Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Spirálról tapasztalatok? fórum

Spirálról tapasztalatok? (beszélgetős fórum)


2009. júl. 10. 21:35
A felrakás egyáltalán nem fájt, de a doki azt mondta, ez még rosszabb is lehet. Írt fel görcsoldót és vérzéscsillapítót, de szerencsére nem volt rá szükség.Azóta valamivel erősebb a vérzés kb. a 3.-4. napon, de nagyon kényelmes módszer az már bizti...
12. 2009január2 (válaszként erre: 8. - Perecz75)
2009. júl. 10. 16:30

És emlékszel még a kezdeti "nehézségekre"?

Vagy Neked semmi nem volt?

11. Pitypang (válaszként erre: 8. - Perecz75)
2009. júl. 9. 22:42

Az nem is túl hosszú idő. Mármint a 3 hónap szülés után. Többre gondoltam, de ez jó hír. Októberben fogok szülni, elvileg akkor jövő év elejétől már mehetne is egy spirál?

A fogamzásgátlókkal régen nem volt semmi bajom, aztán tavaly akartam szedni, de folyton fájt a fejem és baromi hangulatváltozásokat hozott. Nem csak ráfogom, amint abbahagytam, minden a régi (jó) lett. Ezért gondoltam a spirálra. Ugyanis babát nem szeretnék már (mostanában legalábbis), az óvszert kicsit bizonytalannak érzem. Néha túl hirtelen történnek az események, jobb a biztonság. :D

Hallottam viszont, hogy aki később szeretne még gyereket, gond lehet a spirál előtte, mert sokaknak fokozza a vetélés esélyét, méhszáj korai nyílását,. stb. Persze, ez is alkati dolog, csak előre nem lehet tudni ugye.

10. mandy (válaszként erre: 9. - Pitypang)
2009. júl. 9. 21:48

Vannak még spirálos topikok, némelyik egész hosszú, azt is érdemes átolvasni.

Vannak vélemények, vegyesen.


Ja és nem bátor. Sőt, gyáva. :DD

Inkább elkötteti magát, annyira fél, hogy besikerül egy nem kívánt....

9. Pitypang (válaszként erre: 7. - Mandy)
2009. júl. 9. 21:44

Húú, de bátor! Nem is tudom, szerintem nagyon kevés férfi vállalja be, nem?

Én most kipróbálom szerintem a spirált majd.


Akinek van rossz tapasztalata, írja ám le, mi az. :) Meg a jót is. :)))

8. perecz75 (válaszként erre: 5. - 2009január2)
2009. júl. 9. 20:25
nekem már lassan 4 éve, hogy van. Szülés után kb. 3 hónappal rakták fel.
7. mandy (válaszként erre: 6. - Pitypang)
2009. júl. 9. 20:20

Nem, csak 2002-2006ig volt :)

Aztán jöttek a gyerekek, most meg majd vasectomia lesz a férjemnek, mivel nem akarunk több gyereket.

Ha akarnék még gyereket, akkor megint csakis a spirálra voksolnék!

6. Pitypang (válaszként erre: 2. - Mandy)
2009. júl. 9. 20:07

Neked csak "régen" volt, vagy már van újra? Mennyivel szülés után lehet feltenni?

Nekem még sosem volt, de erősen gondolkozom rajta, hogy majd ezt szeretnék.

5. 2009január2 (válaszként erre: 2. - Mandy)
2009. júl. 9. 19:38

Köszi,hogy ilyen gyorsan reagáltatok!

Úgy gondoltam én is,hogy normálisak ezek a tünetek,hisz a szervezet tiltakozik a "behatoló" ellen.

Mondjuk nyugodtabb lennék,ha már elmúlnának,de ha másnál is jelentkeztek ezek a dolgok,akkor türelmes leszek és kivárok!

2009. júl. 9. 19:35

Szia,

az elején nekem is volt mensi szerű fájdalom, és barnázás, de egy két héttel később elmúlt. Néha van ciklus közi barnázásom még mindig, de nem zavaró. Számomra a megbízhatósága és kényelmessége messze felülmúlja a velejáró kisebb kellemetlenséget.

3. napkori (válaszként erre: 1. - 2009január2)
2009. júl. 9. 19:35

Nyugi az első hónap ilyen lesz de utána nem lesz vele gond. Aztán minden évben vizsgálat, és ennyi. Nem tömnek hormonokkal és sokkal jobb ez így mint amikor eszedbe jut hogy jaj megint elfelejtettem bevennei a gyógyszert.

Türelem nekem is volt hasonló panaszom de azóta semmi gond.

2. mandy (válaszként erre: 1. - 2009január2)
2009. júl. 9. 19:34

Szia :)

Nekem 2-3 napig tartott, de ez szerintem egyéni. Az hogy mi az a maximum, ameddig még normális, azt nem tudom.

2009. júl. 9. 19:31

Sziasztok!

Segítséget várok azoktól,akik spirált használnak!

A napokban rakták fel nekem...maga a felrakás pillanatnyi fájdalommal járt,de azóta is vannak menstruációszerű görcsök (nem túl erősek és néha egyáltalán nem jelentkeznek,de néha visszatérnek),valamint nagyon halvány inkább barnás,mint véres "folyás" (bocsi,ez van )

Tudom,hogy ha hosszútávon marad,visszamegyek a dokihoz !!!!!

De...aki már átment ezen...ilyeneken...mennyi ideig tartott? Meddig normális? És mikor kezdjek aggódni?

Köszi a segítséget!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook