Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogyan léphetnék a spiritualitás útjára? fórum

Hogyan léphetnék a spiritualitás útjára? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
2019. nov. 6. 22:54
Meditálj!
155. 0a13a7d41c (válaszként erre: 154. - B90da28353)
2014. okt. 30. 17:41

Valószínűleg orvosok nélkül is megállt volna a szíve, viszont ha lelkiismeretesek lettek volna, az orvosok tehettek volna érte valmit, és csak ők tehettek volna, mint ahogy legtöbbször tesznek is. Sok megállt szívet hoznak vissza a halál torkából, sőt ha rossz a szív, akár ki is cserélik. :)


Én inkább élni szeretnék, mégpedig jól élni. :)

A természetes halál amúgy sokkal fájdalmasabb, több szenvedést hordoz mint egy hirtelen baleset.

154. b90da28353 (válaszként erre: 153. - 0a13a7d41c)
2014. okt. 29. 20:55
Nyilván ez is benne van a pakliban, egyszer úgyis meghalunk. Na, az orvosokbaan sem bízok teljesn,láttam már olyat, hogy a korházban nem hitték el, hog rosszul van a nő, és megállt a szíve. Mire realizálták, hívtak orvost stb, de a kardiológus a kis fehér bigókat, amit rátesznek az ember mellkasára, nem tudta felrakni sem xD. Én úgy vagyok vele inkább a természet végezzen velem, mint, hog egy autó csapjon el, vagy egy sorozatgilkos lőjön le ;)
153. 0a13a7d41c (válaszként erre: 60. - B90da28353)
2014. okt. 29. 18:09

Szerintem is jó dolog a természetes szelekció, egészen addig míg engem meg a családom tagjait nem érinti! :)

Ha igen, akkor megyek dokihoz hogy mentse meg az életünket!

2014. okt. 29. 17:38
Ideje lenne az ész és értelem útjára lépni!
151. gribedli*** (válaszként erre: 150. - Asinel 75)
2014. okt. 26. 08:05
Egyetértek, nagyon sokszor tudatosság nélkül is tesz egy ember olyan lépéseket, amelyekkel jót szül, mindenféle ideológia nélkül, magának és másoknak is:) Sőt, hányszor előfordul utólag elemezve valamit, hogy rájövünk, hogy nem is direkt, de mégis valami életünket meghatározó dolgot tettünk, jó irányban:)))
2014. okt. 25. 23:53
Mindenki a spiritualitás útján jár, hisz alapvetően spirituális azaz szellemi lények vagyunk. Más kérdés, hogy nem mindenki teszi ezt tudatosan, ami nem feltétlenül baj .
149. grizus
2014. okt. 25. 14:34

Valaki kérdezte itt, hogy mit értek tudatosság alatt. Nos, tessék. A címétől léci ne ijedjetek meg, és akkor meg fogtok érteni valamit. Valami nagyon fontosat.

[link]

148. grizus (válaszként erre: 144. - Gribedli***)
2014. okt. 24. 20:52

Nem tudom Gribedli, te miért vagy mindig ilyen biztos a dolgodban?

Én egyébként régebbi korokra gondolok most, sokkal régebbiekre, mint amikről ezt írod.

A sámán pedig valószínűleg nem volt csaló. Attól függ ez is, milyen régre mész vissza. Ma is rengeteg csaló van, de ma is vannak igazi bölcs emberek, akikhez lehet fordulni. Az orvostudományban is van egy csomó csalás, elég csak a gyógyszerekre gondolni, de vannak nagyszerű kutatások, találmányok is.

147. gribedli*** (válaszként erre: 95. - Unom)
2014. okt. 24. 09:02

Igen, ez az! Ne az autókat tüntessük el és helyette gyalogoljunk, hiszen utazni jó, hanem az utazás módja legyen ugyanolyan gyors mint autóval de kevésbé szennyező, én is az elektromos auto híve vagyok. És amint látom, már elég elérhető árakon kapható (úgy értem, a többi standard autóhoz képest). Ez a fejlődés. Nem kell visszamenni az őskorba, hanem tanulunk a modern világ hibáiból és korrigáljuk ezt. Ennél pozitívabb dolog nem kell.


Ha belegondolok, ma mennyi bűncselekményre fény derül ujjlenyomat, dns vizsgálat, database segítségével, és ezáltal sok sok ember lelke megnyugszik, mert választ kap, csak örülni tudok neki.


Valamikor megkérdezték a falu sámánját (aki 90%ban egy csaló volt), hogy hova tűnt a gyerekük, és az hablatyolt valamit. Ma, ha nem is minden esetet, de rengeteget a technika vívmányai segítségével tudnak kibogozni, összefonódik az emberiség és a tudomány. Persze, nem zárhatjuk ki, hogy ugyanilyen tempóban fegyvereket is gyártanak, de ne nézzük már mindig a fonákját, nem?:)

146. gribedli*** (válaszként erre: 62. - B90da28353)
2014. okt. 24. 08:48

Ezt úgy hívják, hogy evolúció. Ha nem létezne, mi sem lennénk itt. "Kellemetlen" dolog, hogy a vírusok mutálódnak, de az élet minden porcikája mutálódik, nem tudjuk megakadályozni és nem is kell azon rágódni, hogy hogyan lehetett volna megakadályozni, valahol az élet rendje, mi is fejlődünk, de a vírusok, ha kisebbek is, ők is az életet képviselik, szóval logikus, hogy ők is a maguk módján fejlődnek.


Ez szerintem nem tragédia, ne így fogd fel! Úgy értem, persze, a halál az halál, mindig is érinteni fog minket a fájdalma, de akkor sem élhetünk örökké. Minden tőlünk telhetőt megtehetünk, hogy meghosszabbítsuk az életünket és jobb minőségű legyen az az élet de van egy határ és pont.

145. gribedli*** (válaszként erre: 63. - Eb85e22a13)
2014. okt. 24. 08:42
:DDD na, akkor még jól is járt, nem érte meg, hogy a cukorbetegség következtében lerohadjanak (üszkösödjenek) a lábai...
144. gribedli*** (válaszként erre: 43. - Grizus)
2014. okt. 24. 08:35

Természetesen nem volt ennyi betegség mert mindenki meghalt másban 30 évesen. Véletlen streptococcus fertőzés, elvérzés szülés közben, éhhalál, vadállat felfalta, ellenséges törzs kinyírta, stb. 30 évesen még annyira toppon volt az egészségük, hogy természetesen ritka volt a rák és a szívinfarktus, de a magas koleszterinszint is ritkaságszámba ment, hiszen jó, ha heti 1x kajához jutott, elégette a felesleget:))))


Ha tovább éltek volna, a korabeli módszerekkel ugyanúgy semmit nem tudtak volna kezdeni bizonyos betegségekkel, nem volt fejlettebb az orvostudomány, hanem nem élték meg azt a kort, amikor már kezd degenerálódni a sejt.

143. eb85e22a13 (válaszként erre: 142. - Grizus)
2014. okt. 24. 00:00
Jo ejt!
142. grizus
2014. okt. 23. 23:02
Nos, egy élmény volt Veletek csevegni, nem vesztünk össze különösebben szerencsére. Már oltok, ennél jóval korábban szerettem volna lefeküdni, de így is jó. Jó éjszakát.
141. grizus (válaszként erre: 140. - Unom)
2014. okt. 23. 23:01
Én úgy tudom, hogy más nyelvekhez, pl. az angolhoz képest a törzs szókincs, tehát az alapvető szavak készlete elég nagy százalékban eredeti. Igekötők, igék pl.
140. unom (válaszként erre: 139. - Grizus)
2014. okt. 23. 22:53
Nem tudok százalékokat, de sok a török, szláv jövevényszó, az alapszókincsben is.
139. grizus (válaszként erre: 138. - Unom)
2014. okt. 23. 22:51
Ma is elég jól lekövethetők benne a dolgok. Az alapszókincs meglehetősen nagy része ősmagyar.
138. unom (válaszként erre: 137. - Grizus)
2014. okt. 23. 22:50
Az még nem ősmagyar. Addig is sok hatás érte a nyelvet szerintem.
137. grizus (válaszként erre: 135. - Unom)
2014. okt. 23. 22:49
Az ómagyar Mária-siralom nyelvére gondolsz? Túl jól senki se ismeri.
136. grizus (válaszként erre: 134. - Sanyinak)
2014. okt. 23. 22:48

Az emberek gonoszságától szerintem Isten szomorú, de nem fogadja be. A fénybe akármennyi sötétséget tehetsz, attól nem lesz kevésbé világos, mert a sötétség egy negatív dolog, a fény hiánya. Ellenben ha a sötétben akármilyen pici fényt gyújtassz, már nincs vaksötét. A sötétség a fényben maga is fénnyé válik, eltűnik.

Nem feleslegesek a templomok, de a természet is egy templom, a testünk is, ha felmegyek a hegytetőre vagy a szobámban gyújtok egy mécsest, az is lehet szakrális cselekedet. A templomoknak sajátos hangulata van, hűvös van, tömjénszag, ez is hozzáad az élményhez.

135. unom (válaszként erre: 133. - Grizus)
2014. okt. 23. 22:45

Javaslom neked az sg.hu-t, ott minden ilyen témáról olvashatsz.

Ki mondta, hogy jezsuita lennél? Hívő vagy, hiszel valamilyen általad, vagy más által elképzelt felsőbb lényben.

Az ősmagyar nyelvet ismered? Szerintem elég kevesen, a nyelvújításkor jól átalakították, így kevés információnk van, milyen lehetett anno. Merész dolog az ősmagyar nyelvről bármit kijelenteni, biztosra. Hinni persze bármiben lehet, a szíriuszi tripla, vagy milyen dns-ben is.

134. sanyinak (válaszként erre: 132. - Grizus)
2014. okt. 23. 22:43

Isten a jóságot az emberekből nyeri? És a gonoszságot? Hiszen rengeteg gonoszság is van bennünk.

Akkor a templomok feleslegesek? De hiszen mindig is voltak. Valamiért szükségesnek érezte az ember az áldozathozatalt...

133. grizus (válaszként erre: 130. - Unom)
2014. okt. 23. 22:41

Bocs, nem vagyok jezsuita.

Az egy dolog, hogy ma milyen értelemben használunk egy szót. De ha a magyar nyelvet megnézed úgy, mintha először látnád, hihetetlen összefüggésekre jössz rá. Az egyik legősibb, szakrális nyelv. Ez komoly restanciám.

132. grizus (válaszként erre: 128. - Sanyinak)
2014. okt. 23. 22:40
Nem, nem értelmezheted úgy. Isten anélkül is növekszik, gazdagodik vagy szegényedik, hogy templomokba mennénk hozzá. Ehhez nem kell eszköz, maga az élet az eszköz, a gondolataink, a cselekedeteink, a szavaink. Ez mind istené. Mint az Eldorádóban: a gyerek az istené! Istennek szüksége van ránk, belőle nyerjük a jóságot és ő a mi szabad akaratunk által válaszott jóságunk által több lesz és ezzel a szeretet, vagyis a szellemi fény növekszik a világban.
131. unom (válaszként erre: 130. - Unom)
2014. okt. 23. 22:39
Bocs, jezsuita.
130. unom (válaszként erre: 129. - Grizus)
2014. okt. 23. 22:39
Ne csúsztass. Vallás: hit olyan dolgokban amik nem bizonyíthatóak, de leginkább hit valamelyik istenben, prófétában. Akárhogy próbálod bizonyítani, a vallás és a tudomány nem ugyanaz. A kettő nem zárja ki egymást, az ősrobbanás elmélete is egy jezyuita tudóstól származik, de az is ő volt, aki megkérte az akkori pápát, hogy a tudományról ne nyilatkozzon, mert az nem az egyházakra tartozik.
129. grizus (válaszként erre: 124. - Unom)
2014. okt. 23. 22:36

Megértem, ha nem csíped a hivatalos vallásokat. Minden vallásnak van különben egy ezoterikus útja, ami a keveseknek való. Pl. nekem. Az elég más, mint a hivatalos.

Vallás = ami vallok. Tehát Neked akár a fizika is lehet a vallásod.

128. sanyinak (válaszként erre: 126. - Grizus)
2014. okt. 23. 22:35
Értelmezhetem ezt úgy, hogy ezek szerint csak Neked van időnként szükséged Istenre, neki viszont Rád nem? Vagy egy Istennek nincsenek elvárásai egy "kapcsolatban", ő mindig csak ad?
127. grizus (válaszként erre: 124. - Unom)
2014. okt. 23. 22:34

A vallás nagyon nagy úr, mármint a hivatalos vallás. Menedéket adnak kvázi, de a valódi tudást elrejtik a hívek elől. De ezen az úton is meg lehet találni az Istent, mint ahogy vallás nélkül is.

Ha nem tulajdonítassz jelentőséget a vallásnak, akkor az miért jó, hogy nem vagy megkeresztelve? Van jelentősége? Mármint szerinted? Mert ezek szerint mégis azt gondolod...

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook