Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Helene S hormonmentes spirálról mik a tapasztalatok? fórum

Helene S hormonmentes spirálról mik a tapasztalatok? (beszélgetős fórum)


1 2
2022. febr. 14. 08:32
?
2022. jan. 31. 14:28
Sziasztok! Van itt valami meg ezen a fórumon?
31. LindaZ (válaszként erre: 1. - Jut.k.a)
2016. jan. 28. 17:23
Szia. 2 gyerek után, 40 évesen tetettem fel. A megelőző nap és aznap Azi sandozt kellett bevennem. A behelyezés kicsit kellemetlen, de nem elviselhetetlen volt. Néhány napos vérzés volt, de utána elmúlt. Aztán 1 hét elteltével megint pár napos pecsételő vérzés. A ciklus 7 napos lett (az addigi 5 napos helyett) és az addigi 1 napos erős vérzés helyett 3 napig erős, darabos vérzés volt. Ennyi a változás, egyébként időre jött meg. Az orvos azt mondta, hogy 4 évig maradhat fent és utána egy hormontartalmút ajánl. Amúgy nem érzek semmi különöset, nincs semmi változás. :)
2015. máj. 6. 04:46
Sziasztok! Nekem a Helene S picit több, mint egy évig volt fent. Nem is tudom, hogy bírtam addig...Szinte állandóan görcsöltem, egy ciklus alatt 2 hétig fájt a hasam, már a vége felé, és a ciklusok egyre rövidültek, már kb 3 hetente menstruáltam :( Februárban elmentem a dokihoz levetetni, akkor ő mondta, hogy a Goldlily/Silverlily újra forgalomban van. Silverlily-t vettem. Azóta semmi bajom! A Helene S formája és mérete is gondot okozott, túl nagy volt és kevésbé "ergonómikus", mert a szárai tényleg T betűt formáznak, míg a Silverlily szárai hajlítottak...
2015. jan. 29. 12:28
Sziasztok! Nekem 3 kisgyermekem van :) 2013.12.12.-én rakadtam fel.Több mint 6 hétig volt meg utána,hogy felrakta az orvosom.Utána 12 nap szünet volt és ujra meg jött. Egyik este valami réz szál volt a fehérnemümön :( az a kérdéssem: minden holapba 12 napot van meg most a 17.dik napnál járok :( erös vérzéssel. Alhasi fájdalommal ez normális-e?? Köszönöm a választ! További szép napot!
28. agitamas (válaszként erre: 27. - Moncsika24)
2014. márc. 13. 11:44
Szia! én is nagyon sokat gondolkoztam a spirálon és féltem is tőle de végül fölrakattam.(lesz a mi lesz alapon)Maga a fölrakás inkább kellemetlen mint fájdalmas volt,aztán gyenge vérzés is jelentkezett de már az is elmúlt.Mondjuk a mensi még kérdéses....eddig is erős volt ,de a doki szerint még erősebb lesz... :(
2014. márc. 9. 20:16

Helene S hormonmentes spirálról mik a tapasztalatok?

3 baba után tenném fel de nagyon félek.

Köszönöm

2014. márc. 8. 07:39
sziasztok!én 5 napja tetettem föl a Helene spirált, a második baba után.Nekem 4 nap után megszűnt a vérzés,görcs nem is nagyon volt.Az első napon érezetm olyat mintha egy megtelt tampon lenne fönn,de nem volt semmi különös.A mensire majd kiváncsi leszek.....
2013. nov. 15. 17:22

Sziasztok!

Nekem szept.11.-én rakta fel az orvos ezt a fajtát. Azóta folyamatosan szenvedek miatta! :(

Eleve a 100. gyógyszertárban volt csak és kizárólag ez a fajta,így megvettem majdnem 15 ezerért. Hogy a doki + 10 ezerért rakta fel...hát ez gondolom orvosonként változik. Van aki ingyen rakja,más meg pénzért... Aztán kezdődött a cirkusz: Állandó és azóta is fennálló görcsök. Nem folyamatos de naponta többször úgy begörcsölök pár másodpercre,hogy abba kell hagynom amit éppen csinálok. Hozzáteszem,soha nem voltam görcsös típus,pedig 36 éves vagyok. Aztán a folyás,vagy mi a fene... Olyan izé,mintha éppen most jönne meg vagy menne el... rózsaszínes,enyhén véres vagy barnás és igen nagy mennyiségű,naponta két tisztasági betétet fogy legalább. A szaga meg egy rémálom,nagyon erősen tejsavós...ha már cserélni kell a betétet érzem,hogy terjeng körülöttem...remélem más nem érzi! :((

A menstruációm meg egyenesen a vicc kategória volt: Előszőr 4 napig kicsit erősebb volt a fent említett folyás és jóval véresebbnek tűnt. Azt gondoltam,hogy ez lesz a menstruációm ezentúl. Gondoltam,ez szuper lesz,elég a tisztasági betétet cserélni naponta párszor,semi komolyabb nem kellett. :) Aztán ezután a 4 nap után újabb 4 napig valóban menstruációszerű valami volt,de ezek közben nem görcsöltem jobban,sőt,majdnem kevésbé,mint rendesen. Eztán ezután a 2x4 nap után visszaállt a már szokásosnak és normálisnak mondható idegesítő rózsaszínes, véres,barnás folyás. :(( És azóta ez megy. Gyakorlatilag állandóan görcsölök és állandóan folyik belőlem valami! Ezt én nem fogom bírni sokáig,kivetetem a fenébe! :(

Másnál is jelentkezett hasonló tünet? Köszi a válaszokat.

2013. máj. 6. 17:26
A betegtájékoztatóban a mellékhatásokat azért írják le, lehetőleg mindent, hogy ha ne adj Isten mondjuk bélelzáródásod lenne és bebizonyítaná az orvos, hogy a spirál miatt van, és mennél a gyártóhoz, hogy "Na ez most akkor mi volt?!",ő majd moshassa kezeit és mondhassa hogy "én megmondtam, ott van a betegtájékoztatóban, nyilván tisztában voltál vele, mikor feltették."
23. Lillus-M (válaszként erre: 2. - 57aa4ea1e8)
2013. márc. 19. 09:52
De hiánycikk szeptember óta, röhej...
2013. márc. 11. 10:45
Akik itt a Helene S-ről várnak információt vagy panaszkodnak, gyártótól függetlenül ugyanaz azok a kockázatok és előnyök.
21. Morfen
2013. márc. 11. 10:14
Úgy néz ki, én a szerencsések közé tartozom. November óta van fenn a HelenS, 4 napos (gyenge) a menzeszem, fájdalom nélkül. Azelött 6 napos volt és nagyon görcsöltem.
2013. febr. 21. 11:57
November óta, amióta fenn van a Helen S, a 4 hetes ciklus 3 hétre változott. Úgy látom, hogy ez már így áll be, marhára " örülök ". :(((
2013. febr. 20. 20:08

Nincsenek újabb tapasztalatok a Helene-ről?

Nagyon leült a fórum..

Akkor én megosztom a 4 hónapos tapasztalatomat.

Október óta van fent, a felrakás nem fájt. Az első hónapban sokszor volt pecsélgetésem, a menzeszem 9!! napig tarott és fájdalmasabb volt, mint előzőleg. A második hónapban kevesebb volt a pecsételgetés, és menzesz 10 napig volt.

Decemberben aztán 2x volt meg... 2 hetente menzesz.. (kellemes karácsonyt :)))) ) Januárban semmi köztes pecsételgetés, de megfigyeltem, hogy menzesz előtt 2-3 nappal a menzesznél jóval gyengébb, de a pecsételgetésnél erősebb előjelek vannak, aztán nekem is 2-3 nap erős vérzés, majd még 4-5 napig tart. A ciklusom is meghosszabbodott. Az eddigi 28 napost felváltott a 30-31 napos ciklus és tényleg majd 10 napig tarta a menstruáció :( mióta a Helen S van fent.

2013. jan. 19. 19:49
Eddig nincs probléma,szerencsére, ne is legyen ! Ami idegesít, hogy 7-8 napig menstruálok és 2-3 napig elég erősen, de ez szinte a másik fajtánál is így volt. Reménykedtem, hogy majd most jobb lesz a helyzet, de nem igazán így lett. Mindegy, malamit valamiért...Kitartás !!!
17. Kisnyuszi77 (válaszként erre: 11. - Tabitimi)
2013. jan. 15. 14:51

Szia!

Érdeklődöm, hogy mi a tapasztalatod a spirállal?

Van vele gondod? Most készülök megvenni, hónap végén fel is tenné a doki. Kérlek segíts a tapasztalataiddal, mert a neten továbbra sincs semmi ezügyben. Köszönöm!

16. bd55e3f068 (válaszként erre: 15. - Tabitimi)
2012. nov. 27. 11:49
Ez minden spirálra igaz. A gold/silverlily ötvözete miatt elvileg kisebb az esély réz darabka letörésének, de attól még ugyanez pepitában.
2012. nov. 27. 10:31

Mellékhatások:

alhasi fertőzés vagy összenövés, vérszegénység, hátfájdalom, bélelzáródás, kismedencei gyulladás, méh- vagyméhnyak perforáció, beágyazódás, kilökődés, fertőzés okozta vetélés, meddőség, pecsételő vérzés, fájdalmas szexuális együttlét, fertőzés, késleltetett menstruáció, méhen kívüli terhesség, terhesség, az eszköz nehezített eltávolítása , erős vagy elhúzódó menstruációs vérzés, rézszál darabka leválás, rézallergia, a " T" eltörése, ájulás vagy fájdalom felhelyezés közben ( mondjuk itt ha nagyot sóhajtasz felhelyezés közben , nem annyira kellemetlen, de a doki szól ).Figyelmeztetések és ellenjavallatok sora még hosszabb ! De nekem a viszeres lábamra már eleve nem írták fel a gyógyszert. :(( Mondjuk már régen olvastam azok mellélkhatásait, lehet, hogy ott sem rövidebb a felsorolás. Ahogy hallom, hogy milyen árak vannak, anyagilag is " kellemesebb " a spirál. Én eleve minden gyógyszertől irtózom, csak végszükség esetén veszem be, vagy adom a gyerekeimnek.

14. bd55e3f068 (válaszként erre: 13. - Tabitimi)
2012. nov. 26. 15:52
Milyen nyugtalanítót olvastál a betegtájékoztatóban?
2012. nov. 26. 12:45
Ha már több embernek bevált volna, vagy több tapasztalat lenne, de végigolvasva a betegtájékoztatót nem vagyok teljesen nyugodt . :((( A Goldlilyt többen dicsérték, a dokim is , szerencsére nem is volt vele gondom, de most csak reménykedni tudunk, hogy majd csak nem lesz rosszabb !! :))
12. bd55e3f068 (válaszként erre: 11. - Tabitimi)
2012. nov. 23. 22:36
És mitől tartasz?
2012. nov. 23. 20:56
Nekem is ma rakták fel, ezt az ismeretlen spirált, Helene S, de csak ezt lehet kapni ( már ha egyáltalán van ). 14330 ft volt, de a dokim sem igazán ismeri, eddig a Goldlillyt használtam, semmi gondom nem volt vele, de most kicsit én is aggódom. :(
10. Böbinyo (válaszként erre: 5. - 12bbfd7972)
2012. nov. 21. 16:06
Szia tudok adni telszámot hol lehet most spirált kapni van Miltiloadot is
9. armania (válaszként erre: 8. - MeredithGrey)
2012. nov. 21. 15:13
Nekem pénteken teszik fel ezt a fajtát.Neked mióta van ez a fajta?minden rendbe vele?
2012. nov. 20. 19:19

Ne haragudj, de túlreagáltad a szitut.

A nődokidnál valószínüleg azért volt készleten, mert a nagykertől ő kedvezőbben tudja beszerezn és a betegeinek is adni.

Én drágábban vettem gyógyszertárban ugyanezt a típust....

Egyébként a gyártó cég a világ legnagyobb spirálgyártója...

Injeflex a neve. (a dobozon elírták, hiányzik egy l betű).

Tehát szerintem ne aggód, nem kísérleteznek rajtad, egy bevállt darabot kaptál:)

Egyébként hasonlóan az előttem szólókhoz, a Goldlilly-t én sem találtam sehol és azt a választ kaptam,h nem szállít a gyár. Idén már biztosan nem.

2012. nov. 9. 20:09

Még egy észrevétel:

Nem valószínű, hogy Magyarországon forgalomba kerülhetne, ha nem lenne engedélyezve.

A nőgyógyászomban maximálisan megbízom, már 17 éve.

Nem pénzéhes, ezért sem adtam plusz pénzt, csak a 13.000 forintot.

6. Jut.k.a (válaszként erre: 3. - 723e10a891)
2012. nov. 9. 19:51

Szia!

Remélem én is, hogy csak "túlreagálod"!

Kicsit én is meglepődtem, hogy a neten semmiféle magyar oldal nincs róla.

De én elkértem a dobozát és a leírás benne volt, amin magyar nyelv is van.

A dobozon van sorozat szám,a gyártó is rajta van:

Injefex Ind.Com.Ltda

5. 12bbfd7972 (válaszként erre: 3. - 723e10a891)
2012. nov. 8. 22:00
Szia! Nekem Multi load spirált írt fel az orvosom. Ez van még fent most is de eljött az ideje a cserének, és úgy jártam mint Te, hogy hiába kerestem a gyógyszertárakban azt mondták,hogy egy időre bevonták és amit lehet kapni az a Helene s TCu 380S méhen belüli rézbevonatú fogamzásgátló eszköz. Kaptam némi infot amit szívesen megosztok veletek. Ez egy T formájú polietilén eszköz, amelynek karjai 32mm hosszúak. Az eszköz szára 36mm hosszú. A vertikális szár vége gömbszerűen megvastagított, 3mm átmérőjú. Az eszköz 176mg rezet tartalmaz.( 0,25mm átmérőjű rézdrót ) amellyel bevonták a " T " szárat biztosítva egy névleges 320négyzet mm rézfelületet. A T vízszintes karjain disztálisan két 70mg tisztaréz gallér van, biztosítva egy 30mm expozíciós felületet. A rézgallér belesimul a "T" horizontális karjába. Az eszköz összesegében 320négyzet mm expozícios felületet biztosít. A polietilén váz 20% bárium- szulfátot tartalmaz, amely biztosítja a röntgenkontrasztot. A függöleges szár végéhez csatlakozik a két nagysűrűségű polietilén ellenőrző szál. A bevezetőcsövet mozdítható gyűrűvel látták el, amely lehetőséget ad a mélység beállítására mert a cső végét a cervixen át föl kell vezetni a méhüregbe. Az állítható gyűrű elnyújtott, a nyújtás iránya mutatja a " T " karjainak a síkját. Ez biztosítja, hogy a "T" karjai a behelyezéskor a megfelelő pozícióban legyenek.
4. bd55e3f068 (válaszként erre: 3. - 723e10a891)
2012. nov. 7. 11:32

Szerintem kicsit túlreagálod a dolgot. Gyártótól függetlenül ugyanaz a spirálok működési elve, úgyhogy nem vagy kísérleti nyúl.

Valószínűleg nem összeesküvés van a háttérben, sokkal valószínűbb, hogy a gyógyszer támogatási, kiadási és egyéb előírások, rendelkezések megváltoztatása miatt nem bocsátanak jelenleg bizonyos gyógyszereket, gyógyászati eszközöket forgalomba. Ha tényleg kötelező lesz báriumot hozzáadni az eszközhöz, akkor nyilván azért nem adnak már el korábbi spirálokat, mert úgysem lehet majd továbbértékesíteni.


A többi spirál is látszott a röntgen felvételeken, a báriummal valószínűleg csak jobban kivehető lesz, de ez a beteg érdeke.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook