Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Sózási (rossz) szokások fórum

Sózási (rossz) szokások (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Sózási (rossz) szokások

2008. ápr. 23. 11:06
Lehet sótlan diétát tartani, és kell is bizonyos betegségekben. Sőt az egsézséges étkezéshez is hozzátartozik a kevesebb sózás. Vagyis sós nasik kerülése, ne sózzuk a zöldségeket elfogyasztás előtt. Amit főzünk az izesíthetjük sóval, csak ne púpozzuk:) Ha viszont só mentesen kell diétázni azt nem könnyű megoldani csak a zöldfűszerekkel stb. Ha nem vagy vesebeteg tudok ajánlani egy magyar találmányt, egy csökkentett nátriumtartalmú fűszerkeveréket. S privát megadom hol gyüjthetsz róla infot még. ÉN abból irtam a szakdolimat.
2008. ápr. 22. 17:55
Lehet sótlan diétát tartani, és kell is bizonyos betegségekben. De erre van egy megoldás ami segít, és nem kell sótlanul étkeznünk. Vannak olyan fűszerek, amelyek úgy vannak összeválogatva melyeknek sós hatásuk van. Vagyis olyan növényekből készítik amik eleve sós hatást keltenek az ételen, esetleg tengeri sót adnak a fűszerhez. Nagyon finomak és egészségesek.
2008. ápr. 20. 13:59

teljesen igazat adok, a sómentesség egyenlő a halállal, de bizonyos dolgokkal lehet kompenzálni, pl: zöldfűszerek, vagy a tengeri só

Én ezeket használom, illetve a szójaszószt. Rettentő finom ízt ad az ételeknek.

2008. ápr. 20. 13:53

Egyetértek azzal,hogy a sós nasik nagyon ártalmasak.Nem hiányzik egyetlen konyhából sem a különböző ételízesítők mert ártalmasak.

A teljes só mentességet nem tudom elfogadni! Ugyan is a szervezetünk 98 %-a megegyezik a tengervízzel.Ami ugye sós? Tengeri sót használok.Főzés közben sózok.Nem utólag.Vannak ételek ami utólag nem sózható.Pl.krumpli.Az asztalon nincs só tartó.Egészségesek vagyunk.

2008. ápr. 20. 11:03
- A kémiában sónak nevezzük – azokat az anyagokat, melyek pozitív töltésű kationokból, és negatív töltésű amionokból állnak, azaz kifelé semleges töltésű ionos vegyületek.
Ezek az ionok lehetnek szervetlenek (Cl¯) vagy szervesek (CH3COO¯), egyatomosak (F¯) vagy többatomos ionok (SO42). A sók legtöbbször szilárd halmazállapotú kristályokból állnak.

- A konyhasó (vagy legfőbb összetevőjének kémiai neve után „nátriun-klorid”, melynek képlete NaCl, az egyik legismertebb só a Földön.

Ugrás a teljes írásra: Sózási (rossz) szokások

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook