikerül végre egyedül maradni, amúgy kihívások tömkelege vár. Így tényleg csak abban a maradék időben tudok a jelenben lenni, utána vár a beteg környezetem, és próbálnak visszahúzni. Így egy kicsit lassabban megy. Kiürítem a szemeteszsákot és minden nap újra megtelik ugyanazzal a szeméttel, mert nem vagyok elég erős.
1230. kvazir
2018. nov. 3. 11:33

Az önbecsülés! (röviden)

Mivel könyvek ezreit írták meg különböző foglalkozású -pszichológus, tanár, orvos, lelkész stb- szerzők, ezért nehéz rövidnek lenni. Magában a szóban szereplő (fontos) összetevő a „becslés” ami az érték meghatározásra vonatkozik, jelen esetben az ember saját maga szeretné ezt megtenni. Amikor az önbecsülésről beszélünk, nem lehet figyelmen kívül hagyni a magunkkal való őszinteséget. Mivel annak meghatározása saját magunk számára, hogy mit, mennyit is érünk magunknak, csak is az lehet az alapja, hogy tisztában vagyunk jó és rossz tulajdonságainkkal legyen az gondolat, cselekedet vagy beszéd.

1229. VersEmber (válaszként erre: 1224. - Cymbelyne)
2018. nov. 2. 22:10

Egyet fogadj el: te semmiért nem vagy hibás.

Ha hibás is vagy - akkor sem. (ennek hosszú a kifejtése)

Akkor, ott volt egy döntésed - és minden döntésnek megvan a helye.

2018. nov. 2. 19:00

ÖNBIZALOMHIÁNY


[link]


ÖNBIZALOM


[link]

1227. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 1224. - Cymbelyne)
2018. nov. 2. 18:49

Ezt elmondhatom az ÖNBIZALOM-ÖNELFOGADÁS nyelvén is.


Ha nem bíznak meg benned és nem fogadnak el, te hogyan bízhatnál meg magadban és hogyan fogadhatnád el magad?


Ha nem bízol meg magadban és nem fogadod el magad, akkor hogyan fogadhatnának el és hogyan bízhatnának meg benned?


(ördögi kör)

1226. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 1224. - Cymbelyne)
2018. nov. 2. 18:37

A lelked/tudatod állapota miatt nem tudsz ráhangolódni. Ha állandóan rettegsz az élményeid miatt, akkor hogyan tudnád elengedni magad? Ez a belső világod. Ha ezen belső körülményektől nem tudsz megszabadulni, akkor hogyan is várhatnád hogy lazán vedd ezt az egészet?


Erre találták ki a lelki oldásokat, azokat a módszereket, amelyek feltárják legbelső titkaidat magad előtt, azokat az árnyékokat, hibákat, rettegéseket, amelyek ott kísértenek a múltadban a tudatalattid mélyén.


A gyomrod is olyan, hogy amíg nem dolgozza fel azt amit bevett, addig a közérzeted sem teljesen komfortos. Ezért van összefüggésben a lélek (főként az érzelmi része) a gyomorral.


Nyilván ide ŐSZINTESÉG kell, mert minden önismereti rendszerben ez az ALAP!


Akár magadat elemzed, akár a terapeutád elemez, elengedhetetlen az ŐSZINTESÉG, mert azzal LÁTSZ és LÁTTATSZ! Ez a bázisa minden oldásnak. Nem nagy kunszt, csak kurázsi kell hozzá, mert mindenki takargatja a problémáit. De addig uralkodnak is felette. (Aki nem hoz áldozatot, maga válik áldozattá!)


Legalább magad előtt ne takargasd! Akkor profi leszel! Bátorság, kurázsi!

1225. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 1223. - VersEmber)
2018. nov. 2. 18:24
Ha valaki háborúban nő fel, az akarhatja a békét (foggal-körömmel), de még nem hiszi el hogy megkaphatja, mert súlyosabb a múlt. Ezt a múltat kell feldolgozni és elengedni, hogy ne telepedjen rá a jelenre, mert ugye a jelenben megtalálható a béke, a könnyedség és az öröm. Mindig a múlt az, ami nyomasztja az embert és elhiteti vele, hogy nem érdemli meg a jelent és a jövőt. Főként a békés jelent és a békés jövőt.
1224. Cymbelyne (válaszként erre: 1223. - VersEmber)
2018. nov. 2. 14:10
Az biztos, hogy valami miatt nagyon nem tudok ráhangolódni. Mintha valami ideláncolna. Van benne valami, amit mondasz, de hogy ez e az igazság, az egy nagyon jó kérdés. Így még nem fogalmazódott meg bennem.
1223. VersEmber (válaszként erre: 1221. - Cymbelyne)
2018. nov. 1. 03:02

Valami miatt te nem akarod a belső békét.

Még úgy gondolod, hogy lelki elszámolni valód van.

Így van?

1222. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 1221. - Cymbelyne)
2018. okt. 27. 21:33
Ez így is van. Sehogy máshogy. Ha át akarsz rajta menni.
1221. Cymbelyne (válaszként erre: 1216. - D7ba7bf7ff)
2018. okt. 24. 19:39
De ahhoz, hogy megtaláljam a belső békét, valahogy túl kell jutni a belső káoszon. A béke csak pillanatokra jelentkezik. De biztos idővel rá lehet hangolódni. Csak tök más, mint amiben eddig éltem.
1220. Cymbelyne (válaszként erre: 1215. - D7ba7bf7ff)
2018. okt. 24. 19:36

Engem az sokkol, hogy lelkiismeret nélkül bántanak embereket, de olyan szinten, hogy baromira nem érdekli őket, ha a másik tönkremegy. Nincs lelkiismeret, hogy megálljt parancsoljon nekik. Semmi szégyenérzet nincs bennük, sőt, örülnek is maguknak. Amikor meg jön a szembesítés, akkor tele a gatyájuk és hívják a cinkostársaikat. Viszont ha egyedül maradnak, akkor már nem olyan nagy a szájuk. Tele van a világ gátlástalan emberekkel. De ez valahol döntés kérdése is. Ők döntöttek így, hogy ezt az utat választják. Nem lehet kifogás, hogy a tudatlanságuk teszi őket ilyenné, mert ha akarják, akkor van kiút a tudatlanságból. Csak magasról tesznek rá.


Én szerintem abba a kategóriába tartozok, akinek a felső nyitva, az alsó pedig gyenge. Jól érzékelek mindent, de a védekezéssel még akadnak gondjaim. Meg is érzik.

1219. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 1211. - Cymbelyne)
2018. okt. 22. 00:40
"Buddha 49 éven át egyetlen dolgot tanított: Mindent a tudat teremt." /Dae Oh/
1218. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 1211. - Cymbelyne)
2018. okt. 22. 00:36

"Két háború van: a belső és a külső. A belső háború, amit lelkünk vív a korlátok, a tudatlanság, a kétség és a halál ellen. A külső háború, amelyben ember harcol ember ellen, nemzet nemzet ellen. A külső háborúknak csak akkor lesz vége, ha előbb a belső háború véget ér. Azért harcolunk, mert mélyen bennünk hiányzik az összhang. Félelem, nyugtalanság és aggodalom van bennünk. Ha meglesz bennünk a béke, az öröm, a bőség és a beteljesedés, akkor nem fogunk hadat viselni."


/Sri Chinmoy/

❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook